Connect with us

Economy

Zittau: Powiat Görlitz: O to opowiadają się kandydaci do Bundestagu

Published

on

W sumie sześciu bezpośrednich kandydatów z głównych partii okręgu Görlitz w wyborach do Bundestagu 26 września będzie podążać za platformami wyborczymi swoich partii. Stało się to widoczne na licznie uczęszczanym forum wyborczym państwowego Centrum Edukacji Politycznej we wtorek wieczorem w Zittau Kronenkino. Marco Schmidt (z lewej) monitoruje osoby pokrzywdzone społecznie i chce ograniczyć wydatki wojskowe. Dla Annette Gajela (Partia Zielonych) w centrum uwagi znajduje się polityka klimatyczna i genderowa. Harald Prause-Kosupek von SPD chce redystrybuować więcej pieniędzy od bogatych do państwa i opowiada się za większymi świadczeniami socjalnymi. Florian Ost (CDU) jest uzależniony od wzrostu gospodarczego poprzez wspieranie innowacji i badań oraz chciałby rozbudowy infrastruktury. Hans Grüner (FDP) chce pomóc gospodarce dzięki ulgom podatkowym i ograniczeniu wydatków rządowych. Sebastian Whipple (AfD) – W imieniu Ban Tino Szrupała Popiera wyjście Niemiec z Unii Europejskiej i redystrybucję środków państwowych z takich obszarów jak azyl, zwalczanie pomocy prawnej i pomocy rozwojowej do innych regionów. Pozostałych pięciu kandydatów wyklucza po wyborach swoją partyjną koalicję z AfD. Porównanie innych punktów obrotu kończyn jest możliwe w Wahl-O-Mat.

Ale jak kandydaci myślą o małych problemach w regionie Görlitz? Jak widzisz problemy, które poruszają ludzi między Bad Muskau a Uiben? Oto główne odpowiedzi:

Węgiel i klimat: wyrzucić węgiel wcześniej?

Wycofanie produkcji węgla i energii elektrycznej planowane do 2038 r. jest tym, co napędza mieszkańców Łużyc. Z jednej strony traci się dobrze płatną pracę; Z drugiej strony rząd federalny zapewnia miliardy na wsparcie zmian strukturalnych. Czy w obliczu zmian klimatycznych należy wcześnie wyjść? Tak, powiedzmy kandydaci z lewicy i zieloni. Jeśli sieć zostanie do tego czasu rozbudowana, miliardy płatności za węgiel będą kontynuowane zgodnie z planem do 2038 r., a gminy otrzymają dodatkowe rekompensaty, mówi Schmidt. Nie, powiedz pozostałym czterem. Według Oest 2038 będzie kompromisem wynegocjowanym ze wszystkimi zaangażowanymi stronami. Jeśli zapowiadana data zostanie ponownie zmieniona, zaufanie zostanie utracone, obecny stan technologii nie będzie w stanie zagwarantować źródła zasilania, a przemysł stanie przed nowymi wyzwaniami, twierdzą Prause-Kosubek i Grüner. Odnajduje Wippela bardzo wcześnie, bo w 2038 roku. Według AfD koniec węgla powinien nadejść sam, gdy albo się skończy, albo stanie się zbyt drogi ze względu na alternatywne źródła. Whipple jest przekonany, że zmiana strukturalna nie będzie możliwa do 2038 r., a jeśli wyjdzie jeszcze wcześniej, będą dochodzić roszczeń odszkodowawczych, które będzie musiał zapłacić podatnik.

READ  Grupa ALPLA przejmuje producenta materiałów opakowaniowych Wolf Plastics

Zmiana strukturalna: które projekty są pożądane?

Miliardy węgla na zmiany strukturalne trafiają do różnych projektów mających na celu tworzenie nowych miejsc pracy i uatrakcyjnienie Łużyc. Kandydaci powinni wymienić dwa konkretne, które uważają za szczególnie ważne:

Dreiländereck: Co się stanie po wyjściu z UE?

