Connect with us

science

Wskaźnik infekcji jest wyższy od nas: dlaczego Dania i tak znosi wszystkie ograniczenia

Published

on

Duński parlament, podobnie jak niemiecki Bundestag, podjął w marcu 2020 r. decyzję o „nadzwyczajnej epidemii”, która umożliwiła daleko idące ograniczenia podstawowych praw obywateli w KoronaPowstrzymanie epidemii. W czwartek Bundestag przedłużył „stan wyjątkowy” o kolejne trzy miesiące. Z kolei w Danii, gdzie stan wyjątkowy miał trwać do końca września, jego koniec został przyspieszony.

Dania: epidemia pod kontrolą?

Kraj chce znieść wszystkie ograniczenia dotyczące korony 10 września. Minister zdrowia Magnus Heunick powiedział w piątek, że ze względu na wysoki wskaźnik szczepień epidemia jest pod kontrolą i nie stanowi już zagrożenia dla społeczeństwa.

Od 1 września Duńczycy nie potrzebują już dowodów szczepień w restauracjach, ośrodkach sportowych i fryzjerach; Dyskoteki i kluby nocne będą ponownie otwarte od najbliższej środy. wymagania dotyczące maski Ograniczenia odległości zostały już w dużej mierze zniesione.

Większa zachorowalność, ale niższa śmiertelność

Dania musi jeszcze poradzić sobie z rozprzestrzenianiem się Korona wirus Walczyć, nawet bardziej niż Niemcy. Podczas gdy siedmiodniowy wskaźnik infekcji w tym kraju wzrósł do 72,1 nowych infekcji w ciągu jednego tygodnia na 100 000 mieszkańców w sobotę, nadal jest w Danii Nawet o 116,8. Zwłaszcza chłopcy chorują obecnie w rekordowym tempie w pięciomilionowym kraju.

Duńczycy wciąż odważają się znieść ograniczenia związane z koronawirusem z dwóch powodów. Z jednej strony jest wskaźnik szczepień: ponad 70 procent populacji Danii jest teraz w pełni zaszczepionych, powiedział w piątek minister zdrowia Heunick. W Niemczech wskaźnik szczepień wynosi obecnie około 60 procent. Jeśli spojrzeć na kohortę osób w wieku powyżej 12 lat, dla których zatwierdzono szczepionkę, według Honecka odsetek ten wynosi aż 80 procent. A wśród szczególnie wrażliwych grup – na przykład osób starszych i opiekunów – wskaźnik ten jest wyższy. W rzeczywistości obecne wskaźniki hospitalizacji i zgonów są znacznie niższe niż w Niemczech.

Po drugie, jest cyfryzacja: duński system opieki zdrowotnej jest nowocześniejszy niż niemiecki. Dania często testuje swoich obywateli, a lokalne władze zdrowotne mogą znacznie dokładniej śledzić łańcuchy infekcji za pomocą środków cyfrowych niż w tym kraju. Na przykład władze duńskie od sierpnia systematycznie przeprowadzają testy w kanałach, aby na wczesnym etapie przewidzieć przebieg infekcji w populacji.Wskazówka dotycząca przeglądania: wszystkie wiadomości dotyczące pandemii korony można znaleźć w pasku wiadomości FOCUS Online

READ  Lekarz korona uważa ograniczenia nałożone na osoby nieszczepione za uzasadnione

Surowe zasady dotyczą tylko jednej grupy

Jednak epidemia nie została całkowicie przezwyciężona, a jego rząd będzie działał szybko, jeśli ponownie zagrozi „istotnym obszarom” współżycia społecznego – kontynuował minister Heunick. Dania nie zaszczepiła się wystarczająco, by odnieść całkowite zwycięstwo nad epidemią.

Jednak w przypadku pewnej grupy osób nadal obowiązują surowe zasady Zasady korony: uczestnicy z zewnątrz. Duńskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało w piątek, że każdy, kto nie został zaszczepiony lub wyleczony i nie pochodzi z regionu przygranicznego Szlezwik-Holsztyn, po wjeździe do kraju zostanie poddany badaniu koronowemu. Powód: Niemcy nie są już klasyfikowane jako kraj zielony, ale jako kraj żółty na mapie infekcji Europejskiej Agencji Zdrowia.

Wskazówka dotycząca książki: „Wszystko o Coronie”

Co musisz wiedzieć, co możesz zrobić. (reklamy)