Connect with us

Tech

Badania do testów grawitacyjnych

Published

on

Do wersji nieprzenośnej

07. Maj 2021, godz

Nowy teleskop do badania teorii względności Einsteina i obiektów o większej gęstości we wszechświecie. Korzystając z południowoafrykańskiego teleskopu MeerKAT, astronomowie systematycznie badają pulsujące gwiazdy podwójne do testów grawitacyjnych. Komunikat prasowy Instytutu Radioastronomii im. Maxa Plancka w Bonn.

6 maja 2021 – Międzynarodowa grupa astronomów pod kierownictwem Max Planck Institute for Radio Astronomy (MPIfR) w Bonn i University of British Columbia (UBC) w Vancouver przedstawia pierwsze wyniki szeroko zakrojonego programu obserwacyjnego stworzonego przez Południe Afrykański radioteleskop MeerKAT do testowania teorii Einsteina z niespotykaną dotąd dokładnością. Program nazwano pulsarami binarnymi i relatywistycznymi? (RelBin) Pierwsze wyniki przedstawiono w artykule opublikowanym dzisiaj w Journal of Monthly Notices of the Royal Astronomical Society? Opisane.

Ogólna teoria względności Alberta Einsteina jest jedną z najlepiej zbadanych teorii w fizyce i jest obecnie najlepszym opisem grawitacji, jednak pozostają pytania, takie jak natura ciemnej materii? Albo „ciemna energia”? Bez odpowiedzi, a możliwe odchylenia od ogólnej teorii względności są nadal badane. W tym przypadku badanie podwójnych pulsarów, gwiazd o niezwykle dużej gęstości, które działają jak kosmiczne latarnie i minutowe zegary, dostarcza unikalnych informacji, które uzupełniają inne eksperymenty, na przykład z detektorami fal grawitacyjnych lub misjami satelitarnymi.

Pulsary mają rozmiar około 15 mil i są zbudowane głównie z neutronów. Mając masę około dwa razy większą od Słońca, jest to najbardziej ekstremalny obiekt w obserwowalnym wszechświecie. Śledząc ich ruch wokół potencjalnego towarzysza, innej gwiazdy neutronowej lub większego „białego karła”, który jest odsłoniętym rdzeniem zwykłej gwiazdy pod koniec jej życia, radioteleskopy, takie jak MeerKAT w RPA, mogą zlokalizować je na ich własnych orbitach za jedyne 30 dokładnie za metr! Może to ujawnić szereg efektów relatywistycznych w ruchu orbitalnym, takich jak emisja fal grawitacyjnych lub wpływ na propagację światła w silnych polach grawitacyjnych.

Teleskop MeerKAT to doskonały nowy radioteleskop opracowany przez Radio Astronomy Observatory w Republice Południowej Afryki. (Saraw) został zbudowany i obsługiwany. Zapewnia wysoką czułość dzięki zestawowi sygnału z 64 pojedynczych anten o długości 13 metrów. Jako część dużej propozycji ankiety? Projekt MeerTime, kierowany przez profesora Matthew Bilesa z Uniwersytetu Swinburne w Australii, był projektem „Relative and Binary Pulsars”. (RelBin) Pod kierownictwem profesora Michaela Kramera, dyrektora MPIfR w Bonn i profesor Ingrid Steers z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie, był to najlepszy program naukowy proponowany dla MeerKAT. Zespół RelBin International wraz z kolegami z Afryki, Australii, Europy i Ameryki Północnej przedstawia teraz pierwsze wyniki tego programu.

READ  PES 2022 - Konami zaskakuje swoją pierwszą wersją beta

RelBin koncentruje się głównie na monitorowaniu efektów relatywistycznych w układach podwójnych pulsarów, aby umożliwić dokładne pomiary mas gwiazd neutronowych i testy teorii grawitacji. Nawet jeśli szczegółowych wyników można się spodziewać dopiero po kilku miesiącach obserwacji, zespół może już wykazać, że obserwacje za pomocą MeerKAT zazwyczaj poprawiają bieżące dane z innych teleskopów 2-3-krotnie, a czasem o cały rząd wielkości. Michael Kramer Excited: Meerkat radzi sobie lepiej, niż się spodziewaliśmy! Możemy teraz przeprowadzać eksperymenty, które zajęłyby nie tylko około 10 lat z innymi teleskopami, ale możemy je również wykonywać z dużo większą precyzją.

