Connect with us

Economy

Aktywna: Kia EV6 – już siedząca

Published

on

zelektryzowany
Kia EV6 – już siedzi

Dzięki EV6 Kia chce zwiększyć mobilność elektryczną w firmie. Oprócz technologii 800 V, jak w modelach z wyższej półki, Koreańczycy oferują też kilka innych ciekawych innowacji w stosunku do innych samochodów elektronicznych.

Rozmowa o tym, że Kia już dawno przestała produkować samochody średniej klasy po niskich cenach, prawdopodobnie dotarła do większości osób zainteresowanych nowymi samochodami. Ale dzięki EV6 (ceny bazowe od 44 990 do 65 990 euro) Koreańczycy odważą się zrobić kolejny krok. Crossover klasy średniej, oparty na nowo opracowanej platformie grupowej dla pojazdów elektrycznych, sprawia, że ​​technologia 800-woltowa nadaje się do szerokiego zakresu zastosowań, wcześniej stosowanych tylko w droższych modelach wyższej klasy, takich jak Audi E-Tron GT. lub Porsche Taycan. Producent obiecuje, że będzie w stanie naładować baterię od dziesięciu do 80 procent w zaledwie 18 minut przy dużej mocy ładowania.

Z największym akumulatorem Kia EV6 powinna dostarczać 325 KM i osiągać prędkość maksymalną 260 km / h.

(Zdjęcie: Kia)

Duża liczba wariantów akumulatorów, napędu i mocy powinna dać klientom szeroki wachlarz opcji: debiutuje wersja 58 kWh z napędem na tylne koła i 169 KM. Więcej mocy dzięki akumulatorowi 77 kWh, który w połączeniu z napędem na tylne koła zapewnia 229 KM i zasięg 510 km według WLTP. Jeśli wolisz napęd na cztery koła, uzyskasz 235 KM w przypadku akumulatora 58 kWh i 325 KM w przypadku akumulatora 77 kWh. Najnowsza wersja wygląda dość sportowo z rekordową prędkością od 5,2 sekundy do 100 km / h. Ale zwieńczeniem auta jest potężny GT o mocy 585 KM, który rozpędza się do 100 km / hw 3,5 sekundy i rozwija prędkość 260 km / h.

Część rodziny marek, ale nowa

Z zewnątrz niedawno wprowadzona Kia jest rozpoznawalna jako członek rodziny marek, ale ma kilka innowacji. Ponieważ w samochodach z napędem akumulatorowym wymagana jest energia chłodzenia, przód może być bardziej płaski i nie potrzebujesz już tak dużych otworów do przepływu powietrza. Tak zwany „nos tygrysa” stał się cyfrowy, a tym samym częścią dynamicznego światła dziennego.

Kia_EV6_GT_01.jpg

Oczywiście Kia zapewnia również odpowiednie siedzenia w EV6 dla fanów sportu.

(Zdjęcie: Kia)

A propos światła: maleńka plamka w obszarze słupka C zapewnia jasność w ciemności – ładny chwyt projektowy, dzięki któremu EV6 wybucha. Cienkie paski podświetlenia LED pasują do listew progowych. Spadzista linia dachu wyznacza boczną linię warstwy środkowej o długości 4,70 m. Wrażenie to może wynikać przynajmniej z bujnego rozstawu osi 2,90 m. To z kolei jest wynikiem dobrego pakowania w samochody elektryczne na baterie.

Test pierwszego siedzenia EV6 w drugim rzędzie pokazuje, że nie zabraknie miejsca z tyłu – nawet wysocy ludzie będą wiedzieli, jak posortować swoje kolana bez uderzania w oparcia przednich siedzeń. Ale widza przyciąga pierwszy plan, ponieważ to tam można doświadczyć najlepszych nowych systemów informacyjno-rozrywkowych i ciekawie zaprojektowanej architektury Kia.

Rozległe połączenia

Kia_EV6_GT_03.jpg

Kia EV6 komunikuje się za pośrednictwem dwóch dużych ekranów.

