Connect with us

Top News

Wybory do Bundestagu: głosowanie w Unii spada do historycznie najgorszej wartości

Published

on

D.Na tym nie kończy się spadek CDU i CSU. W opinii Instytutu Insa”ZdjęcieGazeta, Unia tylko 19,5 proc. (minus 1,5 punktu). Historyczny dołek. SPD może wzrosnąć o 28,5% (plus 0,5).

Zielony wzrósł o 0,5 do 16 procent. FDP wzrosła o jeden punkt procentowy do 14,5 procent. AfD to jedenaście procent (jeden procent więcej). Ziemie lewe to cztery procent (minus 0,5).

„Sojusz sygnalizacji świetlnej jest obecnie o dziewięć punktów przewagi nad sojuszem z Jamajką” – powiedział w rozmowie z Bild szef Insy, Herman Pinkert. „Ten nastrój przemawia na poparcie rządowych rozkazów ze strony sygnalizacji świetlnej”.

Tutaj znajdziesz treści z Twittera

Aby komunikować się lub wyświetlać z Twittera i innych sieci społecznościowych, potrzebujemy Twojej zgody.

Wszystkie ulepszenia w live tickerze

Tutaj możesz posłuchać naszych podcastów WELT

Używamy odtwarzacza z Podigee Provider do naszych podcastów WELT. Potrzebujemy Twojej zgody, aby wyświetlić odtwarzacz podcastów, kontakt lub wyświetlanie z Podigee i innych sieci społecznościowych.

19:17 – Inspektorzy sygnalizacji świetlnej „zadzwonią pewnego dnia”

SPD, Zieloni i FDP rozmawiali ze sobą dzisiaj przez dziesięć godzin. Po wieczornej inspekcji nie było doniesień prasowych, negocjatorzy przeszli obok dziennikarzy, a rozmowy trwały we wtorek. Według korespondenta Bloomberga, lider FDP Christian Lindner powiedział tylko „po pracy”.

Tutaj znajdziesz treści z Twittera

Aby komunikować się lub wyświetlać z Twittera i innych sieci społecznościowych, potrzebujemy Twojej zgody.

18:05 – Stroble do rozwiązania zespołowego w przypadku nowego pracownika CDU

Zastępca przywódcy CDU Thomas Stroble promuje rozwiązanie grupowe na szczycie partii, rozważając natychmiastową restrukturyzację. “Jako CDU i jako związek, kiedy działamy jako zespół – kiedy działamy razem iw tym samym kierunku” – powiedział po rozmowach z kierownictwem CDU w Berlinie. Następnie Wybory do Bundestagu „Powinno być bardzo jasne, że tak już nie może być. Musimy zdecydowanie wprowadzić zmiany, odnowę i zmianę do naszego fundamentu”.

16:59 – Gunther popiera nowe wybory do pełnego federalnego komitetu wykonawczego CDU

Premier Shellswick-Holstein Daniel Gunther (CDU) z zadowoleniem przyjmuje planowaną reelekcję całego kierownictwa CDU. „Wybór nie tylko przewodniczącego federalnego, ale całego federalnego komitetu wykonawczego do reorganizacji jest właściwym sygnałem” – powiedział Gunther, prezydent stanu CDU. „Partia federalna odpowiedzialna za to powinna nastąpić w tym roku, jeśli Kongres będzie mógł”. Poniedziałkowe spotkania Prezydium i Federalnego Komitetu Wykonawczego były ukształtowane chęcią zdobycia nowych sił w poczuciu wspólnoty.

14:25 – CDU chce ponownie wybrać pełnoprawnego dyrektora partii

CDU chce przedefiniować swoje przywództwo na początku przyszłego roku. Po spotkaniach Prezydium CDU i Zarządu Federalnego sekretarz generalny Paul Jimiak jeszcze w tym roku ponownie wybierze całą federację partii. Dokładna data zjazdu partii i ewentualne badanie członkostwa przyszłych przywódców CDU powinno zostać ustalone na początku listopada.

13.35 – „Adinover, Cole i Merkel nie czekają jak psy na imprezie”

Armin Laschett mierzy się z silnymi wiatrami z platformy partyjnej: Peter Myer, kandydat do Izby Reprezentantów CDU w Berlinie, zaatakował Lashetta po wysłaniu e-maila do wszystkich członków CDU. „Tego poziomu rzeczywistości i zaprzeczenia pogardy nie można dłużej tolerować” – napisał Myer Świergot.

