Connect with us

sport

„Wszystkie karty zagrane”: anulowanie Iron Man 70.3 Drezno i ​​jego tło

Published

on

Getty Images Iron Mana

W ubiegłą środę po południu zarejestrowani uczestnicy Ironman 70.3 Dresden otrzymali wiadomość e-mail zatytułowaną „Aktualizacja wydarzenia”. Ogłoszono, że wyścig nie może się odbyć zgodnie z planem 31 lipca.

Mimo tego krótkoterminowego odwołania, zaledwie cztery dni przed zawodami, nikt nie był poważnie zaskoczony, bo jak zawsze: plotki rozeszły się i ostatecznie zostały potwierdzone, posty są udostępniane, a każdy wie coś z różnych źródeł.

Wszystko zaczęło się toczyć po jednym MDR . składka, który zakwestionował posiadanie Iron Mana 70.3 Drezno. Odwołanie wydawało się pewne, ale organizatorzy trzymali się dyskretnie i zamiast tego opublikowali Poradnik dla sportowców, który nadchodził od dawna, tylko po to, by następnego dnia wysłać wspomniany e-mail.

Tyle znaków zapytania, bez potu

Jak to się mogło stać? Dlaczego start pierwszego wyścigu nie powiódł się? Jakie jest prawdopodobieństwo zapowiedzianego przesunięcia na wrzesień po tej dramacie i co się stanie, jeśli ta nowa data w ogóle mi nie odpowiada?

Wiele osób dotkniętych chorobą zadało sobie między innymi te pytania. Poprosiliśmy Ironmana i Olivera Schieka, szefa okręgu DACH, aby przemówił.

Proces planowania tras i jego pułapki

Nie ma konkurencji bez toru – to bardzo jasne. Każdy powinien też mieć świadomość, że proces planowania trasy, zwłaszcza na duże wydarzenie w przestrzeni miejskiej, może być bardzo długi i czasochłonny. W przypadku pierwszego wydarzenia w Dreźnie proces ten trwa jak dotąd ponad rok, twierdzi Schick. „Przede wszystkim trzeba uzyskać zezwolenie na imprezę publiczną, które z kolei składa się z kilku podczęści, na przykład z punktu widzenia prawa o ruchu drogowym. Wyjaśnia, że ​​te zezwolenia są bardzo złożone, zwłaszcza gdy tor znajduje się w sercu Miasto.

Na początku wydarzenia została wstępnie uzgodniona propozycja trasy, która została następnie opublikowana i ostatecznie musiała zostać skoordynowana z odpowiednimi społecznościami i regionami. „W Dreźnie w ciągu ostatnich kilku miesięcy doszło do wielu sytuacji, takich jak nieoczekiwane place budowy i zmiany w zarządzaniu ruchem. Musieliśmy dostosować trasę”, mówi Schick. Efektem tej modyfikacji był opublikowany kilka tygodni temu rower rowerowy, który wywołał wiele dyskusji: około 400 metrów więcej niż tor oryginalny, kręty tor, rzekomo niebezpieczne zjazdy i słaba nawierzchnia drogi były najczęściej wymienianymi punktami pojawiające się niezadowolenie . To również dotarło do Iron Mana. „Zmieniająca się ścieżka stała się tak problematyczna, że ​​w zeszłym tygodniu ponownie usiedliśmy ze wszystkimi zaangażowanymi, aby stworzyć bezpieczną i uzasadnioną trasę dla wszystkich”, mówi Oliver Schick.

READ  Tour of Catalonia: Sonny Colbrelli upadł po sprincie do końca pierwszego etapu, mając zawał serca

W przypadku ostatniego w tym czasie toru na dwóch 45-kilometrowych trasach na drodze federalnej B6 zawarto ostateczne porozumienie i potwierdzono, że udzielono zgody i rozpoczęto dalszą koordynację. „Ale na początku tego tygodnia, z punktem kulminacyjnym w środę, doszło do sytuacji, w której musieliśmy przyznać, że było wiele problemów, których nie można było rozwiązać w krótkim czasie i których nie przewidywano tydzień temu, Schick wyjaśnia. Niektóre czynniki – drogi ewakuacyjne, mieszkańcy, dostęp do szpitali i usług opiekuńczych, farma zbiornikowa – nie zostały w 100% właściwie ocenione przez wszystkich zaangażowanych. Ponadto te złożone zamknięcia dróg wymagają wcześniejszego powiadomienia. „W pewnym momencie wszyscy z niego wyrośliśmy, niezależnie od tego, czy jest to Iron Man, zarząd ruchu drogowego, czy miasto Drezno” – przyznaje szef Iron Man Germany.