(Zdjęcie: Kia)

Koreańczycy przekazują bogactwo informacji na dwóch dużych ekranach, a wszelkiego rodzaju okrągłe gadżety należą już do przeszłości. Praktyczną rzeczą jest pasek przycisków z możliwością dostosowania pod centralnymi nawiewami – technicznie rzecz biorąc, mały ekran dotykowy, aby tak rzec, w celu bezpośredniego sterowania codziennymi czynnościami, takimi jak regulacja klimatyzacji, bez konieczności wchodzenia na różne głębokości. Listy. Elegancka, „pływająca” konsola środkowa zawiera nie tylko miejsce do przechowywania, ale także kilka portów USB.

Inne zaawansowane technologicznie funkcje – takie jak wyświetlacz przezierny z elementami rzeczywistości rozszerzonej, asystent wysiadania, który ostrzega przed zbliżającymi się rowerzystami i zdalnie sterowane parkowanie – uzupełniają pokaz. Fakt, że nowa Kia EV6 ma również dwukierunkowe ładowanie (dzięki czemu może również wyprowadzać moc przez złącze ładowania) pasuje do obrazu. Tutaj e-rower można ładować tak, jak toster, który można uruchomić na pikniku. Na pokładzie jest też pompa ciepła, dzięki której – jak obiecuje producent – 80 proc. Pojemności akumulatora jest nadal dostępne dla silnika nawet przy temperaturach zewnętrznych poniżej siedmiu stopni. Dostawa EV6 rozpocznie się jesienią 2022 roku. Jednak w przypadku wyższego modelu GT potencjalni klienci będą musieli uzbroić się w cierpliwość jeszcze przez kilka miesięcy.

READ  Białoruś: kapitulacja na granicy prowadzi tylko do nowej nędzy
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

Szczyt G20 w Indonezji: Ukraina uzależnia udział od przebiegu wojny – Polityka

Published

on

Wojska rosyjskie zdobywają przyczółek w Łysychańsku

Siły rosyjskie według danych ukraińskich Wszedłem do Łysyczańska. „W obwodzie donieckim okupanci skupiają się na Umocnić swoje pozycje w miastach Łysieczańsk i WerkniukamyankaUkraiński Sztab Generalny ogłosił w niedzielę. Ukraiński gubernator wojskowy w Ługańsku, Serhiy Haji, również potwierdził na swoim kanale Telegram, że Rosjanie kontynuują natarcie. „I zdobył przyczółek w obwodzie łysyczańskim” To było. Nie wiadomo, czy w mieście są obecne jednostki ukraińskie.

Już w sobotę prorosyjscy separatyści zapowiedzieli, że zamierzają zająć Łysiczańsk, a Kijów odpowiedział, że strategicznie ważne miasto nadal jest pod ich kontrolą. Po upadku Siewierodoniecka Łysychańsk był ostatnim ważnym, kontrolowanym przez Ukraińców miejscem w obwodzie ługańskim.

Jak wynika z raportu Sztabu Generalnego, było też Rosyjskie ataki na Charków i Słowiańsk. Rosyjskie ataki zostały odparte w obu kierunkach.

w w kierunku Bashmut, ważnym węzłem komunikacyjnym w obwodzie donieckim, walki trwają. To samo dotyczy Spartaka, przedmieścia Doniecka, które rosyjskie wojska próbują szturmować.

na południu Ukrainy Osada IwanówkaKtóra poprzedniego dnia miała zostać przejęta przez siły ukraińskie w rejonie Chersoniu, była przedmiotem intensywnych rosyjskich nalotów. Ponadto rakiety zostaną wystrzelone w rejon Mikołajów. Informacje nie mogą być niezależnie zweryfikowane. (dpa)

READ  Znaczący potencjał cenowy: akcje Plug Power, Ballard Power & Co: Akcje wodoru Bycze analitycy | biuletyn Informacyjny
Continue Reading

Economy

Pliki sprzedawcy po bankructwie – inni mogą wkrótce śledzić

Published

on

Po Orsay i Conradzie znika kolejny znany detalista ze specjalnym konceptem. Czy jest koniec z większym biznesem?