Prezes lokalnego stowarzyszenia CDU faktycznie unikał Lasheta i jego wypowiedzi. Lider partii napisał, że chce być dostępny jako koalicjant „do ostatniej sekundy formowania rządu”. “Wielka CDU, partia Adenovara, Cole’a i Merkel, nie może czekać jak szczeniak przed drzwiami, aby zobaczyć, czy coś spadnie. Kim jesteśmy?”, napisał Myer.

Jednocześnie krytykuje polityczny styl kierownictwa Lacheta i CDU, które już narzekały na „zatrzymanie się na światłach”. „Jako patrioci chcemy, aby następny rząd wygrał” – powiedział Myer. CDU i CSU są teraz odpowiedzialne za zaciekłą pracę oporu. Ponadto Myer musi osobiście przeprosić Lashetta za wynik wyborów i zażądać decyzji członka w sprawie nowego kierownictwa partii.

10:41 – ogłasza wycofanie metanu

Wieloletni współprzewodniczący AfD Jர்க்rg Mutton nie chce już ubiegać się o pierwsze miejsce w nowych grudniowych wyborach kierownictwa partii. Wynika to z okólnika, który wysłał w poniedziałek do członków partii. Potwierdził wynik do WELT.

Czytaj więcej

Odchylenie od przywództwa partii

10:04 – Dźwięki sygnalizacji świetlnej: podejrzany o zieloną młodzież

Timon DeGeneres, współrzeczniczka Koalicji Zielonych Młodzieży, był sceptycznie nastawiony do sukcesu badania. Istnieją znaczne różnice w szczególności w stosunku do FDP, powiedział programowi RTL / ntv “Frühstart”. „To są trudne obszary z FDP, gdzie Zieloni i SPD muszą się w wielu miejscach ustabilizować”. Daj tyle ”

9:20 – SPD, Zieloni i FDP rozpoczynają badanie sygnalizacji świetlnej

Liderzy SPD, Green i FDP rozpoczęli dogłębne badania nad utworzeniem sojuszu sygnalizacji świetlnej. Oczekuje się, że rozmowy potrwają do 19:00, podały źródła partyjne, dodając, że doniesienia nie były planowane.

Robert Hapek i Annalena Barbach (obie Zieloni) dołączyli do Volkera Wissinga i Christiana Lindnera (obaj FDP) na rozmowy badawcze.

Robert Hapek i Annalena Barbach (obie Zieloni) dołączyli do Volkera Wissinga i Christiana Lindnera (obaj FDP) na rozmowy badawcze.

Źródło: AFP / Christophe Stach

Tuż przed dziewiątą pierwszy kandydat SPD na prezydenta Olaf Scholes, a następnie liderzy Green i FDP przybyli na inspekcję sygnalizacji świetlnej. Liderzy Zielonych Annalena Barbach, Robert Habeb i prezydent FDP Christian Lindner oraz sekretarz generalny FDP Volker Weissing zebrali się, by zaprotestować w Hub 27 na berlińskich terenach wystawowych.

8:36 – Lachet instruuje małą grupę o kolejnej lekcji

Przywódca CDU Armin Laschett spotkał się z bliskimi wyznawcami przed oficjalnym rozpoczęciem spotkań czołowych organizacji swojej partii. Oprócz kandydata na kanclerza Unii w rozmowach wzięli udział sekretarz generalny Paul Jimiak i premier Hesji Volker Bofier. Kilku członków grupy pojechało podziemnym parkingiem do siedziby partii CDU. Uzgodniono nie ujawniać – początkowo nikt nie skomentował wizyty.

8:20 – berliński lider CDU wzywa do reorganizacji partii federalnej

Prezydent Berlina CDU Guy Wegner wzywa do kompleksowego nowego startu swojej partii na szczeblu federalnym. „Po katastrofalnej porażce wyborczej rządu federalnego CDU musi zostać zrestrukturyzowane pod względem kadrowym i merytorycznym” – powiedział Wegner przed spotkaniami grupowymi w Berlinie. „W ten sposób nie powinien powracać pomysł, że nastroje i opinie bazy partyjnej są ignorowane”.

Czytaj więcej

Wolfgang Kubiki

Potrzebna jest dyskusja na temat „nowego, nowoczesnego konserwatyzmu” – powiedział Weckner. „CDU musi odbudować się szeroko z trzema skrzydłami partii, z ludźmi ze wszystkich części Niemiec, młodymi i starszymi, i lepiej odzwierciedlać różnorodność naszej społeczności”.

