Connect with us

science

59-letni mężczyzna z Walkertshofen jest uwięziony we własnym ciele

Published

on

59-letni mężczyzna z Walkertshofen jest uwięziony we własnym ciele


Hansjörg Bauer z Walkershofen cierpi na stwardnienie zanikowe boczne. Jak rodzina radzi sobie z okrutnym ciosem losu i dlaczego potrzebuje datków.

Trudno sobie wyobrazić, że Hansjörg Bauer Walkershofena Był zdrowy, dużo pracował, utrzymywał rodzinę i udzielał się lokalnie jako wolontariusz. 59-latek porusza się obecnie na wózku inwalidzkim, ledwo może się poruszać i mówi niewyraźnie. Hansjörg Bauer cierpi na stwardnienie zanikowe boczne, w skrócie ALS. Jest to choroba neurologiczna, w której złogi białka w mózgu powodują, że komórki nerwowe nie są w stanie przekazywać poleceń. Najprostsze codzienne ruchy, które zdrowy człowiek wykonuje bez zastanowienia, nie są już dla Hansjörga Bauera przydatne. W rezultacie jego mięśnie ulegają pogorszeniu.

Podczas wizyty w jego domu żona Dagmar Bauer i córka Anna Konold tak opowiadały, jak to się wszystko zaczęło: „Na początku śmialiśmy się z jego rzekomego odwrócenia uwagi, gdy nagle spadł z ławki w namiocie piwnym domu, w którym mieszkał. stoi i pracuje dalej”. Jednak po krótkim czasie Dagmar Bauer zauważyła zmianę w sposobie chodu męża. Hansjörg Bauer podczas pracy jako kierowca ciężarówki z mlekiem zderzył się z rowerem i motocyklem i bez powodu wypadł z ciężarówki, gdy chciał się wydostać. Rodzina zaniepokoiła się i wysłała go do lekarza rodzinnego, który skierował go do neurologa. Początkowo podejrzewano, że doznał udaru mózgu, ale kilka badań przeprowadzonych w szpitalu ostatecznie ujawniło diagnozę, która zszokowała Hansjörga Bauera i jego rodzinę: stwardnienie zanikowe boczne. Od tego czasu minęły dwa lata.

Córka walczy ze łzami

Złośliwa choroba Hansjörga Bauera postępuje szybko i ulega zaostrzeniu. Średnia długość życia wynosi od dwóch do pięciu lat. „Chociaż leki mogą złagodzić skurcze mięśni, których doświadcza, nie ma nadziei na wyzdrowienie dla mojego ojca. „Jest więźniem własnego ciała” – mówi jego córka Anna Konold, powstrzymując łzy.

READ  Leonidy: Astronomowie spodziewają się przelotnych opadów

Walkertshofer zawsze potrzebuje pomocy w życiu codziennym

Codzienne życie rodziny Bauerów zmieniło się radykalnie. „Mój mąż całkowicie polega na mojej pomocy przy myciu, ubieraniu się, jedzeniu i chodzeniu do toalety. Muszę też kilka razy budzić się w nocy, ponieważ muszę zmieniać ułożenie jego nóg i ramion lub sprawdzać, czy ma włączony aparat do oddychania”. Do tego dochodzą zadania medyczne, takie jak poród. Mój mąż trzy razy dziennie używa środków na kaszel, ponieważ nie może już samodzielnie kaszleć” – wyjaśnia Dagmar Bauer. „Widać, że choroba męża wpływa na nią teraz emocjonalnie pracuje tylko trzy godziny dziennie. W tym czasie Anna Konold odwiedza ojca i sprawdza, co u niego. Ona również pomaga jej mężowi i braciom, ale tam, gdzie mogą. Oprócz ogromnego stresu psychicznego i fizycznego pojawia się również ogromne obciążenie administracyjne dla kasy chorych. Kasa chorych nie chce płacić za specjalne łóżko obrotowe i stojące, które byłoby dużym udogodnieniem dla opieki Hansjörga Bauera. Ma ponad 1,90 metra wysokości.

Wielki stres psychiczny

Hansjörg Bauer jest uważny podczas rozmowy, pozostaje zaangażowany i chce opowiedzieć swoją historię. Czasami żona musi wkroczyć w jego imieniu, gdy rozmowa staje się dla niego zbyt stresująca. „Chociaż my i jego wnuki staramy się go pocieszyć odrobiną humoru, jest to również bardzo wyczerpujące emocjonalnie dla mojego męża, ponieważ jest w pełni przytomny i jego zmysły nie są słabe, jest w domu i dojeżdżamy taksówką na wózku inwalidzkim do lekarza” – mówi Dagmar Bauer, opisująca sytuację. „Ale nie jest to często możliwe, a umawianie się na wizyty zajmuje dużo czasu. Będzie dla niej ważne, aby zabierać ze sobą męża na krótkie sprawy, aby mógł się wydostać. domu i nie musi szukać alternatywnej opieki. Dlatego rodzina Bauerów szuka prywatnego wózka. Mają wózek inwalidzki, dzięki któremu reszta życia staje się wygodniejsza. Nie jest to jednak łatwe i rodzina. nie ma niezbędnych środków, które zostały już wykorzystane na przekształcenie domu w taki sposób, aby był dostępny dla osób niepełnosprawnych, dlatego założyły konto darowizny w organizacji „Aktion Sonnenherz”. Finansowo mogą kupić własny wózek inwalidzki.