Trójkąt graniczny powoli rośnie razem. Korzyści jest wiele, takich jak zmniejszenie wakatów po stronie niemieckiej przez Polaków i Czechów oraz uzupełnienie braków w sieci medycznej przez lekarzy z sąsiedniego kraju. Z drugiej strony istnieją wady, takie jak przestępczość graniczna i napięcia, takie jak te spowodowane skutkami kopalni odkrywkowej i elektrowni Toro. Zitao obawia się, że teren zostanie zalany z powodu zwiększonego odprowadzania wód gruntowych, a tym samym uszkodzenia infrastruktury. Gajila mówi o Zielonych, że Niemcy zostały poproszone o zaangażowanie się w konflikt. Szkoda musi zostać zrekompensowana przez osobę, która ją spowodowała. Niemcy odmówiły, Czechy złożyły pozew. Podobnie widzi to Prause-Kosubek. Kandydaci CDU i FDP wolą negocjacje dyplomatyczne niż bezpośredni konflikt. Ost mówi, że Niemcy zamkną drzwi do Polski pozwem. Wnioskodawca AfD nie ujawnił, czy iw jaki sposób Niemcy powinny zająć stanowisko.

Zittauer ma w głowie pozytywne aspekty zrastania się, który pytał Wippela, czy AfD wie, co zrobić z trójkątem, jeśli nastąpi wyjście Niemiec z Unii Europejskiej. Adresat odpowiedział: „To jest pytanie projektowe”. Chociaż na przykład Szwajcaria również nie należy do Unii Europejskiej, granicę można przekroczyć bez większych kontroli.

Cele osobiste: jak wzmocnić terytorium?

Kolejne pytanie, na które odpowiadają kandydaci, to: Co chcecie zrobić, aby prowincja – jako jedna z najniższych płac w Niemczech – mogła wyrwać się z pułapki ubóstwa? Chodzi o osobiste cele, które chcą osiągnąć w Berlinie dla regionu, jeśli zostaną wybrani.

Inne artykuły

  • Schmidt: Zrealizuj B178 tak szybko, jak to możliwe, egzekwuj jednolite układy zbiorowe w całych Niemczech, zapewnij podstawowy dochód, np. dla osób, które chcą założyć firmy, rozwinąć (bezpłatny) transport publiczny i zadbać o lepszy zewnętrzny wizerunek regionu
  • Bardziej ekologiczne: lepiej zapewniać gminom środki finansowe, zachować autonomię w zakresie negocjacji zbiorowych (choć rząd federalny ma na to dotychczas ograniczony wpływ)
  • Oest: Rozbuduj infrastrukturę, taką jak B178, wspieraj innowacje i badania
  • Jagila: chce być ambasadorką Łużyc Najwyższych i zadbać o lepszy wizerunek zewnętrzny regionu, zapewniając dzieciom dochód podstawowy
  • Wippel (Chrupalla): niższe podatki i opłaty dla mieszkańców (np. brak dodatkowego podatku dochodowego od zarobków poniżej 2000 euro)
  • Prause-Kosubek: Na lepsze Widok zewnętrzny Łużyc Zapewnij i wzmocnij istniejące struktury, wspieraj badania i innowacje oraz umożliwiaj dotacje z funduszy federalnych dla gmin, na przykład na budowę szkół, ale nie chce składać żadnych obietnic, ale jak członek Bundestagu Thomas Juerke (SPD) do pracy w regionie
READ  Coca-Cola zmienia przepis - wściekli klienci: „Dlaczego ???”
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Filtr „Czarne legowisko” wywołuje dyskusje z dużym wybrzuszeniem w kroczu

Published

on

Filtr DHDL przykuwa uwagę legginsami (fotomontaż)

© TVNOW & RTL / Bernd Michael Maurer

W jaskini lwów na Vox założyciele Novus mają nadzieję na zawarcie umowy z jednym z pięciu lwów. Jednak u publiczności to nie ich produkt wywołuje poruszenie, ale obcisłe spodnie założycielki firmy, które tworzą niekorzystną wybrzuszenie w kroczu.

Kolonia – in Legowisko lwa Założyciele prezentują swoje innowacyjne pomysły przed jury. W najlepszym przypadku znajdziesz korzystnego inwestora, który może wesprzeć założycieli. Ale w trzecim odcinku 10 sezonu widzowie są nieco rozproszeni przez boisko.

Marcus Widge (po lewej) i Rene Ranger prezentują e-rower Novus.