Michael Kramer / MPIfR

Powiększ obrazPSR J0737-3039A: System podwójnych pulsarów składa się z dwóch pulsarów (z okresami 23 ms i 2,8 sekundy) krążących wokół siebie. Podwójny pulsar jest jednym z obserwatorów badanych w ramach programu RelBin.
(Zdjęcie: Michael Kramer / MPIfR)

Badane źródła obejmują słynny system podwójnych pulsarów, w którym dwa pulsary krążą wokół siebie w zaledwie 2,5 godziny. Współprzewodnicząca projektu, Ingrid Stairs, wyjaśnia: „Możemy teraz zbadać ten system bardziej szczegółowo. System stale zmienia swoją konfigurację orbity z powodu efektów relatywistycznych i możemy uważnie śledzić te efekty w testach ogólnej teorii względności”.

RelBin to największe jak dotąd badanie relatywistycznych podwójnych pulsarów, a także ma na celu zwiększenie liczby precyzyjnie zmierzonych mas gwiazd neutronowych. Dr. Vivek Venkatraman Krishnan, doktorant MPIfR i współorganizator pracy, podsumowuje to: ?? Masa gwiazd neutronowych dostarcza informacji o tym, jak gęste są wiązki materii we Wszechświecie. Dzięki obserwacjom MeerKAT relatywistycznego wpływu na ruch gwiazd neutronowych w układach podwójnych, możemy zmierzyć ich masy z dokładnością około 1% lub lepszą i ewentualnie udowodnić lub wykluczyć szereg modeli zaproponowanych przez fizyków jądrowych. ??

Zespół Matthew Bilesa ze Swinburne University of Technology opracował infrastrukturę superkomputera, która codziennie przyjmuje prawie 300 milionów megabajtów danych wejściowych z teleskopu i przekształca je w dane przydatne naukowo. „MeerKAT to doskonały przykład globalnego projektu naukowego, w ramach którego eksperci z całego świata spotykają się, aby stworzyć doskonałe narzędzie, które wprawia w ruch prawa Einsteina” – mówi.

READ  OnePlus Pad: tablet z Androidem powinien pojawić się wkrótce
Południowoafrykańskie Obserwatorium Radioastronomiczne (SARAO)

Powiększ obrazAnteny radiowe dla sieci teleskopów MeerKAT na półwyspie Karoo w RPA, pod rozgwieżdżonym nocnym niebem.
(Zdjęcie: Radio Astronomy Observatory w Republice Południowej Afryki (Saraw))

Sieć teleskopów Merkat obsługiwana przez Saraw jest największym radioteleskopem na półkuli południowej i jednym z dwóch głównych urządzeń projektu SKA, który powstał w RPA. Teleskop radiowy na pustyni Karoo zostanie wkrótce rozszerzony przez Towarzystwo Maxa Plancka we współpracy z SARAO i INAF we Włoszech o kilka dodatkowych anten odbijających. Ten projekt o nazwie „MeerKAT +” poprawi możliwości MeerKAT. Teleskop będzie później stopniowo integrowany ze Środkowym Teleskopem SKAO. Pierwsze obserwacje naukowe ulepszonym teleskopem MeerKAT mogą rozpocząć się już w 2023 r., Kiedy teleskop nadal jest testowany.

Chcielibyśmy tylko pogratulować naszym południowoafrykańskim kolegom ich wspaniałych wyników. Jesteśmy dumni i wdzięczni, że możemy używać teleskopu wraz z naszymi afrykańskimi kolegami do wspólnych badań. Czekaj na bardziej ekscytujące wyniki! Podsumowuje Michael Kramer.

