Connect with us

Top News

Wynik końcowy: CDU wygrywa wybory stanowe w SH z wynikiem 43,4% | NDR.de – Aktualności – Schellswick-Holstein

Published

on

Stan: 05.09.2022 01:54 rano

Szlezwik-Holsztyn wybrał nowy parlament krajowy. Przy prowizorycznym wyniku końcowym najsilniejszą siłą jest CDU z 43,4 proc., SPD 16 proc., a drugą z 18,3 proc. Partia Zielonych.

Chrześcijańscy Demokraci otrzymali 43,4 procent głosów we wczesnych finałach w Schellswick-Holstein. Dla uzyskania absolutnej większości będą potrzebować 35 miejsc w krajowym parlamencie, a z tym ostatecznym wynikiem dostaną 34 mandaty. SPD osiągnął 16 procent, osiągając rekordowo niski poziom. Według ostatecznych wyników Zieloni uzyskali 18,3 proc., a FDP 6,4 proc. AfD ma 4,4 proc., nie wchodząc tym samym do parlamentu stanowego. SSW – partia mniejszości duńskiej i fryzyjskiej w kraju i tak była zwolniona z pięcioprocentowego zakazu – osiągnęła 5,7 proc.

W porównaniu z wyborami stanowymi w 2017 roku CDU zyskała 11,4 proc., a SPD straciła 11,3 proc., wynika ze wstępnych wyników. Zieloni zyskali 5,4 proc., podczas gdy FDP straciła 5,1 proc. AfD spadła o 1,5 proc., a SSW wzrosła o 2,4 proc.

Dodatkowe informacje

Ile miejsc na której imprezie? Kim są nowi członkowie Landtagu Schleswig-Holstein? Przedstawiamy członków parlamentu krajowego. Dalej

Gunther: „Koniec mnie dotyka”

Premier Daniel Gunder powitał partię demokratów w Keel Arena hasłem „Daniel, Daniel”. „To CDU wygra wybory, bez wątpienia. To ogromny wotum zaufania. Dla mnie to decyzja, która mnie porusza. Powiedział, że decyzja przemawia nie tylko za CDU, ale także za pracą rządu Koalicji Jamajki. „Dlatego mówię tę nadzieję, to wsparcie i sojuszników naszych sojuszników, z którymi współpracowaliśmy. Dlatego chcę otwarcie podziękować Partii Zielonych i FDP”.

Daniel Gunther (CDU/M), premier Shelswick-Holstein i czołowy kandydat jego partii, składa kwiaty na przyjęciu wyborczym po ogłoszeniu pierwszych prognoz na wybory stanowe w Schelswick-Holstein.  © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Christian Charisius / dpa

Podekscytowany nastrój w CDU: Daniel Gunther odniósł wyraźne zwycięstwo w wyborach.

Po wyraźnym zwycięstwie wyborczym swojej CDU chce negocjować kolejny rząd stanowy ze swoimi byłymi koalicjantami, Partią Zielonych i FDP. Powiedział, że jest dla niego „absolutnie jasne”, że teraz negocjuje z obiema stronami. Gunder odrzucił sojusz z SSW, pomimo „dużego zaufania”.

READ  Polska: Informacje o wjeździe, zasadach koronacji, świętach

Te sojusze są możliwe

Według wstępnej ostatecznej decyzji, CDU będzie mogła uzyskać większość z FDP – będzie miała 39 mandatów, a więc 4 mandaty powyżej wymaganej większości. Na przykład dla większości z SPD, Zielonych i SSW to za mało.

CDU może zgodzić się z Zielonymi i wtedy uzyskają jeszcze większą większość. Sojusz z SPD jest możliwy, podobnie jak sojusz z SSW, która ma cztery mandaty w parlamencie stanowym.

Los-Mller: Nie można przeforsować motywów

Czołowy kandydat SPD, Thomas Los-Mல்லller, podsumował już po pierwszej przepowiedni: „Staliśmy zjednoczeni przeciwko trzem partiom. Było jasne, że było to duże wyzwanie. Nie udało nam się ustabilizować kwestii”. Porażka była jego osobistą odpowiedzialnością, kontynuował w obliczu kampanii, Los-Mller.

