Connect with us

science

Występuje w popularnych słodyczach: składnik sprzyja rozprzestrzenianiu się raka

Published

on

badacze Instytut Badań Biomedycznych (DRAŻNIĆ) w Barcelonie NSAle ona to udowodniła Palmensauer, nasycony kwas tłuszczowy znajdujący się na przykład w oleju palmowym, zmienia komórki rakowe. „Jest coś wyjątkowego w kwasie palmitynowym, co czyni go bardzo silnym katalizatorem dla Guz Salvador Aznar Benita powiedział z IRB Brytyjska gazeta „The Guardian””. W badaniu zauważono również, że nie ma do tej pory dowodów na to, że wszystkie kwasy tłuszczowe w diecie sprzyjają przerzutom raka.

przestudiuj to w myszy Stwierdzono, że kwas palmitynowy sprzyja przerzutom raka jamy ustnej i skóry. Inne kwasy tłuszczowe, takie jak kwas oleinowy i linolowy, a także omega-6 i omega-9 znajdujące się w żywności, takiej jak oliwa z oliwek i siemię lniane, nie miały takiego efektu. W przyszłości proces ten można przezwyciężyć za pomocą leków lub starannie opracowanych planów żywieniowych.

Niebezpieczeństwo ze strony oleju palmowego: kwasy tłuszczowe sprzyjają przerzutom u pacjentów z rakiem

w Czasopismo branżowe charakter temperamentu Opublikowane badanie uzupełnia już ustalone dowody na to, że dieta może poprawić istniejące Leczenie raka Mogą być stosowane, ponieważ niektóre składniki odżywcze są nieproporcjonalnie zależne od komórek rakowych. Ponadto Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) I Stiftung Warentest Wydała już ostrzeżenia dotyczące niektórych produktów spożywczych w tym zakresie. W rozmowie z The Guardian Aznar Bennett podkreślił, że jest „za wcześnie, aby powiedzieć, jaki rodzaj diety spowolniłby rozprzestrzenianie się przerzutów, które można by zastosować u pacjentów z rakiem z przerzutami”.

Badanie opierało się na wcześniejszych badaniach tego samego zespołu, w których naukowcy odkryli w 2016 r., że krążące komórki rakowe z Receptura wrażliwa na tłuszczr wyposażone. Chociaż stanowią one tylko niewielki podzbiór komórek nowotworowych, mają zdolność „migrowania” poza nowotwór i osiedlania się w innych narządach. Więc rak zawsze może rozprzestrzenić się na organizm. Niebezpieczna rzecz w tym: rak przerzutowy nadal może się zdarzyć To było tylko leczone, nie leczone Wola. Około 90% zgonów z powodu raka Szacuje się, że jest to spowodowane nowotworem złośliwym.

READ  Cudowna pigułka na koronę? Biontech / Pfizer ma nadzieję uzyskać zezwolenie jesienią 2021 roku

Wydaje się, że kwas palmitynowy utrwala pewne funkcje genów w komórkach rakowych oni się zmieniają. Dzięki temu mogą najpierw rozpoznać kwasy tłuszczowe, a następnie wykorzystać je bardziej efektywnie. Obecne badanie wskazuje, że obecność kwasu palmitynowego również wprowadza komórki rakowe w stan odnowy. Pozwala to komórkom rakowym na utworzenie swoistej sieci wokół guza i lepsze rozprzestrzenianie się stamtąd.

Dieta może wpływać na rozprzestrzenianie się guza

Czy dieta może pomóc? nie dokładnie. Aby zablokować ten proces, naukowcy planują przeprowadzić badanie kliniczne białek, o których mówi się, że zakłócają odpowiedź guza na kwas palmitynowy. Mówi Salvador Aznar Benita z IRB. „Zabawa z dietami jest bardzo skomplikowana”. Na razie potrzebne będą dalsze śledztwa.

Bestsellery: Obejrzyj nową dietę przeciwnowotworową teraz na Amazon

Greg Hannon, dyrektor des Cambridge Institute for Cancer Research, Wielka Brytania Jednak badanie postrzega to jako wyzwalacz: „Biorąc pod uwagę przewagę oleju palmowego jako składnika żywności, badanie to stanowi impuls do dalszych badań nad przestrzeganiem diety”. Ryzyko rozwoju guza może wpłynąć.”

