Connect with us

Tech

Wybór przeglądarki: Microsoft Edge pokonuje Safari firmy Apple

Published

on

Statcounter to firma, która od dobrych 20 lat analizuje ruch internetowy, dzięki czemu ma również wgląd w to, ilu użytkowników korzysta z przeglądarki. Badania obecny układ Na przykład tam, gdzie liczby użytkowników są wykreślane w czasie od marca 2021 do kwietnia 2022, jedna krzywa jest bardzo wysoka, a wiele z nich jest pogrupowanych w klastry na dole wykresu. Na szczycie jest Google Chrome, który prawie zawsze osiąga 70 procent na komputerach stacjonarnych (66,64 procent w badanym okresie).

Więc ta część badania nie jest zaskakująca. Z drugiej strony nowe jest to, co dzieje się w kolejnych szeregach. Edge i Safari rywalizują tam od listopada. W końcu przeglądarka Microsoftu wygrała ten wyścig z nieco ponad dziesięcioma procentami rynku. Konkurencją Apple’a rządzi 9,6 proc. numer cztery to ognisty lis Niecałe osiem procent, a znacznie później Opera 2.4 i druga przeglądarka Microsoftu, Internet Explorer, z wynikiem nieco poniżej jednego procenta.

Microsoft nie jest reprezentowany na urządzeniach mobilnych

Jest trochę inaczej Zamów Tapożary I na smartfony nie na miejscu. Chrome wciąż jest tutaj na szczycie, ale różnica do drugiego miejsca, Apple Safari, jest tutaj znacznie mniejsza, zwłaszcza w przypadku tabletów. Microsoft nie odgrywa żadnej roli w przeglądarkach tych urządzeń.

Jednak niezwykłe jest to, że Microsoft łata wiele oprogramowania Edge na urządzeniach stacjonarnych, ponieważ Explorer jest nadal używany na starszych urządzeniach z systemem Windows 8.1 lub 7. Jednak nie jest już dostępny dla Windows 10 i 11, tylko Edge .

Nowa przeglądarka Microsoftu weszła dalej na niemiecki rynek komputerów stacjonarnych (14 procent). Jednak to wystarczy tutaj tylko na trzecie miejsce, ponieważ Firefox w tym kraju jest drugą wyraźną liczbą po Chrome. Być może wynika to między innymi z tego, że Niemcy przywiązują dużą wagę do ochrony danych i uważają, że szczególnie Firefox jest do tego zdolny.

READ  Asteroidy bliskie Ziemi dzisiaj: Te asteroidy zbliżają się do Ziemi – 2 potencjalnie niebezpieczne!

Jaka jest najszybsza przeglądarka?

Jeśli nie masz pewności, czy używasz właściwej przeglądarki, musisz najpierw wyjaśnić, co jest dla Ciebie ważne. Jeśli chodzi o szybkość, czyli jak szybko strony ładują się na ekranie, Safari i Edge są na szczycie. w jednym Test prędkości przeprowadzony przez firmę zajmującą się bezpieczeństwem Internetu Avast Oczywiste jest, że chrom został pokonany. Oprah też się spóźnia. Według testu Firefox jest najwolniejszy. Być może fakt, że Safari i Edge są szybsze, wynika z faktu, że są one ściśle dostosowane do stacjonarnych systemów operacyjnych Apple i Microsoft. W Apple wszystko jest również zaprojektowane dla komputerów Mac, a Safari jest również nieco szybsze niż Edge w teście prędkości.

Kto oferuje najlepsze dodatki?

Smaki są różne, każdy ceni coś innego. Jednak prawie wszystkie rozszerzenia (zwane również wtyczkami, dodatkami lub rozszerzeniami) są dostępne dla wszystkich głównych przeglądarek. Obejmuje to ulepszenia w renderowaniu stron, tłumaczenia z innych języków, ulepszenia ochrony danych i bezpieczeństwa danych, powiadomienia o nowych wiadomościach e-mail i czytanie treści internetowych – żeby wymienić tylko kilka. Tylko z Safari wybór jest wyraźnie ograniczony. Możesz znaleźć rozszerzenia Chrome tutajNa krawędzi tutajDla Firefoksa tutaj i dla opery tutaj. W Safari musisz kliknąć przycisk „Safari” w lewym górnym rogu otwartej przeglądarki, a następnie wybrać wpis „Rozszerzenia Safari”.

