Connect with us

Top News

Wybory w Newbrandenburgu przełożone ze względu na błąd w karcie do głosowania | NDR.de – Aktualności

Published

on

Wybory w Newbrandenburgu przełożone ze względu na błąd w karcie do głosowania |  NDR.de – Aktualności

Stan na: 27 maja 2024 r., godz. 16:30

Po załamaniu się głosowania w Nowej Brandenburgii rada miejska podjęła działania, przekładając o cztery tygodnie wybory do nowej rady miejskiej na dotkniętym obszarze.

Władze wyborcze Nowej Brandenburgii zbadały obecnie zakres fałszowania kart do głosowania w mieście czterech bram. Według miasta dotknięty został jeden z trzech obwodów wyborczych. Wysłano już 1500 nieważnych kart do głosowania. Konsekwencje są teraz jasne: wybory do rady miasta Neubrandenburg zostaną odwołane w pierwszej części wyborów, których to dotyczy, i odbędą się co najmniej cztery tygodnie po faktycznej dacie wyborów, czyli 9 czerwca. Dokładny termin zostanie ustalony przez Radę Miasta.

Wybory do Parlamentu Europejskiego i do Rad Okręgowych nie miały wpływu

Dotknięty obszar wyborczy 1 obejmuje Ihlenfelder Vorstadt, Warliner Straße, obszar przemysłowy, dzielnicę przemysłową z Monckeshof i Burgholz oraz wschodnie obszary miejskie z Oststadt, Fritscheshof, Küssow, Carlshöhe i Lindetal. „Ubolewamy nad niedogodnościami, jakie pomyłka pisarska spowodowała dla mieszkańców 1. Obwodu Wyborczego” – powiedział miejski komisarz wyborczy Heik Ratzak, komentując decyzję o przełożeniu wyborów w tym rejonie. Na szczęście 9 czerwca w I Strefie Wyborczej wybory do Parlamentu Europejskiego i do Rad Okręgowych mogą odbyć się zgodnie z planem.

Wideo: Politolog, profesor Wolfgang Muno, opis głosowania (2 min)

Wiele błędów w kartach do głosowania

Na niektórych kartach do głosowania do rady miasta Neubrandenburg pojawiło się wiele błędów – odkrył je obywatel, który miał właśnie wypełnić swoją kartę do głosowania korespondencyjnego. Kandydat FDP Heiko Schröder jest nie tylko na kartach do głosowania dla FDP, ale także na podstawie partii. Schroeder jest również drugi na liście, a nie pierwszy, jak planowano. Zamiast tego kandydat Ralph Henning (dieBasis) zniknął całkowicie. Po załamaniu okręgowy FTP zwrócił się do sądu administracyjnego i zapowiedział wystąpienie o zawieszenie postępowania wyborczego.

Ten temat w projekcie:

NTR 1 Radio MV | Wiadomości z Meklemburgii-Pomorza Przedniego | 27 maja 2024 | 17:00 godz

logo NTR
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Kupowanie grzybów w Polsce: jaka jest cena popularnych kurek na rynku?

Published

on

Kupowanie grzybów w Polsce: jaka jest cena popularnych kurek na rynku?

In Polen ist die Pilzernte in vollem Gange. Pfifferlinge sind frisch auf dem Basar in Kostrzyn nad Odrą erhältlich. Ist der Preis im Vergleich zu deutschen Supermärkten wirklich günstiger?

Kostrzyn

Ein Artikel von

Bettina Winkler

Kurki na rynku polskim w Kostrzynie

Kurki w Polsce: sprzedawca Natalia ze świeżymi grzybami na targu w Kostrynie nad Otre. Czy kurki są tańsze w krajach sąsiednich?

Bettina Winkler

„Nasze grzyby są w 100% polskie” – podkreśla Natalia na stoisku z warzywami na bazarze w Kostrzynie nad Odrą, dwadzieścia kilometrów od Śląskiego. Swoją drogą piękny polski rynek z wieloma straganami, małymi restauracjami, bezpłatnymi miejscami parkingowymi, czystymi toaletami i niezliczoną liczbą fryzjerów. Warto odwiedzić.

READ  „Bündnis Deutschland”: powstała nowa partia konserwatywna
Continue Reading

Top News

Po upałach w NRW: Burze przynoszą ochłodę – Aktualności – WDR – Aktualności

Published

on

Po upałach w NRW: Burze przynoszą ochłodę – Aktualności – WDR – Aktualności

Sobota potem NRW Znów ciepło, a przede wszystkim wilgotno, wieczorem i w nocy przelotne opady deszczu oraz ciepłe burze.

W Wuppertal-Ronsdorf piorun uderzył w dach domu. Następnie zapalił się dach. Według straży pożarnej w Wuppertalu nikt nie został ranny.