Olej palmowy zawsze był krytykowany i podejrzewany o to, że jest jego źródłem Cukrzyca, choroby naczyniowe i nowotwory Promuje. Wynika to z wysokiej zawartości nasyconych kwasów tłuszczowych, a także przetwarzania przemysłowego, które może wytwarzać substancje rakotwórcze. badanie IRB Jednak żaden z badanych kwasów tłuszczowych nie wykazywał zwiększonego ryzyka zachorowania na raka. Jeśli olej palmowy jest zbyt mocno podgrzewany, powstają kwasy tłuszczowe, które powodują Federalny Instytut Oceny Ryzyka (BfR) Został już sklasyfikowany jako rakotwórczy.

Ale przejście na oleje alternatywne jest trudniejsze niż myślisz, jak pokazuje badanie przeprowadzone przez firmę konsultingową Agribol W imieniu Organizacji Ochrony Środowiska WWF (WWF) Pod koniec sierpnia 2016 r. Ilka Petersen, kierownik badania WWF, mówi: „Samo zastąpienie oleju palmowego innymi olejami roślinnymi nie rozwiązuje problemu, faktycznie może to zrobić. zintensyfikować.„Ma to związek z faktem, że musisz używać znacznie większych obszarów uprawy dla oleju sojowego, kokosowego, słonecznikowego i rzepakowego niż dla oleju palmowego, ponieważ te alternatywy są oczywiste Spadek przychodów z ropy Zaopatrzenie: Podczas gdy olej palmowy produkuje średnio 3,3 tony oleju na hektar, rzepak, kokos i nasiona słonecznika dają tylko około 0,7 tony.

Artykuł zawiera linki afiliacyjne
READ  Pęknięty 30 stopni! Temperatury rosną wcześniej w tygodniu - meteorolog

*Uwaga: W redakcji zawsze szukamy produktów przydatnych dla naszych czytelników. Linki podane w tym artykule i oznaczone ikoną koszyka na zakupy lub gwiazdką są nazywane linkami partnerskimi/linkami sponsorowanymi. Jeśli klikniesz na jeden z tych linków i dokonasz z niego zakupu, otrzymamy prowizję od sprzedawcy. To nie zmienia ceny dla Ciebie. Nasze raporty redakcyjne są przede wszystkim niezależne od obecności lub wysokości prowizji.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Badanie udowadnia bardzo wysoką ochronę przed koronami za pomocą masek FFP2

Published

on

NSOto powszechny obraz w dzisiejszych czasach: większość ludzi nosi maski FFP2, ale klips na nos zagina się zbyt wysoko i zbyt ciasno przylega do nosa, aby opierać się na obudowie, ale pozostawia nad nosem przestrzeń do oddychania. Prawie niweluje efekt maski. Zgodnie z najnowszymi wynikami badania Instytutu Dynamiki i Samoorganizacji Maxa Plancka (MPI) w Getyndze jest to zbyt dużo, jeśli siedzenie jest ustawione prawidłowo.

Hej kompleksowo

Korespondent polityczny w Berlinie, odpowiedzialny za Education Worlds.

jako dyrektor MPI Eberhard Bodenschitz w The American National Chronicle Akademia Nauk Zgłoszono, że ryzyko infekcji przy prawidłowo założonej masce FFP2 wynosi zaledwie 0,1%, jeśli osoba zarażona i osoba zdrowa spotykają się w pomieszczeniu zamkniętym przez dwadzieścia minut w niewielkiej odległości.

„Maska może idealnie dopasowywać się do kształtu twarzy, jeśli przed jej założeniem zgięcie jej metalowy wspornik w okrągły kształt litery W”, mówi Bodenschatz, dzięki czemu zakaźne cząsteczki aerozolu nie mogą już przedostać się przez maskę, a okulary nie są już zamglone. nad głową.

Z drugiej strony, przy źle dopasowanej masce ryzyko infekcji, według obliczeń badaczy z Getyngi, wynosi około czterech procent. W przypadku maski chirurgicznej wystarczy dobre dopasowanie, aby zmniejszyć ryzyko infekcji maksymalnie o dziesięć procent. Maska uszczelniająca FFP2 chroni nos i policzki 75 razy lepiej niż maska ​​dopasowana chirurgicznie.

