Connect with us

Tech

Badania do testów grawitacyjnych

Published

on

Do wersji nieprzenośnej

07. Maj 2021, godz

Nowy teleskop do badania teorii względności Einsteina i obiektów o większej gęstości we wszechświecie. Korzystając z południowoafrykańskiego teleskopu MeerKAT, astronomowie systematycznie badają pulsujące gwiazdy podwójne do testów grawitacyjnych. Komunikat prasowy Instytutu Radioastronomii im. Maxa Plancka w Bonn.

6 maja 2021 – Międzynarodowa grupa astronomów pod kierownictwem Max Planck Institute for Radio Astronomy (MPIfR) w Bonn i University of British Columbia (UBC) w Vancouver przedstawia pierwsze wyniki szeroko zakrojonego programu obserwacyjnego stworzonego przez Południe Afrykański radioteleskop MeerKAT do testowania teorii Einsteina z niespotykaną dotąd dokładnością. Program nazwano pulsarami binarnymi i relatywistycznymi? (RelBin) Pierwsze wyniki przedstawiono w artykule opublikowanym dzisiaj w Journal of Monthly Notices of the Royal Astronomical Society? Opisane.

Ogólna teoria względności Alberta Einsteina jest jedną z najlepiej zbadanych teorii w fizyce i jest obecnie najlepszym opisem grawitacji, jednak pozostają pytania, takie jak natura ciemnej materii? Albo „ciemna energia”? Bez odpowiedzi, a możliwe odchylenia od ogólnej teorii względności są nadal badane. W tym przypadku badanie podwójnych pulsarów, gwiazd o niezwykle dużej gęstości, które działają jak kosmiczne latarnie i minutowe zegary, dostarcza unikalnych informacji, które uzupełniają inne eksperymenty, na przykład z detektorami fal grawitacyjnych lub misjami satelitarnymi.

Pulsary mają rozmiar około 15 mil i są zbudowane głównie z neutronów. Mając masę około dwa razy większą od Słońca, jest to najbardziej ekstremalny obiekt w obserwowalnym wszechświecie. Śledząc ich ruch wokół potencjalnego towarzysza, innej gwiazdy neutronowej lub większego „białego karła”, który jest odsłoniętym rdzeniem zwykłej gwiazdy pod koniec jej życia, radioteleskopy, takie jak MeerKAT w RPA, mogą zlokalizować je na ich własnych orbitach za jedyne 30 dokładnie za metr! Może to ujawnić szereg efektów relatywistycznych w ruchu orbitalnym, takich jak emisja fal grawitacyjnych lub wpływ na propagację światła w silnych polach grawitacyjnych.

Teleskop MeerKAT to doskonały nowy radioteleskop opracowany przez Radio Astronomy Observatory w Republice Południowej Afryki. (Saraw) został zbudowany i obsługiwany. Zapewnia wysoką czułość dzięki zestawowi sygnału z 64 pojedynczych anten o długości 13 metrów. Jako część dużej propozycji ankiety? Projekt MeerTime, kierowany przez profesora Matthew Bilesa z Uniwersytetu Swinburne w Australii, był projektem „Relative and Binary Pulsars”. (RelBin) Pod kierownictwem profesora Michaela Kramera, dyrektora MPIfR w Bonn i profesor Ingrid Steers z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie, był to najlepszy program naukowy proponowany dla MeerKAT. Zespół RelBin International wraz z kolegami z Afryki, Australii, Europy i Ameryki Północnej przedstawia teraz pierwsze wyniki tego programu.

READ  Zaskakujące odkrycie: wewnętrzne jądro Ziemi mogło przestać się obracać

RelBin koncentruje się głównie na monitorowaniu efektów relatywistycznych w układach podwójnych pulsarów, aby umożliwić dokładne pomiary mas gwiazd neutronowych i testy teorii grawitacji. Nawet jeśli szczegółowych wyników można się spodziewać dopiero po kilku miesiącach obserwacji, zespół może już wykazać, że obserwacje za pomocą MeerKAT zazwyczaj poprawiają bieżące dane z innych teleskopów 2-3-krotnie, a czasem o cały rząd wielkości. Michael Kramer Excited: Meerkat radzi sobie lepiej, niż się spodziewaliśmy! Możemy teraz przeprowadzać eksperymenty, które zajęłyby nie tylko około 10 lat z innymi teleskopami, ale możemy je również wykonywać z dużo większą precyzją.