Uczestnicy koncertów są przemoczeni

Ostrzeżenie pogodowe na festiwalu w Baruka | Źródło zdjęcia: WDR/Marvin Hoffmann

Wśród tych, którzy byli zaskoczeni ulewnym deszczem, byli ci, którzy wzięli udział w festiwalu Parookaville w Wies. Na terenie lotniska, gdzie nocowało wielu gości, organizatorzy poprosili gości o zamknięcie namiotów i zabezpieczenie ich na ziemi ze względu na pogodę.

Wieczorem w Dusseldorfie, gdzie obecnie odbywa się Jarmark Nadreński, zebrały się ciemne chmury. Później zaczęło padać. Wczorajszy koncert Coldplay, pierwszy z trzech koncertów w Düsseldorfie, był odpowiednio mokry.

Chris Martin w ulewnym deszczu | Źródło zdjęcia: Henning Kaiser/dpa

Tuż przed frontmanem Chrisem Martinem i jego ekipą na arenie zaczęło się lać Taśma Wszedł na scenę. Prawie 50 000 fanów i muzyków zostało przemoczonych.

W niedzielę ponownie możliwe są burze

W niedzielę w Nadrenii Północnej-Westfalii niebo będzie pochmurne i zawsze będą występować pojedyncze przelotne opady deszczu i burze, w niektórych obszarach czasami bardzo groźne: z ulewnymi opadami deszczu, gradem i burzliwymi wiatrami. Temperatura nieznacznie spadnie do 26–29 stopni.

Według redakcji pogody WDR pogoda we wschodniej Westfalii jest ekstremalna Po południu możliwe są burze i ulewne opady deszczu do 50 litrów na metr kwadratowy.

Uczestnicy Christopher Street Day w Kolonii mają nadzieję, że bogowie pogody będą w ciągu dnia nieco życzliwi. Przez miasto przechodzi wielka parada, w której uczestniczy około 60 000 osób. Organizatorzy spodziewają się, że na trasie pojawi się ponad milion gości.

Oto trzy wskazówki, które pomogą Ci w pełni wykorzystać gorącą i wilgotną pogodę:

  • Wentylacja wczesna i późna – ale dopiero po: Wentylacja ma sens, gdy temperatura na zewnątrz jest niższa niż w pomieszczeniu – czyli późnym wieczorem lub wczesnym rankiem. Niemniej jednak w wielu pomieszczeniach i sytuacjach ważne jest regularne wietrzenie w ciągu dnia. W przeciwnym razie powietrze w pomieszczeniu będzie nasycone parą i zanieczyszczeniami.
  • Pij dużo: Powinieneś pić regularnie przez cały dzień, zanim poczujesz pragnienie. Obowiązują następujące zasady: gorące napoje mogą zwiększyć pocenie się, bardzo zimne napoje mogą powodować nadmierne ciepło, co może wywierać nacisk na układ krążenia. Wybierz więc złoty środek między ciepłem a zimnem.
  • Zrób sobie sjestę: Jeśli to możliwe, DocEsser zaleca przebywanie w pomieszczeniach zamkniętych w godzinach od 13:00 do 18:00. Zatem od południa do późnego popołudnia słońce jest w najwyższym punkcie. Pomocne jest także noszenie w miarę możliwości luźnych i przewiewnych ubrań.

Ćwicz od północy do południa

W upalne dni, jeśli to możliwe, biegaj rano. Zdjęcie: dpa/Thomas Banneyer

Jeśli chcesz ćwiczyć, najlepiej robić to rano, szczególnie w upalne dni. „Brak powszechnie zauważanego południowego upału„Mówi meteorolog WDR Vogt.”Latem najwyższą temperaturę osiągamy pomiędzy godziną 15:00 a 18:00.”

Jeśli więc masz ochotę pobiegać w upalne dni, z pewnością możesz to zrobić w porze lunchu – ale lepiej nie robić tego wieczorem. „Oprócz upału powietrze jest również silnie zanieczyszczone– mówi Vogt.

Nasze zasoby:

  • Redakcja WDR Weather Meteorolog WDR Jürgen Vogt
  • Centrum Kompetencji Meteorologicznych ARD
  • Centrum Doradztwa Konsumenckiego NRW
  • Agencja informacyjna AFP
READ  Zatrzymał się ruch kolei: Chaos na początku festiwalu w Kolonii
Continue Reading

Top News

Wizyta w Pniewach, mieście partnerskim Oer-Erkenschwick w Polsce

Published

on

Wizyta w Pniewach, mieście partnerskim Oer-Erkenschwick w Polsce

READ  Uwolnienie funduszu pomocowego Corona: Polska ogłasza porozumienie w sprawie sporu prawnego z UE
Continue Reading

Trending