7:20 – Altmeier ma nadzieję, że inni politycy związkowi zrezygnują z mandatu na modę

Federalny minister gospodarki Peter Altmeyer ma nadzieję, że inni politycy Unii zrezygnują z mandatu po tym, jak on i minister obrony Annegret Cromb-Karanbauer. Jeśli takie wybory przegrają tak bardzo, muszą być konsekwencje – mówi “Telewizja zbudowana”.

Wymaganego odkrycia nie dokonano z dwiema osobami. Altmeier jest otwarty na ankietę członkowską, aby wyłonić nowego lidera partii: „W przyszłości powinno być możliwe uzyskanie opinii na naszej stronie przed podjęciem takich decyzji, abyście wiedzieli, o czym się decydujecie”.

06:07 – FDP potwierdza „czerwone linie”, zanim rozlegnie się „sygnalizacja świetlna”

Przed rozpoczęciem rozmów studyjnych w celu utworzenia sojuszu sygnalizacyjnego między SPD, Zielonymi i FDP, Marco Bushman, parlamentarny kierownik komisji parlamentarnej FDP, potwierdził liberalne ramy dla ewentualnej koalicji.

Czytaj więcej

Kombo Thomas Scjmid Jamaica Alliance

„Czerwone linie FDP są dobrze znane: nie ma wzrostu podstawy opodatkowania i nie ma złagodzenia hamulca zadłużenia w naszym prawie podstawowym” – powiedział Bushman Spiegelowi. Istnieją „inne obszary tarcia”, ale wszystkie trzy partie są „ambitne”.

„Debaty powinny pokazać, czy prekursor wyzwalacza ma energię tarcia” – powiedział. Jak dotąd wszystko jest „bardzo poważne i profesjonalne”. To jest jasne dla wszystkich zaangażowanych: „Chodzi o nasz kraj” – powiedział polityk FDP.

READ  Polska oskarża Białoruś o prześladowanie Polaków
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Armia – Polska chce znacznie wzmocnić swoje wojsko

Published

on

Polski rząd chce znacznie wzmocnić wojsko.

W Warszawie wicepremier Kaczyński powiedział, że liczba weteranów powinna wzrosnąć ze 110 tys. do 250 tys. Jako przyczyny planowanej broni podał pogarszającą się sytuację międzynarodową i sytuację geopolityczną w Polsce. Białoruś prowadzi wojnę hybrydową, przemycając przygranicznych imigrantów do UE, a Rosja gloryfikuje „imperialistyczne aspiracje”. Jeśli chcesz uniknąć najgorszego – wojny – musisz działać zgodnie ze starą prohibicyjną zasadą “Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się na wojnę”. Polska leży we wschodniej części Unii Europejskiej i NATO i może się długo bronić. NATO również na tym skorzysta.

Według Kaczyńskiego sprzęt wojskowy kupowany jest również ze Stanów Zjednoczonych. Rozważona zostanie również broń europejska. Ustawa „O ochronie ojczyzny” nie została jeszcze zatwierdzona przez parlament i prezydenta Dudę. Polska jest jednym z nielicznych krajów NATO, które już na obronę wydają co najmniej dwa procent swojego PKB.

Wiadomość wyemitowana w Deutschlandfunk 26 października 2021 r.

READ  Corona Vaccine Summit: Kontrowersje wokół szczepień dzieci w wieku od dwunastu lat
Continue Reading

Top News

“Całkowicie akceptuję wybór”

Published

on

Nowo wybrany Bundestack spotyka się po raz pierwszy. To oznacza koniec kadencji mówcy Shaubil. Teraz jest jasne: polityk SPD Boss będzie trzecią po nim kobietą na stanowisku.

Miesiąc później Wybory do Bundesstock Nowy Bundesstock Spotkałem się po raz pierwszy. Na posiedzeniu konstytucyjnym Prezydium Bundestagu zostało ponownie wybrane: do poprzedniego Przewodniczącego Parlamentu niemiecki polityk (CDU) Obserwuje SPD– Członek Bärbel Bas. Obsadzane będą również stanowiska uzupełniające. Schäuble rozpoczął spotkanie jako starszy lider. Po twoim wyborze szef przejmie przewodnictwo spotkania i nada ton twojemu urzędowi w swoim pierwszym przemówieniu.

Śledź sesję Bundestagu w transmisji na żywo powyżej i przeczytaj najważniejsze raporty w D-Online Live Ticker poniżej.

Zgodnie z Ustawą Zasadniczą kadencja poprzedniego rządu kończy się wraz z Zgromadzeniem Ustawodawczym. Kanclerz Angela Merkel (CDU) i ich ministrowie otrzymują popołudnie od przywódcy federalnego Frank-Walter Steinmeier Przekazano im zaświadczenia o zwolnieniu. Jednak pozostaniesz na stanowisku do czasu objęcia urzędu przez nowy rząd.