Prezydent stanu SPD, Serbil Myatli, również jest rozczarowany: „To dla nas gorzka decyzja. Oczywiście oczekujemy więcej, więcej i to tak naprawdę nie działa”. Ralf Stegner, wieloletni przewodniczący komisji parlamentarnej SPD w Szlezwiku-Holsztynie, chciał wypromować kandydata z wyższej półki: „Mam nadzieję, że Thomas Los-Mller nie podda się, ale uderzy ponownie. Jest powód”.

Migracja wyborców w kierunku CDU

Jak pokazuje przemieszczenie wyborców, SPD straciła 61 tys. wyborców na rzecz CDU, 37 tys. na rzecz Partii Zielonych i 14 tys. na rzecz SSW. Przy 16 procentach tymczasowej ostatecznej decyzji, która obowiązuje do niedzieli, to mniej niż wartość ujemna socjaldemokratów w Shelswick-Holstein (25,4 procent w 2009 roku). Niemniej SPD nadal jest przekonana, że ​​ci w Shellswick-Holstein zasługują na więcej polityki społecznej. Są nieugięci, że nie powinno być „biznesu jak zwykle” i chcą nadal rozwijać politykę przystępnego czynszu, ulg dla rodzin i zrównoważonej ochrony klimatu.

HONALD: Praca rządu czy zaciekła opozycja

„Po pierwsze, jesteśmy bardzo szczęśliwi, że jesteśmy drugą najsilniejszą siłą” – powiedziała wiodąca kandydatka Zielonych Monica Heinold. „Teraz zobaczymy, czy praca rządu pójdzie dalej. Myślę, że możemy ponownie przyjąć odpowiedzialność rządu lub stworzyć silną opozycję” – kontynuował Honald.

READ  „Poboczni myśliciele” maszerowali w Berlinie pomimo zakazu – około 600 aresztowań

Federalny minister gospodarki Robert Hebeck (Zieloni) pogratulował Danielowi Guntherowi zwycięstwa w wyborach. „To była bardzo silna zielona decyzja i Daniel Gunder wygrał wybory.” Hebeck wyjaśnił dalej: „Wie też, komu dać dobre wyniki”. Według Hebecka ekstrapolacja pozwala jedynie na sojusz: „Myślę, że Daniel Gunder jest wystarczająco bystry, by zobaczyć, czy obie partie wygrają wybory i jakie będą tego konsekwencje”.

Buchholz promuje „rząd centralny”.

„Obszary polityki CDU i FDP są wspólne, jeśli chodzi o te same treści. Istnieje więc szansa na utworzenie rządu pośrodku” – powiedział czołowy kandydat FDP Bernd Bouchsols. Utracone procenty nie są nawet zauważane przez FDP. „Szkoda, żałujemy, że nie mogliśmy mieć więcej” – powiedział Bouchals.

Wada: najlepszy wynik w historii

Czołowy kandydat SSW Lars Harmes jest dumny z tej liczby: „Na pewno nie pokazujemy kryteriów. Jest zdeterminowany tym, jak decyduje Daniel Gunder”. SSW jest otwarte na mowę. „Ale najpierw cieszymy się, że SSW osiągnęło najlepszy wynik w swojej historii” – powiedział Harmes.

Nobis: „Wychodzimy”

Dla czołowego kandydata AfD, Jörga Nobisa, taka jest decyzja jego partii w parlamencie stanowym: „Czasy kryzysu to czas rządów. Pan Kunder mógł na tym wiele skorzystać. Serdecznie mu gratuluję”. Wyborcy nie docenią konfliktów wewnętrznych. Nie sądził, że zakaz jest tak wysoki. Uważa, że ​​była to przede wszystkim federalna kwestia polityczna na Ukrainie, którą Nobis zajmował się tam, gdzie wybory się skończyły, a AfD nie mogła zdobyć punktów. Główny kandydat w swojej komisji sejmowej przeniósł się do poglądu: „Wychodzimy, nadal jestem wdzięczny z głębi serca za walkę.”