Informacje ogólne
Jedno z obserwatorium radioastronomicznego w Afryce Południowej (SARAO), sieć teleskopów MeerKAT, jest największym radioteleskopem na półkuli południowej i jednym z dwóch początkowych instrumentów projektu SKA, który będzie znajdował się w Afryce Południowej. Teleskop radiowy na pustyni Karoo zostanie wkrótce rozszerzony o dodatkowe anteny odpowiadające projektowi Meerkat +. rozszerzony. Teleskop będzie później stopniowo włączany do projektu SKA, a budowa teleskopu rozpocznie się wkrótce i potrwa do 2028 r. Pierwsze obserwacje naukowe z wykorzystaniem MeerKAT + mogą rozpocząć się już w 2023 r., Podczas fazy testowania teleskopu.

MeerTIME to „duża propozycja badań” teleskopu MeerKAT zarządzanego przez Swinburne University of Technology. We współpracy z kilkoma australijskimi instytutami, a także z INAF, University of Manchester, MPIfR, NRAO i SARAO.

?????????????????????????????????? Czy RelBin to program naukowy będący częścią „dużej propozycji ankiety”? MeerTime, do systematycznego badania podwójnych układów pulsarów do testów grawitacyjnych. Program jest moderowany przez profesora Michaela Kramera, dyrektora MPIfR w Bonn oraz profesor Ingrid Stairs z University of British Columbia (UBC). W skład międzynarodowego zespołu badawczego RelBin wchodzą naukowcy z Afryki, Australii, Europy i Ameryki Północnej.

READ  Lamborghini Countach powraca jako mini seria

W skład zespołu badawczego wydawnictwa wchodzą Michael Kramer, Ingrid H. Schody, Vivek Venkatraman Krishnan, Paolo C. Freire, Federico Abate, Matthew Biles, Marta Burgay, Sandra Bochner, David J. Champion, Ismail Cognard, Tasha Gautam, Marisa Geyer, Lucas Guillemot, Huanchen Hu, Gemma Janssen, Marcus E. Lower , Aditya Parthasarathy, Andrea Possenti, Scott Ransom, Daniel J. Rridon, Alessandro Ridolfi, Maciej Serylak, Ryan M. Shannon, Renée Spiewak, Gilles Theureau, Willem van Straten, Norbert Wex, Lucy S. Oswald, Betina Bosselt, Charlotte Soby, Ewoan Dr. Barr, Fernando Camilo, Benjamin Hugo, Andrew Jameson, Simon Johnston, Aris Carstrejo, Michael Keith i Stefan Usowski. Jedenastu autorów (Kramer, Venkatraman Krishnan, Frere, Abatee, Champion, Gotham, He, Parthasarathy, Ridolfi, Wicks i Parr) należy do MPIfR.

Originalveröffentlichung
Binarny program względny MeerKAT: cele naukowe i pierwsze wyniki
M. Kramer i in.
Monthly Notices of the Royal Astronomical Society (MNRAS), tom 504, wydanie 2, czerwiec 2021, strony 2094 2114),
DOI: doi.org/10.1093/mnras/stab375

Binarny program względny MeerKAT: cele naukowe i pierwsze wyniki
arXiv-Preprint (Kramer i in. 2021, MNRAS Tom 504, wydanie 2, czerwiec 2021, strony 2094–2114)

Powiązane wiadomości na Raumfahrer.net:

Porozmawiaj z nami na forum Raumcon:

Źródło: Instytut Radioastronomii im. Maxa Plancka

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tech

Rumbleverse – przegląd wrestlingu i Battle Royale

Published

on

Gatunek Battle Royale stał się integralną częścią świata gier. Szum wokół gier „Last Man Standing” nie był tak szalony jak wtedy, kiedy każdy tytuł myślał, że potrzebuje takiego trybu gry, aby odnieść sukces. Dlatego programiści zawsze próbują czegoś nowego, aby wnieść do koncepcji odrobinę świeżego powietrza. Nintendo pokazało to już z powodzeniem dzięki Tetris 99.

Rumbleverse również podchodzi do Battle Royale pod innym kątem. Tutaj gatunek miesza się z zapasami. To tworzy dziką mieszankę Super Smash Bros. oraz Fortnite i Street Fighter, które swoim uroczym wyglądem nie pokazują, jak wiele głębi kryje się za tytułem. Wkroczyliśmy dla Ciebie na ring i sprawdziliśmy, czy tytuł Free2Play Iron Galaxy powinien się liczyć, czy zasługuje na pas mistrza.