© RTL / Bernd-Michael Maurer TVNOW

Założyciele René Renger i Marcus Weidig z Novus One wprowadzają całkowicie elektryczny motocykl i mogą zainspirować inwestorów swoim pomysłem. Ogłaszają nawet, że Elon Musk rzeczywiście chciał kupić ten pomysł. Rower ma kosztować prawie 30 tys. euro i może rozpędzić się do 130 km/h. Wszystko jest całkowicie elektryczne. Jednak to nie rower wywołał spore zamieszanie na tym boisku, ale raczej lekko obcisłe spodnie używane przez współzałożyciela Marcusa Widge’a. Wkradł się tam nieprzyjemny incydent dotyczący kostiumu.

Lions’ Den: Widzowie żartują z wypadku kostiumowego

Użytkownicy Twittera żartują na temat zepsutych spodni filtra DHCP

© Zrzut ekranu na Twitterze

Jego spodnie są trochę luźne w jednym miejscu. Wygląda na to, że jego szare spodnie garniturowe nakładają się na jego najlepszy kawałek. Publiczność w domu natychmiast to zauważa. Świętują kandydata na Twitterze: „Kupuję wszystko, co ma do zaoferowania, bez względu na cenę”, pisze jeden z fanów i publikuje zdjęcie założyciela ze strzałką wskazującą jego ruch. Inny widz od razu poleca inny format telewizyjny: „Lepiej, żeby kandydat po prawej brał udział w Naked Attraction”.

Tylko sam Marcus wie, czy był naprawdę dobrze zaopatrzony, czy po prostu cieszy się, że stoi w jaskini lwa. Zdecydowanie zdobył trochę sławy, będąc w programie. Niestety nie jest to osoba, na którą liczył. Novus musi opuścić show bez umowy.

READ  Reforma polskiego sądownictwa jest nielegalna / Europejski Trybunał Sprawiedliwości o zakazie noszenia chusty w gospodarce / Kto płaci za szkody powodziowe?

Continue Reading

Economy

Reakcje z zagranicy po wyborach federalnych: wiwatują europejscy socjaldemokraci – Chiny i Rosja czekają – Polityka

Published

on

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans jako jeden z pierwszych w Brukseli pogratulował socjaldemokratom zwycięstwa w wyborach. „Sprawiedliwość społeczna, ochrona klimatu i zielona transformacja naszej gospodarki i społeczeństwa idą w parze, a wyniki wyborów to potwierdzają!” Na Twitterze dla Socjaldemokraty Timmermansa późnym niedzielnym wieczorem. W swojej ojczyźnie, Holandii, socjaldemokraci mogą tylko pomarzyć o wynikach wyborów, jak w Niemczech. Tam Socjaldemokratyczna PvdA była największym przegranym w wyborach parlamentarnych w marcu zeszłego roku, z zaledwie 5,7 proc.

Z kolei przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen początkowo nie skomentowała publicznie wyniku poniedziałkowych wyborów – w jej autorytecie, a także w reprezentacji państw członkowskich, postrzegany jest wynik wąskich wyborów z troską. .

Główną obawą jest to, że dopóki w Berlinie nie powstanie nowy rząd, może nie być możliwe podejmowanie ważnych decyzji na szczeblu UE. Mogłoby to stanowić problem m.in. dla projektów legislacyjnych, które zostały niedawno wprowadzone, aby osiągnąć cele UE w zakresie ochrony klimatu.

Francja liczy na szybkie negocjacje koalicyjne w Berlinie

Podobnie jak von der Leyen, prezydent Francji Emmanuel Macron początkowo nie skomentował wyniku wyborów. Główną nadzieją w Pałacu Elizejskim jest to, że negocjacje koalicyjne w Berlinie nie potrwają długo. Na początku francuskiej prezydencji w UE w styczniu Francja potrzebuje silnego partnera, aby posuwać się naprzód we wspólnych projektach, na przykład w dziedzinie obronności i biznesu. W Paryżu nie ma oficjalnego partnera marzeń. Przed wyborami Elysee postrzegał FDP jako władcę, a tym samym kluczową część negocjacji koalicyjnych.

[Wenn Sie aktuelle Nachrichten aus Berlin, Deutschland und der Welt live auf Ihr Handy haben wollen, empfehlen wir Ihnen unsere App, die Sie hier für Apple- und Android-Geräte herunterladen können.]

