Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Wybuch korony w domach osób starszych: Dlaczego osoby starsze zarażają się mimo szczepień – panorama

W perspektywie średnioterminowej kwestionowana jest większa liczba szczepień przypominających dla osób starszych –
1 godzinę temu
Dlatego szczególnie ważne jest, aby personel pielęgniarski i odwiedzający byli zaszczepieni. Ponadto ważne pozostały środki higieny i testy. W perspektywie średnioterminowej dodatkowe szczepienie przypominające dla osób starszych stanowi opcję poprawy ochrony przed szczepieniem.


Urodzenia, wskaźniki szczepień, wartości dzienne: duży przegląd szczepień


Aby przeprowadzić dochodzenie, naukowcy pracowali nad wybuchem epidemii w ośrodku opieki w Berlinie od lutego. Oprócz 11 pielęgniarek bez pełnej ochrony przed szczepieniem około 20 mieszkańców zostało zarażonych SARS-CoV-2 w wariancie alfa (B1.1.7). Wszyscy oprócz czterech z nich byli w pełni zaszczepieni szczepionką Biontech/Pfizer. Czwórka, która nie została zaszczepiona, poważnie zachorowała, zmuszając ich do hospitalizacji. Tylko około jedna trzecia zaszczepionych miała objawy takie jak kaszel lub duszność. Według Charité zmarło dwóch zaszczepionych mieszkańców, ale może to nie być przyczyną zakażenia Covid-19.

Od Biontech do Valneva: przegląd szczepionek Corona

W imieniu 27 krajów Komisja Europejska zawarła dotychczas kontrakty z kilkoma producentami szczepionek, zabezpieczając tym samym około 2,3 mld dawek różnych środków. Więcej do obserwowania. Przegląd.


„Z jednej strony z tej epidemii widzimy, że szczepienia zapewniły ochronę całej populacji domów opieki, ponieważ przebieg choroby był znacznie łagodniejszy” – mówi Victor Korman, zastępca kierownika Laboratorium Doradczego ds. Koronawirusa. w Instytucie Wirusologii. „Jednocześnie rosnąca liczba infekcji pokazuje, że czasami szczepionka nie jest w pełni skuteczna u osób starszych”.

READ  Twierdza Corona w Górnej Bawarii: dlaczego nie chce, aby zdarzenie w regionie Miesbach po prostu upadło?

Szczepienie koronowe dla dzieci: Rodzice są niestabilni ze zrozumiałych powodów


W drugim badaniu zespół badawczy porównał odpowiedź immunologiczną na szczepionkę Biontech/Pfizer u pacjentów w wieku powyżej 70 lat w gabinecie lekarza rodzinnego z odpowiedzią personelu Charité, który miał średnio 34 lata. Analizy krwi wykazały, że zaledwie trzy tygodnie po pierwszej dawce około 87 procent najmłodszych wytworzyło przeciwciała przeciwko SARS-CoV-2.

Astrazeneca, Biontech, Covidioten: Wielki ABC Coronaona

Nieco ponad rok temu zapaliła się retoryka kanclerza na temat pandemii. Dla wielu ten tytuł reprezentuje erę nowej Corony. Jakie słowa, trendy i zjawiska zrobiły od tego czasu szczególne wrażenie – od A do Z; I oczywiście z „Koszykiem obowiązkowym” i „Brak pozostałego obszaru”.


Wśród osób starszych było to tylko około 31 proc. Miesiąc po drugiej dawce prawie wszyscy zaszczepieni młodzi ludzie (99 procent) mieli we krwi swoiste przeciwciała. Wśród osób starszych było to około 91 proc. Ponadto przeciwciała dojrzewały wolniej u osób starszych, przez co miały mniejszą zdolność wiązania się z wirusem. Drugie ważne ramię odpowiedzi immunologicznej, odpowiedź komórek T, również była słabsza.

„Nasze badanie pokazuje, że odpowiedź immunologiczna u osób starszych jest znacznie opóźniona po szczepieniu i nie osiąga poziomu młodszych szczepień” – podsumowuje Leif Eric Sander, badacz szczepionek w Klinice Klinicznej zajmującej się chorobami zakaźnymi i chorobami płuc.

Badania: Starsi ludzie są bardziej podatni na koronawirusy pomimo zaszczepienia


25.05.2021
© KH za pośrednictwem www.imago-images.de, NN