Connect with us

Top News

Wolność prasy w Polsce: strzępy zdań budzą podejrzenia w języku niemieckim

Published

on

Stan: 21.07.2021 4:02 rano

Nowelizacja prawa w Polsce zapobiegłaby propagowaniu propagandy „wrogich” sił. Jednak naruszenie to ma wpływ na TVN, prywatny nadawca będący własnością państwa w USA.

Napisane przez Johna Ballocotta, ARD Studio Warszawa

Od czasu powrotu byłego polskiego premiera Donalda Tuska do polskiej polityki wewnętrznej z wielkimi fanfarami, ogólnopolska telewizja DVP, znana od jakiegoś czasu jako radio publiczne, znała główny temat: Zmierzch, który jest zagrożeniem dla kraju. To, co myśli, mówi lub chce zrobić, nie zadziała. Zdania wyrwane z kontekstu początków języka niemieckiego Duskina są streszczone jako zwykłe przykłady w przedstawieniu, które demaskuje Dusk jako kłamcę i reprezentanta zagranicznych interesów.

John Ballocott
ARD Studio Warszawa

W szczególności wygląda to tak: „Zmierzch jest jak mówią komentatorzy…” mówi jeden reporter – cięcie na Zmierzch, który – po niemiecku – „do Niemiec!” Tak zacytowany z kontekstu – cięcie do reportera kończącego zdanie: “…podlegający niemieckim politykom”. „Jeśli chodzi o Niemcy”, to słowa te wycięte z kontekstu, często kilkakrotnie cięte i według tego odczytania mogą być tylko przeciw Polsce.

Czy licencje mogą być nadawane tylko firmom z EWG?

W tego typu kampanii protestacyjnej m.in Codzienne wiadomościCytat z nowego polskiego „Lidera Opozycji” podkreślał „Fூரhrera”. Tamtego dnia ci kolesie powrócili politycznie Codzienne wiadomości Pierwszą wiadomością było to, że twórcy DVP w Berlinie i „berlińskie media” wspierali Zmierzch.

“Nie tylko media, ale polskie media, a zwłaszcza te z zagranicznym kapitałem” – krzyknął jeden z reporterów – znowu z przecięciem na Zmierzch, jak powiedział po niemiecku: “Dziękuję za wszystko”.

Według najnowszych informacji rząd Pice uznaje konflikt ze Stanami Zjednoczonymi – powód kontrowersyjnej ustawy, o której w Sage powinno się dziś po raz pierwszy dyskutować. Istotą tej nowelizacji jest udzielanie koncesji na telewizję i radio tylko wtedy, gdy właściciel większościowy mediów znajduje się w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EWG); Mówi się, że jest to odpowiedź na najnowsze ataki hakerskie z zagranicy.

READ  Polski minister mówi „samobójstwo”, aby głosować za funduszem pomocowym UE: FT

Dotknie to tylko TVN, który krytykuje rząd

Rzecznik PICE przedstawił plan: „Weźmy wyimaginowany scenariusz, w którym duża rosyjska firma energetyczna zakłada spółkę zależną na Cyprze, a następnie w zasadzie posiada media w Polsce i kupuje nadajnik. Dziś jest tu polski wariant. Polski rząd nie może tego zaakceptować!” ”

W rzeczywistości jedynym nadawcą w Polsce, którego projekt ustawy bezpośrednio dotyczy, nie jest rzecznik Kremla, ale prywatny nadawca TVN, w dużej mierze krytyczny wobec rządu, należący do amerykańskiej firmy Discovery i próbujący odnowić swoją licencję. projekt informacyjny TVN24 jest zaangażowany od ponad roku. Program, szybko nazywany przez niezależne media „Lex TVN”, wyznacza termin, w którym dotychczasowi licencjobiorcy zrezygnują z większości.

Na grupie dyskusyjnej „Gazette Polka” z rządem ustawodawca Marek Suzuki ujawnił, że precyzyjne było wyciśnięcie właściciela TVN, choć później ujął swoje słowa w odpowiedniej perspektywie: „Z pomocą tego można osiągnąć prawo, sprzedając akcje na rzecz Polscy kupcy.Jeżeli masz wpływ na to, co się dzieje, to na pewno nie tak jak Polka Press, możesz to kupić w całości, ale to idzie w tym kierunku – powiedział.