Napływ zadań był zbyt duży, aby poradzić sobie w pozostałym czasie, aby w końcu można było zaoferować bezpieczną i przejezdną trasę. „Ostatnią rzeczą, jakiej pragniemy, jest wypadek spowodowany nieodrobieniem pracy domowej i spowodowaniem wielkiej krzywdy, zwłaszcza ludziom. Nie mogłem już tego wykluczyć” – mówi Sheek.

Połączenie w ostatniej chwili?

Punktem, który powoduje największy brak zrozumienia wśród większości sportowców, jest spóźniona komunikacja ze strony organizatora. Dlaczego publikowany jest przewodnik sportowy, kiedy wydaje się pewne, że jego anulowanie jest nieuchronne? „W zeszłym tygodniu było już jasne, że to będzie walka. Osobiście nadal uważam, że we wtorek możemy to zrobić” – mówi Schick. Ale w środę wszystkie karty zostały w końcu zagrane. „Ale potem zajęło nam kolejną godzinę lub dwie, zanim skoordynowaliśmy komunikację z naszym partnerem Dresden. Oczywiście musieliśmy również przygotować się na to, na co odpowiemy w pierwszym kroku, w końcu każdy uczestnik potrzebuje rozwiązania, które odpowiada jego potrzebom ”, mówi Schick.

READ  Grupa B: Pierwsze zwycięstwo nad Danią – przekonuje Federacja Kobiet

Elastyczne rozwiązania dla sportowców

Nawet gdy większy gniew opada, uczestnicy stają przed pytaniem, co zrobić z poniesionymi już kosztami. W końcu zakwaterowanie, bilety kolejowe itp., które zostały już opłacone, niekoniecznie muszą być anulowane w krótkim czasie. Znalezienie rozwiązania tego problemu jest obecnie głównym zadaniem organizatora. „Nawet jeśli to nikomu nie pomoże w pierwszym kroku, chciałbym formalnie przeprosić sportowców i bardzo mi przykro, że jesteśmy w takiej sytuacji” – mówi Oliver Schick. Obecnie ciężko pracujemy, aby zaoferować sportowcom „elastyczne opcje i rozwiązania”.

Termin do 5 sierpnia

Ostateczny termin to piątek, 5 sierpnia. Najpóźniej w tym dniu Ironman chce proaktywnie podejść do osób, które zostały zgłoszone, aby zaoferować możliwe opcje. „Moją obecną nadzieją, a w tej chwili wygląda to bardzo dobrze, jest to, że możemy naprawdę przesunąć prawdziwą datę zmiany harmonogramu we wrześniu i ta data odpowiada wielu ludziom. Dla niektórych nie będzie to opcja, a dla tych sportowcy będą mieli elastyczne rozwiązania, na które będziemy musieli patrzeć w każdym przypadku z osobna”, mówi Chic. Należy ustalić, czy odroczenie jest ważne i jaki termin zostanie wyznaczony w przyszłym tygodniu. Masz już na myśli historię i wiele możliwych opcji ścieżek, które mogą w szczególności dotyczyć obszarów problemowych. Według Olivera Schicka nie będzie odroczenia do września tego roku, o ile nie będzie można go wdrożyć z pewnością. Innymi słowy: jeśli zostanie ogłoszona nowa data, nie będzie już nie do pokonania. „Nie możemy się znowu zawstydzić”.

- Nie przegap niczego -

– Nie przegap niczego –

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

sport

Komplikacje po upadku koła: Jan Frodeno również musi odwołać Ironman Hawaii

Published

on

Piotr Jakub Mistrzostwa Świata Ironman odbędą się również 8 października w Kailua-Kona bez Jeana Frodino.

Pechowa passa Yan Frodino się nie kończy: po tym, jak mistrz olimpijski i trzykrotny pancerny mistrz świata musiał zdać Mistrzostwa Świata Ironman 2021, które zostały przełożone na St. George (Utah) w maju 2022, tegoroczne walki o tytuł będą koniec jak oni bez niego.

Powodem była komplikacja, która nastąpiła po pozornie nieszkodliwym incydencie: Frodino zdrapał sobie biodro podczas treningu kolarskiego. Jednak później odkryto, że między powięzią mięśniową a otaczającą tkanką (znaną jako zmiana Morela-Lavallée) utworzyła się szczelina, a do powięzi dostał się płyn, który następnie uległ infekcji.

