Connect with us

science

Ziemi kończy się powietrze: NASA oblicza rozkład tlenu

Published

on

Słońce robi się coraz gorętsze, a zawartość tlenu w ziemskiej atmosferze dramatycznie spada. Eksperci obliczają, kiedy na Ziemi w końcu zabraknie powietrza.

Funabashi / Atlanta – Ziemia jest skazana na zagładę. I to, jeśli nie wcześniej Zmiana klimatu*, na pewno później, bo plik słońce* Zaopatrzenie w tlen na naszej planecie na dłuższą metę „spali”. Dwóch badaczy z amerykańskiej agencji kosmicznej NASA, którzy chcą teraz zainstalować swój Internet na Księżycu do 2024 roku*, obliczyło, że ziemska atmosfera zawierająca tlen nie będzie trwała. Naukowcy przewidują, że w odległej przyszłości całe życie na świecie zostanie wymazane, Raporty 24hamburg.de *.

Obliczenia NASA przewidują, kiedy na Ziemi zabraknie powietrza

Kazumi Ozaki z Toho University w Funabashi w Japonii i Chris Reinhard z Georgia Institute of Technology w Atlancie stworzyli model ziemskiego klimatu, systemów biologicznych i geologicznych, aby przewidzieć, jak zmienią się warunki atmosferyczne na Ziemi. Przeszukanie zostało przeprowadzone pod NASA* Wdrożono projekt dotyczący zamieszkiwania planet. „Odkryliśmy, że ziemska atmosfera zawierająca tlen nie będzie trwała” – powiedział Ozaki Newscientist.com.

Amerykańska agencja kosmiczna: Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA)
Główne biuro: Waszyngton,
Włączenie: 29 lipca 1958
Wielkość budżetu: 22,6 mr. dolar
Ekipa robocza: 17.000

Apokalipsa tlenowa: jak słońce niszczy życie na Ziemi

Naukowcy oszacowali, że w ciągu miliarda lat atmosfera ziemska będzie zawierać tak mało tlenu, że Ziemia stanie się niezdatna do zamieszkania dla złożonego życia tlenowego. Nasza atmosfera zawierałaby wtedy mniej niż jeden procent – w przeciwieństwie do obecnej zawartości tlenu wynoszącej około 21 procent – tlenu. Główny powód dramatycznego rozwoju: Słońce będzie w przyszłości coraz gorętsze i tym samym wyzwoli więcej energii. Eksperci ustalili, że doprowadziłoby to do znacznej redukcji dwutlenku węgla w atmosferze, ponieważ dwutlenek węgla pochłania ciepło, a następnie się rozkłada.

READ  Pfizer szuka leku przeciwko COVID-19

Naukowcy NASA: niski poziom dwutlenku węgla uniemożliwia fotosyntezę

Ozaki i Reinhard szacują, że poziom dwutlenku węgla w przyszłości będzie tak niski, że organizmy fotosyntetyczne – w tym rośliny – nie będą już w stanie wytwarzać tlenu i nie będą w stanie dłużej przetrwać. Masowe wymieranie tych organizmów fotosyntetycznych byłoby główną przyczyną masowego spadku ilości tlenu. Jednocześnie według obliczeń zawartość metanu w powietrzu wzrasta dziesięciotysięcznie, co zwiększa efekt cieplarniany. Więc robi się goręcej.

W odległej przyszłości słońce zgaśnie tlen, a tym samym życie na Ziemi. (obraz ikony)

© Sergey Nevins/Imago

„Spadek tlenu jest bardzo dotkliwy – mówimy o milion razy mniejszy niż dzisiaj”

autorski Praca opublikowana w czasopiśmie naukowym „Nature Geoscience” Załóżmy, że ziemska atmosfera początkowo utrzymuje wysoką zawartość tlenu, zanim drastycznie spadnie do poziomu przypominającego „Wielki Kataklizm tlenowy” około 2,4 miliarda lat temu: „Spadek zawartości tlenu jest bardzo poważny – mówimy o milion razy mniej tlen niż jest”.

