Connect with us

Tech

AVM: Na sprzedaż FRITZ!Box 6670 z WiFi-7

Published

on

AVM: Na sprzedaż FRITZ!Box 6670 z WiFi-7

Firma AVM zaprezentowała między innymi kabel FRITZ!Box 6670 na targach Mobile World Congress (MWC) w Barcelonie. Router nie jest nowością na targach. Zamiast tego produkt okablowania został po raz pierwszy zaprezentowany społeczeństwu rok temu. Jednak berliński producent poinformował o innowacji dotyczącej kabla FRITZ!Box 6670: urządzenie ma trafić do sprzedaży w Niemczech w ciągu najbliższych kilku dni. Router powinien kosztować 289 euro.

Kabel FRITZ!Box 6670 na stoisku AVM na targach MWC
Fot.teltarif.de

Kabel FRITZ!Box 6670 zapewnia obsługę aktualnego standardu WLAN WiFi 7, a także inteligentnego domu ze standardami DECT ULE, Zigbee i Matter. Skrzynka przeznaczona jest do pracy na połączeniach kablowych, gdzie stosowany jest standard DOCSIS 3.1. Router współpracuje z pakietami kanałów (2×2 OFDM(A) i 32×8 SC-QAM). W sieci WLAN osiągana jest prędkość transmisji danych do 720 Mbit/s w paśmie 2,4 GHz i do 2880 Mbit/s w paśmie 5 GHz.

2,5 Gbit/s przez port LAN/WAN

Kabel FRITZ!Box 6670 umożliwia podłączenie urządzeń do sieci domowej wyłącznie za pośrednictwem sieci WLAN. Dostępne są także cztery porty LAN, każdy umożliwiający transfer danych z szybkością do 1 Gbit/s. Dostępny jest także port LAN/WAN 2,5 Gb/s. Router może pełnić także funkcję systemu telefonicznego. Oprócz możliwości integracji telefonów DECT dostępne jest także gniazdo TAE.

Wracamy z komunikacją
Fot.teltarif.de

W rozmowie z teltarif.de przedstawiciele prasy AVM na MWC wyjaśnili, że producent przywiązuje dużą wagę do tych fizycznych możliwości podłączenia, zwłaszcza że gniazdko można zamontować bez żadnych problemów. Bardziej problematyczne wydają się wewnętrzne magistrale S0, których AVM od jakiegoś czasu zaprzestało instalowania w nowszych routerach, okazują się bardziej problematyczne – ku irytacji klientów, którzy nadal korzystają z urządzeń końcowych, które były już przeznaczone do połączeń ISDN.

READ  Projektant mody Christian Cowan zostaje „doradcą doświadczenia” dla nowej serii GTR 3 i GTS 3 inteligentnej marki Amazfit do noszenia | Wiadomość

Zintegrowany tuner telewizyjny

Jak zwykle w przypadku dekoderów telewizji kablowej FRITZ!, nowy model ma także wbudowany tuner telewizyjny. Umożliwia to strumieniowe przesyłanie niezaszyfrowanych programów telewizji kablowej w sieci domowej. Ze strumieni można korzystać np. poprzez FRITZ!App TV.

Widok z boku kabla FRITZ!Box 6670
Fot.teltarif.de

Dodatkowe funkcje obejmują zintegrowaną kontrolę rodzicielską, serwer multimediów, dostęp dla gości FRITZ!NAS i WLAN. Zainstalowany jest także port USB 2.0. Można tu podłączyć nośniki danych i drukarki. Alternatywnie gniazdo USB można również wykorzystać do podłączenia urządzeń telefonów komórkowych, które można wykorzystać do nawiązania połączenia danych jako alternatywy dla połączenia kablowego.

O nowej wersji FRITZ!OS 7.80 pisaliśmy już w innym raporcie.

