Connect with us

science

Wywiad z Klausem Stürerem – Duże obłożenie jest ważne, nie zdarza się! – Doradca

Published

on

Wirusolog i epidemiolog Klaus Stuer, lat 62, rozmawiał z BILD am SONNTAG o tym, jak długo pozostają pomiary korony i jakie są wartości krytyczne dla życia z wirusem.

Niedzielny poranek: Wskaźnik infekcji jest niski i coraz więcej osób jest szczepionych. Kiedy państwo powinno wycofać środki Corona?

Klaus Stohr: “Państwowy obowiązek opieki, a zatem wszelkie środki ograniczające ustają dla mnie, gdy osobista odpowiedzialność jest uzasadniona dla jednostki. Dla mnie byłby to czas, w którym każdy, kto chce się zaszczepić, skorzysta z oferty szczepień plus dwa tygodnie, w których rozwija się pełna ochrona. Wtedy wszyscy dokonali wyboru: szczepienie lub infekcja. Potem pozostają zadania monitorowania dynamiki stanu chorobowego państwa. Przy pewnych słabościach trzeba w końcu poprawić, jak np. pomiar obciążenia chorobą.”

Czy jest jeszcze możliwa sytuacja, w której zaszczepiona populacja musiałaby wrócić do zamknięcia?

Magazyn: “Byłoby konieczne, wbrew wszelkim przewidywaniom wirusologicznym, jeśli nowy wariant wirusa rozwinie się bardzo szybko i nastąpią poważne przełomy w szczepieniach w grupach wysokiego ryzyka. Ale w tej chwili absolutnie nie oczekuje się tego. Dlatego jeśli zostaną złożone oferty szczepień, wszystkie środki muszą zostać zniesione Jednocześnie w domach opieki i domach opieki należy przygotować odpowiednie koncepcje higieny, takie jak szczepienia przypominające dla osób powyżej 65. roku życia”.

Coraz mniej przypadków pojawia się wraz ze wzrostem liczby szczepień. Na jakie wartości powinniśmy zamiast tego spojrzeć, gdy nadejdzie czwarta fala?

Magazyn: “Musisz monitorować wskaźnik hospitalizacji w grupach wysokiego ryzyka, przyjęć na OIT i śmiertelność. Jeśli ludzie mają pozytywny wynik testu, ale nie mają objawów lub mają tylko łagodne objawy, nie powinno to prowadzić do ponownego zamykania sklepów i szkół tylko po to, aby zwiększyć częstość występowania Raporty W rzeczywistości plan walki z pandemią w Niemczech powinien był zostać opracowany od początku. Podsumowanie kilku wartości mogłoby w przejrzysty i przewidywalny sposób pokazać środki, które są konieczne lub nie są już potrzebne w każdej sytuacji. Należy również wziąć pod uwagę wskaźnik szczepień. Wysoka wartość może prowadzić do szybszej ulgi. To wzmocniłoby chęć zaszczepienia.

READ  Kontrola pandemii: w końcu nowa wartość zamiast wystąpienia przez 7 dni

Jakie konkretnie wartości powinny wywołać dalsze zaostrzenie środków w przypadku czwartej fali?

Magazyn: “Zimą okazuje się, że system opieki zdrowotnej może poradzić sobie z 200 przypadkami infekcji nawet wśród nieszczepionej populacji. W zaszczepionej populacji należy skupić się na obłożeniu i śmiertelności łóżek na OIT.”

Gdzie widzisz limit? Zeszłej zimy oddziały intensywnej terapii tymczasowo leczyły prawie 6000 pacjentów na intensywnej terapii z powodu Covid.

Magazyn: “We Francji zaobserwowano, że do 60 procent przypadków korzystania z łóżek intensywnej opieki dla pacjentów z koroną można nadal zarządzać. Oczywiście nie była to idealna opcja. Ale: obłożenie tej wielkości odpowiadałoby około 18 000 pacjentów z Covid w naszych klinikach. Ale nie widzę, żeby coś takiego kiedykolwiek do nas dotarło. Jednak ponieważ młodsze pokolenia nadal są bardzo podatne na populacje, społeczeństwo musi być przygotowane na mnóstwo przeziębień jesienią”.