Socjaliści francuscy byli bardzo zadowoleni z dobrych wyników osiągniętych przez ich przyjaciół z partii w Niemczech. Burmistrz Paryża Anne Hidalgo, która w kwietniu będzie startować w wyborach prezydenckich z ramienia socjalistów, pogratulowała kandydatowi SPD na kanclerza Olafa Schultza, “który, mamy nadzieję, zostanie następnym kanclerzem”.

READ  Rzucić palenie: 330 000 euro za 30 lat? - Ekonomia
Francuski minister stanu ds. Europy Clément Bonn uważa Schultza za gwaranta ciągłości.  Zdjęcie: Kenzo Tripuillard/AFPPowiększenie
Francuski minister stanu ds. Europy Clément Bonn uważa Schultza za gwaranta ciągłości.
© Kenzo Tribouillard / AFP

Hiszpania gratuluje Schulzowi i Partii Socjaldemokratycznej

Gratulacje Schultza pochodziły również z Hiszpanii, gdzie socjaldemokratyczny premier Pedro Sanchez jest u władzy od ponad trzech lat, pomimo trwających kryzysów. Sanchez przeanalizował wynik wyborów w Niemczech słowami, że z możliwością rządu federalnego kierowanego przez socjaldemokratów, istnieje możliwość, że „będziemy zjednoczeni w kolorze i kierunku naszych rządów”.

Stwierdził, że Hiszpania i Niemcy będą nadal pracować na rzecz silnej Europy oraz sprawiedliwej i zielonej odbudowy po kryzysie koronacyjnym, ponieważ nikt nie zostanie w tyle. W krajach takich jak Hiszpania zwraca się szczególną uwagę na to, jak przyszły rząd federalny zajmie stanowisko w kwestii wspólnego zadłużenia UE i powrotu do surowszej dyscypliny budżetowej.

To, że sygnalizacja świetlna sprzymierza się tylko z Zielonymi i Liberałami, stoi pod znakiem zapytania posłów SPD w Parlamencie Europejskim. „Mamy perspektywę innego rządu i teraz chcemy doprowadzić go do sukcesu” – powiedział w poniedziałek eurodeputowany SPD Jens Geier. Jego kolega z grupy parlamentarnej Udo Polmann (SPD) nie znalazł nic złego w tym, że Zieloni i FDP początkowo chcieli ze sobą rozmawiać, o ile jeden z potencjalnych partnerów nie „znowu wpadł w krzaki tuż przed bramą” Zamknij ”.

Geyer, poseł SPD, oczekuje ostrzejszego zachowania wobec Polski

Tymczasem Geyer oczekuje, że rząd federalny zajmie bardziej zdecydowane stanowisko w sporze o praworządność z Polską, jeśli Schulz ma zastąpić kanclerz Angelę Merkel (CDU). „Trudno sobie wyobrazić, że rząd federalny kierowany przez socjaldemokratów wyłoni się tak cicho, jak poprzedni rząd, jeśli chodzi o rządy prawa” – powiedział Gayer.

Niedawno podczas wizyty w Warszawie w sporze o izbę dyscyplinarną SN Merkel zażądała, aby spór został rozwiązany na drodze dialogu. W świetle grożącej grzywny, jaką może nałożyć Europejski Trybunał Sprawiedliwości, kanclerz oświadczył: „Polityka to coś więcej niż chodzenie do sądu”.

Konserwatywny nacjonalistyczny rząd PiS w Warszawie był szczególnie zadowolony z dobrych wyników liberałów. Ambasador Polski w Berlinie Andrzej Przybylski skomentował: „Wolna Partia Demokratyczna przeważy szalę i to dla nas doskonała wiadomość”. Ministrowie spraw zagranicznych partii – tacy jak Hans-Dietrich Genscher – zawsze byli dobrzy dla Polski.

