Connect with us

science

Znaczący postęp w leczeniu śmiertelnej choroby – praktyka uzdrawiania

Published

on

Niewydolność serca: poprawa jakości życia i zmniejszenie śmiertelności

Około czterech milionów ludzi w Niemczech cierpi na niewydolność serca. W tej chorobie, zwanej również niewydolnością serca, serce nie jest już w stanie dostarczyć organizmowi wystarczającej ilości krwi i tlenu, aby zapewnić stabilny metabolizm w warunkach spoczynku lub stresu. Według ekspertów, w tym roku nastąpił boom w leczeniu śmiertelnej choroby.

według Niemiecka Fundacja Serca Cierpi na nią około czterech milionów ludzi w tym kraju Niewydolność serca. To jedna z najgroźniejszych i najbardziej śmiertelnych chorób serca, jak napisało w bieżącym wydaniu Niemieckie Towarzystwo Kardiologiczne – Badania Serca i Krążenia (DGK). Wiadomość. Ponieważ nie ma innej choroby, więcej osób wymaga hospitalizacji w klinikach.

Nowe badania dotyczące zapobiegania chorobom i ich leczenia pokazują, w jaki sposób można zapewnić ludziom lepszą opiekę, jak można poprawić ich jakość życia i zmniejszyć wysoką śmiertelność.

sprawdzona skuteczność

Kardiologia przeżywa w tym roku prawdziwy boom w leczeniu niewydolności serca, co daje nadzieję wielu pacjentom. Według DGK znajduje to również odzwierciedlenie w nowych europejskich wytycznych dotyczących leczenia, które pojawiły się pod koniec sierpnia.

Sytuacja znacznie się poprawiła, zwłaszcza w przypadku osób dotkniętych chorobą, które są już poważnie ograniczone przez chorobę. Eksperci piszą, że nowa grupa leków, inhibitory SGLT2, podnosi jakość życia i obniża śmiertelność. Ale nowe leki okazały się również skuteczne we wstępnych badaniach w łagodniejszych postaciach lub w początkowych stadiach niewydolności serca.

Indywidualne rozwiązania dla pacjentów

W leczeniu kardiologów kardiolodzy w dużym stopniu polegają obecnie na indywidualnych rozwiązaniach, które są skrupulatnie dopasowane do każdego pacjenta.

Oprócz terapii lekowej dostępnych jest wiele innych opcji, na przykład defibrylatory lub wszczepialne urządzenia wspomagające pracę serca. Pojawiają się również nowe możliwości leczenia zastawek serca, które teraz są również uwzględnione w wytycznych europejskich.

READ  Corona w Shiraz: 311 nowych potwierdzonych przypadków w ciągu jednego dnia | NDR.de - Aktualności - Szlezwik-Holsztyn

Wiele osób nie przyjmuje leków prawidłowo

Rokowanie pacjentów z niewydolnością serca zależy w dużej mierze od zorganizowanej opieki po wypisaniu ze szpitala. Z informacji wynika, że ​​istnieje tu szczególnie duży potencjał – nie tylko ratowania życia, ale także poprawy jakości życia osób dotkniętych chorobą.

Oprócz ścisłej współpracy między lekarzami ogólnymi, kardiologami i sektorem klinicznym, ogromne znaczenie ma wyposażenie „pielęgniarek niewydolności serca” lub asystentów niewydolności serca w prywatnej klinice.

Wspierają pacjentów w przestrzeganiu procedur terapeutycznych i aktywnie uczestniczą w koncepcji leczenia. W ten sposób pacjenci mogą nadal żyć według własnego wyboru i osiągać jakość życia.

Ponadto korzystanie z tych specjalnie przeszkolonych asystentów pomaga kontrolować znaczne wyzwanie związane z przestrzeganiem leczenia. Ponieważ wielu pacjentów musi przyjmować różne leki, a im wyższa ich liczba, tym wyższa przestrzeganie zaleceń, czyli regularność prawidłowego przyjmowania leków.

