Connect with us

Tech

Astrofizyka: symulacje komputerowe wszechświata są 1000 razy szybsze dzięki sztucznej inteligencji

Published

on

Dzięki sztucznej inteligencji można teraz symulować duże, złożone wszechświaty około tysiąc razy szybciej niż tradycyjna technologia. Przynajmniej tak powiedziała grupa astrofizyków i teraz pokazują swoją pracę.

W związku z tym z powodzeniem opracowali sztuczną inteligencję, która może obliczać modele o wysokiej rozdzielczości na podstawie niskorozdzielczych symulacji całych regionów Wszechświata. W niektórych przypadkach prowadzi to do znacznych oszczędności czasu i może zrewolucjonizować badania wykorzystujące symulacje kosmiczne i umożliwiając ważne odkrycia.

Jak pokazał teraz zespół kierowany przez Yin Li z Flatiron Institute, nadal nie jest możliwa symulacja Wszechświata przy użyciu obecnej technologii o wysokiej rozdzielczości i jednocześnie dużych rozmiarach. Odnosi się do doświadczeń takich jak IllustrisTNG, jak dotąd najbardziej ambitna symulacja wielkoskalowej ewolucji naszego wszechświata. Pozwala to na eksplorację wielkoskalowych struktur, a także tworzenie galaktyk i formowanie się gwiazd. IllustrisTNG wygenerowało więcej niż petabajt danych. Ze względu na ograniczenia techniczne symulacje te musiały być przeprowadzone z różną precyzją, ale ostatecznie potwierdziły ważne założenia współczesnej kosmologii. teraz Technologię przedstawiono w Proceedings of the National Academy of Sciences To ograniczenie może zostać zniesione w przyszłości.

Jeśli masz problemy z odtwarzaniem wideo, włącz JavaScript

Zmienne powiększenie symulacji sceny (gęstość ciemnej materii, temperatura gazu, mineralizacja gazu, światło gwiazd, gęstość gazu, prędkość gazu)

(Te: Illustris-Project.org)

Grupa postawiła więc na technologię sztucznej inteligencji (GAN), w której dwa algorytmy działają przeciwko sobie. Jeden wykonuje symulacje wszechświata w niskiej rozdzielczości i wykorzystuje je do generowania symulacji o wysokiej wierności, a drugi próbuje odróżnić je od tych obliczonych metodą klasyczną. Z biegiem czasu oba ulegną poprawie, aż do zwycięstwa wysokoprecyzyjnego generatora symulacji. Ale to nie działało przez dwa lata, Przyznaj mnie teraz„Ale nagle zaczęło działać”. Potem osiągnęliby „świetne wyniki”, których się spodziewali. Nawet większość ludzi nie była w stanie ich rozróżnić na ślepych testach.

Symulacja kostek o różnych rozmiarach – specyfikacje odległości Megaparsk są oparte na stałej Hubble’a, która nie jest do końca znana.

(Bild: Wai Li et al / Proceedings of the National Academy of Sciences 2021)

Symulacja sześcianu o długości krawędzi około 560 milionów lat świetlnych i zawierającej 134 miliony cząstek zajęłaby rdzeniu procesora 560 godzin przy użyciu klasycznej technologii. Dzięki ich technologii zajęło to tylko 36 minut, wyjaśniają teraz. Tymczasem tysiąckrotnie większy wszechświat ze 134 miliardami cząstek zajmuje 16 godzin i nie można go obliczyć klasyczną metodą bez superkomputera. Jak dotąd ich algorytm może jednak uwzględniać tylko ciemną materię i siłę grawitacji. W przyszłości należy uwzględnić inne siły i zjawiska, podczas gdy sztuczna inteligencja działa równolegle z klasycznymi symulacjami, aby były dokładniejsze, nawet jeśli nie wiesz dokładnie, jak sobie z nimi radzić, mówi mi.


(Pon)

Do strony głównej

READ  Biorąc pigułkę: Casio ogłasza Pac-Man
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Błąd iCloud denerwuje programistów: połączenia z serwerami są często zawodne

Published

on

Apple w ostatnich tygodniach powodowało problemy użytkownikom i programistom aplikacji z synchronizacją iCloud. Wynika to z niezrozumiałego zachowania serwera iCloud, które prowadzi do zawodnej synchronizacji, za co użytkownicy obwiniają programistów.

Apple iCloud powoduje obecnie problemy z niektórymi aplikacjami. Wygląda na to, że błąd dotyczy CloudKit, zestawu interfejsów, których programiści mogą używać do komunikacji z serwerami iCloud. Połączenia z serwerem często skutkują komunikatami o błędach, w których kod błędu HTTP 503 jest zwracany wielokrotnie, wskazując, że usługa jest chwilowo niedostępna.

Jednak ten wzorzec błędu przerywa również synchronizację, więc niektórzy programiści już zaczęli naprawiać problem.

Deweloperzy mają problem

Twórcy popularnej aplikacji do robienia notatek GoodNotes opracowali własne obejście. Tutaj żądanie połączenia jest po prostu powtarzane, aż w końcu się powiedzie, a zespół programistów udostępnia informacje na ten temat w dokumencie pomocy technicznej.

Ponieważ jasne jest, że irytacja nieprawidłową synchronizacją aplikacji dotyka głównie jej twórców. Na forach pomocy dla programistów obraz błędu dyskusjaWedług opisów przecieki te występują od listopada. Problem dodatkowo komplikuje fakt, że dotyczy to tylko niewielkiego odsetka użytkowników, co utrudnia diagnozę. Najwyraźniej sam Apple pomagał tylko w bardzo nielicznych przypadkach.