To, czy nowy rząd będzie kierowany przez SPD, czy CDU, nie ma większego znaczenia. „W odniesieniu do SPD istnieje obawa przed głęboką sympatią dla Rosji, ale ma to więcej wspólnego z kierownictwem partii niż z Schultzem” – powiedział Przylbyski. Zieloni ostrożniej podchodzą do Rosji, co jest korzystne dla Polski.

tylne drzwi jamajka

Pomimo takich gier umysłowych o możliwą zmianę kursu w kwestiach polityki europejskiej za kanclerza Schulza, dla wszystkich obserwatorów w Brukseli i stolicach partnerskich stolic UE jest również jasne, że możliwa jest również koalicja „Jamajka” pod przewodnictwem UE. Dlatego francuski minister stanu Clement Bonn był po bezpiecznej stronie, kiedy powiedział France Info, że wkrótce dojdzie do „złożonego” sojuszu z trzema partnerami wśród niemieckich sąsiadów.

Bonn sukces wyborczy SPD tłumaczył tym, że Schulz jako wicekanclerz mniej więcej poszedł w ślady Merkel. Sekretarz Stanu ds. Europy powiedział, że kandydat SPD na kanclerza jest gwarantem ciągłości. Nawet jeśli Macron nie chce ingerować publicznymi wypowiedziami w tworzenie rządu w Niemczech, to pochwała Schulza przez jego ministra spraw zagranicznych może być wskazówką, że w Paryżu można sobie wyobrazić kandydata socjaldemokratów w Kancelarii. Paryż oczekuje, że Scholz będzie bardziej przychylny w debacie na temat unijnych reguł dotyczących deficytu, które zostaną złagodzone na wniosek Francji i Włoch.

Tymczasem Beaune pozostawił otwarte tylne drzwi dla „Jamajki” w swojej ocenie nadchodzących rozmów eksploracyjnych. Powiedział France 2, że z socjaldemokratami łatwiej będzie rozmawiać o inwestycjach i zasadach budżetowych. Jednak w przypadku CDU istnieje więcej podobieństw w obronności i bezpieczeństwie. W każdym razie Bonn ma nadzieję na nowy rząd w Niemczech „do końca roku”. Na początku 2022 r. Francja obejmie rotacyjną prezydencję w Unii Europejskiej, a następnie będzie oczekiwała aktywnego wsparcia ze strony Berlina.

Czas pokaże, czy Macron wywoła fajerwerki pomysłów na początku francuskiej prezydencji w UE na początku roku, tak jak to zrobił w swoim przemówieniu na Sorbonie w Paryżu cztery lata temu. Pewne jest jednak, że w niedzielę szef państwa był informowany o wydarzeniach podczas wieczoru wyborczego w Niemczech. Kiedy liczono głosy w Niemczech, Macron odwiedził Lyon na dorocznym spotkaniu najlepszych francuskich szefów kuchni.

Szukam Niemiec na spotkaniach z najlepszymi szefami kuchni

W tym samym czasie głowa państwa została poinformowana SMS-em od swojego doradcy dyplomatycznego Emmanuela Bonna i eksperta ds. Europy Aleksandra Adama o możliwych koalicjach rządowych. A Macron nie wydaje się chcieć pozostawać bezczynnym wobec wizji Niemiec w ciągu najbliższych kilku tygodni. Minister spraw zagranicznych Bonn uważa, że ​​powinny rozpocząć się nieformalne rozmowy między rządem w Paryżu a potencjalnymi partiami rządu niemieckiego.

Sprzeciw Austrii

W przeciwieństwie do austriackich socjaldemokratów, zielonych i rozradowanych liberałów konserwatywny premier Sebastian Kurz wygłosił ostrożne oświadczenie po wyborach powszechnych. „Wynik wyborów w Niemczech pozwala na różne konstelacje, a nadchodzące tygodnie pokażą, kto będzie przyszłym kanclerzem w Niemczech” – powiedział w poniedziałek kanclerz i lider partii ÖVP. Przed wyborami Kurz ostrzegał przed lewicową koalicją, która jego zdaniem zmieni na gorsze Niemcy i Europę.

Prezydent USA podziwia zwycięstwo socjaldemokratów

Kilku szefów państw spoza Europy komentowało również wyniki wyborów w Niemczech. „Burza z piorunami… idź dalej”, powiedział w niedzielę prezydent USA Joe Biden, kierujący socjaldemokratami w wyborach federalnych. Najpotężniejszy prezydent świata raczej nie będzie miał problemów z kanclerzem Olafem Schultzem. Obaj politycy niedawno świętowali, na przykład, przełom w nałożeniu globalnego minimalnego podatku na firmy działające na arenie międzynarodowej jako ogromny sukces.