Wielka Brytania kończy wszystkie środki Corona pomimo dużej liczby. Jeśli eksperyment pójdzie dobrze, czy nie możemy też wszystkiego odblokować?

Magazyn: „Tak, oczywiście. Anglicy nie przeprowadzają tu żadnych eksperymentów. Masz epidemiologicznie elastyczną koncepcję. Zawsze jest to kwestia oceny, co należy zaakceptować jako wynik, a co nie. Brytyjczycy wiedzą, że nie można zapobiec każdemu przypadkowi korony. Niemcy, to idzie bardzo konserwatywnie, ale w końcu wszyscy skończą w tej samej sytuacji: trzeba się z nią pogodzić i żyć z wirusem jak z grypą.


Wywiad z Klausem Stürerem: Duże obłożenie jest ważne, nie zdarza się!

Zdjęcie: BUDUJ

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Turbo przestaje się dziać w gorących punktach delty! Dlaczego trend się teraz zmienia?

Published

on

Wielka Brytania, Holandia i Portugalia: Turbo zatrzymuje się w hotspotach Delta! Dlaczego trend się teraz zmienia?

Wskaźniki infekcji gwałtownie rosną w wielu krajach: Delta kontroluje proces infekcji w Europie. Przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, a także w Holandii i Portugalii liczby gwałtownie spadają. Epidemiolog wyjaśnia, dlaczego tak się dzieje i czy rozwój jest zrównoważony.

Wariant delta spowodował wzrost liczby infekcji w Wielkiej Brytanii w ostatnich tygodniach. W połowie lipca Ministerstwo Zdrowia zgłosiło ponad 60 000 przypadków w ciągu zaledwie jednego dnia. Na początku stycznia liczby prawie osiągnęły poziom silnej drugiej fali. I chociaż w Wielkiej Brytanii ponad 70 procent populacji w wieku 18 lat i więcej jest obecnie w pełni zaszczepionych, to co najmniej 88 procent zostało zaszczepionych po raz pierwszy.

Ale kilka dni temu krzywa w Wielkiej Brytanii ponownie zaczęła się obniżać: liczba przypadków spadła o ponad 50 procent od 15 lipca, do nieco ponad 24 000 dziennie, co odnotowano 26 lipca. 7-dniowy wskaźnik infekcji wynosi obecnie 490 przypadków na 100 000 populacji. Kilka dni temu wciąż było znacznie powyżej znaku 500. Ogólnie liczba spraw jest nadal bardzo wysoka, ale dlaczego liczby nagle spadają?

Zamknięcia szkół i wpływ lata mogą odgrywać pewną rolę

Naukowiec Kit Yates z University of Bath podejrzewa, że ​​może to mieć związek z zamkniętymi szkołami, napisał codzienne lustro. do lata TemperaturyWedług Yatesa życie za granicą mogło przyczynić się do niższych wskaźników infekcji. Dlatego też pewną rolę może odegrać fakt, że wielu Brytyjczyków jest na wakacjach i nie jest poddawanych testom.

Epidemiolog Timo Ulrichs z Akkon University w Berlin Sugerowano, że te czynniki mogą odgrywać pewną rolę. „Nie testowano ze względu na wakacje, ludzie nie są na miejscu, ale na wakacjach i prawie rezygnują z testowania tam”, wyjaśnia, pytany przez FOCUS Online. Dodatkowo, ze względu na dobrą pogodę, ludzie częściej przebywali na zewnątrz, co zmniejsza prawdopodobieństwo przeprowadzki.

Wszystkie ważne wiadomości o koronawirusie w e-biuletynie FOCUS. Zapisz się teraz.