Polka Press jest wiodącym dostawcą gazet regionalnych i lokalnych serwisów internetowych w Polsce. Niedawno na czołówki gazet znalazła się kontrolowana przez państwo sieć naftowa PKN Arlon, która przejęła grupę medialną należącą wcześniej do „Password Verloxgroup”. Od tego czasu prawie wszyscy z 15 dyrektorów zostali zastąpieni przez pracowników bliskich partii rządzącej.

Większość w Sage jest wątpliwa

Inaczej niż w przypadku wydania niemieckiego, tym razem w TVN także Stany Zjednoczone prowadzą kampanię na rzecz wolności prasy: Jedna osoba zwraca baczną uwagę na konflikt wokół przedłużenia licencji na TVN – napisała ambasada USA Charge de Offices.

Duże amerykańskie media, takie jak Washington Post, również podjęły tę kwestię. Ale pisarz prawa Marek Suzuki obiecuje: “Nie ulegniemy amerykańskiej presji – jeśli prawo nie nadejdzie, to tylko dlatego, że w Mędrcu nie ma większości”.

READ  Kampania wyborcza: Planowany pięciobój zmieni się w walkę Barbacha z Lashetem

To słabnie, ponieważ mały partner Pies, partia „rozumienia”, nie chce popierać prawa. Lider partii Jaroslav Kovin zalecił poszerzenie kręgu właścicieli zagranicznych mediów na wszystkie kraje OECD. Poproszono kręgi władzy odpowiedzialne za udzielanie licencji, aby działały na wyjątkowych warunkach i aby dążyć do bezpośredniego porozumienia ze Stanami Zjednoczonymi.

Suzuki natomiast jest w zespole programowym Polskiego Radia, które swego czasu straciło wielu słuchaczy na partyjnym składzie, zwłaszcza że fala wywiadowcza powróciła do „Trójki” (trzeci). Mimo to programy w radiu i telewizji wciąż docierają do milionów widzów: głównie osób, które i tak popierają Pies – mówi Jacek Tabala, medioznawca z Katolickiego Uniwersytetu w Dublinie, z perspektywą: Potężni chcą być wyłącznie chwaleni.

Fakt, że bardzo niewiele osób ogląda DVB był również skrytykowany przez szefa Piece’a Kaczyńskiego – oczywiście alternatywy z kanałami takimi jak TVN są ogromne, w tym reportaże polityczne.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Czy Hendrik Vost nie jest następcą Lashetta?

Published

on

Według doniesień medialnych Hendrik Vost Zainaugurowany jako nowy premier Nadrenii Północnej-Westfalii. Teraz sekretarz generalny CDU zaprzecza państwu.

CDU Nadrenii Północnej-Westfalii zdementowało medialne doniesienia o następcy Armina Lacheta na stanowisku premiera i głowy państwa CDU. Pojawiły się spekulacje, że władze stanowe CDU „jednogłośnie” wyraziły w poniedziałek wieczorem zainteresowanie tym, by po nim przyszedł minister transportu NRW Hendrik Vost.

Sekretarz generalny NRW-CDU Joseph Hoenzergen zaprzeczył temu we wtorek w Düsseldorfie i potwierdził w oświadczeniu procedurę stosowaną przez administratora stanu: „Witając ofertę administratora państwa Armina Lachetta, komisja parlamentarna ds. nadchodzącej reorganizacji przeprowadzi w tym tygodniu niezbędne rozmowy i dalej.”

Mapa drogowa do renowacji

Istnieje harmonogram restrukturyzacji treści i personelu. Nowa władza państwowa zostanie wybrana na konwencji partii państwowej 23 października w Peelfeld. Lashett „dużo wcześniej” przedłoży państwowemu komitetowi wykonawczemu plan pracowniczy, który zagwarantuje sukces NRW-CDU również w przyszłości.

Herbert Reul, minister spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii, ostrzegł przed podjęciem nadzwyczajnej decyzji w sprawie następcy. „Myślę, że łamanie karty do głosowania na kandydata powyżej kolana jest złe” – powiedział we wtorek Colner Stat-Answer. Partia jako całość musi stać za wspólnym rozwiązaniem. Jeśli lubieżny spadkobierca zostanie uznany za pilny, kandydaci opozycji na październikowej konwencji partii państwowej powinni się obawiać.

W okresie poprzedzającym wybory federalne Lacet ogłosił, że pojedzie do Berlina „bez biletu powrotnego” – nawet jeśli nie będzie prezydentem. Oczekuje się, że pozostanie premierem do 26 października sesji Bundestagu.

