Connect with us

Tech

Badania do testów grawitacyjnych

Published

on

Do wersji nieprzenośnej

07. Maj 2021, godz

Nowy teleskop do badania teorii względności Einsteina i obiektów o większej gęstości we wszechświecie. Korzystając z południowoafrykańskiego teleskopu MeerKAT, astronomowie systematycznie badają pulsujące gwiazdy podwójne do testów grawitacyjnych. Komunikat prasowy Instytutu Radioastronomii im. Maxa Plancka w Bonn.

6 maja 2021 – Międzynarodowa grupa astronomów pod kierownictwem Max Planck Institute for Radio Astronomy (MPIfR) w Bonn i University of British Columbia (UBC) w Vancouver przedstawia pierwsze wyniki szeroko zakrojonego programu obserwacyjnego stworzonego przez Południe Afrykański radioteleskop MeerKAT do testowania teorii Einsteina z niespotykaną dotąd dokładnością. Program nazwano pulsarami binarnymi i relatywistycznymi? (RelBin) Pierwsze wyniki przedstawiono w artykule opublikowanym dzisiaj w Journal of Monthly Notices of the Royal Astronomical Society? Opisane.

Ogólna teoria względności Alberta Einsteina jest jedną z najlepiej zbadanych teorii w fizyce i jest obecnie najlepszym opisem grawitacji, jednak pozostają pytania, takie jak natura ciemnej materii? Albo „ciemna energia”? Bez odpowiedzi, a możliwe odchylenia od ogólnej teorii względności są nadal badane. W tym przypadku badanie podwójnych pulsarów, gwiazd o niezwykle dużej gęstości, które działają jak kosmiczne latarnie i minutowe zegary, dostarcza unikalnych informacji, które uzupełniają inne eksperymenty, na przykład z detektorami fal grawitacyjnych lub misjami satelitarnymi.

Pulsary mają rozmiar około 15 mil i są zbudowane głównie z neutronów. Mając masę około dwa razy większą od Słońca, jest to najbardziej ekstremalny obiekt w obserwowalnym wszechświecie. Śledząc ich ruch wokół potencjalnego towarzysza, innej gwiazdy neutronowej lub większego „białego karła”, który jest odsłoniętym rdzeniem zwykłej gwiazdy pod koniec jej życia, radioteleskopy, takie jak MeerKAT w RPA, mogą zlokalizować je na ich własnych orbitach za jedyne 30 dokładnie za metr! Może to ujawnić szereg efektów relatywistycznych w ruchu orbitalnym, takich jak emisja fal grawitacyjnych lub wpływ na propagację światła w silnych polach grawitacyjnych.

Teleskop MeerKAT to doskonały nowy radioteleskop opracowany przez Radio Astronomy Observatory w Republice Południowej Afryki. (Saraw) został zbudowany i obsługiwany. Zapewnia wysoką czułość dzięki zestawowi sygnału z 64 pojedynczych anten o długości 13 metrów. Jako część dużej propozycji ankiety? Projekt MeerTime, kierowany przez profesora Matthew Bilesa z Uniwersytetu Swinburne w Australii, był projektem „Relative and Binary Pulsars”. (RelBin) Pod kierownictwem profesora Michaela Kramera, dyrektora MPIfR w Bonn i profesor Ingrid Steers z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie, był to najlepszy program naukowy proponowany dla MeerKAT. Zespół RelBin International wraz z kolegami z Afryki, Australii, Europy i Ameryki Północnej przedstawia teraz pierwsze wyniki tego programu.