Dodatkowe informacje

Daniel Gunther (CDU), premier Shelswick-Holstein i główny kandydat jego partii, pije bezalkoholowe piwo na przyjęciu wyborczym.  © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Christian Charisius / dpa

To już drugi raz, kiedy wygrał posadę premiera od zwycięstwa Amoki. Koniecznie przeczytaj wszystkie informacje na blogu. Dalej

Mikrofon.  © NDR Zdjęcie: Gitte Alpen

Wyniki wyborów stanowych, analizy, opinie i więcej: NDR szczegółowo opisuje decyzje podjęte w telewizji, radiu i Internecie w SH. Dalej

Stylizowane przedstawienie urny wyborczej z kodeksem broni Shellswick-Holstein.

Mieszkańcy Szlezwiku-Holsztynu wybrali nowy parlament stanowy. Aktualne raporty, filmy i informacje dodatkowe można znaleźć w dokumencie NDR Schleswig-Holstein. Dalej

Ten temat w projekcie:

Fala NDR1 północ | Wiadomości dla Szlezwika-Holsztynu | 08.05.2022 | 8:00

Logo NTR
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top News

Możliwość silnych burz i huraganów od wieczora – sobota też jest niebezpieczna

Published

on

Pogoda w Berlinie i Brandenburgii

Niemiecka Służba Meteorologiczna ostrzega przed silnymi burzami – niebezpieczeństwo w sobotę


dpa | Patryk Niebieski

Audio: Meteorolog Peter Schwartz | Inforadio | 20.05.22 | Obraz: dpa | Patryk Niebieski

Miasta Berlin i Brandenburgia zostały ostrzeżone o silnych burzach późną nocą, które znikną w sobotę. Jednak niebezpieczeństwo, jakie stwarza burza, nie zostało jeszcze w pełni zażegnane.

Niemiecka Agencja Meteorologiczna (DWD) ostrzega przed silnymi wiatrami i huraganami, które mogą uderzyć w Brandenburgię i Berlin, z ciężkimi burzami z piorunami w ich bagażu od piątkowego wieczoru. Niedługo wcześniej od godziny 18:00 zaczęło obowiązywać ostrzeżenie o groźnej pogodzie.

DWD spodziewa się „ciężkich, czasem silnych burz z ulewnymi deszczami” – czytamy w raporcie. Wiatry burzowe lub huraganowe mogą osiągać prędkość od 90 do 130 km na godzinę, z ulewnymi opadami do 40, a czasami do 60 litrów na metr kwadratowy. Możliwy jest również grad o średnicy do pięciu centymetrów. Meteorolodzy w Brandenburgii i Berlinie nie mogą wykluczyć nawet osobistych huraganów.

Ostrzeżenie przed przebywaniem na zewnątrz – sobota

Berliński Senat ds. Środowiska i Ochrony Klimatu ostrzegał w piątek przed wchodzeniem na wiecznie zielone tereny lub lasy podczas zgłoszonych burz z powodu pogody. Wierzchołki powalonych gałęzi lub drzew zagrażają życiu. Na obszarach miejskich są drzewa przyuliczne i istnieje ryzyko złamania i przewrócenia się gałęzi nawet w przypadku burzy w sobotę. Zagrożenie dotyczy również luźnych dachówek czy obszarów rusztowań w centrum miasta.

DWD spodziewa się, że burza będzie trwać przez noc nad Berlinem i Brandenburgią. Potem deszcz i burza ruszają naprzód, przynosząc ze sobą bardzo chłodną bryzę. Temperatury w regionie będą w sobotę wahać się od 18 do 22 stopni. Poranne deszcze są nadal możliwe – „wtedy upiór się skończył”, powiedział meteorolog Torsten Walter do rbb z Centrum Meteorologicznego ARD: „Kombinacja suchych chmur słonecznych będzie z nami przez cały weekend”.Strażacy są w pogotowiu

Do tej pory szczególnie ucierpiała Nadrenia Północna-Westfalia

Już po południu burza spowodowała problemy w Niemczech Zachodnich. W Baderborn (północna Nadrenia-Westfalia) straż pożarna ogłosiła zamknięcie dachów i wykorzenienie. Według wieczornej policji rannych zostało 30 osób. Pomadka, około 35 kilometrów dalej, została poważnie uszkodzona – prawdopodobnie przez huragan.

