Connect with us

Top News

Żużel państw: Polska we własnej klasie / Narody Narodów

Published

on

Żużel państw: Polska we własnej klasie / Narody Narodów

Przez pierwsze dwa dni wyścigu na Żużlu Narodów Polacy wyszli na wyraźną przewagę, a gospodarze walczyli o medale w brytyjskim i tanecznym Manchesterze.

Polacy w składzie Bardos Smarslik, Masjid Janowski i Jacob Miskovic zdobyli 40 punktów straty do 42 punktów, podczas gdy tylko Max Freak i Leon Matson zdobyli jeden punkt. W związku z tym Polacy wyraźnie wyprzedzają Brytyjczyków, a więc wyraźnie na dobrej drodze do najważniejszego finału o tytuł.

Drugi uczestnik finału zostanie wyłoniony przez dogrywkę, w której druga i trzecia zmierzą się po 42 wczesnych biegach. Brytyjczycy stracili niepotrzebnie punkty w sześciu wyścigach. Po pierwsze, Robert Lambert nie pojawił się w kolejce podczas powtórki biegu 11 i został zwolniony. Po tym, jak Dmitry Berke został zwolniony za dotknięcie taśmy startowej, Toy Woofing został sam na linii produkcyjnej z Francuzem Davidem Bellego. Lambert mógł zdobyć co najmniej dwa punkty, jeśli nie trzy. W ostatnim biegu Wofen brał udział w wypadku przy dużej prędkości, który najwyraźniej przetrwał bez konsekwencji. Trzykrotny mistrz świata wyszedł pełną parą, gdy nie było miejsca na początku krzywej bramkowej i dotknął Australijczyka Jasona Doyle’a. Wofind niespodziewanie upadł i został wyrzucony z powtórki.

W tym samym zakręcie Szwedzi stracili dwóch z trzech kierowców. Po dobrym starcie i wygranej z Francją obaj Północy wdali się w walkę z Australią i nie byli w stanie rywalizować w kolejnych wyścigach. Kierowca U21 Philip Hellstrom-Bongs dołączył tylko do Szwecji, ale nie mógł niczego rozerwać.

Łącznie trzy drużyny mają po 24 punkty po pierwszym dniu turnieju. Łotysze i Francuzi osiągnęli dobre wyniki i są na równi z Australijczykami zajmującymi czwarte miejsce. Aby interweniować w walce o medalowe drużyny, jedna z tych drużyn musi zdobyć sześć punktów nad Duńczykami i Brytyjczykami.

Wyniki Manchesteru ONZ na żużlu, dzień 1:

1. Polska, 40 punktów: Bardos Smarslik 19, Massij Janowski 18, Jacob Miskovic 3
2. Wielka Brytania 30: Zabawka Woffinton 15, Robert Lambert 12, Tom Brennan 3
3. Dania 29: Leon Matson 21, Michael Michelson 5, Mates Hanson 3
4. Łotwa 24: Andrzej Lepedevs 19, Oleg Michajłow 5, Franciszek Kasty 0
5. Australia 24: Jason Doyle 7, Max Freak 17, Keenan Re0
6. Francja 24: David Bellego 15, Dmitry Bergo 9, Steven Goret 0
7. Szwecja 16: Pontus Aspren 4, Jacob Thorsell 2, Philip Hellstrom-Bongs 10

READ  Już teraz szybki wzrost: Troston obawia się, że po letnich wakacjach zbyt wiele koronacji - Wiedza

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Zełenski idzie bez żołnierzy – pomaga przy polskim „Legionie”.

Published

on

Zełenski idzie bez żołnierzy – pomaga przy polskim „Legionie”.

Berlin. Ukraina ma większe problemy niż braki amunicji. Polska chce pomóc legionowi. Jak dobrowolna jest rekrutacja?

Continue Reading

Top News

Pchnięcie Wedla: Czterech podejrzanych ponownie ucieka

Published

on

Pchnięcie Wedla: Czterech podejrzanych ponownie ucieka

W szkole średniej w Wedel pod Hamburgiem wykładowca został dźgnięty nożem. Z obrażeniami zagrażającymi życiu trafił do szpitala. W centrum śledztwa znajduje się czterech braci z Syrii, ale nie muszą oni przebywać w areszcie.

Czterech podejrzanych braci znów jest na wolności po krwawym ataku na ośrodek edukacji dla dorosłych w Wedel pod Hamburgiem. Rzecznik Departamentu Policji Itzehoe powiedział, że nie było bezpośrednich podejrzeń wobec Syryjczyków w wieku 17, 19 i 21 lat, co umożliwiłoby wydanie nakazu aresztowania. To oni jednak znajdują się w centrum śledztwa.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że ​​67-letni wykładowca muzyki z Dornesch (dzielnica Pinneberg) został ciężko ranny po tym, jak w piątkowe popołudnie na parkingu Centrum Edukacji Dorosłych Wedel został ugodzony nożem przez dwóch mężczyzn. Rzecznik powiedział, że jego życiu zagraża niebezpieczeństwo.