Michael Kramer / MPIfR

Powiększ obrazPSR J0737-3039A: System podwójnych pulsarów składa się z dwóch pulsarów (z okresami 23 ms i 2,8 sekundy) krążących wokół siebie. Podwójny pulsar jest jednym z obserwatorów badanych w ramach programu RelBin.
(Zdjęcie: Michael Kramer / MPIfR)

Badane źródła obejmują słynny system podwójnych pulsarów, w którym dwa pulsary krążą wokół siebie w zaledwie 2,5 godziny. Współprzewodnicząca projektu, Ingrid Stairs, wyjaśnia: „Możemy teraz zbadać ten system bardziej szczegółowo. System stale zmienia swoją konfigurację orbity z powodu efektów relatywistycznych i możemy uważnie śledzić te efekty w testach ogólnej teorii względności”.

RelBin to największe jak dotąd badanie relatywistycznych podwójnych pulsarów, a także ma na celu zwiększenie liczby precyzyjnie zmierzonych mas gwiazd neutronowych. Dr. Vivek Venkatraman Krishnan, doktorant MPIfR i współorganizator pracy, podsumowuje to: ?? Masa gwiazd neutronowych dostarcza informacji o tym, jak gęste są wiązki materii we Wszechświecie. Dzięki obserwacjom MeerKAT relatywistycznego wpływu na ruch gwiazd neutronowych w układach podwójnych, możemy zmierzyć ich masy z dokładnością około 1% lub lepszą i ewentualnie udowodnić lub wykluczyć szereg modeli zaproponowanych przez fizyków jądrowych. ??

Zespół Matthew Bilesa ze Swinburne University of Technology opracował infrastrukturę superkomputera, która codziennie przyjmuje prawie 300 milionów megabajtów danych wejściowych z teleskopu i przekształca je w dane przydatne naukowo. „MeerKAT to doskonały przykład globalnego projektu naukowego, w ramach którego eksperci z całego świata spotykają się, aby stworzyć doskonałe narzędzie, które wprawia w ruch prawa Einsteina” – mówi.

READ  Sonda Juno NASA zbliży się w poniedziałek do Ganimedesa, księżyca Jowisza
Południowoafrykańskie Obserwatorium Radioastronomiczne (SARAO)

Powiększ obrazAnteny radiowe dla sieci teleskopów MeerKAT na półwyspie Karoo w RPA, pod rozgwieżdżonym nocnym niebem.
(Zdjęcie: Radio Astronomy Observatory w Republice Południowej Afryki (Saraw))

Sieć teleskopów Merkat obsługiwana przez Saraw jest największym radioteleskopem na półkuli południowej i jednym z dwóch głównych urządzeń projektu SKA, który powstał w RPA. Teleskop radiowy na pustyni Karoo zostanie wkrótce rozszerzony przez Towarzystwo Maxa Plancka we współpracy z SARAO i INAF we Włoszech o kilka dodatkowych anten odbijających. Ten projekt o nazwie „MeerKAT +” poprawi możliwości MeerKAT. Teleskop będzie później stopniowo integrowany ze Środkowym Teleskopem SKAO. Pierwsze obserwacje naukowe ulepszonym teleskopem MeerKAT mogą rozpocząć się już w 2023 r., Kiedy teleskop nadal jest testowany.

Chcielibyśmy tylko pogratulować naszym południowoafrykańskim kolegom ich wspaniałych wyników. Jesteśmy dumni i wdzięczni, że możemy używać teleskopu wraz z naszymi afrykańskimi kolegami do wspólnych badań. Czekaj na bardziej ekscytujące wyniki! Podsumowuje Michael Kramer.

Informacje ogólne
Jedno z obserwatorium radioastronomicznego w Afryce Południowej (SARAO), sieć teleskopów MeerKAT, jest największym radioteleskopem na półkuli południowej i jednym z dwóch początkowych instrumentów projektu SKA, który będzie znajdował się w Afryce Południowej. Teleskop radiowy na pustyni Karoo zostanie wkrótce rozszerzony o dodatkowe anteny odpowiadające projektowi Meerkat +. rozszerzony. Teleskop będzie później stopniowo włączany do projektu SKA, a budowa teleskopu rozpocznie się wkrótce i potrwa do 2028 r. Pierwsze obserwacje naukowe z wykorzystaniem MeerKAT + mogą rozpocząć się już w 2023 r., Podczas fazy testowania teleskopu.