Rosja i Chiny mają nadzieję na rozszerzenie relacji

Po wyborach parlamentarnych Kreml wykazał zainteresowanie rozszerzeniem stosunków. „Łączy nas zrozumienie, że problemy można rozwiązać tylko poprzez dialog”, powiedział w poniedziałek w Moskwie rzecznik MSZ Dmitrij Pieskow, cytowany przez państwową agencję informacyjną RIA Nowosti.

Ale następczyni kanclerza Angeli Merkel będzie miała trudną spuściznę. Relacje między Berlinem a Moskwą są obecnie bardzo napięte, m.in. z powodu ataków hakerskich na niemieckich polityków oraz uwięzienia przeciwnika Kremla Aleksieja Nawalnego. Przede wszystkim Rosja powinna obawiać się sprzeciwu Zielonych wobec działania kontrowersyjnego bałtyckiego gazociągu Nord Stream 2.

Z drugiej strony mają nadzieję i oczekują w Pekinie, że „nowy rząd niemiecki będzie kontynuował pragmatyczną i wyważoną politykę wobec Chin”. Nie gratulując wprost żadnej partii, Pekin wyraził nadzieję na dalszą dobrą współpracę z Niemcami po wyborach parlamentarnych.

W oświadczeniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych wyraźnie doceniono zaangażowanie kanclerz Niemiec Angeli Merkel (CDU), która w czasie swojej kadencji kładła duży nacisk na rozwój stosunków z Chińską Republiką Ludową. „Chiny naprawdę to doceniają” – powiedziała rzeczniczka Hua Chunying. Przed wyborami obserwatorzy w Chinach wyrażali obawy, że pod rządami nowego rządu federalnego stosunki mogą ulec pogorszeniu i że Niemcy mogą bardziej zwrócić się w stronę Stanów Zjednoczonych, które tworzą międzynarodowy sojusz przeciwko Pekinowi. (łyżeczka, despa)

Continue Reading

Economy

Pekin chce oszczędzać energię elektryczną: dostawcy Apple w Chinach wstrzymują produkcję

Published

on

Pekin chce oszczędzać energię elektryczną
Dostawcy Apple w Chinach wstrzymują produkcję

Chiny chcą osiągnąć swoje cele klimatyczne i zaczynają zużywać energię elektryczną. Z powodu wąskich gardeł w dostawach energii dostawcy Apple i Tesla muszą teraz zamknąć swoją produkcję. Przymusowy przestój następuje w czasie, gdy branża boryka się już z innym problemem.

Kilku dostawców Apple i Tesli zaprzestało części swojej produkcji w Chinach. Jako powód podali rządowe ograniczenia dostaw energii. Dostawca Apple, Unimicron Technology Corp, powiedział, że utrzyma do czwartku linie produkcyjne w trzech swoich fabrykach w Chinach. Efekt jest ograniczony, ponieważ produkcja w innych fabrykach wzrasta.

Jabłko 125,20

Obowiązkowe przerwy w firmach dostawców uderzyły w firmy motoryzacyjne i elektroniczne w nieodpowiednim czasie. Od kilku miesięcy na całym świecie występuje ogromny niedobór materiałów, szczególnie w zakresie komponentów elektronicznych. Concraft Holding Group, produkujący między innymi części do słuchawek do iPhone’a, nie wyprodukuje niczego do czwartku i wykorzysta części ze swojego magazynu, aby zaspokoić popyt. Foxconn Eson Precision Engineering zamknie swoje linie produkcyjne do piątku, donosi dziennik Nikkei.

Rząd centralny w Pekinie chce w tym roku zmniejszyć zużycie energii elektrycznej w Chińskiej Republice Ludowej o trzy procent, aby osiągnąć swoje cele klimatyczne. Ostatnio rządy prowincji ponownie zaostrzyły wymagania dotyczące zużycia energii elektrycznej. W niektórych hrabstwach mieszkańcom nie wolno używać czajników ani kuchenek mikrofalowych, a centra handlowe muszą być wcześniej zamykane.

READ  Płaca minimalna w opiece: Młodzi ludzie odchodzą, starsi cierpią - Polityka
Continue Reading

Trending