Connect with us

Top News

EM 2024: Były profesjonalista Schalke skarży się na holenderskiego specjalistę: „Więc powinien się uspokoić”

Published

on

EM 2024: Były profesjonalista Schalke skarży się na holenderskiego specjalistę: „Więc powinien się uspokoić”

W niedzielę 16 czerwca Polska i Holandia zmierzą się w Mistrzostwach Europy 2024 w Niemczech. Cenne punkty będzie można zdobyć w Hamburgu już od godziny 15:00. Przed meczem znajduje się materiał wybuchowy.

Niedziela, 16 czerwca, godz. 15:00, Hamburg: Polska i Holandia. Mecz, który wywołał emocje w obu krajach. Bo wielu Polaków pracuje w Holandii jako robotnicy niewykwalifikowani. Mieszkańcy Europy Wschodniej w Holandii nie cieszą się najlepszą reputacją.

Przed meczem oliwy do ognia dolał mieszkający w Polsce od niemal dwóch dekad Jan de Zeeuw. Były dyrektor reprezentacji Polski w latach 2006-2009 w wywiadzie dla gazety „De Volkskrant” przekazał druzgocące raport drużynie skupionej wokół kontuzjowanej gwiazdy Roberta Lewandowskiego.

„W meczu o utrzymanie z Walią nie oddał ani jednego celnego strzału przez 120 minut. Polska wygrała po rzutach karnych. Holandia nie musiała nawet wystawiać bramkarza. Polska nie potrafi grać w piłkę nożną. Jeśli wywierana jest presja. Zespół, to wie „Nic. Pomocnik Piotr Zieliński pauzował dwa miesiące po starciu z prezydentem w Neapolu. Bramkarz Wojciech Szczęsny jest dobry, ale obrona zawsze rozczarowuje. Szczególnie Pavel Davydovich porusza się jak jeden. Ciężarówka” – powiedział John de Jeeves.

Tomasz Hajdo nie chciał zostawić tych słów w sobotę 15 czerwca w studiu telewizji „Polsat” i poskarżył się na holenderskiego specjalistę De Zeeuwa.

A jeśli mu się tu nie podoba, może wyemigrować z Polski i wrócić do Holandii. Zawsze powtarzam: jako cudzoziemiec w Polsce musisz doceniać i szanować nasze zwyczaje i kulturę!

Tomasz Hajdo

„Holendrzy to naprawdę dobrzy ludzie. W Schalke spotkałem wielu Holendrów, takich jak Hoop Stevens, Uri Mulder i Niels Ott-Kamphuis. Ale tutaj, w Polsce, spotykamy Holendra, który chce nas dyscyplinować i uczyć o piłce nożnej. chciałbym. Wypróbuj go. „Dwa kroki. „Proponuję cofnąć się i pomyśleć, zanim następnym razem otworzysz usta i udzielisz takiego wywiadu” – powiedział ze złością Tomasz Hajdo.

READ  CDU jest najsilniejszą partią w powiecie

Któregoś razu były zawodowiec FC Schalke 04 poszedł i narzekał w stronę De Zeeuwa: „Jeśli mieszkasz w naszym kraju jako obcokrajowiec, oczekuję szacunku od ludzi, którzy coś osiągnęli w naszej piłce nożnej. Zawsze to mówię, jeśli mu się to nie udaje podoba mu się tutaj, może wyemigrować z Polski i wrócić do Holandii: Jako obcokrajowiec powinieneś docenić nasze zwyczaje i kulturę!

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Dr. Katrin Vernau nową dyrektorką WDR – Aktualności – WDR – Aktualności

Published

on

Dr.  Katrin Vernau nową dyrektorką WDR – Aktualności – WDR – Aktualności

Z 55-osobowego komitetu w drugich wyborach na Kathryn Vernę głosowało 36 członków. Kadencja następcy Toma Buhrowa trwa sześć lat i rozpoczyna się 1 stycznia 2025 r. Jako dyrektor jest przewodniczącym WDR. Odpowiada za projektowanie programów i całokształt funkcjonowania organizacji.

Po wyborach Vernau podziękował wszystkim za wiarę. Powiedział: „To dla mnie wielki zaszczyt objąć stanowisko dyrektora WDR od 2025 roku, a jako osoba wierząca w nadawanie publiczne – przynajmniej jako fan „Myszy” – jest to kwestia serca. ”. Jest bardzo świadoma odpowiedzialności na tym stanowisku. WDR stoi przed ogromnymi wyzwaniami.

