Connect with us

science

Wywiad z prof. Jelinekiem: „Zaszczepieni ludzie są chronieni i prawie niezakaźni”

Published

on

Tomasz Jelinek uważa, że ​​wartość występowania szybko traci na znaczeniu. Konsultant WHO jest przekonany, że sytuacji latem 2021 r. nie można porównywać z sytuacją w 2020 r. Zdaniem Jelinka istotny wpływ miały szczepienia. Jellinek odrzuca obowiązkowe szczepienia dzieci i młodzieży.

ntv.de: Minister zdrowia Spahn ostrzega, że ​​jesienią może być 100 przypadków, jeśli trend nowych infekcji będzie się utrzymywał. Co myślisz o tej spadającej wartości?

Profesor Tomasz Jelinek: Trudne. Trudno odgadnąć przyszłe wartości upadku. Jest stosunkowo jasne, że liczba wypadków znów się zwiększy. Jak daleko zajdą dalej, będzie widać.

Jakie znaczenie mają wyższe wartości zapadalności w rzeczywistości?

Cóż, nie można zapominać, że jesteśmy w zupełnie innej sytuacji niż w zeszłym roku. Ponieważ coraz więcej osób jest szczepionych, a każdy, kto jest szczepiony, jest w dużej mierze chroniony. Przede wszystkim przed zachorowaniem, ale w większości przypadków również przed infekcją.

Ale kiedy infekcja się nasila, infekcja również.

Tak, ale oczywiście wartości zapadalności to tylko jedno. Pojawia się infekcja, ale naprawdę ważne są choroby. Zwłaszcza w przypadku nowego wariantu, wariantu delta, wykazano, że chociaż jest on bardziej zaraźliwy, to znaczy wskaźnik infekcji jest zwiększony, w rzeczywistości wskaźnik infekcji jest niższy.

Kiedy podróżujemy, odnosimy się do wartości upadku, jeśli chodzi o ograniczenia i ograniczenia. Czy uważasz, że to nadal jest prawidłowa wartość?

Uważam, że dalsze narzucanie obowiązujących warunków osobom, które zostały zaszczepione, nie jest uzasadnione. W szczególności, jeśli chodzi o ograniczenia w podróży lub kwarantannę po powrocie. Jest coraz więcej danych i wszystkie są naprawdę wystandaryzowane i nie ma absolutnie żadnych ucieczek w badaniach pokazujących, że zaszczepione osoby są dobrze chronione i prawie nie są zaraźliwe, z nielicznymi wyjątkami. Nie ma naukowego powodu dla tych środków.

A co z osobami nieszczepionymi?

READ  Coronavirus Fürstenfeldbruck: Coronavirus Fürstenfeldbruck: zachorowalność poniżej 35 lat - liczba drugich szczepień stale rośnie

Z osobami nieszczepionymi wygląda to oczywiście zupełnie inaczej. Nadal są zagrożone wirusem i mogą również zachorować. Osoby, które nie zostały zaszczepione, powinny nadal odpowiednio się chronić. Na szczęście coraz większy jest udział osób zaszczepiających.

Odsetek ten jest coraz większy, ale w tej chwili połowa populacji nie jest w pełni zaszczepiona. Czy to naprawdę dobry pomysł, aby powiedzieć, że nie patrzymy na wypadki, ale na tych, którzy poważnie zachorują? Czy liczba nowych infekcji nie przypomina systemu wczesnego ostrzegania?

Można powiedzieć, że wypadki to oczywiście pierwsze, co widzimy, a choroby przychodzą później. Ale właśnie dlatego, że chronimy dużą część populacji, trzeba mieć oko na inne liczby. Nie można zapominać, że również na początku epidemii mówiono, że musimy chronić szpitale i system opieki zdrowotnej przed przeciążeniem, a ryzyko jest coraz mniejsze. Izraelczycy pokazali już w kwietniu, że przy wskaźniku szczepień wynoszącym około 50 procent – tak jak teraz mamy w Niemczech – wskaźniki transmisji spadły o ponad 90 procent. Istotny efekt objęcia szczepieniami u około połowy zaszczepionej populacji. Tego samego oczekuję od Niemiec.

chociaż zmienna delta?