W północnej Nadrenii-Westfalii pojawiły się również znaczne ograniczenia w ruchu kolejowym. W prywatnych regionach, takich jak Kolonia, zajęcia również zostały odwołane i wydarzyło się coś dziwnego: w Solingen jarmark bożonarodzeniowy został przełożony na sobotę. Targ został odwołany zimą z powodu korony i teraz naprawdę trzeba to nadrobić.

Dolina Ahr w Nadrenii-Palatynacie, którą w zeszłym roku nawiedziły powodzie, od rana jest w przygnębionym nastroju. W związku z ostrzeżeniem o silnym deszczu i wietrze wszystkie szkoły w okręgu Ahrwheeler zostały zamknięte.

Ubezpieczyciele: więcej szkód od burz, krótsze przerwy

Według Towarzystwa Ubezpieczeniowego GTV wartość szkód spowodowanych przez burze w Brandenburgii od 36 do 43 milionów euro w latach 2020-2021 wzrosła o ponad 19 procent. W Berlinie wzrósł z jedenastu do 30 milionów euro, co stanowi wzrost o 272 procent.

Chociaż lata są bardzo zróżnicowane ze względu na szczególny charakter poszczególnych burz, ubezpieczyciele odnotowują wyraźny wzrost. „Ogólnie rzecz biorąc, obserwujemy wzrost szkód w Niemczech oraz Berlinie i Brandenburgii z powodu sztormów i ekstremalnych zjawisk pogodowych. 2021 to rok, w którym w Berlinie i Brandenburgii doszło do największych szkód z powodu sztormów, takich jak ulewne deszcze, burze, grad i powodzie. / Powódź” – powiedziała w piątek Anja Kaufer-Rohrbach, zastępca dyrektora generalnego Stowarzyszenia Generalnego Branży Ubezpieczeniowej (GDV) rbb. „Istnieje różnica między latami z większymi zniszczeniami i latami z mniejszymi zniszczeniami. Wraz ze zmianą klimatu widzimy zawężenie luk i wzrost szkód” – powiedział.

Transmisja: rbb24 Evening Show, 19 maja 2022, godz.

Transmisja: Wieczór, 20 maja 2022, godz.

READ  Polska: Bez praworządności, bez unijnych pieniędzy - polityka
Continue Reading

Top News

Polscy partnerzy mówią „dziękuję” za transport pomocy z dystryktu Altenkirchen

Published

on

20.05.2022 Pierwsza informacja prasowa

Proste i szczere „Podziękowanie” można przeczytać w poczcie z Polski. Po niemiecku: „Dziękuję”. To podziękowania dla wszystkich w okręgu Aldenkirchen, którzy byli zaangażowani w ostatni transport pomocy dla ukraińskich uchodźców wojennych w okręgu Krabkovis.Sabina Korskulla, zastępca starosty powiatowego i Henrik Malek (z lewej) z administracji powiatu Krabkovis podziękowali Ulrichowi Washenbachowi (w środku) za kierowanie transportem pomocy z powiatu Aldenkirsen. (Zdjęcie: Osobiste)

Altenkirchen / Powiat. Starosta okręgu Maciej Sonik i zastępca starosty okręgu Krabkowa z Okręgu Aliantów Sabina Gorzkulla podziękowali okręgowi Altenkirchen i jego mieszkańcom za niedawne zaopatrzenie w żywność i środki zdrowotne uchodźców wojennych z Ukrainy.

Po dwóch podróżach z Wisserland do polskich miast partnerskich Krapkowic dla przebywających tam uchodźców, dystrykt Altenkirchen wysłał kolejny pociąg i przez dwa tygodnie zbierał datki żywnościowe od mieszkańców Altenkirchen, Wissen i Wallmenroth.

Ostatecznie w podróż odbył transporter o ładowności około dziesięciu metrów sześciennych, przewożący około 130 pudeł różnej wielkości. Ulrich Washenbach, były szef lokalnej administracji powiatowej ze Steineroth, zgodził się poprowadzić transport pomocy. „Produkty pomocnicze są rejestrowane cyfrowo na stronie i sortowane do dalszego wykorzystania”, powiedział po powrocie. Część towarów trafia do uchodźców na miejscu, podczas gdy inne są od razu gotowe do wyjazdu na granicę ukraińską. Oprócz darowizn rzeczowych były darowizny pieniężne w wysokości około 1700 euro, które zostały wysłane do powiatu Krabkovis i wykorzystane na opiekę nad uchodźcami.

