Connect with us

science

Zdiagnozowano chorobę Alzheimera na podstawie elektroencefalogramu? Szybki, mobilny test, który pokazuje wczesne oznaki demencji w falach mózgowych

Published

on

Prosty i szybki test fal mózgowych może ułatwić zdiagnozowanie choroby Alzheimera – i wskazać na demencję, zanim pojawią się osobiście zauważalne objawy. Test „Fastball” opracowany przez brytyjskich naukowców pokazuje pacjentom zdjęcia przedmiotów codziennego użytku, podczas gdy ich fale mózgowe są rejestrowane przez nasadkę elektrody. Wzór EEG ujawnia następnie, czy rozpoznawanie oparte na pamięci jest rzeczywiście zaburzone. Zespół poinformował, że w pierwszym badaniu pilotażowym częstość występowania była w rzeczywistości wyższa niż w klasycznych testach behawioralnych.

Choroba Alzheimera Jest to najczęstsza przyczyna demencji w starszym wieku, ale jak dotąd nie ma lekarstwa ani sposobu na odwrócenie stopniowego rozpadu materii mózgowej. Bardzo ważne jest wczesne wykrycie demencji – jest przynajmniej szansa na spowolnienie spadku. Jednak do tej pory choroba Alzheimera w większości nie została zdiagnozowana, chyba że ma charakter samoograniczający Znacząca awaria pojawiają się upadek. W tym momencie załamanie mózgu jest bardzo zaawansowane.

Przetestuj osobę z nasadką elektrody podczas testu Fastball. © Uniwersytet w Bath

Z osłoną elektrody i laptopem

„Testy, których obecnie używamy do wykrywania choroby Alzheimera, pomijają pierwsze 20 lat choroby” – wyjaśnia główny autor George Stuart z University of Bath. „W rezultacie przegapiliśmy ogromne możliwości pomocy pacjentom na wczesnym etapie”. Dlatego naukowcy na całym świecie szukają nowych sposobów wykrywania choroby Alzheimera, zanim pojawią się pierwsze objawy. W teście m.in. Badania krwiMoże wykrywać określone biomarkery choroby Alzheimera.

Stuthart i współpracownicy opracowali teraz kolejną opcję diagnostyczną. Twoja metoda, zwana „Fastball”, wymaga niewielkiego aktywnego udziału ze strony pacjenta i może być stosowana z niewielkim wysiłkiem nawet w regularnej praktyce lub nawet w domu z pacjentem. Wszystko, czego potrzeba, to laptop lub inny komputer i nasadka elektrody, aby dostarczyć fale mózgowe, wyjaśnia zespół.

Drobne zmiany w elektroencefalogramie

Podczas testu, który trwa kilka minut, badanym pokazywane są obrazy przedmiotów codziennego użytku w trzech cyklach testowych; Niektóre się powtarzają, inne są nowe. „Osoba testująca nie musi rozumieć testu ani wiele robić” – wyjaśnia Stothart. Fale mózgowe pochodzące z EEG mają kluczowe znaczenie dla diagnozy. „Tylko ze sposobu, w jaki twój mózg reaguje na obrazy, możemy się wiele dowiedzieć o tym, co twój mózg może lub czego nie może już robić”.

READ  Krytyka wskaźnika hospitalizacji w RKI: wartości „zbyt niskie”

Na zapisach EEG badanych osób widoczne są subtelne zmiany w chorobie Alzheimera, które wskazują na niepowodzenie rozpoznawania opartego na pamięci. „Procedury neuropsychologiczne i obrazowania sugerują, że nieświadoma pamięć i rozpoznawanie znajomości zależą od obszarów mózgu szczególnie dotkniętych chorobą Alzheimera: hipokampu i kory okostnej” – wyjaśniają naukowcy. „Chociaż takie zmiany nie będą rejestrowane w testach behawioralnych, Fastball jest wrażliwy na te braki”.

Pomyślnie w badaniu eksperymentalnym

Sukces tego testu Fastball został przetestowany przez Stotharta i jego zespół w badaniu pilotażowym z udziałem 20 pacjentów ze stosunkowo wczesnym stadium choroby Alzheimera oraz zdrowych ludzi w każdym wieku. Dla porównania, wszyscy badani ukończyli również wspólny test świadomego rozpoznawania i przypominania, który jest również powszechny w diagnozowaniu choroby Alzheimera.

Wynik: test EEG był w stanie zidentyfikować pacjentów z chorobą Alzheimera z 86-procentową dokładnością, podczas gdy klasyczne testy psychologiczne powiodły się tylko w około 63 procentach. Test okazał się również szczególnie przydatny w oddzielaniu normalnych deficytów związanych z wiekiem od patologicznych objawów demencji: „W teście behawioralnym rozpoznawanie osób starszych w teście zdrowia nie różniło się znacząco od rozpoznania pacjentów z chorobą Alzheimera. w teście Fastball” – poinformował zespół.