Nowe warianty pojawiły się trochę, ponieważ są też trochę zaraźliwe. Nie ma to jednak doniosłego efektu w kierunku gwałtownego wzrostu liczby wypadków.

Odsetek osób powracających do podróży z nowymi infekcjami wynosi obecnie około 20 procent. Powracający podróżnicy to często młodzi dorośli i rodziny, a do końca sezonu turystycznego jeszcze nam daleko. Czego się tutaj spodziewasz?

Spodziewam się lekkiego wzrostu kontuzji. Ale pytanie brzmi, czy to osoby powracające często prowadzą ten akt. Zeszłego lata przez długi czas mówiono, że powracający podróżnicy będą odpowiedzialni za następną falę. To wcale nie była prawda. A latem ubiegłego roku nie byliśmy zaszczepieni. Tego lata jest dużo. Więc tak, to na pewno miałoby efekt, ale myślę, że to nie jest ostateczny efekt.

READ  Głębokie przeprogramowanie wrodzonego układu odpornościowego – praktyka uzdrawiania

Więc jakie są krytyczne czynniki?

Decydującym czynnikiem jest nadal zachowanie. I to jest zachowanie w Niemczech tak samo jak podczas podróży, czyli chodzenia do miejsc, w których na małej przestrzeni gromadzą się duże tłumy, czyli na imprezy typu superspreader. Jest to niebezpieczne i należy go unikać, zwłaszcza tych, którzy nie zostali zaszczepieni. Ale to nie ma nic wspólnego z podróżami.

W tej chwili mamy przypadek posiadania wystarczającej ilości szczepionek, ale powoli brakuje ludzi, którzy chcą się zaszczepić. W niektórych miejscach nawet szczepionkę trzeba wyrzucić. co jest nie tak?

Przede wszystkim myślę, że to również kwestia dystrybucji. W tej chwili w ogóle tego z nami nie testuję. Mamy dużą liczbę osób, które chciałyby się zaszczepić i chętnie umówią się na szczepienie. Myślę, że po prostu musieliśmy wcześniej rozszerzyć kampanię szczepień o różne praktyki, aby osiągnąć szeroki zasięg i nie koncentrować szczepionek w poszczególnych miejscach z taką samą siłą, jak to miało miejsce. Bo oczywiście szczepionkę można tam zostawić.

Ale są też sceptycy od szczepień, którzy mogą być pod presją…

…musimy perswazować. Perswazja, a nie przymus, jak od razu dyskutowano. Trzeba przekonać ludzi, że ochrona przed tym wirusem ma sens. Z własnego interesu, ale także z interesu publicznego. A tam z pewnością możemy zrobić trochę więcej.

Czy zakładasz, że większość osób, które nie zostały jeszcze zaszczepione, jest sceptycznych lub zaszczepionych? A może musisz zaoferować coś w rodzaju minimalnych ofert i łatwiej zaszczepić ludzi?

Z pewnością nie sądzę, aby połowa osób, które nie zostały zaszczepione, była sceptycznie nastawiona do szczepionki. Nie mamy tak dużego udziału w Niemczech. Są ludzie, którzy po prostu przyjdą, ci, którzy mają tylko spotkania. Wskaźnik szczepień będzie nadal rósł. Es ist aber richtig, niedrigschwellige Angebote sind eine ganz entscheidende Idee, wenn man vor allen Dingen junge Erwachsene, junge Menschen erreichen will, die einfach selten zum Arzt müssen undm deswegen hab.

READ  Misja na Marsa świętuje historyczny sukces! Helikopter NASA kończy swój dziewiczy lot

Jak to mogło wyglądać?

Pomysł, żeby zrobić to gdzieś w centrach handlowych itp., tak jak zrobili to Amerykanie, jest bardzo dobry. Ponieważ chcemy dotrzeć do jak największej liczby przy minimalnym wysiłku. Jest to z pewnością strategia, którą musimy zintensyfikować.