Stężenie infekcji musiało zostać sprawdzone w ten czwartek przez lekarza kadry olimpijskiej i lekarza DTU, wykładowcę specjalnego dr. Casper Grimm (Osnabrück) można otwierać i czyścić. Jak Frodeno poinformował swoich fanów za pośrednictwem wiadomości wideo, w toku są teraz cztery kolejne operacje. W konsekwencji wykluczone zostały dalsze przygotowania do Mistrzostw Świata w Kailua-Kona, które Frodino wygrał w 2015, 2016 i 2019 roku.

„Oznacza to koniec moich marzeń w Kona do 2022 roku” – powiedział Frodino w filmie. Ale wciąż płonie za sportem, który tak bardzo kocha i nadal czuje tę pasję, która motywuje go na nadchodzące miesiące. Ale nie chciał wyglądać jak kolejny staruszek, który nie znalazł końca. Ale teraz musi zrobić sobie przerwę, aby osiedlić się z rodziną w swoim nowym domu w Andorze, zanim rozpocznie się ostatni rozdział jego sportowej kariery.

Frodino już w maju musiał zakończyć swoje walki o tytuł ze smutnym sercem, ponieważ podczas zimowych treningów częściowo zerwał ścięgno Achillesa. Christian Blumenfelt wygrał swoje pierwsze Mistrzostwa Świata Ironman w St. George, wygrywając już wcześniej Igrzyska Olimpijskie w Tokio, a następnie tytuł w Triathlon World Series.

Konfrontacja między Frodino i Blumenfeltem 8 października 2022 roku w Kailua-Kona może być jedynym bezpośrednim pojedynkiem między nimi w długim biegu (3,86 km pływania, 180,2 km jazdy na rowerze i 42,195 km biegu). Jednak spekulacje, że zakończy on swoją imponującą karierę po październiku 2022 r., są teraz zwalniane przez Frodino, który w przyszły czwartek będzie obchodził swoje 41. urodziny: W ciągu najbliższych 14 miesięcy Frodino chciałby mieć więcej wyścigów z najlepszymi trójkami na świecie. ponownie założyć koronę Hawaiian Iron Man – po raz czwarty – 14 października 2023 r.

Wszystkie wyniki długodystansowe od Jana Frodeno

rok Istnienie miejsce Razem 3,8 km pływania 180 km na rowerze Przebiegnij 42 km Uwagi
2014 człowiek z żelaza we frankfurcie 3 8:07:05 45:39 4:33:34 2:43:14
2014 Mistrzostwa Świata Ironman na Hawajach 3 8:20:32 50:56 4:37:19 2:47:46
2015 człowiek z żelaza we frankfurcie 1 7:49:48 46:02 4:08:43 2:50:49
2015 Mistrzostwa Świata Ironman na Hawajach 1 8:14:40 50:50 4:27:27 2:52:21
2016 Iron Man Lanzarote 2 8:44:38 46:52 4:58:18 2:50:03
2016 Wyzwanie Ruth 1 7:35:39 45:22 4:08:07 2:39:18 Najlepszy czas w obecnym świecie na długich dystansach
2016 Mistrzostwa Świata Ironman na Hawajach 1 8:06:30 48:02 4:29:00 2:45:34
2017 Ironman Klagenfurt 1 7:57:20 46:29 4:19:45 2:46:09
2017 Mistrzostwa Świata Ironman na Hawajach 35 9:15:44 48:27 4:20:59 4:01:57
2018 człowiek z żelaza we frankfurcie 1 8:00:58 48:42 4:28:36 2:39:06
2019 człowiek z żelaza we frankfurcie 1 7:56:02 47:12 4:20:14 2:43:57
2019 Mistrzostwa Świata Ironman na Hawajach 1 7:51:13 47:31 4:16:02 2:42:43
2020 zobaczyć w domu około 8:30 około 47:30 około 4:10 około 3:01 Pływanie w basenie z przeciwprądem, wirtualna jazda na rowerze na Zwift (183 km), maraton na bieżni
2021 Drzewo Bitwa Royale 1 7:27:53 45:58 3:55:22 2:44:21 Pojedynek z Lionelem Sandersem
2022 Wyzwanie Ruth DNF Wyjdź po uruchomieniu 3

- Nie przegap niczego -

– Nie przegap niczego –

Continue Reading

sport

Barcelona: pechowy debiut Lewandowskiego | Sporty

Published

on

Barcelona sfrustrowana przeciwko Vallecano |

Pechowy debiut Lewandowskiego

Pierwszy występ Roberta Lewandowskiego bez bramek (33) w lidze hiszpańskiej!

