Connect with us

sport

Od awaryjnego gwoździa do zdobywcy pucharu: Terzic pokonuje Nagelsmanna w pojedynku trenerów

Published

on

jaW momencie swojego największego zwycięstwa Eden Terzic zatrzymał się. Chwilę wcześniej ostatni gwizdek sędziego Felixa Bericha zakończył finał pucharu i wygrał Borussię Dortmund w 2021 roku. Terzic zatrzymał się na chwilę, po czym Yusef Mukoko skoczył mu w ramiona. Poszło Sebastian Keil I Michael Zork. Odpowiedzialny za BVB Wiedział, komu podziękować.

Kilka metrów dalej Julian Nagelsmann zaczął pocieszać swoich graczy. Być może scena wieczoru miała miejsce, gdy Turchik i Nagelsmann byli romantycznie odlegli.

Julian Nagelsmann przenosi się do Bayernu bez tytułu

Źródło: dpa

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania było jasne, że jeden z trenerów byłby zadowolony ze swojego pierwszego tytułu jako profesjonalnego trenera. Ale metoda nie mogła być bardziej odmienna: Julian Nagelsmann, niezwykły talent, najmłodszy trener w historii Bundesligi, a ostatnio najdroższy trener światowego futbolu w jednej ręce. Z drugiej strony Eden Terzic, nieznany jeszcze kilka miesięcy temu, z wyjątkiem osób wtajemniczonych.

Imprezowa łódź

Prawie 45 minut przed największym dotychczas meczem w karierze obaj trenerzy stali obok siebie i przeprowadzali wywiady z nadawcami. Podczas gdy Terzic szybko zniknął ponownie w tunelu graczy, Nagelsmann wędrował cierpliwie od mikrofonu do mikrofonu, z rękami w kieszeniach. Od czasu ogłoszenia przeprowadzki do Bayern Monachium Zainteresowanie mediów Nagelsmanna, który odziedziczył po Hansa-Dietera Flicka latem, ponownie znacznie wzrosło. A wraz z nim oczekiwania.

Przed startem 33-latek był pewien, że jego nowy pracodawca będzie trzymał kciuki dla jego dobra. „Muszę szczerze powiedzieć, że jestem stronniczy. To by zrobiło Julianowi równie dobrym i ambitnym jak on, on też chce zdobyć ten tytuł. Przed meczem Oliver Kahn powiedział Bildowi, że przyjazd do Monachium po zdobycie pucharu nie jest taki. zły.”

Przeczytaj także

Watzke_Mintzlaff_109_

To także pierwszy posmak presji, by odnieść sukces z rekordowymi mistrzami. Albo tak Bastian Schweinsteiger Jak powiedział jeden z ekspertów ARD podczas wieczoru pucharowego: „Niektóre tytuły trzeba zdobyć, w przeciwnym razie będzie trudniej”.

Obecnie nie jest jasne, dokąd Terzic pojedzie po sezonie. Były asystent trenera Lucien Favre jest niezwykle lojalny. Trudno jednak sobie wyobrazić, by trenerka sportsmenka została asystentką w zespole trenerskim nowego trenera Marco Rose. Zwłaszcza po tym, jak 38-latek w końcu uratował Borussię przed rozczarowującym sezonem. Ryzyko wydaje się większe, że w złych warunkach startowych zadzwoni do Roses Terzic w Dortmundzie, które, mamy nadzieję, wkrótce zostaną ponownie sprzedane.

13.05.2021, Berlin: Piłka nożna: DFB-Pokal, RB Lipsk - Borussia Dortmund, finał na stadionie olimpijskim.  Trener Dortmundu Eden Terzic, Marco Reus i jego asystent trenera Otto Addo (od lewej do prawej) świętowali zwycięstwo.  Ważna uwaga: Zgodnie z wymogami DFL Deutsche Fußball Liga lub DFB Deutscher Fußball-Bund, zabronione jest używanie lub wykorzystywanie zdjęć uchwyconych na boisku i / lub z gry w postaci sekwencji zdjęć i / lub obrazu podobnego do wideo seria.  Zdjęcie: Michael Sohn / AP-Pool / dpa +++ dpa-Bildfunk +++

Trener Dortmundu Eden Terzic dziękuje kapitanowi Marco Reusowi po ostatnim gwizdku. Po prawej: Asystent trenera Otto Addo

