Connect with us

Economy

Wojna hybrydowa

Published

on

Dzień dobry drogi czytelniku

Jeśli spojrzysz na wschód, możesz pomyśleć, że masz potłuczone okulary. Zamiast ostrych linii widzimy tam dziwny kształt podwójny obraz: Mały facet myśli, że jest dużym facetem, podczas gdy większość ludzi w jego kraju chciałaby wysadzić go do piekła. Dyktator nie ucieknie ze swojego stanowiska kierowniczego dzięki pomocy z zewnątrz. Naprzeciw niego: potężna wspólnota narodów, cytadela dobrobytu, gospodarcze centrum tej części świata, w której żyjemy. Aleksandra Łukaszenka Na tle Unii Europejskiej jest to obraz jak kryminalny thriller: przemyca się na granicę kilka tysięcy migrantów – a aktywny Goliat na Zachodzie nie wie już, co robić. Ostatni dyktator Europy zagraża pokojowi na kontynencie, Nasz ekspert ds. polityki zagranicznej, Patrick Dickman, pisze.

Jeśli spojrzymy dalej, zobaczymy sylwetkę drugiego mężczyzny, który z pewnością nie jest mały. Uważa się również za potężnego Maxa, chociaż wielu jego poddanych lubi go ścigać, jak jego przyjaciel Aleksander. Nie wiemy dokładnie, ilu ma tego dość, bo jeśli chodzi o liczenie, to działa Włodzimierz włóż to Uwielbiam czerwony ołówek. W ostatnich wyborach jego ludzie tak bardzo manipulowali liczbami, że uzyskali pożądane rezultaty Można to postrzegać jako wzorzec w statystykach wyborczych.

Pomimo tych sztuczek jego reputacja wyprzedza go jak grzmiące echo: Putin, szuflada. Putin, Jego Wysokość Szary. Lis, który go połaskotał, żeby się nie odwrócił – czy to w Syrii, Libii czy na Białorusi, a także, przy okazji, gdy potrzebujemy gazu do ogrzewania w zimie. Co możesz zrobić przeciwko komuś takiemu? Jeśli zapasy z białoruskim krasnoludem przeszkadzają nam, Europejczykom z Zachodu, to nic dziwnego, że w końcu zapiera dech w piersiach z moskiewskim gigantem.

Jeśli jednak przyjrzysz się bliżej, obraz się zmieni: Tak więc pozornie prężny despota w Moskwie jest na zakręcie. ten Kryzys koronowy Całkowicie poza kontrolą w Rosji liczba ofiar i ofiar rośnie. Tygodniowe zamknięcie, którego nie można tak nazwać, wyblakło bezskutecznie. Wskaźnik szczepień o drobiazg 40 procent Nie, ponieważ wśród ludności panuje wielka nieufność do mafijnego państwa Putina. Dla pewności, ojciec chrzestny Kremla dawno temu zamknął niezależne media swojego imperium. lider opozycji Aleksiej Nawalny Siedzi za kratkami po tym, jak oddział zabójców Putina nie udaje mu się zatruć. Ale bez względu na oficjalne media, żadnych aresztowań Kanał YouTube zespołu Nawalni Wciąż ma wielu widzów Z łatwością może konkurować z rządowymi stacjami propagandowymi. Długie ramię Putina sięga do najdalszych zakątków świata – ale nie odważa się zakazać popularnej platformy wideo w domu. Jest bardzo popularny wśród obywateli. W przeciwnym razie podniosą się na jego powierzchnię.

READ  Niemcy importują ogromne ilości energii elektrycznej z sąsiednich krajów

Szef nie kontroluje wszystkiego, więc jego bóstwo jest chude. Niedawno zwolniony obywatel potępił katastrofalne warunki w systemie więziennym i pokazał przerażające filmy przedstawiające nadużycia i tortury. Co zrobiło państwo? Wysłał śledczych w cywilnych ubraniach. Ale nie w więzieniu Raczej informator zagroził, że go zabije…. Jest brutalny i zły – i wyjątkowo odrażający. Opozycja wobec Putina zawsze szuka nowych dróg i potrafi wykorzystać rosnący potencjał niezadowolenia. Nawet na oswojonych imprezach alternatywnych nagle pojawiają się młode postacie, które nie chcą już ograniczać się do oklasków. Nawet wśród niezłomnie lojalnych komunistów Reformatorzy są teraz monitorowani. Tymczasem jej to zależy zła sytuacja ekonomiczna W całym kraju do złego nastroju.

Tak więc wizerunek siłacza na Kremlu pęka. W końcu Zachód potrzebuje swojego gazu, a żeby o nim nie zapomnieć, czasami trochę nas to nudzi. Z niewielkim opóźnieniem w dostawie Przypomniał niemieckiemu rządowi w ciągu ostatnich kilku dni, że są w nowej Rurociąg Ostsey Nord Stream 2 Kran powinien wreszcie zostać odkręcony. Gazu brakuje w magazynach UE, ceny są wysokie, a nadchodzi zima. To wszystko na korzyść Putina – ale nici, które pociąga nie są tylko w jego rękach. Rosja jest tak samo pilnie uzależniona od dochodów z handlu gazem, jak Zachód po surowce. W tej złożonej grze żaden z uczestników nie może zdobyć prostych punktów.