BERLIN – Wygląda na to, że kolejny sprzedawca jest na skraju upadku. Znany startup z Berlina, który zainspirował podobne modele biznesowe w wielu miastach, złożył wniosek o upadłość. Pionier koncepcji „zero odpadów”„Original Unpacked” rozpoczęło się w 2014 roku i wkrótce zostanie ukończoneJak RUHR24 wspomniany. Ale wciąż jest nadzieja.

supermarket Oryginalne rozpakowane
szef Milena Glimbowski
powód niewypłacalność

Czy popularni sprzedawcy detaliczni mogą wkrótce zostać zamknięci – czy „oryginalne opakowanie zbiorcze” się skończy?

Koncepcja sklepu, która do tej pory stała się popularna, polega na tym, że zamiast kupować żywność, taką jak ryż, makaron lub musli w plastikowych lub papierowych opakowaniach, klienci przynoszą własne pojemniki i opakowania, takie jak zakręcane słoiki lub puszki wielokrotnego użytku. Podobnie jak giganci drogerii Dm i Rossmann eksperymentowali z takimi koncepcjami.

„Original Unverpackt” otworzył concept store w Berlinie w 2014 roku, a wiele sklepów nieopakowanych zostało już otwartych w całych Niemczech. Firma od 2016 roku prowadzi również sprzedaż sklepu internetowego.

Dokładne powody wszczęcia postępowania upadłościowego według Industry Journal Gazeta Żywności (LZ) Jeszcze nieznany. Czy alternatywny supermarket ma problemy z konkurencją z takimi konkurentami jak Aldi, Edeka i Lidl?

Rozpakowany sklep w Dortmundzie też niewypłacalny – ten sam problem w Berlinie?

Przynajmniej to zgadywanie LZ. Bo działający w bardzo podobny sposób internetowy supermarket „Gerneohne” również zapowiedział, że wkrótce zniknie. Sprzedawca rozlewa żywność ekologiczną do kubków wielokrotnego użytku i sprzedaje te produkty w zrównoważonych opakowaniach online. Ale pod koniec czerwca było po wszystkim.

Wraz z „Öke Möke” w dzielnicy Aplerbeck Dortmund również stracił rozpakowany sklep. Według bloga, firma musiała również złożyć wniosek o upadłość w lutym 2022 r.Jesteśmy w Dortmundziewspomniany. Jednym z powodów był po prostu za mało klientów. Czy zatem matka wszystkich nieopakowanych sklepów w Niemczech, „Original Unverpackt” w Berlinie, ma podobne problemy? I czy inne sklepy, które realizują tę koncepcję, mogą zostać naruszone, a także zamknięte? Można o tym tylko spekulować.

Supermarket w Niemczech ogłosił upadłość.

© Joseffson / Imago

Tymczasem w centrach miast zamykane są kolejne sklepy: m.in. Conrad, Primark i Zara zapowiedziały zamknięcie oddziałów.

READ  Ukraińska taśma wojenna na żywo: +++ 03:45 Stany Zjednoczone powinny pomóc Ukrainie w przeprowadzeniu ataków na generałów +++

Kupujący poszukiwali sprzedawców detalicznych: Unverpacktladen chce kontynuować

W każdym razie „Original Unverpackt” ma nadzieję znaleźć kupca na sklep w Berlinie i biznes internetowy. według LZ Dyrektor Zarządzająca Milena Glimbowski i ekspert ds. restrukturyzacji Sven Kirchner „z optymizmem odnajdą ją 1 sierpnia.

„Biorąc pod uwagę ogólnopolską świadomość marki i popularność sklepów masowych, jestem przekonany, że w ramach wstępnych działań pojawi się długofalowe rozwiązanie restrukturyzacyjne” – mówi Glimbowski.