Według Niemieckiej Agencji Prasowej na posiedzeniu zarządu państwowego pojawiły się nazwiska niektórych następców – najprawdopodobniej Van Vost

READ  Bomba znaleziona w Ottenson - Rozpoczęcie zwolnienia | NDR.de - Aktualności
Continue Reading

Top News

Granica z Białorusią: Polska chce przedłużyć stan wyjątkowy

Published

on

Stan na: 27.09.2021 20:36

Od miesięcy ludzie wjeżdżają nielegalnie do UE przez Białoruś. Polska obwinia za to białoruskiego władcę Łukaszenkę. Rząd w Warszawie chce przedłużyć stan wyjątkowy wzdłuż granicy.

Polska chce przedłużyć stan wyjątkowy na Białorusi, zewnętrznej granicy UE, o 60 dni. Wynika to z nielegalnych imigrantów z sąsiedniego kraju. Minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński powiedział w Warszawie, że zaproponuje rządowi zwrócenie się do prezydenta o przedłużenie. Sytuacja na granicy jest tragiczna. „Doszło do wielu prowokacyjnych incydentów z udziałem umundurowanych sił białoruskich i prób naruszenia integralności naszej granicy” – powiedział Kaminsky.

Polski rząd oskarża białoruskiego władcę Aleksandra Łukaszenkę o zorganizowane sprowadzanie uchodźców z obszarów objętych kryzysem na zewnętrzną granicę UE. Oprócz Polski na wzmożony napływ migrantów z granicy z Białorusią, zwłaszcza z Bliskiego Wschodu, narzekają także Litwa i Łotwa.

Polska próbowała 9400 przepraw

Polski parlament musi zgodzić się na przedłużenie stanu wyjątkowego na granicy. Kamiński mówi, że od początku sierpnia próbował ponad 9400 nielegalnych przejść. Transfer został zablokowany w około 8200 przypadkach. Około 1200 uchodźców zostało aresztowanych i wywiezionych do obozów bezpieczeństwa. Z grupy 200 imigrantów 50 miało powiązania z organizacjami islamskimi lub przestępczymi. „Są to młodzi, wyszkoleni na wojnie mężczyźni, którzy brali udział w organizacjach zbrojnych na Bliskim Wschodzie” – powiedział Kamiński.

2 września Polska ogłosiła na 30 dni graniczny stan wyjątkowy o szerokości 3 km i długości 418 km. Zakaz wstępu mają m.in. dziennikarze i organizacje pomocowe. Minister obrony Polski Mariusz Błaszczyk powiedział, że można wysłać więcej żołnierzy na granicę. Obecnie na służbie jest 2500 żołnierzy, 4000 funkcjonariuszy straży granicznej i 600 policjantów.

Białoruś reaguje na sankcje

Łukaszenka zapowiedział pod koniec maja, że ​​Białoruś nie będzie blokować dalszej imigracji do Unii Europejskiej. Zareagował na zaostrzenie zachodnich sankcji wobec swojego kraju. Unia Europejska (UE), Stany Zjednoczone i Wielka Brytania nałożyły sankcje na represje Łukaszenki po kontrowersyjnej reelekcji w sierpniu 2020 roku. Unia Europejska oczekuje teraz odwetu białoruskich władców. Uważa się, że władze białoruskie sprowadzały ludzi do kraju i przemycały przez granice krajów wschodnich UE.

READ  Bomba znaleziona w Ottenson - Rozpoczęcie zwolnienia | NDR.de - Aktualności

„Bardzo niekorzystna sytuacja”

Łukaszenka zaprzeczył oskarżeniu. Imigranci korzystali z ruchu bezwizowego na Białoruś, aby podróżować do Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii. Łukaszenko powiedział, że jego kraj dobrze traktował imigrantów i zapewnił im ubrania, drewno na opał i szalik. „Ale zimą zamarzają na śmierć”. Na granicy dochodzi do katastrofy humanitarnej.

Łukaszenka powiedział, że sytuację pogorszyły działania straży granicznej w sąsiednich krajach. Mówił o “bardzo niekorzystnej sytuacji” na granicy UE. Sąsiadujące państwa popadły w konflikt z Białorusią. Według niego, Białoruś od dwóch miesięcy opiekuje się 32 migrantami, którzy utknęli na granicy. „Nie chcesz zostać na Białorusi. Nalegasz na wyjazd do Niemiec” – powiedział Łukaszenka.