MeerTIME to „duża propozycja badań” teleskopu MeerKAT zarządzanego przez Swinburne University of Technology. We współpracy z kilkoma australijskimi instytutami, a także z INAF, University of Manchester, MPIfR, NRAO i SARAO.

?????????????????????????????????? Czy RelBin to program naukowy będący częścią „dużej propozycji ankiety”? MeerTime, do systematycznego badania podwójnych układów pulsarów do testów grawitacyjnych. Program jest moderowany przez profesora Michaela Kramera, dyrektora MPIfR w Bonn oraz profesor Ingrid Stairs z University of British Columbia (UBC). W skład międzynarodowego zespołu badawczego RelBin wchodzą naukowcy z Afryki, Australii, Europy i Ameryki Północnej.

READ  Badanie gier akcji: udana strzelanka pierwszoosobowa?

W skład zespołu badawczego wydawnictwa wchodzą Michael Kramer, Ingrid H. Schody, Vivek Venkatraman Krishnan, Paolo C. Freire, Federico Abate, Matthew Biles, Marta Burgay, Sandra Bochner, David J. Champion, Ismail Cognard, Tasha Gautam, Marisa Geyer, Lucas Guillemot, Huanchen Hu, Gemma Janssen, Marcus E. Lower , Aditya Parthasarathy, Andrea Possenti, Scott Ransom, Daniel J. Rridon, Alessandro Ridolfi, Maciej Serylak, Ryan M. Shannon, Renée Spiewak, Gilles Theureau, Willem van Straten, Norbert Wex, Lucy S. Oswald, Betina Bosselt, Charlotte Soby, Ewoan Dr. Barr, Fernando Camilo, Benjamin Hugo, Andrew Jameson, Simon Johnston, Aris Carstrejo, Michael Keith i Stefan Usowski. Jedenastu autorów (Kramer, Venkatraman Krishnan, Frere, Abatee, Champion, Gotham, He, Parthasarathy, Ridolfi, Wicks i Parr) należy do MPIfR.

Originalveröffentlichung
Binarny program względny MeerKAT: cele naukowe i pierwsze wyniki
M. Kramer i in.
Monthly Notices of the Royal Astronomical Society (MNRAS), tom 504, wydanie 2, czerwiec 2021, strony 2094 2114),
DOI: doi.org/10.1093/mnras/stab375

Binarny program względny MeerKAT: cele naukowe i pierwsze wyniki
arXiv-Preprint (Kramer i in. 2021, MNRAS Tom 504, wydanie 2, czerwiec 2021, strony 2094–2114)

Powiązane wiadomości na Raumfahrer.net:

Porozmawiaj z nami na forum Raumcon:

Źródło: Instytut Radioastronomii im. Maxa Plancka

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Szef FromSoftware twierdzi, że Shadow of the Erdtree po raz kolejny będzie niezwykle trudny

Published

on

Szef FromSoftware twierdzi, że Shadow of the Erdtree po raz kolejny będzie niezwykle trudny

W sieci pojawiło się całe mnóstwo nowych informacji na temat nadchodzącego DLC.
W sieci pojawił się cały potok nowych informacji na temat nadchodzącego DLC.

Przez rok musieliśmy zadowolić się tylko jednym obrazem do pierwszego zapowiedzianego fabularnego DLC do Elden Ring. Wczoraj w końcu pojawił się pierwszy zwiastun Shadow of the Erdtree z kilkoma NPC, bossami i datą premiery, a konkretnie tą 21 czerwca.

Ale nawet to nie było wszystko. Prezes FromSoftware Hidetaka Miyazaki również wypowiedział się na ten temat i ujawnił kilka ekscytujących szczegółów. Skomentował także poziom trudności.

Zwiastun można ponownie obejrzeć tutaj:

Shadow of the Erdtree: Sprawdź tutaj ujawnienie rozgrywkiShadow of the Erdtree: Sprawdź tutaj ujawnienie rozgrywki

Rozpocznij wideo


3:06


Shadow of the Erdtree: Sprawdź tutaj ujawnienie rozgrywki

Shadow of Erdtree: To jest poziom trudności

Elden Ring wprowadził wielu nowicjuszy w gatunek Souls. Pomoce takie jak wspierające nas w boju Soul Ashes czy otwarty świat, w którym z łatwością możemy uniknąć niebezpieczeństw i umocnić się, sprawiają, że tytuł jest jeszcze bardziej przystępny niż świetny okręt flagowy, czyli seria Dark Souls.