W odniesieniu do Anglii Ulrich nadal podejrzewa, że ​​zniesienie wszystkich ograniczeń nałożonych na wirusa Corona może nadal skłaniać ludzi do ogólnej ostrożności.

dla SzkocjaW przeciwieństwie do południowo-zachodniej części Wielkiej Brytanii, gdzie liczba wypadków faktycznie zmniejsza się regionalnie, inny czynnik może być częścią wyjaśnienia: Szkocja ustala własne środki, aby poradzić sobie z Coroną i, w przeciwieństwie do reszty Wielkiej Brytanii, nie chce więcej do sierpnia 9, jeśli trend jest w dół Ograniczenia wzrostu. Procedury są tam bardziej rygorystyczne niż gdziekolwiek indziej w Wielkiej Brytanii.

READ  Turbo przestaje się dziać w gorących punktach delty! Dlaczego trend się teraz zmienia?

Turbo przestaje się dziać w gorących punktach delty! Liczba infekcji spada również w Holandii

W rzeczywistości Wielka Brytania nie jest jedynym krajem, w którym pomimo masowego rozpowszechnienia wariantu delta, obserwuje się ogólny spadek liczby infekcji. Również w Holandii liczby drastycznie spadły przez kilka dni – chociaż kraj, według RKI, jest obszarem o wysokiej zachorowalności od wtorku (27 lipca), a Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ostrzeżenie dotyczące podróży.

Według holenderskiego rządu Corona Dashboard, liczba nowych infekcji w dniu 16 lipca nadal wynosiła ponad 11 000 w ciągu 24 godzin. W ciągu ostatnich 10 dni liczba nowych codziennych infekcji spadła do 3914 (stan na 26 lipca). Siedmiodniowy wskaźnik infekcji wynosi obecnie 266 przypadków na 100 000 mieszkańców, ale tydzień temu był znacznie wyższy: 407 przypadków. Więc poziom jest podobny do w Anglii Nadal jest wysoki, ale nadal niski.

mutacje

ten który Korona wirus Może tysiąc razy zmutowany. To, czy spowoduje to, że wirus stanie się bardziej niebezpieczny, zależy od tego, jak się zmieni. Tutaj możesz zobaczyć 360-stopniowy widok głównych kolców, ich rozmieszczenie na mapie Europy i niebezpieczeństwa, jakie stwarzają.

Holenderski rząd ponownie zaostrzył przepisy

Za tym spadkiem mogą również stać zmieniające się działania: bo to dopiero pod koniec czerwca Holandia Zasady korony Jest prawie całkowicie odwołany, a duże imprezy są również dozwolone dla osób zaszczepionych i przebadanych negatywnie. Następnie 1000 osób zostało rannych na festiwalu na świeżym powietrzu w Utrechcie. Od tego czasu rząd holenderski ponownie zaostrzył przepisy: kluby nocne i dyskoteki zostały ponownie zamknięte, a pojemność i godziny otwarcia sektora gastronomicznego zostały ograniczone. Ponadto premier Mark Rutte wezwał mieszkańców do ponownej pracy w domowym biurze i do utrzymywania przez cały czas odległości co najmniej 1,5 metra od innych osób. Bardziej rygorystyczne środki mogły przyczynić się do zmniejszenia liczby.

READ  Szczepionki koronowe torują drogę – praktyka uzdrawiania

Ponieważ ponad 50 procent populacji w Holandii jest teraz w pełni zaszczepionych, a prawie 70 procent otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki, rząd chce ponownie złagodzić zasady podróżowania dla swoich obywateli. W poniedziałek rząd ogłosił anulowanie ostrzeżeń dotyczących podróży do krajów Unii Europejskiej o wysokim wskaźniku infekcji. Obecnie jest nadal używany przez nieistotnego turystę na podróż prawie do Hiszpaniii Portugalii i Cypr doradzać przeciwko. Rząd powiedział, że ostrzeżenia dotyczące podróży oparte wyłącznie na liczbie infekcji nie były proporcjonalne, a także zwrócił uwagę na wysoki poziom szczepień w Europie.