WDR wymaga odwagi do zmian, aby być wiarygodnym i istotnym tu i teraz.
Katarzyna Vernau

Corinna Blumel, wiceprzewodnicząca Rady Nadawczej WDR, powiedziała po wyborach: „Wierzymy, że Kathryn Vernau, dzięki swojemu różnorodnemu doświadczeniu zarówno w ARD, jak i poza nim, posiada wysoki poziom wiedzy specjalistycznej i doświadczenia w zarządzaniu, aby sprostać wyzwaniom systemu usług publicznych i zapewnić WDR pozycję na przyszłość.Wnosi odwagę i determinację niezbędną do zmian i innowacji w WDR.

Vernau był tymczasowym dyrektorem w RPP

Dr. Katrin Vernau (ur. 1973 w Villingen-Schwenningen) jest dyrektorem zarządzającym WDR od 2015 r. Był dyrektorem tymczasowym od 2022 do 2023 roku rbb I tym razem WDR na urlopie. Po doktoracie na Uniwersytecie w Poczdamie był rektorem uniwersytetów w Ulm i Hamburgu, a później partnerem w firmie konsultingowej Roland Berger. Oprócz pracy zawodowej jest wolontariuszem w różnych zarządach fundacji i opublikował kilka publikacji.

W wyborach startowało czterech kandydatów

Dr. Helge Fusht | Źródło zdjęcia: NDR/Hendrik Lüders

Oprócz Verny w wyborach rywalizowało trzech innych kandydatów: prezenter Tagestemen i redaktor naczelny wspólnej redakcji ARD-aktuell Helge Fucht (40), dyrektor programowy WDR i moderator klubu prasowego Jörg Schönenborn (59) oraz waszyngtońskie studio ZDF menadżer, Elmer Thevsen (57). Czterech kandydatów zostało wcześniej wybranych przez komisję rekrutacyjną spośród 18 zgłoszeń.

Jorg Schönenborn | Źródło zdjęcia: WDR/Annika Fußwinkel

Rada Nadawcza WDR jest organem regulacyjnym składającym się z ochotniczych przedstawicieli kilku grup, którego celem jest reprezentowanie przekroju społeczeństwa. Rada Radiofonii i Telewizji liczy 55 członków.

Elmar Theveßen | Źródło zdjęcia: ZDF/Andreas Reeg

W wyborach odbyły się dwie tury głosowania. Do wyborów bezpośrednich konieczna byłaby większość bezwzględna w pierwszej turze. To nie było tak. Odbyły się więc drugie wybory pomiędzy Helge Fuchsem i Kathryn Vernau.

rbb przyniósł wody stojące

Jej poprzednik Tom Buhrow pogratulował Kathryn Vernau wyboru. W trudnych czasach czeka ją ważne i ekscytujące stanowisko. „Jako Dyrektor Zarządzający WDR sprostał już wielu wyzwaniom i wykazał się odwagą w podejmowaniu trudnych decyzji. W ARD powinniśmy jej podziękować za sprowadzenie RPP na spokojne wody jako tymczasowego dyrektora. Dzięki temu doświadczeniu i silnemu zespołowi zarządzającemu Kathryn Vernau z sukcesem poprowadzi WDR w przyszłość.”

Buhrow stoi na czele największego nadawcy ARD od 2013 roku jako dyrektor WDR. Wcześniej znany był już milionom widzów jako gospodarz programu WDR „Aktuelle Hour” i Tagesthemen w telewizji ARD. Jako korespondent ARD relacjonuje także z Waszyngtonu i Paryża.

Dlaczego Tom Buhrow odchodzi wcześniej ze stanowiska?

Buhrow ustąpi ze stanowiska pod koniec roku. Uzasadniając to, oświadczył, że chce zapewnić płynne przejście od 2025 r. do rozpoczęcia nowego okresu składkowego. Druga kadencja kierownika stacji, która rozpoczęła się w 2019 r., potrwa właściwie do końca czerwca 2025 r.

Buhrow pozostawia duże buty do wypełnienia. Zreformował największego nadawcę ARD. W ostatnich latach oszczędnościom towarzyszyła utrata setek miejsc pracy. Niedawno Buhrow stworzył ogólny obraz przyszłości nadawców publicznych.