Dotrzyj do jak największej liczby osób, czy to oznacza również 12-latków? Od teraz wszyscy wrócą na lekcje „twarzą w twarz” po wakacjach, być może po wakacjach za granicą.

To jest trwająca dyskusja. Jedna szczepionka jest zatwierdzona dla dzieci w wieku od 12 lat, a inne są testowane. Oznacza to, że otrzymamy więcej szczepień również dla dzieci, ale już teraz możemy szczepić dzieci i nastolatki. Szczepionka jest zatwierdzona, skuteczna i każdy lekarz może zaszczepić dzieci i młodzież, jeśli uzna, że ​​jest słuszna i jeśli dostarczą odpowiednie informacje. Uważam też, że słuszne jest przedstawianie tego w zasadzie.

Również zalecenie szczepień dla nastolatków?

Krytycznie należy rozważyć ogólne zalecenia dotyczące szczepień dla wszystkich dzieci i młodzieży, a nawet jakiś rodzaj podkładki szczepień dla tych, którzy mają chodzić do szkoły. Nie sądzę, że każdy, kto chodzi do szkoły, musi być zaszczepiony. Ponieważ dzieci i nastolatki nie są w ogóle narażone na zarażenie Covid-19 jako dorośli, zwłaszcza osoby starsze.

Catherine Neumann rozmawiała z profesorem Thomasem Jelinek

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Turbo przestaje się dziać w gorących punktach delty! Dlaczego trend się teraz zmienia?

Published

on

Wielka Brytania, Holandia i Portugalia: Turbo zatrzymuje się w hotspotach Delta! Dlaczego trend się teraz zmienia?

Wskaźniki infekcji gwałtownie rosną w wielu krajach: Delta kontroluje proces infekcji w Europie. Przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, a także w Holandii i Portugalii liczby gwałtownie spadają. Epidemiolog wyjaśnia, dlaczego tak się dzieje i czy rozwój jest zrównoważony.

Wariant delta spowodował wzrost liczby infekcji w Wielkiej Brytanii w ostatnich tygodniach. W połowie lipca Ministerstwo Zdrowia zgłosiło ponad 60 000 przypadków w ciągu zaledwie jednego dnia. Na początku stycznia liczby prawie osiągnęły poziom silnej drugiej fali. I chociaż w Wielkiej Brytanii ponad 70 procent populacji w wieku 18 lat i więcej jest obecnie w pełni zaszczepionych, to co najmniej 88 procent zostało zaszczepionych po raz pierwszy.

Ale kilka dni temu krzywa w Wielkiej Brytanii ponownie zaczęła się obniżać: liczba przypadków spadła o ponad 50 procent od 15 lipca, do nieco ponad 24 000 dziennie, co odnotowano 26 lipca. 7-dniowy wskaźnik infekcji wynosi obecnie 490 przypadków na 100 000 populacji. Kilka dni temu wciąż było znacznie powyżej znaku 500. Ogólnie liczba spraw jest nadal bardzo wysoka, ale dlaczego liczby nagle spadają?

Zamknięcia szkół i wpływ lata mogą odgrywać pewną rolę

Naukowiec Kit Yates z University of Bath podejrzewa, że ​​może to mieć związek z zamkniętymi szkołami, napisał codzienne lustro. do lata TemperaturyWedług Yatesa życie za granicą mogło przyczynić się do niższych wskaźników infekcji. Dlatego też pewną rolę może odegrać fakt, że wielu Brytyjczyków jest na wakacjach i nie jest poddawanych testom.

Epidemiolog Timo Ulrichs z Akkon University w Berlin Sugerowano, że te czynniki mogą odgrywać pewną rolę. „Nie testowano ze względu na wakacje, ludzie nie są na miejscu, ale na wakacjach i prawie rezygnują z testowania tam”, wyjaśnia, pytany przez FOCUS Online. Dodatkowo, ze względu na dobrą pogodę, ludzie częściej przebywali na zewnątrz, co zmniejsza prawdopodobieństwo przeprowadzki.

Wszystkie ważne wiadomości o koronawirusie w e-biuletynie FOCUS. Zapisz się teraz.