——
Nie chcesz przegapić żadnych innych nowości? Następnie podążaj za nami Świergot Albo bądź fanem Portal społecznościowy Facebook. Możesz oczywiście uzupełnić aplikację na iPhone’a i iPada o powiadomienia push tutaj Darmowe pobieranie.

A może chcesz porozmawiać o najnowszych produktach z osobami o podobnych poglądach? i wtedy Odwiedź nasze forum!

READ  Samsung Black Friday: smartfony, pączki i karty Galaxy spadły nawet o 66 procent
Continue Reading

Tech

Pierścionek Elden osiągnął złoty status

Published

on

Na Taipei Game Show 2022 firmy Bandai Namco i FromSoftware ogłosiły, że elden pierścień Osiągnął złotą pozycję. Oznacza to, że gra jest skończona i gotowa do masowej produkcji. Nic więc nie powinno stanąć na przeszkodzie planowanej premierze 25 lutego.

Teraz nadal pracują nad korektą pierwszego dnia. Kiedy producent Yasuhiro Kitao został zapytany o wywiad, do którego link znajduje się poniżej, stwierdził, że gra zostanie ukończona za około 30 godzin (dzięki VGC).

„To będzie się znacznie różnić w zależności od gracza, ale jeśli chodzi o cele wyznaczone podczas tworzenia, chodzi o to, aby główna droga mogła zostać ukończona w około 30 godzin” – powiedział Kitao.

Oczywiście możesz też spędzić więcej czasu z Elden Ring. „Gra jako całość jest bardzo duża i ma dziesiątki dodatkowych godzin rozgrywki, ale gdybyśmy rozmawiali tylko o głównym torze, nie zajęłoby to dużo więcej czasu”.

Możecie sami Zamów Elden Ring od Amazon tutaj*. Zostanie wydana fizycznie na PS4, PlayStation 5, Xbox i cyfrowo na PC. Jeśli chcesz wejść w bardziej odpowiedni nastrój, możemy Ci pomóc Nasz raport z gry Również z testów sieci Zwiastun historii Polecamy.

Prezentacja na Taipei Game Show 2022

youtube

Przesyłając film, zgadzasz się z Polityką prywatności YouTube.
Ucz się więcej

pobierz wideo

przez JimatsuMateriał: pierścień ognia, Bandai NamcoZ oprogramowania

READ  Call of Duty Modern Warfare 3: Timed Exclusive Remaster na PlayStation?
Continue Reading

Tech

Watch Dogs Legion: koniec z aktualizacjami

Published

on

Jak ogłosili twórcy Watch Dogs Legion, wsparcie popremierowe dla tytułu z otwartym światem zostało przerwane. Dodaje, że trzeci, czwarty i piąty sezon gry wieloosobowej online powróci kilka razy w nadchodzących miesiącach.

W liście otwartym deweloperzy odpowiedzialni za przygodę z otwartym światem Watch Dogs Legion ponownie zwrócili się do społeczności i podziękowali graczom za wsparcie.

Jednocześnie urzędnicy spojrzeli wstecz na rozwój „Legionu Strażników Psów” i zauważyli, że od czasu wydania wydano różne aktualizacje, które obejmują nowe tryby, takie jak „Inwazja”, „Opór” lub pod-„Oglądanie zombie”. Dogs: Legion of the Dead”. Jednak ta zawartość pozostanie bez zmian, ponieważ wsparcie popremierowe dla Watch Dogs: Legion zostało już zakończone. Tym samym łatka 5.6, wydana we wrześniu 2021 r., jest ostatnią aktualizacją tytuł akcji.


Powtarzają się sezony w trybie online

„Wreszcie, dzięki waszym opiniom, dodaliśmy do gry kilka ulepszeń jakości życia. Przez cały czas pokazaliście nam swoje zespoły DedSec, swoich ulubionych rekrutów, najlepsze momenty w grze, grafiki fanów, kostiumy, filmy, i nie tylko.Bardzo podobało nam się oglądanie zawartości specjalnej Duża aktualizacja 5.6 była naszą najnowszą aktualizacją do Watch Dogs Legion” – napisali twórcy na oficjalnej stronie internetowej.

Więcej aktualności o Legionie Watch Dogs:

Jak ogłoszono również, gracze, którzy przegapili wiele nagród w trybie online, mogą spodziewać się kolejnej okazji do zdobycia dodatków. Sezony 3–5 będą regularnie powtarzane przez kilka następnych miesięcy: „Obecny czwarty sezon Rebeliantów będzie kontynuowany z 80 rangami do 22 stycznia 2022 r., a następnie Stripes, sezon 5. Następnie rozpoczną się sezony 3-5 i powrócą gra, dająca ci możliwość zdobycia nagród. Być może przegapiłeś to w przeszłości.

Watch Dogs Legion jest dostępny na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Stadia.

READ  Call of Duty Modern Warfare 3: Timed Exclusive Remaster na PlayStation?

tych: Ubisoft

Więcej wiadomości na temat Watch Dogs Corps.

Omów tę wiadomość na PlayStation Forum

Zazwyczaj linki do Amazon, Media Markt, Saturn i niektórych innych sprzedawców są linkami partnerskimi. Jeśli dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, którą możemy wykorzystać na sfinansowanie darmowej witryny. Nie masz wad.

Continue Reading

Trending