Będzie kierować WDR w przyszłości

W rundzie prezentacji dla Rady Radiofonii i Telewizji przed wyborami Vernau przedstawił osiem punktów na temat tego, jak chce w przyszłości przewodzić nadawcy publicznemu ARD. Opowiadał się między innymi za większym regionalizmem, większą odwagą w projektowaniu reform ARD i większą współpracą z prywatnymi firmami, np. w obszarze sztucznej inteligencji. Niezbędna transformacja WDR wykracza poza misję dziennikarską, powiedział Vernau.

W przeciwieństwie do pozostałych trzech kandydatów ekonomista nie jest z wykształcenia dziennikarzem. W odróżnieniu od pozostałych kandydatów na spotkaniu wyborczym warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden szczegół: ostatecznie członkowie Rady Radiofonii i Telewizji nie mieli pytań do Verny bez odpowiedzi – ponieważ menadżerka nie wykorzystała wyznaczonych 20 minut na pytania. Liczenie na dużym ekranie.

READ  Puchar Świata w Polsce i Szwecji: Michael Krauss i Markus Bauer chwalą Juriego Knorra jako rozrusznika serca.
Continue Reading

Top News

CGTN: Chiny i Polska chcą promować wymianę kulturalną w celu poprawy stosunków dwustronnych…

Published

on

CGTN: Chiny i Polska chcą promować wymianę kulturalną w celu poprawy stosunków dwustronnych…

Pekin (ots/PRNewswire)

Zeszłego lata łącznie 24 studentów z polskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Instytutu Konfucjusza Uniwersytetu Vistula wybrało się na dwutygodniową wycieczkę do chińskiego miasta Tianjin, aby poznać chińską kulturę.

W ramach obozu letniego „Chinese Bridge”, którego celem było promowanie zrozumienia języka i kultury chińskiej wśród uczniów z różnych krajów oraz promowanie przyjaznej wymiany między studentami chińskimi i zagranicznymi, poznawali kulturę chińską uczestnicząc w kursach i wydarzeniach kulturalnych języka chińskiego. Dowiedz się o wizytach i zajęciach.

„Moja podróż do Chin dobiegła końca, ale moja podróż w celu poznania chińskiej kultury dopiero się zaczęła” – powiedział członek obozu podczas ceremonii zamknięcia.

„Chiny i Polska mają długą historię i głębokie tradycje kulturowe, a wymiana międzyludzka i kulturalna między obiema stronami rośnie” – powiedziała Peng Liyuan, żona chińskiego prezydenta Xi Jinpinga. Narodowe Centrum Sztuk Performatywnych (NCPA) w Chinach w poniedziałek.

Peng złożył wizytę państwową w Chinach wraz z Agatą Kornhäuser-Dudą, żoną polskiego prezydenta Andrzeja Dudy. Podobały im się występy obejmujące tradycyjną chińską muzykę ludową, operę pekińską i kompozycje fortepianowe z obu krajów.

Rosnąca wymiana między ludźmi

Podczas pobytu na Politechnice w Tianjin 24 polskich studentów wzięło udział w chińistyce oraz wykładach i projektach kulturalnych, takich jak kaligrafia, wycinanie papieru i tai chi.

„Wymiany między chińskimi i polskimi studentami pomagają promować wymianę kulturalną między obydwoma krajami” – powiedział Liu Kun, urzędnik Uniwersyteckiej Szkoły Języka i Kultury.

Obecnie istnieje wiele polskich uniwersytetów oferujących studia chińskie, a Instytuty Konfucjusza w Polsce często organizują obozy letnie i delegacje akademickie do Chin, aby promować wymianę edukacyjną i kulturalną między obydwoma krajami.

Peng powiedział, że dzięki wzmożonej wymianie kulturalnej pogłębi się wzajemne zrozumienie i przyjaźń między obydwoma narodami.

Agata szanuje tradycyjną chińską kulturę i nie może się doczekać zacieśnienia wymiany i współpracy między obydwoma krajami oraz bliskiej przyjaźni między obydwoma narodami.

READ  Puchar Świata w Polsce i Szwecji: Michael Krauss i Markus Bauer chwalą Juriego Knorra jako rozrusznika serca.