W odniesieniu do Anglii Ulrich nadal podejrzewa, że ​​zniesienie wszystkich ograniczeń nałożonych na wirusa Corona może nadal skłaniać ludzi do ogólnej ostrożności.

dla SzkocjaW przeciwieństwie do południowo-zachodniej części Wielkiej Brytanii, gdzie liczba wypadków faktycznie zmniejsza się regionalnie, inny czynnik może być częścią wyjaśnienia: Szkocja ustala własne środki, aby poradzić sobie z Coroną i, w przeciwieństwie do reszty Wielkiej Brytanii, nie chce więcej do sierpnia 9, jeśli trend jest w dół Ograniczenia wzrostu. Procedury są tam bardziej rygorystyczne niż gdziekolwiek indziej w Wielkiej Brytanii.

READ  Głębokie przeprogramowanie wrodzonego układu odpornościowego – praktyka uzdrawiania

Turbo przestaje się dziać w gorących punktach delty! Liczba infekcji spada również w Holandii

W rzeczywistości Wielka Brytania nie jest jedynym krajem, w którym pomimo masowego rozpowszechnienia wariantu delta, obserwuje się ogólny spadek liczby infekcji. Również w Holandii liczby drastycznie spadły przez kilka dni – chociaż kraj, według RKI, jest obszarem o wysokiej zachorowalności od wtorku (27 lipca), a Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ostrzeżenie dotyczące podróży.

Według holenderskiego rządu Corona Dashboard, liczba nowych infekcji w dniu 16 lipca nadal wynosiła ponad 11 000 w ciągu 24 godzin. W ciągu ostatnich 10 dni liczba nowych codziennych infekcji spadła do 3914 (stan na 26 lipca). Siedmiodniowy wskaźnik infekcji wynosi obecnie 266 przypadków na 100 000 mieszkańców, ale tydzień temu był znacznie wyższy: 407 przypadków. Więc poziom jest podobny do w Anglii Nadal jest wysoki, ale nadal niski.

mutacje

ten który Korona wirus Może tysiąc razy zmutowany. To, czy spowoduje to, że wirus stanie się bardziej niebezpieczny, zależy od tego, jak się zmieni. Tutaj możesz zobaczyć 360-stopniowy widok głównych kolców, ich rozmieszczenie na mapie Europy i niebezpieczeństwa, jakie stwarzają.

Holenderski rząd ponownie zaostrzył przepisy

Za tym spadkiem mogą również stać zmieniające się działania: bo to dopiero pod koniec czerwca Holandia Zasady korony Jest prawie całkowicie odwołany, a duże imprezy są również dozwolone dla osób zaszczepionych i przebadanych negatywnie. Następnie 1000 osób zostało rannych na festiwalu na świeżym powietrzu w Utrechcie. Od tego czasu rząd holenderski ponownie zaostrzył przepisy: kluby nocne i dyskoteki zostały ponownie zamknięte, a pojemność i godziny otwarcia sektora gastronomicznego zostały ograniczone. Ponadto premier Mark Rutte wezwał mieszkańców do ponownej pracy w domowym biurze i do utrzymywania przez cały czas odległości co najmniej 1,5 metra od innych osób. Bardziej rygorystyczne środki mogły przyczynić się do zmniejszenia liczby.

READ  Czy możesz rozwiązać ten problem matematyczny dla piątego absolwenta?

Ponieważ ponad 50 procent populacji w Holandii jest teraz w pełni zaszczepionych, a prawie 70 procent otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki, rząd chce ponownie złagodzić zasady podróżowania dla swoich obywateli. W poniedziałek rząd ogłosił anulowanie ostrzeżeń dotyczących podróży do krajów Unii Europejskiej o wysokim wskaźniku infekcji. Obecnie jest nadal używany przez nieistotnego turystę na podróż prawie do Hiszpaniii Portugalii i Cypr doradzać przeciwko. Rząd powiedział, że ostrzeżenia dotyczące podróży oparte wyłącznie na liczbie infekcji nie były proporcjonalne, a także zwrócił uwagę na wysoki poziom szczepień w Europie.