Więcej na temat AVM

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Google tworzy grupę roboczą ds. bezpiecznej sztucznej inteligencji

Published

on

Google tworzy grupę roboczą ds. bezpiecznej sztucznej inteligencji

„Sztuczna inteligencja potrzebuje bezpiecznych ram i standardów aplikacji, które nadążą za szybkim rozwojem” – twierdzi Google. Aby sprostać tym wyzwaniom, ma zostać utworzona nowa organizacja: Koalicja na rzecz bezpiecznej sztucznej inteligencji (CoSAI), która została powołana w czwartek. Oprócz Google członkami założycielami są Amazon, Anthropic, Chainguard, Cisco, Cohere, GenLab, IBM, Intel, Microsoft, NVIDIA, OpenAI, PayPal i Wiz. (Wiz to start-up zajmujący się bezpieczeństwem IT, którego przejęciem jest zainteresowany Google).

reklama

Najwyższa Komisja Kontroli i Kontroli Finansowej Chciałbyś współpracować z nauką, innymi organizacjami i ogólnie branżą IT i początkowo kierować trzema grupami roboczymi: zabezpieczyć łańcuch dostaw AI (bezpieczeństwo łańcucha dostaw oprogramowania dla systemów AI), przygotować bezpieczeństwo IT na zmieniające się scenariusze zagrożeń dzięki sztucznej inteligencji, a także do zarządzania bezpieczeństwem sztucznej inteligencji.

Ta druga grupa powinna np. opracować system definicji, aby ludzie w branży mniej o sobie mówili. Lista zadań do wykonania obejmuje także listy kontrolne i ustandaryzowane systemy oceny służące do oceny gotowości na problemy związane z bezpieczeństwem w aplikacjach AI, zarządzania nimi i monitorowania ich oraz raportowania problemów związanych z bezpieczeństwem.

Aby wzmocnić bezpieczeństwo IT w walce z atakami wykorzystującymi sztuczną inteligencję, druga grupa robocza CoSAI stworzy ramy, które pomogą obrońcom IT zdecydować, czy zainwestować w środki łagodzące. Pierwsza grupa robocza opracuje instrukcje w oparciu o doświadczenia z wykorzystaniem klasycznego oprogramowania. Przewodniki te mają pomóc Ci dowiedzieć się, jak wygląda dana sztuczna inteligencja (pochodzenie i utworzenie) oraz w jaki sposób może ona wchodzić w interakcje z ofertami stron trzecich w celu wnioskowania o zagrożeniach.

Inne inicjatywy CoSAI Jesienią Google rozszerzył swój program nagród za błędy o produkty AI, aby zachęcić strony trzecie do badania luk w zabezpieczeniach AI. W czerwcu poprzedniego roku firma danych Bezpieczny framework dla sztucznej inteligencji Opublikowano we współpracy z partnerami z branży Dobrowolne zobowiązania dotyczące sztucznej inteligencji opublikowany.

READ  MagSafe na Amazon za 33 € w najlepszej cenie

Polecane treści redakcyjne

Po Twojej akceptacji, zewnętrzny kwestionariusz (Opinary GmbH) zostanie przesłany tutaj.

Zawsze przesyłaj ankiety


(S)

Continue Reading

Tech

Dołączone procesory graficzne RDNA 3: Zgadnij o nowych kartach graficznych

Published

on

Dołączone procesory graficzne RDNA 3: Zgadnij o nowych kartach graficznych

Ten rok był jak dotąd skąpy w wydawaniu nowych kart graficznych obecnych generacji. Dopiero w styczniu 2024 roku Nvidia i AMD zdecydowały się na rozbudowę Ada Lovelace i RDNA 3. Pod koniec roku plotki spodziewają się także premiery kolejnych generacji Blackwell (Geforce RTX 5000) i RDNA 4 (Radeon RX 8000). Jednak obecnie lista niestandardowych projektów sporządzona przez partnera zarządu firmy Acer w Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej (EEC) pokazuje, że RDNA 3 może pójść jeszcze dalej.

Czy pojawią się jeszcze trzy nowe modele RX-7000?

Na tej liście znajduje się wiele niestandardowych projektów kart graficznych, które są już dostępne, ale firma Acer wspomina także o trzech innych modelach, które nie są jeszcze dostępne na rynku, ale gdzie indziej nie ma o nich żadnych informacji lub jest ich niewiele. Na liście EEC można znaleźć kompilacje Predator Bifrost i Nitro Custom dla różnych procesorów graficznych Arc Alchemist i RDNA 3 firm Intel i AMD.

