Connect with us

science

Aerozol do nosa zmniejsza ryzyko rozwoju infekcji – praktyka lecznicza

Published

on

Spray do nosa przeciwko infekcjom wieńcowym

Przestrzeganie tzw. Zasad AHA (zachowanie dystansu, przestrzeganie zasad higieny, noszenie maski w życiu codziennym) oraz szczepienia to najważniejsze środki ochrony przed zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Naukowcy donoszą teraz o aerozolu do nosa, który może również pomóc zmniejszyć ryzyko rozwoju infekcji.

Według innego Wiadomość W Szpitalu Uniwersyteckim w Erlangen pierwsze wyniki badań wskazują, że specjalny spray do nosa z jota-karagelozą – aktywnym naturalnym składnikiem czerwonych alg – może chronić przed zakażeniem SARS-CoV-2. Kilka testów laboratoryjnych już potwierdziło wpływ Carragelose na koronawirusa w testach komórkowych.

Zmniejszenie ryzyka o 80 procent

Naturalny składnik aktywny Carragelose, pozyskiwany z krasnorostów, tworzy warstwę ochronną jako fizyczną barierę i zapobiega infekowaniu błon śluzowych przez wirusy, przemycaniu ich informacji genetycznej do komórek błon śluzowych, namnażaniu się i rozprzestrzenianiu się tam.

Jak wskazano w komunikacie, mechanizm ten działa w przypadku wielu zimnych wirusów – i zgodnie z najnowszymi wynikami – także z SARS-CoV-2.

Profesor dr mówi. Ulrich Schubert jest pracownikiem naukowym w Instytucie Wirusologii – Wirusologii Klinicznej i Molekularnej Szpitala Uniwersyteckiego Erlangen.

Bezpieczny i dobrze tolerowany

Wynik ten pochodzi z argentyńskiego badania z udziałem prawie 400 uczestników (personel szpitala), którzy mieli bezpośredni codzienny kontakt z osobami z COVID-19. Badani zostali równo podzieleni na dwie grupy i używali albo aerozolu do nosa Carragelose cztery razy dziennie, albo placebo przez trzy tygodnie.

Według ekspertów, aerozol do nosa okazał się bezpieczny i dobrze tolerowany, tak jak we wszystkich poprzednich badaniach klinicznych wirusów przeziębienia. Badania in vitro wykazały przeciwwirusowe działanie Carragelose na SARS-CoV-2 w różnych układach ludzkich komórek.

Profesor Schubert wyjaśnia: „Wyniki laboratoryjne razem z badaniem klinicznym stanowią podstawę mocnego naukowego uzasadnienia, że ​​karageloza ma wyraźny wpływ na SARS-CoV-2”.

Rozpoczęły się kolejne trzy badania

Zgodnie z informacjami rozpoczęto już trzy kolejne badania kliniczne dotyczące skuteczności i tolerancji aerozolu do nosa, roztworu do inhalacji i emulsji Carragelose do zapobiegania i leczenia zakażenia SARS-CoV-2.

READ  Szybki puls jako znak ostrzegawczy: Kardiolog ostrzega przed udarem

Bezpośrednio w to zaangażowany jest Oddział Wirusologii Szpitala Uniwersyteckiego w Erlangen. Profesor Schubert i jego grupa badawcza współpracują z austriacką firmą Marinomed Biotech AG.

W ramach badań badamy próbki od osób, które stosowały produkty Carragelose do przeciwwirusowego działania Carragelose na SARS-CoV-2. Celem jest wspieranie badań klinicznych na pacjentach naszą wiedzą i możliwościami ”- wyjaśnia profesor Schubert.

Środek zapobiegawczy wolny od skutków ubocznych

Niemieckie Stowarzyszenie Higieny Szpitalnej zaleca stosowanie aerozoli do nosa Carragelose dla personelu szpitalnego na oddziałach COVID-19 od grudnia 2020 r. Profesor Schubert mówi: „Ogół społeczeństwa może również używać go do rozszerzania środków ochrony indywidualnej w ramach profilaktyki”.

„W świetle danych laboratoryjnych jestem przekonany, że powszechne stosowanie sprayu Carragelose jest uzasadnione i może przynieść korzyści” – mówi wirusolog.

„Z jednej strony Carragelose praktycznie nie ma skutków ubocznych w stosunku do SARS-CoV-2, az drugiej strony chroni również przed różnymi wirusami powodującymi przeziębienie, na co istnieją obszerne dowody z badań laboratoryjnych i klinicznych. Ekspert wyjaśnia: „Każdej grypie zapobiega się. Lub skracanie jej trwania zmniejsza ogólne obciążenie naszego systemu opieki zdrowotnej, który może wykorzystać każdy rodzaj odpoczynku”.