Red Bull Gamer GrandPOOBear Jest także wielkim fanem wrestlingu. Właśnie wielokrotnie wyrażał swoją miłość do amatorskich zapasów. Więc oczywiście to była dla niego wyjątkowa rzecz, aby zagrać rundę Fall Guys z takimi gwiazdami jak Xavier Woods i Tyler Breeze.

Czy czujesz, co gotują Keits?

Jedną z grup graczy, która zaskakująco zainwestowała w Rumbleverse od pierwszego dnia, jest społeczność graczy walczących. Powodem tego jest główny projektant tytułu: serce Adama „TheKeits”. Adam od jakiegoś czasu jest integralną częścią sceny i pracował w przeszłości nad wieloma projektami bijatyk. Na przykład stoi za łatwą do nauczenia się grą walki Divekick, która uczy zarówno początkujących, jak i profesjonalistów jednej z najważniejszych podstaw gry walki: kontroli przestrzeni.

Divekick to jedna z tych gier walki, których każdy może się szybko nauczyć

© Żelazna Galaktyka

ale to nie wszystko. Był także jednym z mózgów stojących za UTGF (The Ultimate Fighting Game Championship). Jedna z najsłynniejszych specjalności obrzezania kobiet. Jednak po zwiększeniu koncentracji na działalności związanej z tworzeniem gier, Adam wycofał się z serii Championship. Jednak wkrótce potem odrodziła się pod kierunkiem Ricka „TheHadou” Thihera jako Combo Breaker.

Więc Adam ma dobre wyczucie tego, co uruchamia scenę i jak odpowiednio zaprojektować tytuł, aby mógł wygenerować kilka chwil hałasu.

Łatwy dostęp do Großstadt-Ring

Tak proste, jak koncepcja Rumbleverse, łatwo jest zacząć: Twoja postać dysponuje podstawowym atakiem w zwarciu, który możesz wielokrotnie zaczepić, blokiem do odbicia oraz rzutem, który rozbija bloki przeciwnika. Dodatkowo możesz skorzystać z dryblingu i sprintu.

Rumbleverse wykorzystuje znany z bijatyk system ataków, bloków i rzutów Kamień-papier-nożyczki. Zasada jest szybko zrozumiana. Jeśli jednak bez zastanowienia rzucisz się na przeciwników i spróbujesz pomylić ich z atakami, szybko zorientujesz się, że rzadko prowadzi to do zwycięstwa. Twoja postawa podczas walki jest kluczowa. Każdy, kto umiejętnie unika ataków, może z łatwością ukarać swoich przeciwników. Aby dać ci więcej energii w takich sytuacjach, obiekty można znaleźć na całej mapie gry. Należą do nich specjalne ruchy, które zadają duże obrażenia lub umożliwiają zupełnie nowe strategie. Na przykład Izuna Drop pozwala wielokrotnie odbijać wrogów od określonych powierzchni, aby uzyskać niszczycielski cel. Możesz wyposażyć dwa z tych specjalnych ataków jednocześnie.

Traf 12! Trafianie wrogów rozpoczyna się od ataku kombo.

© Żelazna Galaktyka

Każdy, kto rozumie podstawy Rumbleverse, odblokowuje system, w którym możesz wyrazić siebie za pomocą systemu combo. Podobne do Super Smash Bros. , możesz łączyć ze sobą coraz więcej ataków, umiejętnie śledząc przeciwnika. Ważne jest, aby monitorować otoczenie i szybko reagować. Może to prowadzić do wyjątkowych chwil, w których możesz poczuć się jak bóg zapasów.

Jeśli chcesz więcej „Oumpf”, możesz również umieścić broń w ekwipunku. Dostępne są tutaj cztery sloty. Należy jednak dokładnie przemyśleć, jak go wypełnić. Ponieważ przedmioty lecznicze są również przechowywane w jednym z tych czterech miejsc, dopóki nie zostaną użyte.

Zapasy to bardzo tradycyjny sport w Szwajcarii. dokumenty zapaśnicy alpejscyZajmuje się sportem wrestlingu, regionalną odmianą zapaśnictwa w stylu dowolnym.