Odkryj karty graficzne z serii Radeon RX 7000 na Amazon

Nowością są Radeon RX 7700, 7800 i 7900 bez przyrostka XT. Na razie wspomniane modele dostępne są wyłącznie w wersjach XT, natomiast Radeon RX 7600 to jedyna generacja procesorów graficznych wypuszczona przez AMD bez XT. Ponieważ nie należy się już spodziewać premiery tych modeli, można założyć, że Acer chce się zabezpieczyć, podając dowolne nazwy procesorów graficznych, na wypadek gdyby AMD tutaj podjęło działania.

Radeon RX 7990 XTX: aktualizacja RDNA 3 do 405 W?

Jednak projektant chipów może nadal pozostawić lukę otwartą i rozważyć wypuszczenie jej w późniejszym terminie. Istnieje również duża rozbieżność w liczbie różnych modeli 2 i 3 opartych na RDNA. Wydanie Radeonów RX 7700, 7800 i 7900 wydaje się obecnie mało prawdopodobne. Firma Seasonic niedawno rozpoczęła spekulacje na temat wskaźników TDP na temat tego, czy AMD może zaktualizować wysokiej klasy RDNA 3.

READ  MagSafe na Amazon za 33 € w najlepszej cenie

źródło: Europejska Wspólnota Gospodarcza


Continue Reading

Tech

Renowacja iPoda z Apple Watch: TinyPod jest już dostępny

Published

on

Renowacja iPoda z Apple Watch: TinyPod jest już dostępny

W USA realizowany jest ciekawy stary projekt: tak zwany TinyPod ma na celu przekształcenie Apple Watch w rodzaj mini-iPoda za pomocą specjalnego etui. Komputerowy zegarek umieszczono w kopercie bez paska, który z kolei powinien móc mechanicznie przekierować cyfrową koronkę Apple Watcha na kółko przewijania z przodu. Teraz firma stojąca za TinyPod zaczęła publikować więcej szczegółów na temat różnych modeli i przyjmować pierwsze zamówienia. Zostanie on jednak dostarczony dopiero jesienią.

reklama

Jak wynika ze strony internetowej i maila do zainteresowanych, będzie to TinyPod W dwóch opcjachKażdy będzie dostępny w trzech rozmiarach. Standardowy TinyPod kosztuje 89,99 USD plus podatek od wysyłki i importu i jest wyposażony w wyżej wymienione kółko przewijania. Etui jest wykonane z tworzywa sztucznego i posiada także przyciski identyczne z przyciskami sterującymi Apple Watcha.

Istnieją również otwory na głośniki i mikrofon, a miejsce ładowania zegarka jest odsłonięte z tyłu, dzięki czemu można kontynuować ładowanie urządzenia za pośrednictwem MagSafe. TinyPod oferuje w sumie trzy wersje oparte na różnych rozmiarach Apple Watch: 41/40 mm, 45/44 mm i 49 mm dla Apple Watch Ultra 1 i 2. Dostępny latem tego roku w cenie 39,99 dolarów plus podatek od sprzedaży, wysyłka i import, TinyPod lite to po raz kolejny tylko etui na Apple Watch, który wydaje się być wykonany z rozciągliwego materiału. Tutaj przyciski zegarka również pojawiają się jako przyciski z jednej strony, ale z drugiej strony są po prostu skierowane na zewnątrz obudowy. Brakuje kółka przewijania.

Twórca TinyPod i szef małej firmy z Nowego Jorku Były inżynier projektant w komunikatorze Snap, szczególnie dumny z kółka przewijania. „Tak, faktycznie się przewija. Dzięki starannie napędzanym elementom wewnątrz kółko TinyPod ma bezpośredni kontakt z koroną zegarka Apple Watch”. Oznacza to, że można w naturalny sposób przewijać cały system operacyjny – piszą twórcy TinyPod.

READ  Splitgate – 1. sezon beta rozpoczyna się 27 stycznia wraz z edytorem map

Ideą TinyPod jest przekształcenie Apple Watch w zupełnie nowe urządzenie, które dzięki małemu ekranowi i pełnemu pakietowi aplikacji, w tym do komunikacji, może być używane jako prosty zamiennik smartfona, który mieści się w kieszeni. Oczywiście nadal można normalnie nosić Apple Watch na nadgarstku, ale pomysł wydaje się kuszący. Nadal nie jest jasne, kiedy będzie można przetestować TinyPod.
(licencjat)

Continue Reading

Trending