Tradycyjnie DLC FromSoftware to nie piknik, a dodatek do najnowszej sagi prawdopodobnie nie będzie wyjątkiem. Miyazaki to ujawnia (tłum com.eurogamer.com):

„Chcieliśmy tych trudnych konfrontacji i przerażających zagrożeń”.

Miyazaki klasyfikuje ekspansję jako taką Na równi z główną końcówką Wyraźnie wspomina Malenię, być może najbardziej przerażającego bossa w Soulslike. On tłumaczy:

„Gracze szukający tego rodzaju wyzwań w naszych grach znajdą równie wyzwanie w DLC.”

Jednocześnie powinniśmy mieć także wiele różnych opcji stawienia czoła trudnym bitwom z bossami. Miyazaki podkreślił, że chce dać graczom dużą swobodę.

Bardzo prawdopodobne, że w nowym obszarze DLC Land of Shadows znajdziemy także przedmioty takie jak Mighty Spirit czy Ashes of War. Szefowie również mogą mieć pewne słabości lub zalety, które wynikają z interaktywnych elementów otoczenia.

Trudne, ale także bardzo dobre DLC ma tradycję w FromSoftware

Biorąc pod uwagę poprzednie gry FromSoftware, takie jak seria Dark Souls czy Bloodborne, wypowiedzi Miyazakiego nie powinny dziwić. Zwłaszcza, że ​​Elden Ring stawia na przystępny styl, było całkiem możliwe, że Shadow of the Erdtree będzie nie tylko dodatkiem DLC do gry końcowej, ale także przypadnie do gustu fanom, którzy nie do końca opanowali grę.

READ  Sonda Juno NASA zbliży się w poniedziałek do Ganimedesa, księżyca Jowisza

Końcówka w Elden Ring nie jest tak trudna jak w poprzednich grach, ale jest krokiem naprzód i na pewno dużym wyzwaniem, szczególnie dla nowicjuszy w Souls. Wydaje się również, że dostęp do DLC wymaga pokonania jednego z najtrudniejszych opcjonalnych bossów, Mohga.

Książę Krwi już na Ciebie czeka.Książę Krwi już na Ciebie czeka.

Książę Krwi już na Ciebie czeka.

Dla każdego, kto ma wystarczającą praktykę w grach Souls lub potrafi zacisnąć zęby, wysiłek powinien być tego wart, ponieważ fani często uważają dodatki FromSoftware za najlepszą część gry. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku DLC The Old Hunters do Bloodborne, ale także na przykład dodatku Ringed City do Dark Souls 3.

Rozszerzenia zwykle wprowadzają nowe, fajne obszary, dodatkowych NPC, linie zadań, ukryte historie i jedne z najfajniejszych – ale także najtrudniejszych – spotkań z bossami.

Co powiesz na tę informację: Szukasz naprawdę nowego wyzwania, czy wolisz DLC na średnim poziomie trudności?

Continue Reading

Tech

Google Pixel Fold2: Tak to powinno wyglądać

Published

on

Google Pixel Fold2: Tak to powinno wyglądać

Po debiucie Folda, Google podąży za Pixel Fold2. Niedawno pojawił się wyciek, który pokazał urządzenie na wolności. Śledź teraz W oparciu o rendery CAD, które wyciekły, nowe zdjęcia przedstawiają nadchodzący składany smartfon Google z systemem Android 15.

Wewnętrzny rozmiar ekranu wynosi 7,9 cala. Port USB-C, osłonę głośnika, mikrofon i gniazdo karty SIM widać na dolnej ramce, natomiast przyciski włączania/wyłączania znajdują się po prawej stronie.

Na górze Pixel Fold2 znajduje się pasek anteny i osłona dodatkowego głośnika. Wymiary telefonu po rozłożeniu wynoszą około 155,2 x 150,2 x 5,27 mm. Od razu rzuca się w oczy także wybrzuszenie aparatu z tyłu. Wydaje się, że cała konfiguracja aparatu została przeniesiona do zewnętrznego narożnika na wyspie czterech czujników. Oprócz głównego obiektywu szerokokątnego spekuluje się tutaj o dodatkowym ultraszerokokątnym obiektywie, teleobiektywie do makrofotografii i nieznanym czwartym obiektywie. Można tu wyobrazić sobie czujnik dalekiej podczerwieni, taki jak Pixel 8 Pro, ale także czujnik ToF i tak dalej. Do tego lampa błyskowa LED i mały zoom poza wyspą.