Którą przeglądarkę powinienem wybrać, jeśli prywatność jest dla mnie ważna?

Często słyszy się, że Firefox jest najbezpieczniejszą przeglądarką, jeśli chodzi o zapobieganie szpiegom danych. Badacz bezpieczeństwa i bloger Mike Kokitz kontynuował to stwierdzenie w szczegółowej analizie. Jego pierwsza realizacja była zaskakująca:

Firefox nie jest przyjazną dla prywatności przeglądarką po wyjęciu z pudełka. Ekspert ds. prywatności Mike Kokitz

Kuketz wyjaśnił to szczegółowo w swoim wielostronicowym studium. Ogólnie rzecz biorąc, Firefox jest bardzo rozmowny i wysyła wiele próśb do Mozilli (organizacji stojącej za Firefoksem) bez wiedzy użytkowników. Przynajmniej – to dobra część wiadomości – ale w przeciwieństwie do swoich konkurentów, takich jak Google Chrome czy Microsoft Edge, Firefox może zostać przekształcony w przeglądarkę przyjazną prywatności. Jak to dokładnie działa Kuketz opisuje bardzo szczegółowo na swoim blogu. Jeśli jest to dla Ciebie zbyt skomplikowane, możesz podać kilka podstawowych wskazówek:

  • Na przykład w sekcji „Ustawienia” / „Prywatność i bezpieczeństwo” można wybrać Ściślejszą ochronę, po której ogólnie będzie wykorzystywane mniej danych.
  • Jeśli chcesz ograniczyć ciekawość Mozilli, usuń zaznaczenie opcji Wysyłaj dane śledzenia, badania i inne do Mozilli w Ustawieniach / Prywatność i bezpieczeństwo / Zbieranie i używanie danych przez przeglądarkę Firefox.
  • A jeśli nie chcesz, aby dane przepływały do ​​Google, możesz zmienić domyślną wyszukiwarkę w Ustawieniach / Wyszukiwanie, dezaktywować Pokaż sugestie wyszukiwania, a także w Ustawieniach / Prywatność i bezpieczeństwo / Chroń przed fałszywym i niebezpiecznym oprogramowaniem, a także usunąć Wszystkie tagi.
READ  DOOM Eternal - DOOM Eternal Lore-wideo / aktualizacja nowej generacji

Mimo całej krytyki Kuketz jednocześnie twierdzi, że pod względem ochrony danych nie ma lepszej przeglądarki niż Firefox.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tech

Katastrofa Magentacloud: Telekom czekał na użytkowników Maca od miesięcy

Published

on


ten Telekomunikacja Tak jak kilka miesięcy po zastąpieniu fioletowa chmura Nadal mam problemy z ponownym połączeniem wszystkich użytkowników. Podczas gdy Windows od dawna ma nowe oprogramowanie, użytkownicy Maców zostali porzuceni w deszczu, mimo zapewnień, że wkrótce zostanie ono wydane.

Telekom mówi wkrótce, ale to nic nie znaczy

Czasami reklamy nie są tak cenne: pod koniec zeszłego roku Telekom zmienił technologię usługi przechowywania online Magentacloud, co również wymagało nowego oprogramowania po stronie użytkownika. W systemie Windows oprogramowanie zapewniające automatyczną synchronizację danych istnieje już od dłuższego czasu. Użytkownicy komputerów Mac są obiecani Strona aplikacji MagentacloudNowa aplikacja będzie dostępna „w najbliższych tygodniach”. Problem: Jak pisze Hayes, to zdanie istnieje od miesięcy.
W najbliższych tygodniach: jest tu od miesięcy

