Connect with us

Tech

Zdjęcie Marsa z NASA wywołuje irytację: zobaczyć „częściowo zakopane szkielety”?

Published

on

Sonda NASA wysyła obrazy z Marsa na Ziemię. Na jednym z tych obrazów widz odkrywa rzeczy, których nie można znaleźć na Czerwonej Planecie: „częściowo zakopane szkielety”.

Pasadena – planeta Mars jest obecnie niedostępna dla człowieka – być może z tego powodu wielu inspiruje i pobudza wyobraźnię. To, co ludzie na Czerwonej Planecie interpretują, można zobaczyć w kółko, gdy pojawiają się nowe zdjęcia łazika Curiosity NASA, czyli „Wytrwałości”. Czasami mówi się o „dziwnym budynku” na Marsie, a czasami ludzie, którzy widzieli zdjęcie Marsa, zastanawiają się, czy jest na nim widać tęczę*.

Jedno jest pewne: wyobraźnia nie ma granic, jeśli chodzi o obrazy Czerwonej Planety, o czym świadczy zdjęcie wykonane przez NASA już w sierpniu 2021 roku. Opublikowane jako „Obraz dnia w astronomii” ona ma. Obraz przypomina mu „częściowo zakopane szkielety”, pisze użytkownik Twittera @nickstew_art i kontynuuje: „To sposób, w jaki wiatry zdarły powierzchnię, odsłaniając warstwy skał poniżej. To naprawdę planeta cmentarna”.

Mars zawsze jest dobry na niespodziankę.

© UIG / Imago

Mars Mission NASA: Rover wysyła dziwny obraz na Ziemię – Czy widzisz szkielety?

Według NASA zdjęcie zostało wykonane przez łazik „Perseverance” na Marsie w 180. dniu na Marsie (22 sierpnia 2021 r.). W centrum obrazu widoczny jest duży kamień, który badacze nazwali „Rochet”. Plan polega na tym, że łazik zbada kamień swoim dwumetrowym ramieniem robota. Jeśli ma odpowiednią konsystencję, zostanie pobrana próbka skały, jak powiedziano w sierpniu.

Stało się to faktycznie we wrześniu: łazik Perseverance wywiercił dwie dziury w kamieniu i wysłał na Ziemię kilka selfie z „Rochetką”. Próbki skał muszą w pewnym momencie dotrzeć do ziemi. Obecnie planuje się, że przyszła misja na Marsa przetransportuje próbki gleby zebrane przez „wytrwały” łazik i przygotuje się do powrotu na Ziemię.

READ  JEDNA SERIA DLA KAŻDEGO (kabel) - Seria ProLite 92 ze zintegrowaną stacją dokującą USB-C zapewnia porządek na biurku

NASA na Marsie: łazik fotografuje rzeczy, których tam nie ma

Łaziki NASA robią zdjęcia obiektów na Marsie, które nie powinny istnieć na Czerwonej Planecie — i one też nie istnieją. W rzeczywistości ludzki mózg lubi płatać figle, patrząc na zdjęcia wykonane z Marsa. W skale Marsa odkryto już „postać kobiecą”, m.in „pływająca łyżka”* lub „piramida”.

NASA zapewnia nas, że na tym zdjęciu Marsa z 2014 roku nie widać żadnych ludzkich kości. Erozja (przez wiatr lub wodę) sprawiła, że ​​kamień wyglądał tak.

© NASA/JPL

Występujące tu zjawisko nazywa się pareidolia i zapewnia, że ​​ludzie wierzą, że dowiadują się o znanych rzeczach w nieznanym: na przykład kobieta tańcząca na dziwnej planecie Mars. Zjawisko to, rodzaj „autouzupełniania” w mózgu, występuje również na Ziemi – np. gdy widzisz twarz na Księżycu lub rozpoznajesz ziemskie obiekty w formacjach chmur.

Odkrywanie kości na Marsie? Eksperci NASA wyjaśniają, co tak naprawdę widać na zdjęciu

Obraz Marsa jest szczególnie trwały i wciąż krąży w Internecie: obraz ma przedstawiać „ludzką kość” na powierzchni Marsa. Jak wyjaśniła wówczas NASA, zdjęcie zostało zrobione w 2014 roku i zrobione przez łazik Curiosity.

Łazik NASA znał „Wytrwałość” i kamień „Rochet”, który łazik wykopie kilka dni po tym nagraniu. Nagranie przypomina użytkownikowi Twittera o „częściowo zakopanych szkieletach”.