O ile wyświetlacze mają urosnąć w stosunku do jedynki, o tyle samo urządzenie ma być cieńsze – nawet jeśli będzie nieco większe. Kolejna plotka? Pixel Fold 2 jest wyposażony w model Tensor G4 z 16 GB pamięci RAM.

Przejrzystość: ten artykuł zawiera linki partnerskie. Klikając na niego, przejdziesz bezpośrednio do dostawcy. Jeśli zdecydujesz się na dokonanie tam zakupu, otrzymamy niewielką prowizję. Nic nie zmienia ceny dla Ciebie. Linki partnerskie nie mają wpływu na nasze raporty.


READ  4 graczy: Gry roku 2022: Piąte miejsce: Horizon Forbidden West
Continue Reading

Tech

Dodatkowe potencjalne szkody: Apple ostrzega przed suszeniem iPhone'a w ryżu

Published

on

Dodatkowe potencjalne szkody: Apple ostrzega przed suszeniem iPhone'a w ryżu

Możliwe są dodatkowe uszkodzenia
Apple ostrzega, że ​​iPhone'y mogą wyschnąć w ryżu

Posłuchaj materiału

Ta wersja audio została stworzona sztucznie. Więcej informacji | Wyślij swoją opinię

Ryż jest często postrzegany jako ostateczność w przypadku smartfonów, które mimowolnie zanurzyły się w wodzie. A teraz Apple wysyła ostrzeżenie do fanów swoich produktów: Twój iPhone może zostać uszkodzony w wyniku tego działania.

Firma technologiczna Apple ostrzega przed suszeniem mokrego iPhone'a ryżem. To pochodzi z jednego Notatka wsparcia Na stronie amerykańskiej grupy. Ten bezpieczny sposób na ponowne uruchomienie iPhone'a po niechcianej kąpieli wodnej przy użyciu miski lub torebki nieugotowanego ryżu jest prawdopodobnie znany wielu właścicielom smartfonów; W końcu takie porady krążą po Internecie od lat.

Pomysł polega na wykorzystaniu zdolności ryżu do wchłaniania cieczy lub wilgoci. Jednak według kalifornijskiej firmy „małe cząsteczki ryżu” mogą przedostać się do urządzenia i uszkodzić iPhone’a. Przestrzegamy również przed używaniem zewnętrznego źródła ciepła do suszenia lub wkładania w otwory wacików lub ręczników papierowych.

Zamiast tego grupa oferuje dobrze znane rady i czasami wymagana jest cierpliwość. Jeśli na Twoim smartfonie pojawi się ostrzeżenie, że port Lightning lub USB-C jest zawilgocony, należy natychmiast odłączyć kabel ładujący i podłączyć go ponownie dopiero wtedy, gdy telefon będzie całkowicie suchy. Aby to osiągnąć, należy delikatnie dotknąć telefonu dłonią, aby pozbyć się wody, a następnie umieścić go w dobrze wentylowanym miejscu. Po upływie co najmniej 30 minut możesz spróbować ponownie, korzystając z kabla ładującego. Jeśli to nadal nie zadziała, pozostaw telefon komórkowy do wyschnięcia na maksymalnie 24 godziny i spróbuj jeszcze raz, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany, czy nie. Firma nie wyjaśnia jednak, jak postępować, jeśli to nie pomoże.

Wnętrze iPhone'ów to najnowsze modele wg Informacje fabryczne, już zabezpieczony przed nurkowaniem w płytkiej wodzie. Wiele modeli posiada specjalne właściwości zgodne ze standardami międzynarodowych świadectw ochronnych. Przykładowo iPhone 15 ma stopień certyfikacji IP68 – ma być chroniony przed kurzem i może przebywać pod wodą do 30 minut na maksymalnej głębokości sześciu metrów. Oczywiście porty ładowania nie są wodoodporne i należy je najpierw wysuszyć, jeśli telefon komórkowy zostanie zanurzony pod wodą.

READ  Najlepsze oferty po czarnym piątku na Saturnie
Continue Reading

Trending