Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Zmiana klimatu: Republikanin z Teksasu pyta o manipulację orbitalną

Zazwyczaj nominacje do podkomitetu Izby Reprezentantów USA ds. zarządzania zasobami naturalnymi rzadko trafiają na pierwsze strony międzynarodowych gazet. Tamten wtorek był inny – z powodu Louisa Goehra. zastępca wyjścia Teksas Wykorzystali spotkanie, aby pozbyć się nieco nietypowego pytania. Do niezwykłego adresata.

W rozmowie z Jennifer Eberlin, dyrektor wykonawczą US Forest Service, Gohmer zadał następujące pytanie dotyczące zmian klimatycznych: » NASASzef powiedział mi, że księżyc krąży wokół Wylądować Ziemia wokół Słońca zmienia się nieznacznie i obecnie występują ogromne rozbłyski słoneczne. Co może zrobić Ministerstwo Lasów, aby zmienić orbitę Księżyca lub Ziemi wokół Słońca? Oczywiście będzie to miało ogromny wpływ na zmiany klimatu”.

U Eberliena, którego autorytet jest naturalnie bardziej związany z drzewami niż z kosmosem, to pytanie wywołało zabawny chichot i odpowiedziało: „Najpierw muszę być sprytny, panie Gohmer”.

Oto wideo z pełnego przesłuchania, dialog rozpoczynający się około 13:18:30:

Dialog wywołał pewne reakcje w Internecie i sieciach społecznościowych. Wielu użytkowników cieszy się z pozornie dziwnego pytania, które Gohmer wydaje się zadawać z całą powagą.

Jak między innymi Analiza Washington PostJednak te komentarze mogą przesłonić intencje Gohmera.

Ewentualnie mógłby chcieć wskazać, że globalne ocieplenie jest powodowane przez wydarzenia kosmiczne, a nie ludzkie zachowanie. Ta teoria krąży raz po raz, a sama NASA ostatnio argumentowała przeciwko niej na swojej stronie internetowej.

Osobom negującym klimat przydaje się pomysł

Oczywiście taka teoria może być użyteczną wymówką dla polityków w stanach takich jak Teksas, którzy polegają na odwiertach paliw kopalnych. Szczerze mówiąc: jeśli i tak wszystko zależy od orbity, samochód może również zużyć 25 litrów.

Orbita Ziemi wokół Słońca W rzeczywistości zmienia się regularnie. Badania wykazały, że znikomy wpływ spowodował w przeszłości gwałtowny wzrost globalnych temperatur. Jednak emisje dwutlenku węgla spowodowane przez człowieka mogą zagwarantować przekroczenie krytycznego progu.

READ  Nocne „przytulanie”: co pomaga nie bać się w ciemności

Ponadto, według NASA, efekt zmiany orbit może być odczuwalny tylko przez bardzo długi okres czasu. Dlatego teoria ta nie nadaje się do wyjaśnienia gwałtownego globalnego ocieplenia na przestrzeni dziesięcioleci lub kilku stuleci.