READ  Zaplanowana nowa misja ESA: czy istnieje druga Ziemia? | Życie i wiedza

Przeczytaj też o tym

Rodzina była bardzo wzruszona ogromną sympatią i pomocą, jaką otrzymała już od swojej pracodawcy Dagmar Bauer, lokalnych stowarzyszeń, zaprzyjaźnionych rodzin i firm zbierających fundusze w ramach różnych akcji. Darowizny można także przekazywać online na platformie Better Place.

Potrzebujemy Twojej zgody na wyświetlenie grafiki Datawrappera

Za Twoją zgodą mogą być tutaj wyświetlane treści zewnętrzne, które uzupełniają tekst redakcyjny. Aktywując treść poprzez „Akceptuj i oferuj”, Datawrapper GmbH może przechowywać lub uzyskiwać dostęp do informacji na Twoim urządzeniu oraz gromadzić i przetwarzać Twoje dane osobowe. W każdej chwili możesz wycofać zgodę korzystając z suwaka. Ochrona danych

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Czy byłeś chory na Koronę? Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok

Published

on

Czy byłeś chory na Koronę?  Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok

Naukowcy z jasnym przesłaniem

Czy zostałeś zarażony koroną? Dlaczego warto już teraz sprawdzić wzrok

Czy kiedykolwiek zostałeś zarażony koroną? Następnie, według amerykańskich badaczy, powinieneś zostać zbadany przez okulistę.

Sojusz Wizerunkowy

Ile razy w przeszłości zostałeś zarażony koronawirusem?

W rzeczywistości to pytanie jest prawie nieistotne, ponieważ nawet ci, którzy tylko raz uzyskali pozytywny wynik testu, powinni zwracać szczególną uwagę na swoje oczy. Dlaczego: Nowe badanie sugeruje, że COVID-19 może powodować długotrwałe uszkodzenie nerwu wzrokowego. Co dokładnie odkryli naukowcy? Wyjaśniamy.

Konsekwencje Covid-19: Uszkodzenie nerwu wzrokowego po jednorazowym zarażeniu koroną?

Jaki jest związek między zakażeniem koroną a wzrokiem?

Pawan Kumar Singh, adiunkt okulistyki, przeprowadził badanie, w którym stwierdzono: Wszystkie osoby, które przeszły wcześniej infekcję koronową, powinny przejść badanie przez okulistę.

Dotyczy to również wszystkich osób, które nie mają objawów zakażenia koronawirusem. Niezależnie od tego, jak długo trwała infekcja, zdaniem lekarza możliwe jest późniejsze uszkodzenie oka.

Czytanie poradOto, co kolor oczu mówi o naszym zdrowiu

Badanie: Test na myszach pokazuje, że koronawirusy można wykryć na siatkówkach zwierząt

Co dokładnie odkryli naukowcy ze Szkoły Medycznej Uniwersytetu Missouri?

Podczas testowania koronawirusów na myszach zwierzęta wdychały je przez nos i usta. Zaledwie kilka godzin później naukowcy zauważyli, że wirusy można było wykryć także na siatkówkach myszy.

Czytanie poradDiagnozowanie raka oka! Mały Erian (2) bardzo dzielnie walczy z podstępną chorobą

reklama:

Rekomendacje naszych partnerów

Zależy nam na Twoim doświadczeniu!

Wyniki ankiety nie są reprezentatywne.

Wydaje się, że Sars-CoV-2 jest w stanie przeniknąć delikatną barierę w siatkówce

Wygląda na to, że koronawirusy zdołały przedostać się przez ochronną barierę siatkówki krwi!

Ta bariera w siatkówce ma na celu ochronę oka przed infekcją. Bariera zwykle w ogóle uniemożliwia patogenom dotarcie do siatkówki.

Jeśli zostaną naruszone, może to prowadzić do reakcji zapalnych w oku, co w najgorszych przypadkach może prowadzić do całkowitej utraty wzroku.

Czytanie poradMichelle (33 lata) cierpi na rzadki zespół Marfana: „Błagałam lekarzy, żeby usunęli mi oczy”.

Wideo: Cztery lata zamknięcia Korony! Tak Niemcy myślą o środkach i szczepieniach