Sesja Bandestock na T-Online Live Ticker:

13:45: „Mamy funkcję prototypu”, powiedział Boss. Każdy poseł ma obowiązek godnie reprezentować Bundestag. To jest kwestia kultury demokratycznej. „Nie jesteśmy tu po to, by walczyć ze sobą”, mówi nowy lider Bundesstocku, mówiąc, że nienawiść i bunt nie są opinią.

13:39 To pokazuje, że członkowie nowego bandestocku są zakorzenieni w różnych częściach społeczności. To wzbogaci dyskusje. Wezwał posłów do nawiązania kontaktu z mieszkańcami kraju, zwłaszcza tymi, którzy wycofali się z polityki. Aby to zrobić, muszą używać języka zrozumiałego dla wszystkich. Opowiada się za „polityką wyprowadzania dyskusji ze społeczności”.

13:32: Barbell Boss przychodzi na wykład na przemówienie powitalne. Swój wybór postrzega jako punkt zwrotny. „Dobrze, gdy obywatele widzą, że kobieta jest odpowiedzialna w sercu demokracji” – powiedziała.
Ale odpowiedzialność jest daleka od sprawiedliwego podziału – chce kontynuować pracę.

READ  Niemcy trzy razy więcej niż Polska

Bärbel Bas: Jest nowym przewodniczącym Bundestagu. (Źródło: Michael Kappeler / dpa)

13:27: Koniec głosowania na prezydenta Pundestock. Większość posłów głosowała na Bärbel Bas, polityk z Däsberg SPD. Według starszego przywódcy Wolfganga Schuble 53-latek powiedział, że w wyborach w nowym Bundesstocku otrzymał 576 głosów. Po Annemarie Wrangler (SPD) i Rita Sasmuth (Związek) Jest trzecią kobietą na stanowisku.

12.15: Teraz zostanie wybrany następca lidera Pundestock. Przewodniczący Sejmowej Komisji SPD Rolf Mützenich Bärbel Bas poleca. Obecnie głosuje w nim 736 posłów. Proces trwa około godziny.

12.00: członkowie Bundesstock komentują wniosek AfDKomitet ds. Zmian Regulaminu. Partie zdecydowanie się temu sprzeciwiały. Propozycja podważa zaufanie do demokratycznego rządu Marco Bushman Z FDP. Stephen Brandner von der AfD w swoim przemówieniu wspomina o płci: „W przyszłości takie bzdury zostawimy w niemieckim Bundestagu”. Nazywa zasady praktyki „absolutnie poza światem”. Każda partia powinna mieć prawo do zgłoszenia kandydata na prezydenta. Politycy lewicy mówią o „obrzydliwej ilości brązu” John Gorde. “To jest dziwne.” Coraz głośniejsze są apele komisji sejmowej AfD.

11.40: „Zwłaszcza w tym Parlamencie robimy swoją część, aby zapobiec pogłębianiu się podziałów w Europie” – mówi Schubel. Dziękuję za wsparcie, jakiego udzielił w tym okresie Lider Bundesstock. Posłowie to pochwalili. „Wszyscy mamy takie same prawa jak członkowie parlamentu i prezydent musi je monitorować”. Schubel zakończył przemówienie i otrzymał brawa.

Wolfgang Schäuble: Starszy prezydent otrzymał wiele braw za swoje pożegnalne przemówienie.  (Źródło: dpa / k Needfeld)Wolfgang Schäuble: Starszy prezydent otrzymał wiele braw za swoje pożegnalne przemówienie. (Źródło: K. Needfeld / DPA)

O 11.30 Infekcja koronowa Odbyły się równie kontrowersyjne dyskusje. Demokracja parlamentarna zdała bezprecedensowy test. „To doświadczenie będzie dla nas bardzo przydatne w przypadku innych globalnych wyzwań”. Ale: „Polityka nie wszystko dobrze wie”. Posłowie powinni zawsze brać pod uwagę interes publiczny. „Każdy z nas po prostu nie reprezentuje części populacji”.

READ  Polska oskarża Białoruś o prześladowanie Polaków

11.15 Prezydent Shouble oficjalnie rozpoczyna spotkanie. Powitał prezydenta federalnego Franka-Waltera Steinmeiera, prezydent Angelę Merkel i byłą przewodniczącą Bundestagu Ritę Sasmood. W oczach parlamentu Schoupell mówi: „Oto miejsce, w którym możemy się spierać”. To jest scena polityczna, na której otwarcie dyskutuje się o różnych poglądach. „Musimy szukać kontrowersji we wspólnocie i przedstawiać je publicznie w parlamencie”. Polityka nie służy egoizmowi grupy społecznej.