READ  UNO — gra wideo świętuje swoje 50. urodziny ze specjalną zawartością bonusową

RelBin koncentruje się głównie na monitorowaniu efektów relatywistycznych w układach podwójnych pulsarów, aby umożliwić dokładne pomiary mas gwiazd neutronowych i testy teorii grawitacji. Nawet jeśli szczegółowych wyników można się spodziewać dopiero po kilku miesiącach obserwacji, zespół może już wykazać, że obserwacje za pomocą MeerKAT zazwyczaj poprawiają bieżące dane z innych teleskopów 2-3-krotnie, a czasem o cały rząd wielkości. Michael Kramer Excited: Meerkat radzi sobie lepiej, niż się spodziewaliśmy! Możemy teraz przeprowadzać eksperymenty, które zajęłyby nie tylko około 10 lat z innymi teleskopami, ale możemy je również wykonywać z dużo większą precyzją.

Michael Kramer / MPIfR

Powiększ obrazPSR J0737-3039A: System podwójnych pulsarów składa się z dwóch pulsarów (z okresami 23 ms i 2,8 sekundy) krążących wokół siebie. Podwójny pulsar jest jednym z obserwatorów badanych w ramach programu RelBin.
(Zdjęcie: Michael Kramer / MPIfR)

Badane źródła obejmują słynny system podwójnych pulsarów, w którym dwa pulsary krążą wokół siebie w zaledwie 2,5 godziny. Współprzewodnicząca projektu, Ingrid Stairs, wyjaśnia: „Możemy teraz zbadać ten system bardziej szczegółowo. System stale zmienia swoją konfigurację orbity z powodu efektów relatywistycznych i możemy uważnie śledzić te efekty w testach ogólnej teorii względności”.

RelBin to największe jak dotąd badanie relatywistycznych podwójnych pulsarów, a także ma na celu zwiększenie liczby precyzyjnie zmierzonych mas gwiazd neutronowych. Dr. Vivek Venkatraman Krishnan, doktorant MPIfR i współorganizator pracy, podsumowuje to: ?? Masa gwiazd neutronowych dostarcza informacji o tym, jak gęste są wiązki materii we Wszechświecie. Dzięki obserwacjom MeerKAT relatywistycznego wpływu na ruch gwiazd neutronowych w układach podwójnych, możemy zmierzyć ich masy z dokładnością około 1% lub lepszą i ewentualnie udowodnić lub wykluczyć szereg modeli zaproponowanych przez fizyków jądrowych. ??

Zespół Matthew Bilesa ze Swinburne University of Technology opracował infrastrukturę superkomputera, która codziennie przyjmuje prawie 300 milionów megabajtów danych wejściowych z teleskopu i przekształca je w dane przydatne naukowo. „MeerKAT to doskonały przykład globalnego projektu naukowego, w ramach którego eksperci z całego świata spotykają się, aby stworzyć doskonałe narzędzie, które wprawia w ruch prawa Einsteina” – mówi.

READ  Słuchać! Tak wygląda helikopter na powierzchni Marsa
Południowoafrykańskie Obserwatorium Radioastronomiczne (SARAO)

Powiększ obrazAnteny radiowe dla sieci teleskopów MeerKAT na półwyspie Karoo w RPA, pod rozgwieżdżonym nocnym niebem.
(Zdjęcie: Radio Astronomy Observatory w Republice Południowej Afryki (Saraw))

Sieć teleskopów Merkat obsługiwana przez Saraw jest największym radioteleskopem na półkuli południowej i jednym z dwóch głównych urządzeń projektu SKA, który powstał w RPA. Teleskop radiowy na pustyni Karoo zostanie wkrótce rozszerzony przez Towarzystwo Maxa Plancka we współpracy z SARAO i INAF we Włoszech o kilka dodatkowych anten odbijających. Ten projekt o nazwie „MeerKAT +” poprawi możliwości MeerKAT. Teleskop będzie później stopniowo integrowany ze Środkowym Teleskopem SKAO. Pierwsze obserwacje naukowe ulepszonym teleskopem MeerKAT mogą rozpocząć się już w 2023 r., Kiedy teleskop nadal jest testowany.

