Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Wydarzenie w 2100: Schwegen w epicentrum Corona

  • ZJedwab Reinbold Jandritsky

    Blisko

W Schwaigen w regionie Garmisch-Partenkirchen wskaźnik infekcji koronowej wynosi obecnie 2100. Społeczność licząca 605 osób jest praktycznie gorącym punktem – tylko 13 osób zostało zarażonych.

Schwegen – Największe problemy sprawia obecnie najmniejsza społeczność w Garmisch-Partenkirchen: są one skoncentrowane w Schwegen Korona wirus-przypadki. W sam weekend zgłoszono 11 osób, a łącznie 13 osób zostało zarażonych. Najwyraźniej za wybuch epidemii odpowiedzialne są przede wszystkim dwie rodziny, które miały ze sobą kontakt. Schwegens Występowanie 7 dni ponad 2100.

Kilka tygodni temu region skręcał na południe, pod napiętym wówczas stanem Corona w Dolinie Izary – teraz skupiamy się na północy, a dokładniej: na Schwegen. Licząca 605 mieszkańców (stan na koniec 2020 r.) wieś jest najmniejszą gminą w regionie. Przyciąga jednak wiele uwagi, ponieważ liczba korony dramatycznie wzrosła: w ciągu tygodnia odkryto 13 oficjalnie zarażonych osób; Większość, bo 11, biegła w weekend. Ci, którzy uzyskali wynik pozytywny, należą do grupy: Dwie rodziny, według rzecznika starostwa Stefana Scharfa, wspólnie prowadziły badania terenowe.

Schwegen: W weekend urazy osiągają zawroty głowy

13 osób zarażonych koroną – w rzeczywistości liczba do opanowania. Pod względem liczby ludności wzrost oznacza eksplozję. Jeśli policzymy kontuzję w Schwaigen/Grafenachau, która trwała zaledwie 7 dni, to osiąga ona zawrotne wyżyny: w niedzielę było ich ponad 2100.

Burmistrz Schwegen skarży się: w małych wioskach wystarczy kilka przypadków koronawirusa, aby uzyskać wysoką zachorowalność

Burmistrz Hubert Mangold nie ukrywa, że ​​chciałby zrezygnować z uwagi, jaką w rezultacie poświęca swojej wiosce – nagle widzi go w bagnie Corona. „Trzeba na to spojrzeć proporcjonalnie: małe miejsce, które jest tak samo mocno dotknięte i wyróżnia się, dwie rodziny, które zarabiają tam dużo pieniędzy” – mówi Mangold – a rezultat jest taki, że „wszyscy wskazują palcem”. Liczba zarażonych osób w wiosce wynosiła „tygodniowo zero – a my naprawdę dużo testowaliśmy”. Przedstawiciele BRK są dostępni w Village Store w czwartkowe popołudnia. Mangold opisuje reakcję mieszkańców na program jako „wyjątkową. Ludzie wspaniale to odbierają”.

READ  Holandia ponownie otwiera drzwi pomimo masowych wydarzeń - lekarze ostrzegają przed `` czarnym kodem ''

Schwegen Community Day Care Centre: 13 dzieci i jeden opiekun w kwarantannie

Zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja. Obecnie zarażone osoby – w tym dzieci, nastolatki i dorośli – trafiają do izolacji. Mangold odetchnął z ulgą, gdy dowiedział się, że wszyscy zarażeni do tej pory nie mieli żadnych lub niewielkie objawy, takie jak ból gardła i utrata smaku. W tym samym czasie zwykłe mechanizmy Ministerstwa Zdrowia zaczęły zapobiegać dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa. Scharf zauważa, że ​​ktoś najwyraźniej próbował zepsuć prace: są w trakcie decydowania, z kim się skontaktować, „ale to trochę trudne”. Wiąże się to z tym, „czy zainteresowane osoby udzielają informacji, czy nie”. Skutki wybuchu epidemii w świetlicy środowiskowej Breznbeißerbande w Grafenaschau są jasne: 13 z 23 dzieci i jeden opiekun przebywa od niedzieli w kwarantannie ważnej do 16 czerwca. Według Mangolda placówkę zamknięto dopiero w poniedziałek, po raz pierwszy w historii z powodu infekcji wirusem Corona. Od wtorku ponownie rozpoczną się operacje z dziećmi i personelem, których nie dotyczy nakaz kwarantanny. Scharf podkreślił, że żłobek nie musi być całkowicie zamknięty.

Garmisch-Partenkirchen: W przeszłości w Schwegen było tylko kilka przypadków koronawirusa

Ogólnie rzecz biorąc, Schwegen nie przeszedł znacząco przez okres Corona dopiero kilka dni temu. „Był tylko jeden przypadek tu i tam”, mówi Scharf. Łącznie 33 osoby, które były wcześniej zarażone, uważa się za zdrowe, a 13 osób ma obecnie wynik pozytywny. Spatzenhausen (około 750 mieszkańców) ma 33 osoby, które wyzdrowiały, mówi Scharf, Etal tej samej wielkości ma 56; Obecnie nie ma aktywnych spraw w żadnej wiosce.

Corona w Schwegen: W życiu codziennym wiele osób czuje się „nieco zaniedbane”

Pozytywny trend widać w wielu miejscach. Ale Scharf zauważa również „pewne zaniedbania” w życiu codziennym. Oraz: ludzie „mniej chętnie akceptują nawet minimalne ograniczenia”. Czasami opór istnieje nawet przy oficjalnie wymaganej izolacji. Można tylko odwołać się do zdrowego rozsądku ludzi, aby potraktować te sprawy poważnie i uświadomić sobie, że jest się zagrożeniem dla innych, „którzy mogą poważnie zachorować” Scharf wspomina nieprzyjemną prawdę, którą niektórzy ludzie wydają się chcieć stłumić: „Korona nie odeszła” .

READ  Odkryj tysiące nowych bakterii i wirusów - praktyka lecznicza

Biuletyn GAP: Wszystko z Twojej okolicy! Nasza nowa marka Biuletyn GAP Regularnie informuje Cię o wszystkich ważnych historiach z regionu Garmisch-Partenkirchen – w tym o wszystkich wiadomościach o kryzysie koronowym w Twojej społeczności. Rejestracja tutaj.

Lista list ocen: © Andreas Mayr