11:00: spotkanie otwiera Wolfgang Schௌuble. Następnie skomentował to Bernd Baumann, kierownik parlamentarny komisji sejmowej AfD. W tej sprawie poszukuje starszego członka Bundesstocku Aleksander CowlandW trakcie spotkania następca Schäuble przewodniczy posiedzeniu do czasu wyboru, a sam Schäuble nie pełni funkcji starszego lidera. Carsten Schneider, parlamentarny dyrektor wykonawczy komisji sejmowej SPD kategorycznie odrzuca ten wniosek i opowiada się za Schubel jako starszym liderem. Większość członków Puntestock również odrzuciła wniosek w sondażu. Schäuble, jako starszy prezes, będzie przewodniczyć posiedzeniu do czasu ustalenia następcy.

Continue Reading

Top News

Moraviki ostrzega UE, aby nie rozpoczynała „trzeciej wojny światowej”

Published

on

Sąsiednie państwa Szef Rządu RP

Moraviki ostrzega UE, aby nie rozpoczynała „trzeciej wojny światowej”

Cięcia finansowe?  Bronimy naszych praw w każdy możliwy sposób” – powiedział Mateusz Morawiecki

Cięcia finansowe? Będziemy bronić naszych praw w każdy możliwy sposób” – powiedział Mateusz Morawiecki

Źródło: AFP

W tym momencie zobaczysz treść z Podigee

Aby komunikować się z Podigee i innymi sieciami społecznościowymi lub je wyświetlać, potrzebujemy Twojej zgody.

Czy UE powinna ciąć, czy przestać finansować Polskę w kontrowersji o praworządność? Premier Polski Mateusz Morawiecki ostrzega przed takimi scenariuszami – i grozi spowolnieniem.

iW sporze o praworządność polski premier Mateusz Morawiecki mówił o „trzeciej wojnie światowej” i ostrzegał UE przed wstrzymywaniem obiecanych środków dla swojego kraju.

„Kiedy rozpoczną III wojnę światową, będziemy bronić naszych praw w każdy możliwy sposób” – powiedział Moraviki brytyjskiej gazecie. „Czasy finansowe”. Nie wykluczył też, że Warszawa może zablokować ważne projekty unijne, takie jak zmiany klimatyczne.

Tłem dla obecnych kontrowersji jest orzeczenie polskiego Trybunału Konstytucyjnego, zgodnie z którym istotne części prawa unijnego są niezgodne z Konstytucją RP. Decyzja ta jest uważana przez Komisję Europejską i wiele państw za zbyt skomplikowaną, ponieważ mogłaby dać narodowo-konserwatywnemu rządowi PiS powód do ignorowania niepożądanych orzeczeń Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS).

Ponadto Warszawa od lat jest krytykowana za reformę polskiego sądownictwa. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula van der Leyen zapowiedziała, że ​​zablokuje miliardową pomoc koronową dla Polski do czasu wycofania niektórych reform sądownictwa.

Moraviki postrzega to jako „praktykę przypominającą dyktando”

Moravic powiedział, że Komisja Europejska narusza europejskie prawo, nie zatwierdzając ani nie odrzucając pomocy Corona dla jego kraju. Polska jest gotowa czekać na te pieniądze. „Wtedy to rozumiemy. Jest wiele dowodów na to dyskryminacyjne traktowanie i podejście podobne do podejścia Komisji Europejskiej”. Moraviki wspomniał również w wywiadzie o tzw. funduszach synchronizacyjnych przeciwko nierównościom gospodarczym i społecznym w krajach UE. .

Czytaj więcej

Angela Merkel zrobiła to, co zawsze robiła przez 16 lat: próbowała ochłodzić sytuację

W wywiadzie Moraviki oskarżył UE o wysuwanie żądań wobec swojego kraju „z pistoletem przy głowie”. Wskazał, że ETS już wcześniej występował o sankcje wobec Polski z uwagi na fakt, że organ regulacyjny, który karze sędziów, nadal działa wbrew odmiennemu orzeczeniu ETS.

Szef polskiego rządu ponownie zapowiedział rozwiązanie kontrowersyjnej komisji dyscyplinarnej.

READ  Bundestag: SPD, FDP i Zieloni chcą reformy wyborczej bez unii
Continue Reading

Trending