Chcielibyśmy tylko pogratulować naszym południowoafrykańskim kolegom ich wspaniałych wyników. Jesteśmy dumni i wdzięczni, że możemy używać teleskopu wraz z naszymi afrykańskimi kolegami do wspólnych badań. Czekaj na bardziej ekscytujące wyniki! Podsumowuje Michael Kramer.

Informacje ogólne
Jedno z obserwatorium radioastronomicznego w Afryce Południowej (SARAO), sieć teleskopów MeerKAT, jest największym radioteleskopem na półkuli południowej i jednym z dwóch początkowych instrumentów projektu SKA, który będzie znajdował się w Afryce Południowej. Teleskop radiowy na pustyni Karoo zostanie wkrótce rozszerzony o dodatkowe anteny odpowiadające projektowi Meerkat +. rozszerzony. Teleskop będzie później stopniowo włączany do projektu SKA, a budowa teleskopu rozpocznie się wkrótce i potrwa do 2028 r. Pierwsze obserwacje naukowe z wykorzystaniem MeerKAT + mogą rozpocząć się już w 2023 r., Podczas fazy testowania teleskopu.

MeerTIME to „duża propozycja badań” teleskopu MeerKAT zarządzanego przez Swinburne University of Technology. We współpracy z kilkoma australijskimi instytutami, a także z INAF, University of Manchester, MPIfR, NRAO i SARAO.

?????????????????????????????????? Czy RelBin to program naukowy będący częścią „dużej propozycji ankiety”? MeerTime, do systematycznego badania podwójnych układów pulsarów do testów grawitacyjnych. Program jest moderowany przez profesora Michaela Kramera, dyrektora MPIfR w Bonn oraz profesor Ingrid Stairs z University of British Columbia (UBC). W skład międzynarodowego zespołu badawczego RelBin wchodzą naukowcy z Afryki, Australii, Europy i Ameryki Północnej.

READ  TWD - World Beyond S2 angeteast, The Walking Dead S11-Teaser schon da

W skład zespołu badawczego wydawnictwa wchodzą Michael Kramer, Ingrid H. Schody, Vivek Venkatraman Krishnan, Paolo C. Freire, Federico Abate, Matthew Biles, Marta Burgay, Sandra Bochner, David J. Champion, Ismail Cognard, Tasha Gautam, Marisa Geyer, Lucas Guillemot, Huanchen Hu, Gemma Janssen, Marcus E. Lower , Aditya Parthasarathy, Andrea Possenti, Scott Ransom, Daniel J. Rridon, Alessandro Ridolfi, Maciej Serylak, Ryan M. Shannon, Renée Spiewak, Gilles Theureau, Willem van Straten, Norbert Wex, Lucy S. Oswald, Betina Bosselt, Charlotte Soby, Ewoan Dr. Barr, Fernando Camilo, Benjamin Hugo, Andrew Jameson, Simon Johnston, Aris Carstrejo, Michael Keith i Stefan Usowski. Jedenastu autorów (Kramer, Venkatraman Krishnan, Frere, Abatee, Champion, Gotham, He, Parthasarathy, Ridolfi, Wicks i Parr) należy do MPIfR.

Originalveröffentlichung
Binarny program względny MeerKAT: cele naukowe i pierwsze wyniki
M. Kramer i in.
Monthly Notices of the Royal Astronomical Society (MNRAS), tom 504, wydanie 2, czerwiec 2021, strony 2094 2114),
DOI: doi.org/10.1093/mnras/stab375

Binarny program względny MeerKAT: cele naukowe i pierwsze wyniki
arXiv-Preprint (Kramer i in. 2021, MNRAS Tom 504, wydanie 2, czerwiec 2021, strony 2094–2114)

Powiązane wiadomości na Raumfahrer.net:

Porozmawiaj z nami na forum Raumcon:

Źródło: Instytut Radioastronomii im. Maxa Plancka

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Śmierć oczekuje! Średniowieczny dash bossa Eldest Souls jest dostępny od dzisiaj na wszystkich platformach

Published

on

Długo oczekiwany atak szefa Soulslike Eldest Souls został rozpętany na dzisiejszym świecie. W tym najnowszym wymagającym wyzwaniu gracze zostaną zepchnięci do granic możliwości w brutalnych bitwach. Eldest Souls, wydane przez niezależne wydawnictwo United Label, jest teraz dostępne za 19,99 EUR na PS5, PS4 i Xbox Series X | S, Xbox One, Nintendo Switch i PC.