Źródło: dpa

Na cztery minuty przed rozpoczęciem meczu w Berlinie Terzic wbiegł do BVB i szybko odwrócił się, by przytulić swojego przeciwnika po drugiej stronie. Wtedy nagle wszystko potoczyło się bardzo szybko: puchar został wzięty, co jest złotym życzeniem. Pochwalamy wybór dwóch drużyn, rozpoczęcie meczu i pierwszy gol w meczu. Niecałe pięć minut później Jadon Sancho zdobył dla BVB 1: 0. Terzic krzyczy, odwraca się do ławki i znika w tłumie wiwatów. Potem chwyta pięść.

READ  Rozpoczyna się wojenny sezon piłkarski: „Ukraina zwycięży” | Sporty

Ogólnie rzecz biorąc, obaj trenerzy wydawali się bardziej zaangażowani niż zwykle na pierwszym etapie, udzielając swoim graczom instrukcji prawie bez przerwy. Ale kiedy Dortmund 2: 0 przez Erling Haaland w 28. minucie, scena po raz pierwszy zmieniła się między fotelami trenerów. Podczas gdy Terzic przez chwilę stał stabilnie z boku, Nagelsmann pozostał na ławce.

Fakt, że Erling Haaland ze wszystkich ludzi podjął tego wieczoru początkową małą decyzję, był nagrodą za bardzo odważną decyzję. Ponieważ prawdopodobnie myślał o tym, jakie ryzyko mógłby zaryzykować swoim napastnikiem aż do początku meczu. Norweski napastnik, który niedawno opuścił dwa mecze z powodu problemów z mięśniami, był zaskoczeniem dla wielu w wyjściowym składzie w Dortmundzie.

W końcu, gdy Haaland odepchnął swojego przeciwnika, Deut Obikano, jak uczeń w siatkę, odwaga Terzica się opłaciła. Z drugiej strony Nagelsmann w pełni postawił na skład. Alexander Sorloth i He Chan Hwang nie mieli absolutnie żadnego sposobu, aby strzelić gola przeciwko obronie Dortmundu.

Bayern Monachium - Borussia Monchengladbach - Liga Niemiecka

Zamiast gola kontaktowego, Koncepcja Taktyczna Terzica została ukoronowana przed przerwą: doskonałe podanie z głębi środka. Marco Reyos Pokonaj zaawansowaną obronę Lipska. Przed bramką kapitan znakomitej drużyny BVB rzucił się do biegu z Sancho, który zakończył finał swoim drugim golem w pierwszej połowie. Jego trener musiał chwilę poczekać na decyzję asystenta wideo, ale potem ucieszył się jeszcze bardziej, gdy podejrzenie, że był na spalonym, zostało unieważnione.

W tym momencie Terzic powinien był powoli zdać sobie sprawę, pomimo całego napięcia, że ​​Hans-Dieter Flick zrobiłby to samo tego wieczoru. Obaj byli zaufanymi asystentami trenerów przez wiele lat, przejmując główny trener od swojego szefa w połowie sezonu, a następnie natychmiast zdobywając tytuły.

W międzyczasie Nagelsmann wydawał się rozpoczynać swoją podróż do Monachium z gorzkim ostatecznym bankructwem w swojej torbie; W 2018 roku trenerem był Niko Kovac Eintracht Frankfurt Z drugiej strony puchar pokonał nawet Bayern Monachium. Trener z Lipska wszedł do kabiny zaraz po gwizdku. Z drugiej strony Terzic rozmawiał krótko ze swoimi asystentami, jego zawodnicy bili brawa, a delegacja BVB kilkakrotnie rozgrzewała się na trybunach w drodze do katakumb.

READ  Lewandowski przeprasza fanów Bayernu

Nagelsmann poprawia skład

W kabinie znów potrzebne były zdolności analityczne Nagelsmanna. Podczas pobytu w Hoffenheim 30-latek zadziwiał obserwatorów ogromnym ekranem wideo na poligonie, na którym pokazywał swoim profesjonalistom ich błędy podczas jednostek i przedstawiał im rozwiązania w parku.