„Przyjaciele pomagają sobie nawzajem, zwłaszcza w trudnych czasach” — powiedział administrator okręgu dr. Peter Enders powraca po powrocie Waszyngtonu. „Cieszę się, że dziękuję wszystkim, którzy pomogli w trzech transportach z dzielnicy: ludziom, którzy przekazali materiały i pieniądze; grupie wokół rad miejskich i zainteresowanych rad miejskich. W końcu z wielkim poświęceniem otrzymał pomoc humanitarną w punktach zbiórki do naszych wiejskich kobiet w okręgu Aldenkirchen i przygotował je do transportu!” (Wieczór)


Więcej na temat:
Ukraina

Lokalny: Altenkirchen i okolice

Zostań fanem lokalnej wersji AK-Kurier.de Altenkirchen-Flammersfeld już teraz na Facebooku!

READ  Polska chce znieść kontrowersyjny porządek

Continue Reading

Top News

Bremerhaven: 21-letni mężczyzna zastrzelony z kuszy w szkole – ranny w stanie zagrożenia życia

Published

on

Panorama Uczniowie się powstrzymują

21-letni mężczyzna postrzelony w krzyż w szkole w Bremerhaven – ranny jest w stanie zagrożenia życia.

Naoczny świadek goni sprawcę i strzela z pistoletu

W Bremerhaven policja rozpoczęła operację na dużą skalę. Mężczyzna wszedł do liceum z pistoletem i poważnie zranił kobietę. Oskarżony czekał następnie na aresztowanie bez protestu. Ktoś, kto był świadkiem incydentu, interweniował.

Tutaj możesz posłuchać naszych podcastów WELT

W celu wyświetlenia treści osadzonych dostawcy treści osadzonych potrzebują tej zgody jako dostawcy zewnętrzni, dlatego wymagana jest odwoływalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik na „Włącz” zgadzasz się na to (możesz go wycofać w dowolnym momencie). Artykuł 49 (1) (a) Obejmuje Twoją zgodę na przekazywanie niektórych danych osobowych stronom trzecim, w tym Stanom Zjednoczonym, zgodnie z RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie za pomocą przełącznika na dole strony oraz przycisku Prywatność.

Po strzałach w szkole w Bremerhaven doszło do kontuzji – jej stan jest jeszcze gorszy. Oskarżony został złapany i ma z nim oznaki problemów psychicznych.

G.O 13:30 horror dla około 200 uczniów i nauczycieli w Bremerhaven Lloyd-Gymnasium High School w końcu dobiegł końca. Po spędzeniu około czterech godzin w zamkniętych salach lekcyjnych mogą wreszcie opuścić szkołę w czwartek po południu. Niektórzy się uśmiechają, inni mają łzy w oczach. 16-latek powiedział: „Do tej pory się bałem. Dopiero teraz znów czuję się wolny i zrelaksowany.

O 9:15 napastnik zaatakował budynek szkoły w dzielnicy Leh i poważnie zranił pracownika. Rzecznik policji powiedział, że kobieta została zabrana do szpitala. Może być pracownikiem szkoły.

Po fakcie uruchomiono szkolny plan awaryjny. Uczniowie i nauczyciele zamknęli się w klasach i zostali, dopóki policja wszystkiego nie wyjaśniła.

Podejrzany do tej pory milczał

21-letni podejrzany został aresztowany. Strzał z łuku. Narzędzie zbrodni zostało znalezione, gdy został aresztowany, powiedział wieczorem prokurator generalny Oliver Konstein.

Czytaj

Sąd Okręgowy w Bremerhaven wydał nakaz aresztowania podejrzanego w nagłych wypadkach w czwartek wieczorem. Policja poinformowała, że ​​trwa dochodzenie i nie uzyskano żadnego materiału filmowego. Oprócz kuszy śledczy skonfiskowali pistolet i dwa noże. Ta osoba do tej pory milczała o tym fakcie.

Czytaj

21 lutego 2021 Tobias Ratzen zastrzelił dziewięć osób, a potem siebie.

Kiedy państwo zawodzi – część 2

Po południu śledczy poinformowali na konferencji prasowej, że zostali powiadomieni telefonicznie rano i że żołnierze zostali natychmiast wysłani. 21-letni podejrzany został aresztowany bez protestu. Ma wczesne oznaki problemów ze zdrowiem psychicznym.