Lista zasad: © Anja Cord / Imago

Continue Reading

Economy

Börse Express – Isosport przejmuje polskiego specjalistę ds. tworzyw sztucznych Novo Tech od Avallon MBO Fund

Published

on

Włączenie 145 pracowników w trzech lokalizacjach do Grupy Isosport

Eisenstadt (OTS) – Isosport jest kompetentnym partnerem w zakresie indywidualnych i innowacyjnych rozwiązań z tworzyw sztucznych. Firma z oddziałami w Eisenstadt i Słowenii jest światowym liderem na rynku kompozytowych tworzyw sztucznych dla przemysłu narciarskiego i snowboardowego oraz dostawcą wysokiej jakości produktów do zastosowania w różnych sektorach, od technologii ochrony środowiska po budownictwo i motoryzację branże. Na dzień 30 czerwca 2022 r. Isosport przejął polską firmę Novo Tech od Avallon MBO Fund II z trzema lokalizacjami w Polsce, Rumunii i Belgii, zatrudniającymi łącznie 145 pracowników. Wraz z przejęciem Isosport nadal rozwija swoją wiodącą rolę i specjalizację. Uzgodniono, że cena zakupu nie zostanie ujawniona.

Novo Tech to wiodący producent wysokiej jakości wyrobów z tworzyw sztucznych. Różnorodne opcje zastosowania obejmują panele do śmieciarek, maty wejściowe, drzwi, sztuczną trawę i maty śniegowe, a także plastikowe podłogi do stosowania w hodowli kur i ptaków drapieżnych. Produkcja prowadzona jest w Polsce i Rumunii, a firma posiada dodatkowy punkt sprzedaży w Belgii.

„Podążamy wyraźną ścieżką wzrostu. Szczególne znaczenie ma dywersyfikacja biznesu i zajmowanie strategicznych obszarów rynku. Oferujemy naszym klientom innowacyjne i szyte na miarę rozwiązania. Integrując Novo Tech, możemy poszerzać nasze portfolio i otwierać nowe rynki” – mówi Isosport Dyrektor Zarządzający, Karl Mad: „Z około 750 pracownikami w przyszłości będziemy mogli oferować naszym klientom szerszy asortyment”.

O Grupie Novo Tech

Novo Tech to wiodący producent wysokiej jakości wyrobów z tworzyw sztucznych. Grupa prowadzi dwa zakłady produkcyjne pod odrębnymi podmiotami prawnymi: Novo Tech Sp. z oo z siedzibą w Kostrzynie nad Odrą w Polsce oraz Grass Tech SRL z siedzibą w Oradei w Rumunii. Zespół sprzedaży grupy z siedzibą w Louvain-la-Neuve w Belgii wspiera zakłady produkcyjne swoją wiedzą o sprzedaży.

O Isosporcie

Isosport jest światowym liderem na rynku kompozytowych materiałów plastikowych dla przemysłu narciarskiego i snowboardowego oraz dostawcą wysokiej jakości laminatów technicznych, kompozytowych płyt warstwowych, materiałów z włókien kompozytowych i nici tenisowych. Oddział ISOKON w Słowenii specjalizuje się w produkcji wytłaczanych i prasowanych tworzyw termoplastycznych dla różnych gałęzi przemysłu, takich jak przemysł spożywczy, motoryzacyjny i mechaniczny. Firma koncentruje się na innowacyjnych rozwiązaniach dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów. Dzięki jakości, usługom i innowacjom firma Isosport stała się wartościowym partnerem w zakresie rozwoju i strategicznym dostawcą. Blisko 600 wykwalifikowanych pracowników wykorzystuje również wiedzę techniczną, którą zdobyli w branży skateboardowej przez kilka dziesięcioleci, aby otworzyć nowe rynki.

READ  Polska chce kontrolować zachodnią Ukrainę

O Avallon MBO. Pudełko

Avallon MBO to doświadczony i zaufany inwestor w przejęciach menedżerskich. Avallon MBO od 25 lat inwestuje w Polsce i krajach Europy Środkowo-Wschodniej z dyrektorami. Avallon uczestniczył do tej pory w ponad stu transakcjach, a łączne środki pozyskane na cele inwestycyjne przekroczyły 300 mln euro. W portfolio Avallon znajduje się sześć innych firm: Hortimex, Clovin, Norlys, Globema (AVALLON MBO Fund III), Wosana, EDC Expert i Marketplanet (Avallon MBO Fund II). po więcej informacji: www.avallon.pl/pl/

Continue Reading

Trending