Czas zapytać Telekom, czy można się spodziewać, że użytkownicy komputerów Mac będą mogli ponownie uzyskać dostęp do pamięci w chmurze za pośrednictwem oprogramowania. Odpowiedział rzecznik firmy gorąco: Nie można jeszcze podać daty, „ale zakładamy, że będzie ona dostępna wkrótce. Oprogramowanie jest obecnie w fazie testów”. Firma nie chce nawet wydać tak niejasnego oświadczenia o przyczynie opóźnienia, ale milczy. Użytkownicy komputerów Mac mogą zrobić tylko jedno: poczekaj i zobacz, dane Telekom i tak nie są zbyt przydatne do oceny rzeczywistej sytuacji.

zanurzony w zmianach

Tym samym nawet miesiące po rozpoczęciu zmiany trzeba udowodnić, że Telekom był przytłoczony. W momencie zmiany na początku grudnia usługa w chmurze całkowicie przestała działać na kilka dni. Nawet wtedy przesyłanie, pobieranie, uprawnienia i inne ważne funkcje nie działały płynnie, co skutkowało obfitością Wkład do forum wsparcia doprowadziło.

Według Heise, chmura Telekom znajdowała się w Strato, ze zmianą technologii wprowadzoną wewnętrznie i oparciem się na projekcie „Nextcloud” open source, który z kolei opiera się na Open Telekom Cloud (OTC). Być może fakt, że oprogramowanie Mac nie mogło zostać udostępnione po miesiącach, wskazuje, że konfiguracja nie była optymalna. Ciekawie będzie zobaczyć, kiedy to w końcu wyjdzie.

READ  Cyberpunk 2077: W tym roku nie będzie więcej aktualizacji ani DLC

Pobierać ; MagentaCloud – Użyj Telekom Cloud
Zobacz też:


Telekom, Cloud Storage, Media Center, Darmowa poczta, MagentaCLOUD
Telekom, Cloud Storage, Media Center, Darmowa poczta, MagentaCLOUD

Continue Reading

Tech

Zobacz remastery, adaptery i elementy podrzędne na adresach IP Square Enix

Published

on

od Rhonda Bachmann
Na początku tego miesiąca szwedzka firma Embracer Group nabyła zachodnie studia Crystal Dynamics, Eidos-Montréal i Square Enix Montreal. Firma wyraźnie ma pewne plany dotyczące marek i nie chodzi tylko o kontynuację, ale także o regenerację, regenerację i podpunkty.

Na początku maja szwedzka grupa Embracer ogłosiła, że ​​większość Przejęcie zachodniego biznesu Square Enix. Obejmuje to studia Crystal Dynamics, Eidos-Montréal i Square Enix Montréal, ze znanymi markami, takimi jak Deus Ex, Tomb Raider, Legacy of Kain czy Thief. Oczywiście firma rozważa kontynuację popularnej serii gier. W swoim ostatnim briefingu finansowym Embracer Group ujawnił, że może wyobrazić sobie więcej z przejętymi markami.

Grupa Embracer chce korzystać z pozyskanych adresów IP

„Widzimy ogromny potencjał nie tylko w sequelach, ale także w remasterach, adapterach i podpozycjach, a także projektach Transmedia w grupie” – napisała firma w swoim raporcie. Studia, za które Embracer Group zapłaciła 300 milionów dolarów, nie zostały jeszcze przejęte. Jednak według firmy transakcja ma zostać sfinalizowana w trzecim kwartale 2022 roku. Po tym czasie szwedzka grupa będzie miała 124 własne studia gier.

Embracer Group wydała kilka przeróbek i aktualizacji niektórych przejętych marek, takich jak Destroy All Humans! oraz Kingdoms of Amalur i Spongebob Kanciastoporty. Podobno Eidos-Montréal jest obecnie Kilka projektów opartych na Unreal Engine 5 Ona jest w pracy. Tymczasem Crystal Dynamics i The Initiative nadal działają Razem na ekskluzywnej konsoli Xbox Perfect Dark.