Lewandowski konsekwentnie strzelał bramki na początku sezonu z Bayernem Monachium od siedmiu lat, ale nowy napastnik Barcelony nie strzelił gola w zremisowanym 0:0 meczu z Rayo Vallecano.

Lewandowski przeniósł się z Bayernu Monachium do Barcelony po tygodniach zniesławienia. Ostatecznie Barcelona zapłaciła wymaganą kwotę 45 milionów! Ale katalońska drużyna uzyskała zgodę na grę z napastnikiem dopiero w piątek. Teraz był entuzjastycznie celebrowany przez fanów Barcelony, gdy tylko wyszedł na boisko w zielonym Bentleyu.

► Pierwsza akcja Lewandowskiego w 13. minucie: napastnik umieszcza piłkę nad bramkarzem Dimitrievskym w siatce, ale bramka nie jest przyznawana z powodu spalonego.

Wtedy Rafinha, Dembele i Badri zmarnowali swoje szanse. Tuż przed przerwą Ter Stegen uratował Barcelonę przed odpadnięciem w starciu z Alvaro.

► 53 min: Lewis prawie pierwszy gol, ale Dimitrievsky łapie go, zanim zdoła obrócić piłkę nad linię bramkową.

► 82 min: Znowu nic! Strzał Lewandowskiego z 16 metrów leci daleko od pola karnego. Pozostaje 0-0 do ostatniego gwizdka.

po każdej rzeczy: W zeszłym sezonie Rayo wygrał dwa mecze z faworytami, a teraz Barcelona zdobywa punkt. Ale loteria na początku pozostaje ogromnym rozczarowaniem…

READ  Max Eberl zostanie menedżerem Borussii Monchengladbach als aufhören
Continue Reading

sport

BVB nie dowiaduje się już więcej: MODIST „Money Eagle” nie jest wart swojej ceny

Published

on

BVB podpisał kontrakt z Anthonym Modeste. Transport wiąże się z ogromnym ryzykiem. Zawieszenie.

Dortmund – spal pieniądze, są dobrzy w BVB. Potwierdzają to liczne przykłady z niedawnej przeszłości: Emre Can, Julian Brandt, Nico Schulz czy Thorgan Hazard – żeby wymienić tylko czterech graczy z obecnego składu BVB. Nie tylko kosztowały wygórowane opłaty transferowe, ale nie, panowie również byli dobrze opłacani za swoją pracę w Dortmundzie.

nazwisko rodowe Anthony „Tony” Mbo Agogo Modeste
Chłopak 14 kwietnia 1988 (lat 34), Cannes, Francja
rozmiar 1,87 m²
obecna drużyna 1. FC Kolonia

BVB nie dowiaduje się już więcej: MODIST „Money Eagle” nie jest wart swojej ceny

Teraz, wraz z Anthonym Modestem, kolejny gracz dołącza do BVB Borussii Dortmund Musisz go właściwie używać. Francuz, 34-letni dziadek w piłce nożnej, przenosi się z 1. FC Köln do BVB i ma zarobić w Dortmundzie sześć milionów euro w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Za chwilę. proszę co? Sześć milionów? Tak, dobrze przeczytałeś.

Modeste, który zastąpi Sebastiana Hallera w BVB po zdiagnozowaniu guza jądra, nie grał w Lidze Europy ani Lidze Mistrzów. Występy dla pierwszej drużyny narodowej? zero. Liderzy klubu mają nadzieję, że Dortmund zdobędzie tytuły mistrzowskie. Tak nie, to jasne.

Napastnik VPVB Anthony Modeste ma tylko jedną karierę, aby „zarobić pieniądze”

Po raz kolejny zwykłemu graczowi udało się wyciągnąć węgle z kieszeni workowatych spodni. Modest mógł uzyskać porady od Emre Cana, Juliana Brandta, Nico Schulza lub Thorgana Hazarda. Mężczyźni muszą zarabiać w BVB do ośmiu i pół, siedmiu i pięciu milionów euro rocznie. Dlatego w weekendy nadal wygodnie siedzą na ławce – lub, w przypadku Schulza, na trybunach. Łatwe pieniądze – lub miliony.

Tak, osądzanie Modeste’a przed założeniem ligowej koszulki nie jest w dobrym angielskim stylu, ale sam Modest powiedział kiedyś, że miał nie tylko karierę, by „wygrywać tytuły, ale także zarabiać pieniądze”. W tym momencie przepraszamy, że trzy i pół miliona euro, które otrzymał dla 1. FC Köln ostatnim razem, nie wystarczyło.