Continue Reading

science

Ciągłe wapowanie ma wpływ na potencję – MANN.TV

Published

on

Badanie dotyczące e-papierosów: „vapery” częściej cierpią na zaburzenia erekcji W nowym badaniu na temat e-papierosów i „vapingu” zbadano możliwe powiązania między zaburzeniami erekcji u mężczyzn, którzy palą tytoń przy użyciu nietradycyjnych metod. Można wykazać, że użytkownicy e-papierosów są bardziej narażeni na rozwój zaburzeń erekcji niż użytkownicy e-papierosów.

W badaniu przeprowadzono wywiady z ponad 13 000 mężczyzn w wieku powyżej 20 lat. Codzienne „dzienniki” wykazywały 2,2 razy więcej zaburzeń erekcji niż mężczyźni, którzy nie używali e-papierosów – niezależnie od tego, czy faktycznie na tych mężczyzn miały wpływ inne czynniki ryzyka. Również u uczestników badania, którzy nigdy nie byli dotknięci chorobą sercowo-naczyniową, stwierdzono:

Continue Reading

science

Koronawirus w Berlinie: wskaźnik infekcji spada do 351,4 – Większe obłożenie łóżek intensywnej opieki medycznej – Berlin

Published

on

W Brandenburgii brakuje szczepionek – minister: szczepień może być znacznie więcej

w Brandenburgii Wzrasta liczba chętnych do szczepienia, Ale wciąż brakuje szczepionki. Zdaniem minister zdrowia Ursuli Nunemacher (Zieloni) rozwój liczby szczepień jest zachęcający. „Niestety widzimy w wielu kampaniach szczepień Aby więcej osób zainteresowanych mogło zostać zaszczepionych, gdyby więcej szczepionek było dostępnych lokalniepowiedziała w piątek. Rząd federalny powinien udostępnić więcej dawek szczepionki, zwłaszcza od Biontech/Pfizer. aktualny Legalizacja tej szczepionki to „prawdziwy problem szczepień”, Zakonnice też. Dostępne są wystarczające ilości szczepionki Moderna.

Rzecznik ministerstwa, Gabriel Hess, powiedział, że szczepionki Biontech będą prawdopodobnie dostępne w racjonowaniu w nadchodzących tygodniach.

Brandenburger Hartmann-Bund skrytykował dystrybucję i legalizację szczepionki Biontech przez rząd federalny. „Najważniejszą rzeczą jest teraz szybkość i ci, którzy nie są jeszcze zaszczepieni” – powiedział przewodniczący Hanjo Pohle. Lekarz zaszczepił się w swojej klinice i musiał odwołać dwa semestry z powodu braku szczepionki. ten Częstość występowania infekcji u osób młodych jest obecnie znacznie wyższa niż u osób starszych, zachować ostrożność. Musisz być teraz zaszczepiony Ale do tego potrzebna jest szczepionka Biontech, Nawet Polak. Z Moderną, zgodnie z zaleceniami Komitetu Stałych Szczepień (Stiko), szczepienia są możliwe tylko dla osób powyżej 30 roku życia.

ten Według Ministerstwa Zdrowia liczba szczepień przeciwko Coronie w kraju stale rośnie. W ciągu ostatnich siedmiu dni podano ponad 142 000 szczepionek przeciwko koronawirusowi. Oferta szczepień jest obecnie poszerzana w całym kraju.

Niezależne miasto Frankfurt nad Odrą otworzyło w piątek na terenie targów lokalne centrum szczepień. Teltow-Fläming w środę (1 grudnia) otworzył Centrum Szczepień Luckenwalde we Fläminghalle, a okręg Dahme-Spreewald otworzył ponadregionalne centrum szczepień na byłym lotnisku Schönefeld.

w Obecnie 62,4 proc. Brandenburgii jest w pełni zaszczepionych. kraj w Porównanie krajowe jest przedostatnie w rankingu. W grupie wiekowej od 12 do 17 lat 34,3% zostało w pełni zaszczepionych, 65,6% w grupie wiekowej od 18 do 59 lat i 81,8% w grupie wiekowej powyżej 60 lat. Według danych około 320 000 osób otrzymało już szczepienie przypominające. (dpa)

READ  Wskaźnik infekcji w Bawarii prawie 300: Panika przed zamknięciem w gorącym punkcie – „wtedy mamy wojnę domową”

Continue Reading

Trending