© NASA/JPL

„Ten kamień marsjański może wyglądać jak kość udowa, ale członkowie zespołu uważają, że kształt powstał w wyniku erozji – spowodowanej wiatrem lub wodą”. Tak mówi NASA. Czerwona Planeta może nigdy nie była w stanie utrzymać organizmów bardziej złożonych niż mikroby, dlatego duże skamieniałości są mało prawdopodobne.

W rzeczywistości łazik NASA Curiosity and Perseverance jest na Marsie, aby sprawdzić, czy Czerwona Planeta kiedyś była siedliskiem życia i czy nadal istnieją jego ślady.

READ  The Elder Scrolls VI: Phil Spencer proponuje ekskluzywny Xbox

Kolejne odkrycie na Marsie zaskoczyło NASA – „Tych dowodów nie można ukryć”. Ponadto NASA niedawno obliczyła apokalipsę tlenu – wtedy naszej planecie zabraknie powietrza. (patka)

Obraz listy tytułów: © UIG / Imago

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Nowa generacja multisportowego smartwatcha GPS

Published

on

Ostatnio wyciekDziś oficjalnie: Garmin przedstawił następną generację wieloportowego smartwatcha GPS fenix. Funkcje szkoleniowe zostały ponownie rozszerzone i przetworzono nowe generacje czujników. Oprócz obsługi pięcioprzyciskowej, Fenix ​​7 można teraz obsługiwać również za pomocą ekranów dotykowych. Garmin integruje również latarkę LED z fenix 7X. Żywotność baterii można przedłużyć dzięki soczewce ładowania słonecznego wbudowanej w modele solarne.

Dostępnych jest ponad 60 aplikacji sportowych i outdoorowych z treningami HIIT, ćwiczeniami siłowymi, kitesurfingiem, tenisem, wędrówkami lub bieganiem i jazdą na rowerze na pokładzie. Istnieją również wstępnie zainstalowane ćwiczenia, w tym cardio i pilates, w tym instrukcje ruchu. Nowa funkcja Stamina: na podstawie wydajności podczas treningu do biegania lub jazdy na rowerze zegarek monitoruje poziom wysiłku, a tym samym pomaga uniknąć wczesnego zmęczenia. W przypadku biegania i jazdy na rowerze funkcje PacePro i ClimbPro pomagają klasyfikować obciążenie w oparciu o charakterystykę trasy. Zbierane są również wszelkiego rodzaju dane dotyczące wydajności, takie jak VO2Max i spółka.

Dzięki funkcjom monitorowania stanu zdrowia, takim jak całodobowe tętno, częstość oddechów, poziom stresu, pomiar saturacji tlenem oraz zaawansowana analiza owiec i baterii ciała, możesz uzyskać kompleksowy wgląd w swój poziom sprawności w Garmin Connect. Oprócz GPS zintegrowano również 3-osiowy kompas, żyroskop i wysokościomierz barometryczny. Pomocne są również mapy TopoActive, które można pobrać bezpłatnie bezpośrednio na zegarek dla innych regionów.

Fani zewnętrzni mogą odkrywać okolicę za pomocą funkcji AroundMe i RoundTripRouting. W sytuacji awaryjnej TracBack powraca do punktu wyjścia. We wszystkich zegarkach fēnix 7 są fabrycznie załadowane mapy ponad 42 000 pól golfowych, a także ponad 2000 map SkiView z informacjami o stokach, trudnościach i trasach biegowych. Wykrywanie incydentów może być uruchamiane ręcznie lub automatycznie dla wybranych aktywności na świeżym powietrzu, ponieważ bieżąca lokalizacja jest udostępniana wstępnie wybranym kontaktom alarmowym. Dzięki LiveTrack użytkownicy mogą również udostępniać swoją lokalizację innym w czasie rzeczywistym za pośrednictwem sparowanego smartfona.

READ  JEDNA SERIA DLA KAŻDEGO (kabel) - Seria ProLite 92 ze zintegrowaną stacją dokującą USB-C zapewnia porządek na biurku

Zegarek występuje w trzech różnych rozmiarach i wersjach: oprócz wersji podstawowej fenix 7 dostępny jest również w wersji solarnej, a po raz pierwszy w wersji solarnej szafirowej. Dzięki wsparciu słonecznemu fenix 7X działa do 37 dni na baterii w trybie smartwatcha i do 122 godzin w trybie GPS. Dzięki Connect IQ Store zalecane aplikacje można instalować bezpośrednio z zegarka przez Wi-Fi – nie jest wymagany smartfon.