Wskazówka dotycząca surfowania: Wirus koronowy – śmiertelna odmiana delta? Jak naprawdę niebezpieczny jest boom

Niewielki spadek infekcji również w Portugalii

W Portugalii również od kilku dni nastąpił nieznaczny spadek liczby infekcji – po tym, jak liczba infekcji stale rosła od czerwca i przyniosła krajowi trzecią falę. W połowie lipca portugalski urząd ds. zdrowia odnotował ponad 3300 nowych infekcji dziennie. Zmniejsza się tylko od kilku dni i obecnie wynosi 1610 nowych infekcji dziennie (stan na 26 lipca). Bieżące wystąpienie 7 dni w Portugalii O godzinie 214, 21 lipca, była jeszcze godzina 224.

Liczba wypadków 7-dniowych była jak dotąd najwyższa w Algarve i w Lizbonie. Ale tam też wyraźnie zatonęły. Według portugalskiego Ministerstwa Zdrowia w Algarve liczba ta wynosi obecnie 419. 19 lipca było to 493 w Lizbonie, a obecnie 315 w dniu 18 lipca. Dali władzom 348.

Niższe liczby mogą być związane z bardziej rygorystycznymi środkami nałożonymi niedawno w związku z sytuacją w Portugalii. W Lizbonie iw dużej jej części istnieją znaczne ograniczenia dotyczące godzin otwarcia i pojemności restauracji i sklepów. Dotyczy to zwłaszcza dni świątecznych i weekendów.

Ponadto ponownie obowiązuje godzina policyjna od 23:00 do 5 rano w miastach takich jak Lizbona i obszarach o wysokim wskaźniku infekcji. W Niemczech Portugalia od 7 lipca jest obszarem o wysokim poziomie infekcji. W Portugalii 51 procent populacji jest w pełni zaszczepionych; 15 proc. zostało zaszczepionych po raz pierwszy.

Ulrich obawia się spadku, który nie potrwa długo

Epidemiolog Timo Ulrichs nie wierzy, że ten pozytywny rozwój utrzyma się długo w Portugalii, a także w Wielkiej Brytanii i Holandii. „Obawiam się, że liczby ponownie gwałtownie wzrosną po powrocie tylu osób do tych krajów i że to zakłócenie jest tylko przejściowym zjawiskiem” – mówi.

READ  Odkryj tysiące nowych bakterii i wirusów - praktyka lecznicza

„Nie ma powodu, aby wskaźnik infekcji w tych krajach spadał niemal sam – szczególnie ze względu na znacznie bardziej zaraźliwy wariant delta”. Byłoby tak tylko wtedy, gdyby populacja stała się już wysoce odporna poprzez szczepienie i zanieczyszczenie, co pokazuje, że wirus nie był już w stanie przeciwdziałać łatwowierności immunologicznej, jak to często bywa. Ale ten stan nie został jeszcze osiągnięty w Wielkiej Brytanii, Holandii czy Portugalii.

Najlepsze Kliniki Rehabilitacyjne 2021 (Ogłoszenie)

Tak dla zdrowia, NIE dla podkreślenia: Ten numer FOCUS-GESUNDHEIT dotyczy rehabilitacji i leczenia. Pokazujemy, jak chroniczny ból pleców może być złagodzony na rehabilitacji, chorzy na astmę lepiej kontrolują duszność, a chorzy na raka odmładzają się fizycznie i psychicznie. Program rehabilitacji dostarcza zbiorczą wiedzę na temat zastosowania, procedur i kosztów oraz prowadzi przez cykl rekonwalescencji. W tym numerze znajdziecie Państwo również najlepsze kliniki rehabilitacyjne, które zostały dokładnie przebadane, podzielone według wskazań, a także 80 uzdrowisk zdrowia i odnowy biologicznej.

Wideo: Schulz jako konsultant? Natychmiast podniosę moją pensję 10 milionów ludzi.

Mielony makaron z cukinii z serem jagnięcym: pyszne letnie danie dla młodszych i starszych

Zabawne też?

CS / z materiałem z dpa