26 minut

zapaśnicy alpejscy

Śledź życie szwajcarskiego talentu wrestlingowego Remo Cassera, który próbuje poznać prawdę o tym zjawisku.

dobry kafar nastroju

Ton Rumbleverse jest bardziej nastawiony na Fortnite niż tytuły takie jak PUBG. Przedstawienie jest w jasnych kolorach, a postacie są wyraziste. Ogólnie rzecz biorąc, tytuł nie traktuje się zbyt poważnie i jest pełen wizualnych gagów. Twój mecz zaczyna się od wystrzelenia się na mapie z armaty. Jak już wspomniałem, rozpoczyna się walka z innymi gladiatorami i tam poszukiwanie przedmiotów. Ten ostatni występuje w pomysłowych formach. Nowych ruchów uczy się czytając książki i czasopisma, a kondycję wzmacniają np. napoje energetyzujące w postaci granatów.

Postacie można dostosować za pomocą wszelkiego rodzaju ubrań i akcesoriów. Ale zwykle znajdują się one za zaporą ogniową lub częścią przepustki bojowej. System stał się obecnie powszechną praktyką tego typu. Jeśli chodzi o gry, Rumbleverse nie ogranicza gracza Free2Play. Dodatkowo tytuł wprowadza skrzyżowanie komputerów PC, PlayStation i Xboksa. Oprócz tego pozwala również kontrolować swoje postępy na różnych platformach.

Zawsze wystrojony na świeżo: Rumbleverse oferuje wiele strojów

© Żelazna Galaktyka

Artystyczna głębia Rumbleverse pozwala na wiele przepełnionych szumem, przepełnionych adrenaliną chwil. Rzucanie grupą w przeciwnika, odczytywanie jego dryblingu i tupanie po ziemi z niesamowitym finiszerem daje ci taką samą satysfakcję, jak granie w bijatyki lub bijatyki platformowe. Jednak tytuł jest łatwy do zrozumienia i dlatego idealny na szybki start. Jednak luka w umiejętnościach może szybko uderzyć cię mocniej niż Frankensteiner.

Ponieważ Rumbleverse jest darmowy, nie ma nic złego w wypróbowaniu innowacyjnego tytułu. To jeden z najnowszych wariantów gatunku battle royale, jakie widzieliśmy do tej pory.

Continue Reading

Tech

Google wprowadza nowe aktualizacje, aby zmniejszyć złe wyniki wyszukiwania

Published

on

Google ogłosił dzisiaj, że w ciągu najbliższych kilku tygodni wprowadzi nowe aktualizacje wyszukiwania. Mają one na celu ułatwienie użytkownikom znajdowania wysokiej jakości treści.

takie jak Weź Crunch Raporty, nowe ulepszenia w rankingu powinny pomóc w zapewnieniu, że niższa lub nieoryginalna treść zajmuje wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania. Google twierdzi, że aktualizacja dotyczy głównie treści tworzonych głównie dla trybu wyszukiwarki lub tak zwanych treści „SEO-first”. Testy firmy wykazały, że aktualizacja poprawia wyniki uzyskiwane przez użytkowników podczas wyszukiwania treści, takich jak edukacja online, sztuka, rozrywka, zakupy i treści związane z technologią.

Nowe aktualizacje mają pomóc w zmniejszeniu liczby wyników niskiej jakości ze stron internetowych. Nauczyli się manipulować systemem za pomocą treści zoptymalizowanych pod kątem wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Google twierdzi, że użytkownicy powinni widzieć już przydatne treści w widocznym miejscu w wynikach wyszukiwania. Firma planuje ulepszyć swoje systemy i z czasem wykorzystać te ulepszenia.

READ  Obchody sylwestra, nowy teren i nowe postacie 5 stycznia 2022 r. • JPGAMES.DE
Continue Reading

Tech

Nadchodzi „przydatna aktualizacja treści” od Google

Published

on

Google ogłosił ważną aktualizację zatytułowaną „Użyteczna aktualizacja treści”. Ma na celu zapewnienie, że treść napisana dla ludzi, a nie dla wyszukiwarek, zajmuje pierwsze miejsce w wynikach wyszukiwania.To może przenieść strony wyników wyszukiwania Google: Google chce tego w przyszłym tygodniu Przydatna aktualizacja treści Aktualizacja ma na celu zapewnienie, że w wynikach wyszukiwania będzie można znaleźć więcej oryginalnych treści pisanych przez ludzi.