fenix 7 cena od 699,99 euro; Dostępny od zaraz

 • Inteligentny zegarek GPS Multisport w 3 rozmiarach (1,2 cala, 1,3 cala, 1,4 cala)
 • Nowość: obsługa za pomocą przycisków lub intuicyjnie za pomocą responsywnego ekranu dotykowego
 • Nowość: konstrukcja obudowy z metalową ramą dla silnika start/stop i wzmocnionego metalem mostka obudowy
 • NOWOŚĆ: Zainstalowane mapy golfowe i narciarskie na całym świecie + bezpłatne pobieranie międzynarodowych map topograficznych przez WLAN (pamięć wewnętrzna 16 GB / modele Sapphire 32 GB)
 • Żywotność baterii przedłużona z soczewką do ładowania słonecznego (w zależności od modelu): do 37 dni w trybie smartwatch i 122 godziny z GPS można przedłużyć za pomocą Power Managera.
 • Ponad 60 aplikacji sportowych i outdoorowych, w tym HIIT, bieganie, jazda na rowerze, wspinaczka górska, kitesurfing, tenis i nie tylko
 • Treningi z animowanymi treningami i planami treningowymi bezpośrednio na zegarku
 • Rejestracja toru z globalnymi systemami satelitarnymi (GPS, GLONASS, GALILEO) i czujnikami ABC oraz wieloczęstotliwościowym odbiorem L5 w modelach Sapphire
 • Funkcje sportowe i treningowe, w tym obciążenie treningowe i czasy regeneracji
 • Nowość: funkcja wytrzymałości: analizuj pozostałą moc podczas biegania i jazdy na rowerze
 • Całodzienne śledzenie zdrowia i kondycji za pomocą czujników najnowszej generacji, w tym nadgarstkowego pomiaru tętna, baterii ciała, poziomu stresu, pulsoksymetru, częstości oddechów, pułapu tlenowego, śledzenia cyklu, ciąży i innych
 • Zaawansowana analiza snu z funkcją Sleep Score dotyczącą jakości snu i wglądu bezpośrednio na zegarku
 • Inteligentne funkcje: Garmin Pay, Garmin Music, Smart Notifications, kompatybilność z Garmin Connect
 • Nowość: Fenix ​​7X: Wbudowana latarka LED
 • Automatyczne powiadamianie o wypadku i pomoc w nagłych wypadkach (ręcznie) oraz funkcje bezpieczeństwa i śledzenia
 • Wymienne opaski QuickFit w różnych kolorach i materiałach (skóra, nylon, tytan)
READ  Elgato Facecam: Kamera internetowa 200 €, aby wypełnić lukę w kamerach systemowych

Dostępne w trzech różnych rozmiarach i wzorach:

 • fenix 7S: 42 mm (UVP: 699,99 €)
 • fenix 7S Solar: 42 mm (UVP: 799,99 €)
 • fenix 7S Sapphire Solar: 42 mm (UVP: od 899,99 €)
 • fenix 7: 47 mm (UVP: 699,99 €)
 • fenix 7 Solar: 47 mm (UVP: 799,99 €)
 • fenix 7 Sapphire Solar: 47 mm (UVP: od 899,99 €)
 • fenix 7X Solar: 51 mm (UVP: 899,99 €)
 • fenix 7X Sapphire Solar: 51 mm (UVP: od 999,99 €)

Ten artykuł zawiera linki partnerskie. Kliknięcie go przeniesie Cię bezpośrednio do dostawcy. Jeśli zdecydujesz się tam dokonać zakupu, dostaniemy niewielką prowizję. Dla Ciebie nic nie zmienia się w cenie. Dziękuję za wsparcie!


Continue Reading

Tech

Lenovo Yoga 6: potężny laptop wbudowany w Media Markt w niskiej cenie

Published

on

kompromis

Lenovo Yoga 6 jest na sprzedaż w Media Markt. Już teraz możesz kupić potężny, ale kompaktowy laptop w znacznie niższej cenie.

w rynek mediów Działa do 30 styczniaszalona szybka wyprzedażW kampanii sprzedażowej dostępnych jest wiele produktów technologicznych po obniżonych cenach. Między innymi Yoga 6 od Lenovo jest dostępna w niższej cenie.

Lenovo Joga 6

929,00 €

1,079,00 EUR-13%

w rynek mediów

do umowy?

NETZWELT może otrzymać prowizję od sprzedawcy za linki na tej stronie. Więcej informacji.