Dzięki Eldest Souls Fallen Flag Studio stworzyło bezkompromisową grę, w której tylko najodważniejsi gracze mogą przetrwać w misternie zaprojektowanych bitwach z bossami. Błyskawiczne bitwy towarzyszą szczegółowemu stylowi 16-bitowej grafiki pikselowej. Ale gracze nie powinni zbyt długo podziwiać świata – bo ten pomnik ludzkiego zwycięstwa już dawno został zapomniany i coś mrocznego zakorzeniło się w jego głębi…

Eldest Souls skupia się na najtrudniejszej i najbardziej ekscytującej bitwie w historii: walkach z bossami! Każdy ze starożytnych bogów stawia przed graczem nowe unikalne wyzwanie. Ci, którzy zwyciężą, przejmą dla siebie niebiańskie moce starożytnych bogów i odblokują bogactwo unikalnych talentów i zdolności. Gracze mogą stworzyć swój własny styl walki poprzez różne możliwe kombinacje.

The Eldest Souls przedstawia fascynującą tajemnicę o starożytnych bogach, grupie mściwych bóstw, które spowodowały niewypowiedziany chaos na świecie. Grunty rolne zamieniły się w pustynie, a rzeki wyschły. W poszukiwaniu tych bezlitosnych stworzeń gracze muszą poprowadzić swojego wojownika przez ogromny zamek. Podczas swoich podróży gracze napotkają fascynujących NPC, wciągające zadania i szereg złowrogich sekretów, które dostarczają wskazówek, dlaczego starożytni bogowie byli tak długo zamknięci.

Cechy:

  • Brutalne i szybkie bitwy w stylu soulowym
  • Unikalne i wymagające walki z bossami
  • Fajne postacie i wciągające questy
  • Styl graficzny z dokładnością co do piksela z maksymalną dbałością o szczegóły
  • Rozbudowane drzewo umiejętności z kilkoma złożonymi opcjami dla jednego gracza

Eldest Souls jest teraz dostępne za 19,99 EUR na PS5, PS4 i Xbox Series X | S, Xbox One, Nintendo Switch i PC. Więcej informacji na temat Eldest Souls można znaleźć na unitedlabelgames.com/eldest-souls, oficjalny Facebook z boku i dalej Świergot.

READ  Sony PS5: dwukrotnie większa dostępność PlayStation 5 do końca 2022 roku

ZAP-Hosting Serwer gier i hosting

Andre wiedźma

Szalony członek zespołu może/powinien przeżyć wszystko, co ma nadejść, nawet jeśli jest to wspaniała przygoda Barbie na koniu (której też uwielbia testować). Gdyby urodził się wcześniej, jego poczucie humoru byłoby w filmie Monty Pythona. Ponadto, jako prawdziwy Bawarczyk, absolutnie nie myśli o niczym z zimnych napojów.

Continue Reading

Tech

Aktualizacja FritzBox: AVM wydaje nową wersję dla wielu routerów

Published

on

Pojawiła się nowa wersja beta dla FritzOS 7.28. Jak zapowiedział operator AVM, oprogramowanie można pobrać ze strony internetowej AVM Lab.

Aktualizacja jest kompatybilna z Fritzbox 7530, 6890 i 6850 LTE. Jednak ci, którzy liczyli na wielkie innowacje, będą zawiedzeni. To tylko kwestia poprawek błędów.