Źródło: via Śruba do gier

READ  Czy Face ID zapewnia miejsce na nowe funkcje? ⊂ · ⊃ CURVED.de
Continue Reading

Tech

Paleontolodzy mylą „skamieniałości duchów” – nowa forma formowania skamieniałości ujawnia nieoczekiwaną odporność pradawnych alg wapiennych

Published

on

Zaskakujące odkrycie: przez przypadek paleontolodzy odkryli zupełnie nową formę skamieniałości – maleńkie odciski na pradawnym pyłku, zarodnikach i aglomeratach organicznych. Te „skamieniałości duchów” pochodzą z alg wapiennych, których muszle były kiedyś wciskane w te podłoża i które przez miliony lat pozostały jako zdumiewająco szczegółowe odciski. Te mikroskamieniałości dowodzą jedynie, że glony wapienne przetrwały nawet w kwaśnych oceanach w minionych okresach interglacjalnych.

Mikroskamieniałości są ważnymi świadkami przeszłości. Małe skamieniałości mogą ujawnić, na przykład, kiedy pierwsze komórki Albo pierwsze glony eukariotyczne na naszej planecie. Również pierwsze skamieniałości ziemskie stworzenia W formie grzyba naukowcy już odkryli.

Ślady muszli kości ogonowej na 183-milionowym kawałku materii organicznej. © Slater, Bowen i in. / Nauki ścisłe

Na szlaku alg wapiennych

Skamieniałe ślady planktonu tworzącego muszle, takie jak otwornice lub kokolitofory, są szczególnie interesujące poza paleontologią. Ponieważ te często glony wapienne Abstrakcyjne organizmy morskie reagują wrażliwie na zmiany temperatury i kwasowości wody morskiej. Dlatego ich skamieniałości pozwalają wyciągnąć wnioski na temat klimatu przeszłości, a zwłaszcza konsekwencji prehistorycznych, ciepłych faz.

„Paleontolodzy zwykle szukają skamieniałości tych wróbli – a jeśli ich nie znajdują, zwykle zakładają, że te starożytne społeczności planktonu upadły” – wyjaśnia główny autor Vivi Vajda ze Szwedzkiego Muzeum Historii Naturalnej w Sztokholmie. Jak dotąd wyglądało na to, że te wapienne glony zniknęły w minionych czasach ekstremalnego globalnego ocieplenia i zakwaszenia oceanów.

Odkrycie pod mikroskopem elektronowym

Jednak szansa na ich odnalezienie obala to – i ujawnia zupełnie nową formę mikroskamieniałości. Zostało to odkryte przez Vajdę, pierwszego autora Sama Slatera i ich kolegów, gdy chcieli zbadać próbki skał sprzed 183 milionów lat z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii i Japonii pod kątem pyłku i innej materii organicznej. Aby to zrobić, najpierw potraktowali próbki kwasem, który rozpuszcza minerały wapienne, a tym samym sprawia, że ​​ślady organiczne są bardziej widoczne.

READ  Jeden interfejs użytkownika 4 oparty na systemie Android 12 jest już rozpowszechniany

Kiedy naukowcy zbadali następnie swoje próbki pod mikroskopem elektronowym, zauważyli coś zaskakującego: ślady mniejszych struktur można było zobaczyć na powierzchni drobnych pyłków, zarodników i aglomeratów organicznych – łusek alg wapiennych. Chociaż skamieniałości tych organizmów zostały zniszczone dawno temu, odciski skorupy przetrwały miliony lat. „Odkrycie 'widmowych skamieniałości’ było całkowicie nieoczekiwane!”, mówi Slater.