Podsumowanie najważniejszych faktów:

 • Aktualizacja przydatnych treści zmniejszy wartość nieprzydatnych treści.
 • Treść musi być oryginalna, stanowić wartość dodaną i być użyteczna dla ludzi.
 • Na poziomie strony i witryny znajduje się ocena
 • Nawet dobra treść może mieć niższą pozycję w wynikach wyszukiwania, jeśli pochodzi z witryny zawierającej wiele bezużytecznych treści.
 • Aktualizacja będzie początkowo wprowadzana tylko w przypadku zapytań w języku angielskim. Inne języki do naśladowania.
 • Usunięcie bezużytecznych treści ze strony internetowej może przynieść korzyści.
 • Istnieją podobieństwa w treści między aktualizacjami przydatnych treści, aktualizacjami Google Core i aktualizacjami recenzji produktów

Odświeżanie przydatnych treści ma na celu nagradzanie treści, które zapewniają odwiedzającym witrynę dobre wrażenia, podczas gdy treści, które nie spełniają oczekiwań użytkowników, powinny gorzej sprawdzać się w wynikach wyszukiwania.


Aby tworzyć treści nagradzane aktualizowaniem przydatnych treści, Google zaleca czytanie treści Wytyczne tworzenia wysokiej jakości stron internetowych jak również Wskazówki dla webmasterów. Według Google chodzi o tworzenie treści dla ludzi, a nie wyszukiwarek.

Google udostępnia listę kontrolną przydatnych treści

Według Google ludzie, którzy tworzą treści głównie dla ludzi, zajmują się przede wszystkim tworzeniem treści spełniających potrzeby ludzi. Stosują najlepsze praktyki SEO, aby zapewnić dodatkową wartość użytkownikom wyszukiwania. Aby sprawdzić, czy jesteś na dobrej drodze, musisz odpowiedzieć „tak” na następujące pytania:

 • Czy masz istniejących lub zamierzonych odbiorców swojej firmy lub witryny, którzy uznaliby treść za przydatną w przypadku bezpośredniego kontaktu?
 • Czy Twoje treści wyraźnie pokazują doświadczenie z pierwszej ręki i głęboką wiedzę (na przykład doświadczenia wynikające z samodzielnego korzystania z produktu lub usługi lub wizyty w określonym miejscu)?
 • Czy witryna ma określony cel?
 • Czy po przeczytaniu Twoich treści ktoś poczuje, że dowiedział się czegoś na ten temat, aby pomóc mu osiągnąć swoje cele?
 • Czy ktoś będzie miał satysfakcjonujące doświadczenie po przeczytaniu Twoich treści?
 • Czy postępujesz zgodnie ze wskazówkami dla Podstawowe aktualizacje A Komentarze produktów?

Ostatni punkt w szczególności pokazuje, jak blisko jest następna aktualizacja „przydatnej zawartości” do aktualizacji podstawowych i aktualizacji recenzji produktów. Ponownie, mają one na celu nagradzanie odpowiednich treści, które zapewniają wartość. Również w odniesieniu do aktualizacji recenzji produktów, Google zalecił tworzenie oryginalnych treści na podstawie własnych doświadczeń.

W pierwszej kolejności nie twórz treści dla wyszukiwarek

Jedną rzeczą, której należy unikać za wszelką cenę, jest tworzenie treści wyłącznie dla wyszukiwarek. Według Google SEO ma sens tylko wtedy, gdy stosuje się je do treści, które są skierowane przede wszystkim do ludzi. Z drugiej strony treści tworzone tylko dla wyszukiwarek są ściśle powiązane z treściami, które użytkownicy wyszukiwarki ocenili jako niezadowalające.

