Pfizer zapowiada zwiększone dostawy szczepionek. Podaje dwa terminy

W kolejnym tygodniu wrócimy do pierwotnego harmonogramu dostaw szczepionek przeciw COVID-19 do Unii Europejskiej ze zwiększoną dostawą 25 stycznia i od 15 lutego, co pozwoli zrealizować podjęte zobowiązania za pierwszy kwartał – poinformowało TVN24 biuro prasowe Pfizer Polska. Podało również, że opracowany plan pozwoli na dostarczenie większej liczby dawek w drugim kwartale tego roku.

W poniedziałek do Polski przetransportowano 176 tysięcy dawek szczepionki Pfizera zamiast 360 tysięcy. Spowodowane jest to tymczasowym ograniczeniem dystrybucji dawek przez firmę Pfizer. Szef kancelarii premiera i pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk informował, że w niedzielę późnym wieczorem rząd otrzymał zmieniony harmonogram dostaw od firmy Pfizer. W środę szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów mówił, że w związku z ograniczeniem dostaw preparatu konieczne było spowolnienie procesu szczepienia grupy zero, czyli pracowników medycznych.

Biuro prasowe Pfizer Polska w przesłanym w środę TVN24 komunikacie poinformowało, że Pfizer i BioNTech „opracowały plan, który pozwoli na zwiększenie możliwości produkcyjnych w Europie i dostarczenie znacznie większej liczby dawek w drugim kwartale tego roku”. „Aby to osiągnąć, już teraz konieczne są pewne modyfikacje procesów produkcyjnych. Z tej przyczyny w tym tygodniu nastąpiło przejściowe zmniejszenie dostaw z zakładu produkcyjnego w Puurs w Belgii” – dodano.

„W kolejnym tygodniu wrócimy do pierwotnego harmonogramu dostaw do Unii Europejskiej ze zwiększoną dostawą w dniu 25 stycznia i od 15 lutego br., co pozwoli zrealizować podjęte zobowiązania za pierwszy kwartał” – podało biuro prasowe Pfizer. Przekazało, że „firmy będą informowały o zaktualizowanym harmonogramie dostaw Komisję Europejską, państwa członkowskie UE oraz inne kraje, na które zmiany te będą miały wpływ”.
„Firmy Pfizer i BioNTech nieustannie pracują nad dalszym wsparciem programu szczepień na całym świecie, nie tylko rozszerzając własne moce produkcyjne, ale także pozyskując większą liczbę dostawców i producentów kontraktowych, po to, aby zwiększyć możliwości produkcyjne” – poinformował koncern.

Szczepienia w Polsce
Szczepienia przeciwko COVID-19 rozpoczęły się w Polsce 27 grudnia zeszłego roku. Według informacji podanych na stronie rządowej, zaszczepionych zostało ponad 541 tysięcy osób. Od 15 stycznia seniorzy po 80. roku mogą rejestrować się na szczepienia, a od piątku, 22 stycznia będą mogły to zrobić osoby od 70. roku życia. Zgodnie z zapowiedzią szczepienie wszystkich seniorów powyżej 70. roku życia ma ruszyć 25 stycznia. Dodatkowo od 15 stycznia każda dorosła osoba może zgłosić chęć zaszczepienia przez formularz na rządowej stronie internetowej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*