Tło zbrodni jest nadal niejasne

Wkrótce po popełnieniu przestępstwa w Vedel aresztowano czterech braci. W piątek policja początkowo podała jedynie, że aresztowano dwóch 21-letnich braci. Dodał, że tło zbrodni jest nadal niejasne.

Rzecznik policji zapytany o relacje łączące sprawcę z ofiarą nie udzielił żadnych konkretnych informacji. – Może się znają – powiedziała po prostu. Nie chciała ani potwierdzać, ani zaprzeczać, że byli to uczniowie wykładowcy.

Burmistrz był tym zszokowany

Obecna burmistrz Weidel, Julia Fisouli-Alto (CDU), z przerażeniem zareagowała na weekendowy atak. „Jestem głęboko zszokowany i przerażony, że coś takiego wydarzyło się w naszym małym miasteczku” – powiedział. Twoje myśli i najgłębsze współczucie są z rannym mężczyzną i jego rodziną. Początkowo nie miał żadnych informacji o stanie 67-latka.

Fisauli-Aalto podziękował służbom ratunkowym. Ciekawie jest zobaczyć, jak różne zespoły policji, służb ratunkowych i straży pożarnej sprawnie współpracują, aby ratować i chronić życie ludzkie. Wedel leży w dzielnicy Pinberg w Szlezwiku-Holsztynie i bezpośrednio od zachodu graniczy z Hamburgiem.

READ  Niemcy twierdzą, że zwycięstwo w Polsce: ekspansja Odry tymczasowo wstrzymana

nie/ylau

Continue Reading

Top News

Polskie Linie Lotnicze Lot modernizują i rozbudowują salonik biznesowy w Warszawie

Published

on

Polskie Linie Lotnicze Lot modernizują i rozbudowują salonik biznesowy w Warszawie

Dobra wiadomość dla osób często podróżujących i podróżujących służbowo: Polskie Linie Lotnicze LOT całkowicie wyremontują i znacznie powiększą salonik biznesowy Polonez w strefie Schengen na Lotnisku Chopina, globalnym węźle linii lotniczej.


Prace rozpoczęły się w tym miesiącu i zakończą się w grudniu 2024 roku. Salon będzie miał nowoczesny wystrój, który łączy w sobie funkcjonalność i wygodę, odzwierciedlając jednocześnie nową tożsamość marki linii i polską gościnność. Jednocześnie salon powiększy się o ponad 150 mkw. do łącznej powierzchni 860 mkw.

Na warszawskim lotnisku Polskie Linie Lotnicze LOT, będące członkiem Star Alliance, koordynują większość lotów krajowych i międzynarodowych. Przykładowo goście z Niemiec, Austrii i Szwajcarii mogą szybko i łatwo przesiąść się linią lotniczą w Warszawie na dalsze loty na przykład do Polski i Europy, ale także do krajów bałtyckich, Azji Środkowej, Bliskiego Wschodu i Indii, na Daleki Ameryka Wschodnia i Północna.

Salonik Polonaise Business Lounge znajduje się w strefie odlotów bezpośrednio za kontrolą bezpieczeństwa. Otwarte codziennie od 5:00 do 23:00. Dodatkowi członkowie ze statusem Lat Business Class, Miles i Honor Circle, Senator lub Regular Flyer oraz goście ze statusem Star Alliance Gold mają prawo dostępu. Goście mogą tu korzystać z wielu udogodnień, w tym bezpłatnego Wi-Fi, ciepłych i zimnych posiłków oraz przekąsek, dwóch barów, pryszniców i bezpłatnych zabiegów w Salon Yonelle Spa.

„Naszym jasnym celem jest płynna kontynuacja tej działalności dla naszych gości nie tylko w powietrzu, ale także na ziemi. Dlatego jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością uczynienia naszego salonu biznesowego w strefie Schengen na Lotnisku Chopina jeszcze piękniejszym, wygodniejszym i przestronnym” – mówi Amit Ray, dyrektor ds. globalnej sprzedaży korporacyjnej i strategicznej, DACH Markets, Włochy i Indie. Dużo polskich linii lotniczych. „Jeśli chodzi o Polskie Linie Lotnicze Lot, w zeszłym roku ogłosiliśmy remont poczekalni biznesowej Polonaise, otwarcie własnej poczekalni na lotnisku Chicago O’Hare oraz całkowite przeprojektowanie wnętrza naszego Boeinga Dreamlinera. Flota do przeprojektowania”.

READ  Melnick określa siebie jako „zredukowanego wątrobowca”: wielopartyjni politycy bronią polityki Scholesa

Poza salonikiem biznesowym Polonaise, Polskie Linie Lotnicze LOT obsługują salonik biznesowy LOT Mazurek w strefie non-Schengen Lotniska Chopina w Warszawie. Oferuje podobny kompleksowy zakres usług i jest otwarty codziennie od 6:15 do 23:00.

Źródło: Informacja prasowa LOT

Continue Reading

Trending