Anthony Modeste podobno przeniósł się do BVB za 5 milionów euro. W Dortmundzie powinien zarobić sześć milionów euro.

© Laci Perenyi / Imago, fotoinstalacja: RUHR24

To, że Modesty jest samolubnym „orłem pieniędzy”, wyszło na jaw w przeszłości. Po raz pierwszy opuścił MODESTI 1. FC Köln w 2017 roku – by przenieść się do Chin z wielką pompą. W kraju nieograniczonych możliwości, jakim były Chiny, przynajmniej pod względem struktury wynagrodzeń, Modest zarobił ponad 11 mln euro netto (!) za swoje roczne zaangażowanie, podały media. Ponadto podobno nadeszły premie w wysokości pięciu i pół miliona euro. Święta Maria.

READ  Wolfgang Fahrian nie żyje! Był stałym bramkarzem na Mistrzostwach Świata FIFA

BVB daje Anthony’emu Modeste’owi to, czego chce: dużo pieniędzy

Po rocznej wypożyczeniu Modest wrócił do 1. FC Köln, aby od razu zagrać w innym klubie na Dalekim Wschodzie. Jednak szło dobrze tylko przez dwa miesiące: Modest nagle znalazł się bez klubu, zanim jego piłkarz „fizz” został wydalony z klubu trzy miesiące później.

Obecnie: Modeste strzelił 20 goli przeciwko 1. FC Köln w Lidze Europy w zeszłym sezonie. Ale nie ma ochoty na Europę z „fizzem”. Modeste dał jasno do zrozumienia w ostatnich tygodniach, że chce opuścić Kolonię, jeśli przekona go oferta. Teraz wiemy: oczywiście miał na myśli oferowaną pensję i to jest oczywiste, ale do końca być może żaden klub nie mógłby mu zaoferować pensji, która prawie podwoiła się – dopóki nie pojawiła się główna rola.

Anthony Modeste (z lewej) strzelił 1. FC Köln w Lidze Europy. Ale teraz gra w Lidze Mistrzów.

© Dennis Ewert / RHR-FOTO

Podobnie jak w 2017 roku, Modest broni się teraz przed zarzutem, że z powodu pieniędzy opuścił 1. FC Köln, napisał na Instagramie w poniedziałek wieczorem (8 sierpnia). „Jak wielu może pomyśleć, nie poszedłbym po pieniądze” – twierdził. Chce grać w Lidze Mistrzów i odrzucił „duże” oferty z krajów Zatoki Perskiej.

BVB podpisuje kontrakt z Anthonym Modeste w miejsce światowej klasy napastników, takich jak Dzeko, Cavani i Suarez

Po nieobecności Sebastiana Hallera agenci gracza dowiedzieli się, że BVB potrzebuje napastników. Telefon od nowego dyrektora sportowego BVB, Sebastiana Keila, nie powinien stać w miejscu.

Zamiast napastników Edin Dzeko, Edinson Cavani czy Luis Suarez – wszyscy napastnicy światowej klasy – stał się Anthony Modeste. Po przeprowadzce do Dortmundu BVB ma zapłacić opłatę transferową w wysokości pięciu milionów euro, co niewątpliwie stanowi ryzyko.

READ  Nosair Mazraoui latem przenosi się do Bayernu Monachium!

Przejście Anthony’ego Modeste’a do BVB jest zbyt ryzykowne

To ryzyko, ponieważ Modest strzelił tylko pięć goli w lidze w sezonach 2019-2021 z 20 punktami na początku sezonu. To ryzyko, ponieważ Modest doznał kontuzji ponad 150 dni temu w ciągu ostatnich dwóch sezonów i, jak wiecie, wcale się nie odmłodził.

To ryzyko, bo Modest nie był w stanie lub nie mógł wykazać się na najwyższym poziomie – nie zna potrójnego obciążenia. To ryzyko, ponieważ BVB może w końcu zostać z graczem kompletnie źle osądzonym przez kierownictwo klubu, który nie radzi sobie dobrze w BVB, ale wciąż napełnia kieszenie.

Podobnie Emre Can, Julian Brandt, Nico Schulz i Thorgan Hazard – wszyscy z nich dokonali obiecujących transferów do Borussii Dortmund, ale teraz mówi się, że opuszczają klub prędzej niż później. Po prostu żaden klub nie chce wypłacać im pensji…

Ten komentarz reprezentuje opinię autora i niekoniecznie odzwierciedla poglądy całego zespołu redakcyjnego.

Lista zasad: © Laci Perenyi / Imago, fotomontaż: RUHR24

Continue Reading

Trending