Według ekspertów około 30 do 50 procent pacjentów przyjmuje przepisane leki rzadko, w niewłaściwych dawkach lub wcale. Od tego powinno zacząć się ścisłe wsparcie kardiologów lub aptek, do których przylega DGK. (ogłoszenie)

Informacje o autorze i źródle

Ten tekst jest zgodny z wymogami specjalistycznej literatury medycznej, wytycznymi klinicznymi oraz aktualnymi badaniami i został przeanalizowany przez lekarzy.

ważna uwaga:
Ten artykuł ma wyłącznie charakter ogólnych wskazówek i nie jest przeznaczony do samodzielnej diagnozy ani samoleczenia. Nie zastąpi wizyty u lekarza.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Geny prowadzą do ciężkich cykli w Covid i rozwoju choroby Alzheimera, badanie pokazuje Corona

Published

on

  • zJulian Guttmann

    Blisko

Nowe wyniki badań nieustannie pomagają lepiej zrozumieć COVID-19. Naukowcy niedawno odkryli, który gen promuje ciężkie cykle koronowe.

Kiedy koronawirusy przenikają do organizmu, ludzie reagują zupełnie inaczej. Niektóre z nich są tylko lekkie objawy przeziębienia* Pojawiają się i po kilku dniach ponownie odzyskują sprawność, inni poważnie chorują. Naukowcy na całym świecie próbują dowiedzieć się, jakie czynniki sprzyjają tak niebezpiecznej, a nawet zagrażającej życiu ścieżce. Brytyjscy naukowcy byli w stanie ustalić związek między poważnymi chorobami Covid-19 a określonym genem. Gen OAS1 (syntetaza oligoadenylanowa 1) ma również promować powszechną postać demencji Alzheimera, donoszą brytyjscy eksperci od demencji i genetyka.

Zespół kierowany przez Naciye Magusali z Institute for Dementia Research na University College London zajmował się przede wszystkim kwestią genów zwiększających ryzyko demencji. w Twoim Na specjalistycznym portalu mózg Opublikowane badanie Napisali: „Na podstawie genotypowania 1313 osób ze sporadyczną chorobą Alzheimera i 1234 osób z grupy kontrolnej byliśmy w stanie potwierdzić, że wariant OAS1, rs1131454, wiąże się ze zwiększonym ryzykiem choroby Alzheimera”. Dodała, że ​​ten gen jest również powiązany z ciężką chorobą koronową.

Ankieta na temat szczepień przeciwko koronie

Możesz być zainteresowanym także tym: Szczepionka przeciw grypie jest dostępna w dużych dawkach: eksperci zalecają specjalną grupę szczepień w celu pomocy szpitalnej

Choroba Alzheimera i ciężkie cykle koronowe: czy gen sprzyja jej rozwojowi?

Na podstawie wyników swoich badań brytyjscy naukowcy doszli do wniosku: „Ogólnie nasze dane wskazują na związek między genetycznym ryzykiem choroby Alzheimera a podatnością na krytyczną chorobę Covid 19 skoncentrowaną na OAS1”. To odkrycie będzie miało znaczenie dla przyszłych metod leczenia choroby Alzheimera i Covid-19. Może więc w przyszłości opierać się na wynikach badania Lek na Alzheimera* i Covid-19. Jak dotąd nie ma leków, które mogłyby leczyć choroby.

READ  Koronawirus może również infekować komórki oka - praktyka lecznicza

To, że do tej pory osoby z chorobą Alzheimera umierały z powodu korony, przypisuje się osobom starszym i złej kondycji osób zakażonych. jak Focus.de Więcej informacji jednak – na podstawie opublikowanego brytyjskiego badania – gen ryzyka OAS1 może być również odpowiedzialny za zgon.. Aby potwierdzić tę tezę, muszą nastąpić dalsze badania. (jg) * Merkur.de to oferta firmy IPPEN.MEDIA

Continue Reading

science

Ostrzeżenie przed huraganem w czwartek! Te główne miasta są dotknięte – meteorologia

Published

on

W czwartek wczesnym rankiem od 3 nad ranem wiatry na zachodzie stają się coraz silniejsze. Od Kolonii do Stuttgartu występują intensywne porywy dochodzące do 100 km/h. Wiatry wzmagają się aż do 6 rano: wtedy wiatry o prędkości do 110 km/h wieją na zachodzie i docierają na niziny. Huragany przelatujące nad górami z prędkością 120 km/h lub większą. Burza dociera do Monachium, Norymbergi, Erfurtu i Lipska o 9 rano. Poczujesz też wiatr w Berlinie i Dreźnie.