Organizacje pozarządowe ostrzegają przed kryzysem humanitarnym

Kościół katolicki w Polsce wezwał do zwrócenia większej uwagi na sytuację uchodźców. „Trudna sytuacja tych ludzi jest naszym losem” – powiedział abp Wojciech z Gwinei. „Nawet jeśli nadal są brutalnie wykorzystywane w walce politycznej, nie możemy przestać traktować ich jak naszych braci”.

Organizacje pozarządowe ostrzegały niedawno przed kryzysem humanitarnym na obszarach przygranicznych spowodowanym spadającymi temperaturami. Oskarżają też rząd w Warszawie o uniemożliwienie ludziom ubiegania się o azyl z naruszeniem prawa międzynarodowego. Co najmniej sześciu migrantów zginęło w ciągu ostatnich dwóch miesięcy na granicach UE z Białorusią.

Continue Reading

Top News

Po rezygnacji z CDU – były lider partii Rehberg przejmuje NDR.de – Aktualności – McLenberg – Zachodniopomorskie

Published

on

Status: 27.09.2021 19:50

Po „katastrofalnym” wieczorze dla CDU w wyborach stanowych w MV Michael Zack i Wolfgang Waltmல்லller zrezygnowali z funkcji lidera partii i sekretarza generalnego. Eckhardt Rehberg jest tymczasowo odpowiedzialny i gotowy do wznowienia współpracy rządowej.

Po przegranej w wyborach landowych CDU w Meklemburgii-Pomorzu Przednim będzie musiało zająć kilka czołowych miejsc. Prezydent stanu Michael Zack oraz były przewodniczący komisji parlamentarnej i sekretarz generalny Wolfgang Waltmல்லller zrezygnowali ze swoich stanowisk dzień po wyborach. W niedzielę CDU uzyskało najgorszy wynik w wyborach stanowych w kraju – 13,3 proc.

Przyszłość państwowej CDU jest otwarta

W osobistym oświadczeniu Zack powiedział, że wyniki wyborów mówią jasnym językiem. On jest odpowiedzialny za koniec. W swoim oświadczeniu Zack mówi o nowym początku pod względem kadrowym i właściwym trendzie politycznym w nadchodzących wyborach federalnych. Zach wróci do Vorpommern-Greifswald jako starosta.

Rehberg: CDU jest gotowe do rządu

Przez pewien czas były przywódca stanu Eckhard Rehberg przejmie stanowisko głowy państwa po odejściu z mody. Mimo osobistej niepewności CDU będzie gotowa do wznowienia współpracy rządu z SPD. Według Rehberga, rozszerzony szef partii w poniedziałek wieczorem przemawiał za zbadaniem rozmów z socjaldemokratami, a SPD powinna przekazać je CDU.

Dodatkowe informacje

Michael Zack, przewodniczący stanowej CDU, rezygnuje po podjęciu decyzji o porażce wyborczej. Sekretarz generalny CDU Wolfgang Waltmல்லller również ustępuje. Dalej

Dzień po wyborach federalnych premier Berlina i McLeanberg-Pomorza Zachodniego Manuela Svesick (SPD) wystąpi na scenie w Willy Brand House.  © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Brita Peterson

Premier Swazik SPD jest w najlepszej formie od 2002 roku. Z drugiej strony CDU uległo awarii. Dalej

Olaf Scholes, minister finansów i kandydat SPD na prezydenta, jedzie samochodem po rundzie ZDF w Berlinie Top Candidates w wyborach federalnych w 2021 roku.  © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Wolfgang Kumm

Według wstępnej oficjalnej decyzji SPD będzie silną siłą. Ale CDU i CSU pracują nad utworzeniem rządu. Dalej

Stół barowy i urna wyborcza przed flagą Meklemburgii-Pomorza Przedniego.  Ot Fotolia.com, iStockphoto Zdjęcie: Martina Berg, ericsphotography

Wiadomości, informacje ogólne, analizy i portrety: W naszym dokumencie zbieramy wszystkie raporty dotyczące Roku Superwyborczego w MV. Dalej

Ten temat w projekcie:

NDR 1 Radio SN | 27.09.2021 | 8:00.

Logo NTR
READ  Polska: W zdewastowanej wsi Nova Piana . trwają prace porządkowe
Continue Reading

Trending