Możliwość wczesnej diagnozy

Zdaniem naukowców taki test może popchnąć diagnozę choroby Alzheimera do przodu nawet o pięć lat w jej obecnej formie. Ale mają nadzieję, że uda im się jeszcze bardziej wydłużyć ten okres. „Jesteśmy dopiero na wczesnym etapie rozwoju”, wyjaśnia Stuart. „Teraz testujemy Fastball we wczesnych i wczesnych stadiach choroby Alzheimera oraz rozszerzamy aktywność mózgu, którą rejestruje test”.

Zespół pracuje już również nad włączeniem innych testów werbalnych i wizualnych. „Długoterminowym celem takiej diagnostyki będzie zdolność do wykrywania choroby Alzheimera i innych rodzajów demencji w średnim wieku na długo przed pojawieniem się objawów” – mówi Stuart. „Wciąż jesteśmy od tego bardzo daleko, ale nasze testy to mały krok w tym kierunku”. (Mózg, 2021; doi: 10.1093/mózg/awab154)

READ  Przypadki koronawirusa w Bawarii znów rosną – powinieneś znać te zasady

Coyle: Uniwersytet w Bath

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Geny prowadzą do ciężkich cykli w Covid i rozwoju choroby Alzheimera, badanie pokazuje Corona

Published

on

  • zJulian Guttmann

    Blisko

Nowe wyniki badań nieustannie pomagają lepiej zrozumieć COVID-19. Naukowcy niedawno odkryli, który gen promuje ciężkie cykle koronowe.

Kiedy koronawirusy przenikają do organizmu, ludzie reagują zupełnie inaczej. Niektóre z nich są tylko lekkie objawy przeziębienia* Pojawiają się i po kilku dniach ponownie odzyskują sprawność, inni poważnie chorują. Naukowcy na całym świecie próbują dowiedzieć się, jakie czynniki sprzyjają tak niebezpiecznej, a nawet zagrażającej życiu ścieżce. Brytyjscy naukowcy byli w stanie ustalić związek między poważnymi chorobami Covid-19 a określonym genem. Gen OAS1 (syntetaza oligoadenylanowa 1) ma również promować powszechną postać demencji Alzheimera, donoszą brytyjscy eksperci od demencji i genetyka.

Zespół kierowany przez Naciye Magusali z Institute for Dementia Research na University College London zajmował się przede wszystkim kwestią genów zwiększających ryzyko demencji. w Twoim Na specjalistycznym portalu mózg Opublikowane badanie Napisali: „Na podstawie genotypowania 1313 osób ze sporadyczną chorobą Alzheimera i 1234 osób z grupy kontrolnej byliśmy w stanie potwierdzić, że wariant OAS1, rs1131454, wiąże się ze zwiększonym ryzykiem choroby Alzheimera”. Dodała, że ​​ten gen jest również powiązany z ciężką chorobą koronową.

Ankieta na temat szczepień przeciwko koronie

Możesz być zainteresowanym także tym: Szczepionka przeciw grypie jest dostępna w dużych dawkach: eksperci zalecają specjalną grupę szczepień w celu pomocy szpitalnej

Choroba Alzheimera i ciężkie cykle koronowe: czy gen sprzyja jej rozwojowi?

Na podstawie wyników swoich badań brytyjscy naukowcy doszli do wniosku: „Ogólnie nasze dane wskazują na związek między genetycznym ryzykiem choroby Alzheimera a podatnością na krytyczną chorobę Covid 19 skoncentrowaną na OAS1”. To odkrycie będzie miało znaczenie dla przyszłych metod leczenia choroby Alzheimera i Covid-19. Może więc w przyszłości opierać się na wynikach badania Lek na Alzheimera* i Covid-19. Jak dotąd nie ma leków, które mogłyby leczyć choroby.

READ  Nowa maska ​​wykrywa SARS-CoV-2 w powietrzu, którym oddychamy

To, że do tej pory osoby z chorobą Alzheimera umierały z powodu korony, przypisuje się osobom starszym i złej kondycji osób zakażonych. jak Focus.de Więcej informacji jednak – na podstawie opublikowanego brytyjskiego badania – gen ryzyka OAS1 może być również odpowiedzialny za zgon.. Aby potwierdzić tę tezę, muszą nastąpić dalsze badania. (jg) * Merkur.de to oferta firmy IPPEN.MEDIA

Continue Reading

science

Ostrzeżenie przed huraganem w czwartek! Te główne miasta są dotknięte – meteorologia

Published

on

W czwartek wczesnym rankiem od 3 nad ranem wiatry na zachodzie stają się coraz silniejsze. Od Kolonii do Stuttgartu występują intensywne porywy dochodzące do 100 km/h. Wiatry wzmagają się aż do 6 rano: wtedy wiatry o prędkości do 110 km/h wieją na zachodzie i docierają na niziny. Huragany przelatujące nad górami z prędkością 120 km/h lub większą. Burza dociera do Monachium, Norymbergi, Erfurtu i Lipska o 9 rano. Poczujesz też wiatr w Berlinie i Dreźnie.