Bądź na bieżąco z aktualną pogodą i pobierz darmową aplikację TWC tutaj.

Maksymalne wiatry spodziewane są między godziną 12.00 a 17.00. O ile na zachodzie prędkość wiatru spada już od godziny 12, o tyle na wschodzie i być może także na południu na nizinach pojawiają się pierwsze huragany dochodzące do 120 km/h. Burze huraganowe kojarzą się z deszczem. Występują opady i burze, w których silne wiatry przebijają ziemię. Na wysokości około 600 metrów wieją wiatry o prędkości do 130 km/h. To jest powód, dla którego huragan uderzył w ziemię.

W Berlinie nie można wykluczyć huraganów

Często zdarza się, że na dużych wysokościach wieje silny wiatr lub huragan, ale w miejscach południowo-zachodnich atmosfera często jest uwarstwiona w stabilny sposób. Potem, że tak powiem, blokuje drogę wiatrowi. Jednak w tym przypadku samolot jest w eksploatacji, który w czwartek przelatuje nad Niemcami i uruchamia falę powietrzną. Następnie rdzeń wiertniczy, a przynajmniej mocny basen, wędruje przez północne Niemcy. Potem na południe od niej pada deszcz i burze. Jest więc niestabilność w polu silnych wiatrów i silnych wiatrów uderzających o ziemię. Jest to również powód, dla którego północ przesuwa się stosunkowo lekko. z Flensburg Parzysty Hanower Jest też wietrznie, ale podmuchy wiatru osiągają tylko 80 km/h.

z TuryngiaI Saksonia-Anhalt I Saksonia nawet po Brandenburgia I Berlin Niezwykle podatny na burzę. Huragan Berlin i. może też wybuchnąć Drezno Spotyka się. Wiatr słabnie tylko wieczorem.

READ  mikroRNA jako biomarkery do wczesnego wykrywania chorób neurodegeneracyjnych

Istnieje ryzyko chaosu drogowego w czwartek rano

Ponieważ drzewa wciąż mają dużo liści, są bardziej podatne na pękanie przez wiatr. Huraganowe wiatry zniszczą wiele drzew, co oznacza, że ​​w czwartek drogi będą zamknięte. Ponadto mogą istnieć ogromne ograniczenia w ruchu kolejowym i lotniczym. Czwartek nie jest dobrym dniem na podróż. Należy unikać lasów i gór.

Kiedy pada, spodziewaj się najsilniejszych wiatrów. Czwartkowa burza może szybko zagrażać życiu. Nawet kilka dni po tak silnej burzy drzewa wciąż mogą spadać lub łamać się grube gałęzie. Dlatego parków i lasów należy unikać jeszcze przez kilka dni. Ważne jest, aby być ostrożnym.

Niebezpieczeństwo burz na wybrzeżu Morza Północnego

Nawet jeśli wiatry na północy nie są tak silne jak na południu, jedna lub więcej burz wystąpi w czwartek i piątek ze względu na kierunek wiatrów. Nie ma niebezpieczeństwa silnej burzy, ale w wielu miejscach woda dotrze do znaków sztormowych.

Przewidywana trasa pociągu może się zmienić!

Ważne jest, aby wiedzieć, że modele pogodowe również mogą się bardzo zmienić. W takich przypadkach, na kilka godzin przed nadejściem burzy, często nie jest do końca pewne, jak będzie wyglądała dokładna ścieżka huraganu. Różnica 50 km również robi dużą różnicę. Dlatego ważne jest, aby monitorować pogodę. Ponieważ w takich warunkach pogodowych można ostrzegać na dużym obszarze, ale często w bardzo krótkim czasie pojawiają się szczegółowe ostrzeżenia o niewielkich rozmiarach. Sytuację należy potraktować poważnie. Proszę dbać o siebie.

Możesz być zainteresowanym także tym:

Lato się skończyło i znowu robi się chłodniej. Patrząc na rachunek za prąd, nie wszyscy w tym samym czasie włączają ogrzewanie. Ale dzięki tym 3 wskazówkom nie musisz zamarzać zimą i możesz zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.

Oryginalna wersja tego posta „Czwartkowe ostrzeżenie przed huraganem! Dotyczy to głównych miast” pochodzi z kanał pogodowy.

READ  Orionidy w październiku 2021 r.: Kiedy można zobaczyć najwięcej spadających gwiazd?