Tym razem poprawił swoje błędy w drużynie. W drugiej połowie do spotkania weszli Joseph Poulsen i Christopher Nkunku. Po kilku sekundach drugiej połowy ten ostatni stracił okazję do zdobycia kolejnego gola, gdy trafił w poprzeczkę. Ale od tego czasu Lipsk był przynajmniej bardziej zdeterminowany do ataku. Następnie Poulsen również stracił dobrą okazję na zdobycie gola. Tylko Dani Olmo po raz pierwszy pozwolił swojemu trenerowi dopingować w 71. minucie 1: 3.

Prawy obrońca RB poczuł powrót, a gesty Terzica na skraju zacieśniły się. W sekundach poprzedzających zwycięstwo Haalandu 4: 1 (87) trener Dortmundu położył ręce przed ustami. Rzadko kiedy widziałem, jak trener dopingował taką scenę. Terzic raduje się, gdy piłka trafia w bramkę.

Teraz jest jasne, że drużyna Dortmundu pozostanie groźnym przeciwnikiem dla Nagelsmanna. Przyszły trener Bayernu wygrał jak dotąd tylko jeden z dwunastu meczów przeciwko PVB. Od prawie trzech lat służy w Hoffenheim. Brakowało mu też zostania najmłodszym trenerem DFB Cup w powojennej historii.

„Mieliśmy wiele dobrych pozycji w ostatniej trzeciej pozycji, ale często pierwszy kontakt nie był prawidłowy.” Po meczu powiedział „Dortmund prowadzi przy pierwszej okazji”. Dortmund miał trzy pozycje i strzelił trzy gole. Dzisiaj na tym polegała różnica. Dortmund ma wiele sytuacji ”.

Nagelsmann z końca swojej ławki obserwował czarno-żółte pieśni na trawniku Stadionu Olimpijskiego. To najtrudniejsze chwile w życiu każdego bezwzględnie aspirującego sportowca. Wkrótce włożył medal do kieszeni marynarki.

Z ceremonii na podium skorzystała natomiast Eden Terzic. Wraz z Marco Reusem był ostatni na liście oczekujących na ceremonię wręczenia nagród i nadal przytulał swojego kapitana. Przed odebraniem medalu kilka razy kłaniał się swojej drużynie. Nawet kiedy w końcu trzymał puchar w dłoniach, dał znak swojemu zespołowi trenerskiemu.

READ  Senat Berlina zaostrzył zasady Corony dotyczące sportu

Dwa gesty, które potwierdziły sukces Terzica w Dortmundzie po słabych wynikach na początku: Trener juniorów był w stanie zbudować doskonale skomunikowaną jednostkę z grupy osób. Pod koniec długiego wieczoru, w złocistym deszczu Berlina, Terzic patrzył w równie świetlaną przyszłość.

To zdecydowanie nie był nasz najlepszy mecz, ale strzeliliśmy cztery gole. ”Terzic powiedział potem ochrypłym głosem:„ Jeśli będę musiał poświęcić swój głos, z przyjemnością to zrobię ”.

Trener Dortmundu Eden Terzic stoi z trofeum po finale piłki nożnej DFB Pokal RB Lipsk v BVB Borussia Dortmund w Berlinie 13 maja 2021 r. (Fot.Martin Rose / Paul / AFP) / Ograniczenia: Zgodnie z DFB sekwencje zasad bez zdjęcia są dozwolone do symulacji wideo w czasie meczu.  Korzystanie z telefonu komórkowego (MMS) jest niedozwolone przez dodatkowe dwie godziny po meczu.  == Używanie redakcyjne jest zabronione == Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się bezpośrednio z DFB pod numerem +49 69 67880 /

Od awaryjnego gwoździa do zdobywcy pucharu: Eden Terzic

Źródło: Agence France-Presse

O swojej nieznanej przyszłości powiedział: „Nie mam nic w moich rękach i nie mam teraz nic w moich rękach. Jako zespół trenerski, wszyscy, którzy pracowaliśmy, aby wrócić na właściwe tory, zasługujemy na to, aby baw się dobrze tego wieczoru. Pytam: to jest codzienna praca, nadal odczuwamy złość, gdy nie idzie dobrze, po prostu teraz potraktuj nas wieczorem, abyśmy mogli się nią cieszyć ”.

Po ostatnim pytaniu na oficjalnej konferencji prasowej włamał się do zespołu i nalał drinki trenerowi. Mógłby to przekazać tego wieczoru.