Zwiększona wymiana i współpraca

Chiny i Polska opublikowały w poniedziałek plan działania mający na celu pogłębienie swojego wszechstronnego partnerstwa strategicznego i zgodziły się nadać priorytet współpracy międzyludzkiej i wymiany kulturalnej.

Według danych wiodącego chińskiego internetowego biura podróży Ctrip, na dzień 23 czerwca 2024 r. Polska znajduje się wśród 30 najchętniej wybieranych przez turystów kierunków do Chin w tym roku.

W trakcie kolejnych wakacji zamówienia polskich turystów do Chin wzrosły o 80% w porównaniu z rokiem poprzednim.

We wtorek Chiny ogłosiły rozszerzenie ruchu bezwizowego na Polskę. Od 1 lipca 2024 r. do 31 grudnia 2025 r. obywatele Polski posiadający paszporty zwykłe będą mogli wjeżdżać i przebywać na terenie Chin bez wizy do 15 dni w celach biznesowych, turystycznych, w odwiedzinach do krewnych i znajomych lub w podróży tranzytowej.

„Polska położona jest w centrum Europy i utrzymuje bliską wymianę gospodarczą i handlową z Chinami” – powiedział Qin Jing, wiceprezes Ctrip Group, dodając, że ruch bezwizowy do Chin jest kluczowym posunięciem promującym ożywienie podróży przychodzących.

https://news.cgtn.com/news/2024-06-25/China-Poland-to-enhance-cultural-exchanges-for-bilateral-friendship-1uIWhQxh26Y/p.html

Zobacz oryginalną treść: https://www.prnewswire.com/news-releases/cgtn-china-und-polen-want-to-expand-the-cultural-exchange-for-the-demand-of-bilateral-friendship-302184207.html

Kontakt prasowy:

Jiang Simin,
+86-188-2655-3286,
[email protected]

Oryginalna treść: CGTN, Wiadomości wysłane przez aktuell

Continue Reading

Top News

Historia – „Dom Niemiecko-Polski” – Gabinet zatwierdza projekt polityki

Published

on

Historia – „Dom Niemiecko-Polski” – Gabinet zatwierdza projekt polityki

BERLIN (dpa) — „Dom Niemiecko-Polski” w Berlinie ma na celu upamiętnienie skomplikowanej historii Niemiec i Polski oraz brutalnej okupacji niemieckiej podczas II wojny światowej (1939-1945). W środę rząd federalny podjął decyzję o wdrożeniu projektu planowanego centrum dokumentacji w stolicy, który przedstawiła minister kultury Claudia Roth (Zieloni).

„Okropności i zbrodnie okupacji Polski przez nazistowskie Niemcy, w wyniku której zginęło ponad pięć milionów Polaków, do dziś pozostają bolesnym wspomnieniem w pamięci polskiego społeczeństwa” – powiedział Roth. Jeszcze mniej w tym kraju wiadomo, że każda rodzina w Polsce straciła kogoś bliskiego.

Dla „Domu Polsko-Niemieckiego” zaplanowano trzy filary.

Zgodnie z projektem nowy obiekt powinien opierać się na trzech filarach: „Zapamiętaj”, „Zrozumieć” i „Spotkanie”. Powinien pełnić funkcję informacyjną, tworzyć miejsce spotkań, a jednocześnie być pomnikiem „jako znaczący punkt orientacyjny w przestrzeni publicznej”. Ekspozycja stała skupi się na „ogromnej brutalności niemieckiej okupacji Polski”, ale zwróci także uwagę na minione stulecia i obecne relacje między obiema społecznościami.

Realizacja może zająć lata. Woli przeprowadzić pracę edukacyjną przy różnych projektach przed budową domu. Bundestag zajmie się teraz planem wdrożenia. Według doniesień, obecnie prowadzone są rozmowy z prowincją Berlina w sprawie lokalizacji. Jako możliwą lokalizację wymieniono teren dawnej Opery Kroll, w pobliżu Kancelarii i gmachu Reichstagu. 1 września 1939 r. w Reichstagu wysłuchano przemówienia Adolfa Hitlera w sprawie inwazji na Polskę.

© dpa-infocom, dpa:240626-99-541231/2

READ  Magazynowanie gazu w Europie: prace konserwacyjne obecnie we Francji, Polsce, Holandii
Continue Reading

Trending