Bądź na bieżąco z aktualną pogodą i pobierz darmową aplikację TWC tutaj.

Maksymalne wiatry spodziewane są między godziną 12.00 a 17.00. O ile na zachodzie prędkość wiatru spada już od godziny 12, o tyle na wschodzie i być może także na południu na nizinach pojawiają się pierwsze huragany dochodzące do 120 km/h. Burze huraganowe kojarzą się z deszczem. Występują opady i burze, w których silne wiatry przebijają ziemię. Na wysokości około 600 metrów wieją wiatry o prędkości do 130 km/h. To jest powód, dla którego huragan uderzył w ziemię.

W Berlinie nie można wykluczyć huraganów

Często zdarza się, że na dużych wysokościach wieje silny wiatr lub huragan, ale w miejscach południowo-zachodnich atmosfera często jest uwarstwiona w stabilny sposób. Potem, że tak powiem, blokuje drogę wiatrowi. Jednak w tym przypadku samolot jest w eksploatacji, który w czwartek przelatuje nad Niemcami i uruchamia falę powietrzną. Następnie rdzeń wiertniczy, a przynajmniej mocny basen, wędruje przez północne Niemcy. Potem na południe od niej pada deszcz i burze. Jest więc niestabilność w polu silnych wiatrów i silnych wiatrów uderzających o ziemię. Jest to również powód, dla którego północ przesuwa się stosunkowo lekko. z Flensburg Parzysty Hanower Jest też wietrznie, ale podmuchy wiatru osiągają tylko 80 km/h.

z TuryngiaI Saksonia-Anhalt I Saksonia nawet po Brandenburgia I Berlin Niezwykle podatny na burzę. Huragan Berlin i. może też wybuchnąć Drezno Spotyka się. Wiatr słabnie tylko wieczorem.

READ  Corona News: Wskaźnik infekcji w Niemczech wzrósł do 8,6 - 1456 nowych infekcji

Istnieje ryzyko chaosu drogowego w czwartek rano

Ponieważ drzewa wciąż mają dużo liści, są bardziej podatne na pękanie przez wiatr. Huraganowe wiatry zniszczą wiele drzew, co oznacza, że ​​w czwartek drogi będą zamknięte. Ponadto mogą istnieć ogromne ograniczenia w ruchu kolejowym i lotniczym. Czwartek nie jest dobrym dniem na podróż. Należy unikać lasów i gór.

Kiedy pada, spodziewaj się najsilniejszych wiatrów. Czwartkowa burza może szybko zagrażać życiu. Nawet kilka dni po tak silnej burzy drzewa wciąż mogą spadać lub łamać się grube gałęzie. Dlatego parków i lasów należy unikać jeszcze przez kilka dni. Ważne jest, aby być ostrożnym.

Niebezpieczeństwo burz na wybrzeżu Morza Północnego

Nawet jeśli wiatry na północy nie są tak silne jak na południu, jedna lub więcej burz wystąpi w czwartek i piątek ze względu na kierunek wiatrów. Nie ma niebezpieczeństwa silnej burzy, ale w wielu miejscach woda dotrze do znaków sztormowych.

Przewidywana trasa pociągu może się zmienić!

Ważne jest, aby wiedzieć, że modele pogodowe również mogą się bardzo zmienić. W takich przypadkach, na kilka godzin przed nadejściem burzy, często nie jest do końca pewne, jak będzie wyglądała dokładna ścieżka huraganu. Różnica 50 km również robi dużą różnicę. Dlatego ważne jest, aby monitorować pogodę. Ponieważ w takich warunkach pogodowych można ostrzegać na dużym obszarze, ale często w bardzo krótkim czasie pojawiają się szczegółowe ostrzeżenia o niewielkich rozmiarach. Sytuację należy potraktować poważnie. Proszę dbać o siebie.

Możesz być zainteresowanym także tym:

Lato się skończyło i znowu robi się chłodniej. Patrząc na rachunek za prąd, nie wszyscy w tym samym czasie włączają ogrzewanie. Ale dzięki tym 3 wskazówkom nie musisz zamarzać zimą i możesz zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.

Oryginalna wersja tego posta „Czwartkowe ostrzeżenie przed huraganem! Dotyczy to głównych miast” pochodzi z kanał pogodowy.

READ  Krytyka wskaźnika hospitalizacji w RKI: wartości „zbyt niskie”