Gdy w ziemskiej atmosferze zaczną się zmiany, będą postępowały szybko: obliczenia zespołu wskazują, że atmosfera może stracić tlen w ciągu zaledwie około 10 000 lat.

Na szczęście, według wyliczeń NASA, apokalipsa tlenowa jest wciąż w odległej przyszłości

Plusy: do tego scenariusza horroru jeszcze daleko. W przeciwieństwie do konkretnych zagrożeń związanych ze zmianą klimatu lub potencjalnych skutków Asteroidy, które zmieniają kurs, jak Apophis* albo ich Ścieżka, gdy NASA ponownie obliczyła asteroidę Bennu* Musisz zostać. I kto wie, gdzie ludzkość do tej pory uchylała się.

W końcu naukowcy od lat szukają innych planet nadających się do zamieszkania, ale mogą one bardzo różnić się od Ziemi. i piękny Wkrótce NASA w końcu będzie w stanie odpowiedzieć na odwieczne pytanie, czy na Marsie istnieje życie*. Ponieważ próbki z kolejnej misji na Marsa dotrą na Ziemię najpóźniej do końca 2030 roku. *24hamburg.de jest pokazem IPPEN.MEDIA

Zdjęcie listy tytułów: © Sergey Nivens / Imago

READ  Korona czy zimno? W ten sposób objawy różnią się od siebie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Badanie udowadnia bardzo wysoką ochronę przed koronami za pomocą masek FFP2

Published

on

NSOto powszechny obraz w dzisiejszych czasach: większość ludzi nosi maski FFP2, ale klips na nos zagina się zbyt wysoko i zbyt ciasno przylega do nosa, aby opierać się na obudowie, ale pozostawia nad nosem przestrzeń do oddychania. Prawie niweluje efekt maski. Zgodnie z najnowszymi wynikami badania Instytutu Dynamiki i Samoorganizacji Maxa Plancka (MPI) w Getyndze jest to zbyt dużo, jeśli siedzenie jest ustawione prawidłowo.

Hej kompleksowo

Korespondent polityczny w Berlinie, odpowiedzialny za Education Worlds.

jako dyrektor MPI Eberhard Bodenschitz w The American National Chronicle Akademia Nauk Zgłoszono, że ryzyko infekcji przy prawidłowo założonej masce FFP2 wynosi zaledwie 0,1%, jeśli osoba zarażona i osoba zdrowa spotykają się w pomieszczeniu zamkniętym przez dwadzieścia minut w niewielkiej odległości.

„Maska może idealnie dopasowywać się do kształtu twarzy, jeśli przed jej założeniem zgięcie jej metalowy wspornik w okrągły kształt litery W”, mówi Bodenschatz, dzięki czemu zakaźne cząsteczki aerozolu nie mogą już przedostać się przez maskę, a okulary nie są już zamglone. nad głową.

Z drugiej strony, przy źle dopasowanej masce ryzyko infekcji, według obliczeń badaczy z Getyngi, wynosi około czterech procent. W przypadku maski chirurgicznej wystarczy dobre dopasowanie, aby zmniejszyć ryzyko infekcji maksymalnie o dziesięć procent. Maska uszczelniająca FFP2 chroni nos i policzki 75 razy lepiej niż maska ​​dopasowana chirurgicznie.

Continue Reading

science

Ciągłe wapowanie ma wpływ na potencję – MANN.TV

Published

on

Badanie dotyczące e-papierosów: „vapery” częściej cierpią na zaburzenia erekcji W nowym badaniu na temat e-papierosów i „vapingu” zbadano możliwe powiązania między zaburzeniami erekcji u mężczyzn, którzy palą tytoń przy użyciu nietradycyjnych metod. Można wykazać, że użytkownicy e-papierosów są bardziej narażeni na rozwój zaburzeń erekcji niż użytkownicy e-papierosów.