Film z telefonu komórkowego krążący w mediach społecznościowych pokazywał mężczyznę leżącego po turecku z rękami związanymi za plecami. Niedługo potem pojawiły się samochody policyjne i funkcjonariusze aresztowali mężczyznę. Poszkodowany pracownik szkoły, powiedział na konferencji prasowej, nadal zagrażał życiu.

„To mnie zszokowało.”

W czwartek odbyły się egzaminy do liceum, więc szkoła była stosunkowo pusta, powiedział Michael Frost (niezależny), dyrektor szkoły w Bremerhaven. Zwykle ponad 500 uczniów uczęszcza do filii gimnazjum Lloyd-Gymnasium, która według „Nordzi-Zaitung” miała tego dnia na miejscu zaledwie 200 osób.

Szesnastoletni 10-klasista opowiedział o tym incydencie. Miał sztukę, kiedy kod strzelania w szkole był powtarzany przez głośniki. „To był dla mnie szok” – powiedział student. Nauczycielka zamknęła drzwi. Najpierw zaczęła płakać, potem niektórzy koledzy z klasy. Wszyscy będą leżeć na podłodze. „Siedziałem pod stołem przez dwie godziny” – powiedział student.

SEC szuka budynku szkolnego

W międzyczasie policyjne siły specjalne przeszukały budynek, aby upewnić się, że nie ma dalszego niebezpieczeństwa. Rada Miejska Bremerhaven uruchomiła infolinię dla rodziców uczniów. Po zbrodni teren szkoły został odgrodzony na dużym obszarze. Policja, straż pożarna i ratownictwo, pastorzy i psychologowie szkolni byli na miejscu, aby powitać uczniów i nauczycieli.

Wielu rodziców czekało na swoje dzieci w małym parku naprzeciwko szkoły. Hagen Rosler dowiedział się o przestępstwie od kolegi. „Od razu wpadłem w panikę” – powiedział. Jego kolana ugięły się, gdy zobaczył radiowóz. W końcu udało mu się skontaktować telefonicznie z synem. „Powiedział mi, że są bezpieczni. Brzmiał spokojnie i zrelaksowany” – powiedział ojciec.

„To najgorszy scenariusz”, powiedział oficer kredytowy Frost. „Coś takiego jest możliwe wszędzie. Dziś zostało to potwierdzone”. Ale szkoła była bardzo dobrze przygotowana na taki przypadek. „Jeśli dziś są jakieś dobre wieści, to właśnie ta” – powiedział Frost.

Uczniowie mogą przychodzić do szkoły w piątki. „Nie będzie lekcji. Ale oferujemy możliwość rozmowy, w tym z rodzicami” – powiedział Frost.

Policja otoczona kordonem Lloyd's High School

Policja otoczona kordonem Lloyd’s High School

Źródło: NORDSEE-ZEITUNG / Philipp Overschmidt

Sprawca postrzelił i zranił kobietę w szkole w Bremerhaven

Siły policyjne stoją przed szkołą

Źródło: dpa / Sina Schultt

Sprawca postrzelił i zranił kobietę w szkole w Bremerhaven

Rzecznik policji powiedział, że kobieta została ranna podczas strzelaniny

Źródło: dpa / Sina Schultt

Sprawca postrzelił i zranił kobietę w szkole w Bremerhaven

W pobliżu szkoły działają oddziały DRK i THW

Źródło: dpa / Sina Schultt

Tutaj można znaleźć treści stron trzecich

W celu wyświetlenia treści osadzonych dostawcy treści osadzonych potrzebują tej zgody jako dostawcy zewnętrzni, dlatego wymagana jest odwoływalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „Włącz” wyrażasz na to zgodę (możesz go wycofać w dowolnym momencie). Artykuł 49 (1) (a) Obejmuje Twoją zgodę na przekazywanie niektórych danych osobowych stronom trzecim, w tym Stanom Zjednoczonym, zgodnie z RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie, korzystając z przełącznika i prywatności na dole strony.

READ  Polska: Bez praworządności, bez unijnych pieniędzy - polityka
Continue Reading

Trending