 • AMD Ryzen 7

 • 16 GB pamięci RAM

 • Dysk SSD 512 GB

Lenovo Yoga 6 jest sprzedawana wyłącznie przez Media Markt i Saturn. Zwykle kosztuje 1079 euro. Ta nagroda jest nadal przyznawana. Otrzymasz jednak bezpośredni rabat w wysokości 150 euro w koszyku.

Zaawansowane szczegóły

ten zeszyt Oferuje ekran o przekątnej 13,3 cala i jest bardzo mobilny przy wadze 1,3 kg. AMD Ryzen 7 jest używany jako procesor, a zainstalowane jest również 16 GB pamięci roboczej i 512 GB SSD. Ogólnie rzecz biorąc, urządzenie zapewnia bardzo dobry sprzęt i wystarczającą wydajność do codziennych zadań.

Oczywiście można znaleźć wiele dobrych rzeczy Oferty rynku mediów W sklepie internetowym oraz w oddziałach. Poniżej przedstawiamy aktualne informacje, w których możesz zaoszczędzić pieniądze.

Możesz to zrobić w Media Market Bezpłatny członek klubu A potem skorzystaj z wielu innych zalet. Członkowie programu lojalnościowego otrzymają m.in. program rozszerzony Zero procent finansowaniaKupony upominkowe czekają na Ciebie. Więcej informacji udzielimy w osobnym punkcie Opłata, ten Opcje płatności jak również zwróć swoje zakupy.

Nie przegap żadnego programu

Aktualne oferty znajdziesz w naszym dziale „kompromisAby nie przegapić oferty, należy również zasubskrybować biuletyn ofert. W tym celu regularnie przedstawiamy najlepsze oferty z sektora technologicznego.

” Rada: Najlepsi dostawcy VPN dla większego bezpieczeństwa i prywatności

READ  The Elder Scrolls VI: Phil Spencer proponuje ekskluzywny Xbox
Continue Reading

Tech

Whatsapp: Miliony używają tej funkcji – to się zmieni

Published

on

Whatsapp: Miliony użytkowników korzystają z tej funkcji – ale to się teraz zmienia

WhatsApp: nigdy nie powinieneś popełniać tych błędów

WhatsApp: nigdy nie powinieneś popełniać tych błędów

Pokaż opis

zaktualizuj falę w WhatsApp Po prostu nie przestawaj!

Popularny komunikator, z którego codziennie korzystają miliony ludzi na całym świecie, zawsze udostępnia nowe funkcje i aktualizacje.

Co teraz WhatsApp O zmianach dowiesz się tutaj.

Whatsapp: Miliony ludzi korzystają z tej funkcji – ale to się zmieni

Jak wspomniał blog Whatsapp „WABetaInfo”, firma testuje już najnowszą wersję 2.22.3.5 w programie Google Play Beta. Łatwo zrozumieć, co wydaje się kłopotliwe: najnowsza wersja Whatsapp, która wciąż jest w fazie rozwoju, jest już testowana pod kątem Androida.


A wraz z nią nowa funkcja: nowe możliwości edycji zdjęć przed ich wysłaniem! Whatsapp ma wprowadzić nowe długopisy, za pomocą których można edytować zdjęcia i filmy. Obecnie w Messengerze jest tylko jeden typ rysika, a dwa kolejne typy zostaną dodane w przyszłości.

—————————-To jest WhatsApp:

 • Najpopularniejszy komunikator internetowy na świecie
 • Zainstaluj przez App Store (iPhone) lub Google Play (Android)
 • Jeśli nie chcesz już wysyłać emotikonów, możesz również wysłać znajomym naklejki lub GIF-y
 • W ustawieniach możesz ustawić regularną datę tworzenia kopii zapasowej – dzięki czemu Twoje dane będą zawsze archiwizowane
 • Jest częścią meta-imperium Marka Zuckerberga

—————————-

Whatsapp: Nowe sposoby edycji zdjęć i filmów

Podobno rozwijana jest również możliwość zamazywania zdjęć, filmów i poszczególnych obszarów.

—————————-

Więcej wiadomości o WhatsApp:


—————————-

Jednak dla wszystkich fanów Whatsapp jest to słodko-gorzkie: wciąż nie jest do końca jasne, kiedy nowe funkcje zostaną uruchomione.

READ  Plotka: Dataminer znajduje dowody na istnienie co najmniej 38 tytułów na Nintendo 64 na Nintendo Switch Online

—————————-

Inne ważne tematy:


—————————-

Ale to zdecydowanie tylko kwestia czasu, zanim użytkownicy będą na to czekać.”WABetaInformacjaKontynuuj… (mg)Continue Reading

Trending