Wskazówka dotycząca surfowania: Wirus koronowy – śmiertelna odmiana delta? Jak naprawdę niebezpieczny jest boom

Niewielki spadek infekcji również w Portugalii

W Portugalii również od kilku dni nastąpił nieznaczny spadek liczby infekcji – po tym, jak liczba infekcji stale rosła od czerwca i przyniosła krajowi trzecią falę. W połowie lipca portugalski urząd ds. zdrowia odnotował ponad 3300 nowych infekcji dziennie. Zmniejsza się tylko od kilku dni i obecnie wynosi 1610 nowych infekcji dziennie (stan na 26 lipca). Bieżące wystąpienie 7 dni w Portugalii O godzinie 214, 21 lipca, była jeszcze godzina 224.

Liczba wypadków 7-dniowych była jak dotąd najwyższa w Algarve i w Lizbonie. Ale tam też wyraźnie zatonęły. Według portugalskiego Ministerstwa Zdrowia w Algarve liczba ta wynosi obecnie 419. 19 lipca było to 493 w Lizbonie, a obecnie 315 w dniu 18 lipca. Dali władzom 348.

Niższe liczby mogą być związane z bardziej rygorystycznymi środkami nałożonymi niedawno w związku z sytuacją w Portugalii. W Lizbonie iw dużej jej części istnieją znaczne ograniczenia dotyczące godzin otwarcia i pojemności restauracji i sklepów. Dotyczy to zwłaszcza dni świątecznych i weekendów.

Ponadto ponownie obowiązuje godzina policyjna od 23:00 do 5 rano w miastach takich jak Lizbona i obszarach o wysokim wskaźniku infekcji. W Niemczech Portugalia od 7 lipca jest obszarem o wysokim poziomie infekcji. W Portugalii 51 procent populacji jest w pełni zaszczepionych; 15 proc. zostało zaszczepionych po raz pierwszy.

Ulrich obawia się spadku, który nie potrwa długo

Epidemiolog Timo Ulrichs nie wierzy, że ten pozytywny rozwój utrzyma się długo w Portugalii, a także w Wielkiej Brytanii i Holandii. „Obawiam się, że liczby ponownie gwałtownie wzrosną po powrocie tylu osób do tych krajów i że to zakłócenie jest tylko przejściowym zjawiskiem” – mówi.

READ  Pogoda w tygodniu w szybkim sprawdzeniu: wiatr, deszcz i bardzo zimno

„Nie ma powodu, aby wskaźnik infekcji w tych krajach spadał niemal sam – szczególnie ze względu na znacznie bardziej zaraźliwy wariant delta”. Byłoby tak tylko wtedy, gdyby populacja stała się już wysoce odporna poprzez szczepienie i zanieczyszczenie, co pokazuje, że wirus nie był już w stanie przeciwdziałać łatwowierności immunologicznej, jak to często bywa. Ale ten stan nie został jeszcze osiągnięty w Wielkiej Brytanii, Holandii czy Portugalii.

Najlepsze Kliniki Rehabilitacyjne 2021 (Ogłoszenie)

Tak dla zdrowia, NIE dla podkreślenia: Ten numer FOCUS-GESUNDHEIT dotyczy rehabilitacji i leczenia. Pokazujemy, jak chroniczny ból pleców może być złagodzony na rehabilitacji, chorzy na astmę lepiej kontrolują duszność, a chorzy na raka odmładzają się fizycznie i psychicznie. Program rehabilitacji dostarcza zbiorczą wiedzę na temat zastosowania, procedur i kosztów oraz prowadzi przez cykl rekonwalescencji. W tym numerze znajdziecie Państwo również najlepsze kliniki rehabilitacyjne, które zostały dokładnie przebadane, podzielone według wskazań, a także 80 uzdrowisk zdrowia i odnowy biologicznej.

Wideo: Schulz jako konsultant? Natychmiast podniosę moją pensję 10 milionów ludzi.

Mielony makaron z cukinii z serem jagnięcym: pyszne letnie danie dla młodszych i starszych

Zabawne też?

CS / z materiałem z dpa