Nawet detale są doskonale zachowane

Szczegółowa ochrona tych skamieniałych odcisków palców jest niemal zdumiewająca: „Skamieliny duchów są bardzo małe – mają rozmiar 5 mikrometrów i są 15 razy cieńsze niż ludzki włos” – mówi współautor Paul Bowen z University College London. Ale szczegóły
Oryginalne panele osłonowe są nadal w pełni widoczne. „Możesz nawet określić rodzaj kokolitofory na podstawie żeber, łuków i szwów.

Następnie, aby dowiedzieć się, czy te skamieliny duchów były zjawiskiem, które wystąpiło tylko w krótkim czasie w historii Ziemi iw niektórych miejscach, naukowcy zbadali również próbki skał z innych epok geologicznych, w tym z wczesnej i środkowej kredy. Tam też znaleźli to, czego szukali. „Znaleźliśmy skamieniałości odcisków w obu ciepłych okresach kredy” – mówi zespół. „To pokazuje, że ta ochrona nanoskamieniałości nie jest wyjątkowa dla wczesnego okresu jurajsko-byskiego”.

Przepis: woda z gliny, wyciskania i kwaśna woda porowa

Ale jak pojawiły się te niezwykłe skamieniałe odciski palców? Kiedy glony wapienne umarły miliony lat temu i opadły na dno morskie, stopniowo pokrywały je osady wraz ze szczątkami innych żywych istot. Na przykład, gdy w pobliżu pyłku znajdują się resztki glonów wapiennych lub kępy odchodów, są one ściskane przez rosnące ciśnienie w gruncie. W rezultacie twarde wapienne łupiny ziaren wapiennych dociskały się do bardziej miękkich powierzchni przylegających do nich śladów.

Zespół odkrył, że skamieliny duchów gromadzą się w warstwach skał, które kiedyś powstały z drobnych, bogatych w substancje organiczne złóż gliny. „To wskazuje, że materia organiczna była ważnym warunkiem wstępnym, ponieważ zapewniała odkształcalne podłoże, na którym odciski palców zostały odciśnięte” – wyjaśniają Slater i współpracownicy. „Jednocześnie wyjaśnia to również, dlaczego wapno ze skórki jest następnie rozpuszczane: wysoki poziom materii organicznej może powodować zakwaszenie wody w porach podczas formowania”.

READ  Klasyczne gry na małe i duże przerwy za darmo zamiast 1,89 €
faza ciepła
Skamieniałości duchów ujawniają, że glony wapienne przetrwały nawet prymitywne, ciepłe okresy. © Slater, Bowen i in. / Nauki ścisłe

Algi wapienne przetrwały nawet ciepłe fazy

Zdaniem naukowców mikroodbitki nie tylko ujawniają nową formę formowania się skamielin, ale także dostarczają zupełnie nowego wglądu w historię i klimat Ziemi. „Wkrótce stało się jasne, że ślady mchu wapiennego były również powszechne w okresach, gdy naturalne kokolitofory były rzadkie lub nieobecne – co było całkowitą niespodzianką!” „Skamieliny duchów pokazują, że zapis kopalny czasami nas zwodzi i że istnieją inne sposoby ochrony wapiennego nanoplanktonu”.

Wbrew powszechnemu przekonaniu populacje alg wapiennych nie załamały się podczas prymitywnych faz ocieplenia w okresie jurajskim i kredowym. Zamiast tego wici wapienne najwyraźniej nadal się rozwijały pomimo ocieplenia i zakwaszenia oceanów w tym czasie. „Odkryte przez nas odciski palców pokazują odporność tych społeczności nanoplanktonu w kilku poprzednich ciepłych okresach” – mówi Slater i jego zespół.

Może to oznaczać, że glony wapienne są bardziej zdolne do przystosowania się do zmian warunków oceanicznych niż wcześniej sądzono – i może to również dotyczyć obecnej zmiany klimatu. „Te skamieliny zastępują naszą wiedzę o tym, jak wapniowy nanoplankton reaguje na ocieplenie” – mówi współautor Richard Twitchett z Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. (Nauka, 2022; doi: 10.1126/nauka. abm7330)

Źródło: University College London

Continue Reading

Trending