W badaniu przeprowadzono wywiady z ponad 13 000 mężczyzn w wieku powyżej 20 lat. Codzienne „dzienniki” wykazywały 2,2 razy więcej zaburzeń erekcji niż mężczyźni, którzy nie używali e-papierosów – niezależnie od tego, czy faktycznie na tych mężczyzn miały wpływ inne czynniki ryzyka. Również u uczestników badania, którzy nigdy nie byli dotknięci chorobą sercowo-naczyniową, stwierdzono:

Continue Reading

science

Koronawirus w Berlinie: wskaźnik infekcji spada do 351,4 – Większe obłożenie łóżek intensywnej opieki medycznej – Berlin

Published

on

W Brandenburgii brakuje szczepionek – minister: szczepień może być znacznie więcej

w Brandenburgii Wzrasta liczba chętnych do szczepienia, Ale wciąż brakuje szczepionki. Zdaniem minister zdrowia Ursuli Nunemacher (Zieloni) rozwój liczby szczepień jest zachęcający. „Niestety widzimy w wielu kampaniach szczepień Aby więcej osób zainteresowanych mogło zostać zaszczepionych, gdyby więcej szczepionek było dostępnych lokalniepowiedziała w piątek. Rząd federalny powinien udostępnić więcej dawek szczepionki, zwłaszcza od Biontech/Pfizer. aktualny Legalizacja tej szczepionki to „prawdziwy problem szczepień”, Zakonnice też. Dostępne są wystarczające ilości szczepionki Moderna.

Rzecznik ministerstwa, Gabriel Hess, powiedział, że szczepionki Biontech będą prawdopodobnie dostępne w racjonowaniu w nadchodzących tygodniach.

Brandenburger Hartmann-Bund skrytykował dystrybucję i legalizację szczepionki Biontech przez rząd federalny. „Najważniejszą rzeczą jest teraz szybkość i ci, którzy nie są jeszcze zaszczepieni” – powiedział przewodniczący Hanjo Pohle. Lekarz zaszczepił się w swojej klinice i musiał odwołać dwa semestry z powodu braku szczepionki. ten Częstość występowania infekcji u osób młodych jest obecnie znacznie wyższa niż u osób starszych, zachować ostrożność. Musisz być teraz zaszczepiony Ale do tego potrzebna jest szczepionka Biontech, Nawet Polak. Z Moderną, zgodnie z zaleceniami Komitetu Stałych Szczepień (Stiko), szczepienia są możliwe tylko dla osób powyżej 30 roku życia.

ten Według Ministerstwa Zdrowia liczba szczepień przeciwko Coronie w kraju stale rośnie. W ciągu ostatnich siedmiu dni podano ponad 142 000 szczepionek przeciwko koronawirusowi. Oferta szczepień jest obecnie poszerzana w całym kraju.

Niezależne miasto Frankfurt nad Odrą otworzyło w piątek na terenie targów lokalne centrum szczepień. Teltow-Fläming w środę (1 grudnia) otworzył Centrum Szczepień Luckenwalde we Fläminghalle, a okręg Dahme-Spreewald otworzył ponadregionalne centrum szczepień na byłym lotnisku Schönefeld.

w Obecnie 62,4 proc. Brandenburgii jest w pełni zaszczepionych. kraj w Porównanie krajowe jest przedostatnie w rankingu. W grupie wiekowej od 12 do 17 lat 34,3% zostało w pełni zaszczepionych, 65,6% w grupie wiekowej od 18 do 59 lat i 81,8% w grupie wiekowej powyżej 60 lat. Według danych około 320 000 osób otrzymało już szczepienie przypominające. (dpa)

READ  Jak zmiany klimatyczne zagrażają dużym miastom w Azji

Continue Reading

Trending