Zgodnie z tym system powinien być ogólnie bardziej stabilny, ale także sieć WLAN. Ponadto w systemie macOS naprawiono błąd związany z dyskami sieciowymi, a także poprawiono przekazywanie połączeń i książki telefoniczne oparte na CardDAV.

FritzBox: Wersja próbna została oznaczona jako Release Candidate

FritzBox: Niektóre routery otrzymują najnowszą wersję beta FritzOS 7.28.

Centrum handlowe / Amazonka

Praca nad czystą optymalizacją bez żadnych nowych funkcji nie jest zaskakująca. Ponieważ wersja próbna została oznaczona jako wersja kandydująca. Innymi słowy: wygląda na to, że programiści są zajęci usuwaniem kilku ostatnich błędów przed oficjalnym wydaniem FritzOS 7.28.

Jeśli filtr wersji działa poprawnie, routery powinny wkrótce móc korzystać z programu bez udziału w programie beta. Dla odpowiednich modeli oznacza to dodanie funkcji wysyłania SMS-ów. Pojawiło się również wiele nowych funkcji inteligentnego domu dla routerów.

READ  Jesienna premiera: po iPhone 13 pojawi się nowy iPad Mini
Continue Reading

Tech

Nic dla ucha 1: Nowe słuchawki z redukcją szumów kosztują tylko 99 euro

Published

on

Fani słuchawek dousznych, w tym aktywnego systemu redukcji szumów, mogą kupić AirPods Pro firmy Apple za około 190 euro – lub przyjrzeć się bliżej nowej wersji Nothing, wciąż nowemu Ear 1. Carl Pei, współzałożyciel OnePlus, przedstawił wczoraj swój pierwszy produkt, który w ciągu ostatnich kilku miesięcy był wielokrotnie rzucany za pomocą drobnych informacji.

Obudowa Nothing Ear 1 przypomina słuchawki Apple AirPods Pro, ale jednocześnie zwraca na siebie uwagę fajnym stylem retro. Półprzezroczysty design wkładek dousznych i nadrukowany alfabet Braille’a przypominają produkty techniczne z lat 80. i pochodzą z firmy Teenage Engineering ze Szwecji.

Nothing Ear 1 zawiera potężne przetworniki 11,6 mm, a także dwustopniową aktywną eliminację szumów, „tryb oświetlenia” i „tryb maksymalny”. W celu aktywnego uczestnictwa w środowisku można również aktywować tryb transparentny. Każda wkładka douszna waży tylko 4,7 grama i jest wyposażona w otwory odciążające, ergonomiczny kształt i trzy pary zatyczek do uszu z płynnego silikonu. Nic Ear 1 nie jest połączone przez Bluetooth 5.2.

Oficjalna premiera 17 sierpnia 2021 r.

InEars powinien zapewnić łączny czas pracy 34 godziny i około sześciu godzin na jednym ładowaniu za pomocą dostarczonego etui do przenoszenia i ładowania. Na pokładzie jest też opcja szybkiego ładowania: zaledwie dziesięć minut ładowania w etui wystarcza nawet na osiem godzin odtwarzania. Etui ładujące można również ładować bezprzewodowo i jest kompatybilne ze wszystkimi ładowarkami kompatybilnymi z Qi. Sterowanie gestami, korektor i opcja zlokalizowania wkładek dousznych uzupełniają funkcje Nothing Ear 1, które są również odporne na pot i zachlapania.

Przy szacowanej cenie detalicznej wynoszącej zaledwie 99 euro, Nothing Ear 1 jest znacznie poniżej cen konkurencji. Nowa dostępność InEars rozpocznie się 31 lipca 2021 r. za pośrednictwem stronie internetowej Nic lub bez powodu. Oficjalna wersja zostanie wydana 17 sierpnia 2021 r. w 45 krajach i regionach na całym świecie, w tym w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech i Holandii.

READ  Nvidia konkuruje z Intelem w zakresie procesorów do centrów danych
Zdjęcia: Nic.

Continue Reading

Trending