Aby uniknąć tworzenia treści głównie dla wyszukiwarek, jeśli to możliwe, na żadne z poniższych pytań nie należy odpowiadać twierdząco:

 • Czy głównym celem treści jest przyciągnięcie użytkowników wyszukiwarek, a nie tylko tworzenie ich dla ludzi?
 • Czy tworzysz dużo treści na wiele różnych tematów w nadziei, że niektóre z nich zajmą dobre miejsce w wynikach wyszukiwania?
 • Czy automatyzacja jest szeroko stosowana do tworzenia treści na wiele tematów?
 • Czy w zasadzie podsumowujesz to, co powiedzieli już inni, nie dodając zbyt wiele z siebie?
 • Czy piszesz o pewnych rzeczach tylko dlatego, że są popularne, a nie dlatego, że chcesz o nich pisać dla swojej grupy docelowej?
 • Czy Twoje treści sprawiają, że czytelnicy czują, że muszą ponownie odwiedzić je po przeczytaniu, aby znaleźć lepsze treści na dany temat?
 • Czy piszesz w celu osiągnięcia określonej liczby słów, ponieważ słyszałeś lub czytałeś, że Google faworyzuje treści o określonej minimalnej liczbie słów?
 • Czy decydujesz się na omówienie pewnych niszowych tematów bez żadnego rzeczywistego doświadczenia i wyłącznie w celu uzyskania ruchu z wyszukiwarek?
 • Czy Twoje treści obiecują odpowiedzi na pytania bez odpowiedzi, na przykład, czy produkt, film lub program telewizyjny ma datę premiery, ale nie ma jeszcze potwierdzonej daty premiery?

Jak będzie działać ta przydatna aktualizacja treści

Aktualizacja rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Google to zrobi Na nowej stronie aktualizacji rankingu ogłoszony. Zwrócono również uwagę, że aktualizacja została tam zakończona. Wdrożenie może potrwać do dwóch tygodni.


Aktualizacja wprowadza nowy sygnał dla całej witryny, który jest używany w połączeniu z innymi istniejącymi sygnałami do obliczania rankingu PageRank. Systemy Google będą wtedy automatycznie rozpoznawać treści, które nie mają żadnej wartości ani wartości dodanej albo nie są szczególnie przydatne do wyszukiwania użytkowników.

Klasyfikacja na poziomie strony i witryny

W witrynach z dużą ilością nieprzydatnych treści cała zawartość, nie tylko bezużyteczna, prawdopodobnie będzie miała niską skuteczność w wyszukiwaniu. Oznacza to, że treść jest oceniana na poziomie strony, ale oceniana jest również cała witryna. Jeśli jest to złe, na dobrą i użyteczną treść witryny wpłynie również słaba wydajność wyszukiwania. Jednak w tym kontekście Google zwraca uwagę, że dobre treści ze stron internetowych z nieprzydatną treścią mogą również dobrze radzić sobie w wyszukiwaniu, jeśli mówią o tym inne sygnały rankingowe. Z tego powodu Google zaleca usuwanie bezużytecznych treści. Może to korzystnie wpłynąć na rozmieszczenie innych treści.

Ulepszenia mogą zacząć obowiązywać dopiero po miesiącach

Według Google może upłynąć kilka miesięcy, zanim zmiany, takie jak usunięcie nieprzydatnych treści, wpłyną na wydajność wyszukiwania w witrynie. Witryny, których dotyczy ta aktualizacja, mogą przez kilka miesięcy pozostawać pod wpływem sygnału rankingowego. Ocena dokonywana jest na bieżąco, dzięki czemu zarówno nowo powstałe, jak i istniejące obiekty mogą być oceniane. Jeśli okaże się, że bezużyteczne treści na stronie internetowej nie wracają nawet po dłuższym czasie, odpowiednia ocena może zostać usunięta.

Brzmi to podobnie do Google, który ogranicza niepotrzebne treści i nie promuje szczególnie przydatnych treści. Google podkreśla jednak, że nie jest to ani instrukcja, ani metryka spamu.

Przede wszystkim tylko dla zapytań anglojęzycznych

Aktualizacja przydatnych treści początkowo będzie miała wpływ tylko na zapytania w języku angielskim na całym świecie. W przyszłości zostanie rozszerzony na inne języki. Wykrywanie nieprzydatnych treści zostanie jeszcze bardziej usprawnione w nadchodzących miesiącach.


Christian Kons


Reklamy

Porównanie SEO

pozwać

OSG

SEO

READ  Apple Keynote 2022 - Nowe produkty: iPhone SE teraz z 5G i nowym komputerem Mac
Continue Reading

Trending