Skuteczny również przeciwko wariantom

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) zmutowane warianty wirusa szybko rozprzestrzeniają się na całym świecie. Tak zwany wariant brytyjski B.1.1.7, wariant południowoafrykański B.1.351 i wariant brazylijski P.1 (20J / 501Y.V3) są objęte specjalną kontrolą.

Caragelose to polimer, który otacza wirusa w wyniku reakcji elektrostatycznej, neutralizując go w ten sposób. Dlatego nie powinno mieć żadnego znaczenia, jeśli chodzi o skuteczność obecnego wirusa ”- wyjaśnia profesor Schubert.

„Ze względu na mutacje, które rozprzestrzeniają się teraz coraz szybciej, uważamy Carragelose za prawdziwy wybór w walce z pandemią”. (Ogłoszenie)

READ  Sukces w odchudzaniu, zdrowe jelita i promocja zdrowia

Informacje o autorze i źródle

Ten tekst jest zgodny z wymogami specjalistycznej literatury medycznej, wytycznymi medycznymi i aktualnymi badaniami oraz został zbadany przez lekarzy.

ważna uwaga:
Ten artykuł ma jedynie charakter ogólny i nie jest przeznaczony do autodiagnozy lub samoleczenia. Nie może zastąpić wizyty u lekarza.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Czy byłeś chory na Koronę? Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok

Published

on

Czy byłeś chory na Koronę?  Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok

Naukowcy z jasnym przesłaniem

Czy zostałeś zarażony koroną? Dlaczego warto już teraz sprawdzić wzrok

Czy kiedykolwiek zostałeś zarażony koroną? Następnie, według amerykańskich badaczy, powinieneś zostać zbadany przez okulistę.

Sojusz Wizerunkowy

Ile razy w przeszłości zostałeś zarażony koronawirusem?

W rzeczywistości to pytanie jest prawie nieistotne, ponieważ nawet ci, którzy tylko raz uzyskali pozytywny wynik testu, powinni zwracać szczególną uwagę na swoje oczy. Dlaczego: Nowe badanie sugeruje, że COVID-19 może powodować długotrwałe uszkodzenie nerwu wzrokowego. Co dokładnie odkryli naukowcy? Wyjaśniamy.

Konsekwencje Covid-19: Uszkodzenie nerwu wzrokowego po jednorazowym zarażeniu koroną?

Jaki jest związek między zakażeniem koroną a wzrokiem?

Pawan Kumar Singh, adiunkt okulistyki, przeprowadził badanie, w którym stwierdzono: Wszystkie osoby, które przeszły wcześniej infekcję koronową, powinny przejść badanie przez okulistę.

Dotyczy to również wszystkich osób, które nie mają objawów zakażenia koronawirusem. Niezależnie od tego, jak długo trwała infekcja, zdaniem lekarza możliwe jest późniejsze uszkodzenie oka.

Czytanie poradOto, co kolor oczu mówi o naszym zdrowiu

Badanie: Test na myszach pokazuje, że koronawirusy można wykryć na siatkówkach zwierząt

Co dokładnie odkryli naukowcy ze Szkoły Medycznej Uniwersytetu Missouri?

Podczas testowania koronawirusów na myszach zwierzęta wdychały je przez nos i usta. Zaledwie kilka godzin później naukowcy zauważyli, że wirusy można było wykryć także na siatkówkach myszy.

Czytanie poradDiagnozowanie raka oka! Mały Erian (2) bardzo dzielnie walczy z podstępną chorobą

reklama:

Rekomendacje naszych partnerów

Zależy nam na Twoim doświadczeniu!

Wyniki ankiety nie są reprezentatywne.

Wydaje się, że Sars-CoV-2 jest w stanie przeniknąć delikatną barierę w siatkówce

Wygląda na to, że koronawirusy zdołały przedostać się przez ochronną barierę siatkówki krwi!

Ta bariera w siatkówce ma na celu ochronę oka przed infekcją. Bariera zwykle w ogóle uniemożliwia patogenom dotarcie do siatkówki.

Jeśli zostaną naruszone, może to prowadzić do reakcji zapalnych w oku, co w najgorszych przypadkach może prowadzić do całkowitej utraty wzroku.

Czytanie poradMichelle (33 lata) cierpi na rzadki zespół Marfana: „Błagałam lekarzy, żeby usunęli mi oczy”.

Wideo: Cztery lata zamknięcia Korony! Tak Niemcy myślą o środkach i szczepieniach