To jeden z powodów, dla których Putin posunął się teraz do destabilizacji Zachodu: Codziennie na ekranach telewizorów pojawiają się obrazy żołnierzy maszerujących po zewnętrznej granicy NATO w Polsce. Z drugiej strony wojska z Białorusi, rosyjskie samoloty ćwiczące w przestrzeni powietrznej nad nimi, a pomiędzy nimi obozują ofiary, głównie imigranci z Kurdystanu. Siły rosyjskie poruszają się także na granicy z Ukrainą. Putin może liczyć na armię sprawdzoną w boju, a teraz wysyła ten sygnał na Zachód jako ciągły sygnał ostrzegawczy. Ale wie też, że Układ Warszawski to historia A jej armia nie może przeciwstawić się Stanom Zjednoczonym, a już na pewno nie NATO. Może nam to przeszkadzać, ale nie powinno nas to za bardzo przeszkadzać. Dlatego siedzi Wojna hybrydowa. Wały zbiorników: nie. Kampanie dezinformacyjne: Tak. Głodujący uchodźcy lub zamarzający na śmierć w lasach na granicy z Polską, tworząc skandaliczne obrazy porażki Zachodu: tak też.

READ  O chemii i warunkach ramowych - Ostexperte.de

Do tej pory Europa nie zareagowała w ten sam „hybrydowy” sposób, bo amunicja jest bardzo droga. Na przykład Unia Europejska mogłaby zamknąć regularne przejścia graniczne między Polską a Białorusią, Bo pan Łukaszenka dużo zarabia na handlu – a każdy brakujący mu rubel musi nadrobić starszy brat w Moskwie. Ale tak jak w handlu detalicznym: zawsze są dwa. Partnerzy biznesowi UE spotkają się również z zamkniętymi granicami.

Jaką mamy wtedy dźwignię? Po prostu: nowy rura gazowa. Jeśli Niemcy zapobiegną uruchomieniu Nord Stream 2, to my konsumenci w Europie też zapłacimy duże sumy, ale ogrzewanie z powodu konfliktu podrożeje. Ale to działa. Putin potrzebuje pieniędzy, i to teraz, kiedy gospodarka słabnie, sytuacja Corona się zaostrza, a miliony Rosjan czekają na emerytury. Na szczęście sama miłość przechodzi przez żołądek. Powód przechodzi przez portfel.

Bez wsparcia Putina Łukaszenki już dawno by nie było. (Źródło: zdjęcia imago)

______________________________

Finał w Glasgow

Czy około 200 państw może zgodzić się na więcej niż puste wyrażenia i deklaracje woli? To jest kluczowe pytanie, jeśli dzisiaj, po dwóch tygodniach zmagań, Światowy Szczyt Klimatyczny w Glasgow Kończy się zgodnie z planem. Pierwszy projekt deklaracji końcowej złożony przez brytyjskich prezydentów nie daje zbyt wiele nadziei: mówi, że są oni „zatroskani” i „zaniepokojeni” globalnym ociepleniem i „domagają się” 45-procentowej redukcji emisji gazów cieplarnianych do 2030 r. od 2010 r. w celu zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych . Oprócz „Od wszystkich stron tej kluczowej umowy wymagane jest podjęcie znaczących i skutecznych działań. W tłumaczeniu ten lament mógłby równać się wyciągnięciu środkowego palca, który negocjatorzy pokazali całej ludzkości: świat może zmierzać prosto w niekontrolowany kryzys, ale teraz nie mamy nic więcej do zaoferowania poza wulgarnością. Federalny Minister Środowiska znany jest ze swojego optymizmu Svenja Schulz Nie jest usatysfakcjonowany i wierzy, że „przebyli długą drogę”. Śmiać się czy płakać?

______________________________

trzeci człowiek

Helge Braun chce zostać spadkobiercą Merkel.  (Źródło: t-online / HC Plambeck)Helge Braun chce zostać spadkobiercą Merkel. (Źródło: HC Plambeck / t-online)

Wczoraj ogłosił swoją prośbę o przewodnictwo w Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej i chce dzisiaj Wyjaśnij powody jego partii w Hesji: Z p.o. Ministra Kancelarii Helge Braun Trzeci człowiek wziął udział w wyścigu o następcę Armina Lascheta na stanowisku przewodniczącego Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej. Ponieważ były minister środowiska Norbert Röttgen Domaga się również dzisiejszej konferencji prasowej, aby ogłosić jego ambicje, jedyne, co pozostaje, to ponowny wniosek byłego lidera bloku parlamentarnego i byłego kandydata na lidera partii. Friedrich Merz koniec. Gdyby trio kandydatów pozostało (termin składania wniosków upływa 17 listopada), około 400 tys. chadeków, którym pozwolono głosować w grudniowym głosowaniu, musiałoby wybierać między dwiema ofiarami Merkel (Mers i Röttgen) a jedną z dwóch najbliższych . bliscy. Jako „ostatnie wychowanie obozu Merkel” Koledzy Zeit oceniają ruch ustępującego szefa kancelarii.

__________________________________

Porada dnia

Pogoda w tej chwili nie jest świetna. Ale oczywiście nadal chcemy wiedzieć jak najdokładniej, jak będzie w ciągu najbliższych kilku godzin. Dlatego mam tu dla ciebie coś miłego.

______________________________

Przeczytaj co

Niewiele jest miejsc, gdzie epidemia jest tak groźna jak w Szwajcarii Saksońskiej. Tam, ze wszystkich miejsc, wiele osób odmawia szczepienia. Prowadzi to do poważnych ograniczeń w życiu publicznym – i rosnącej złości, Jak donosi nasza korespondentka Liesa Wölm z Pirny.

______________________________

Załoga UB-32 przetrwała trudne chwile - ostatecznie po to, by stawić czoła ruinie.  (Źródło: Heiko Hermans)Załoga UB-32 przetrwała trudne chwile – ostatecznie po to, by stawić czoła ruinie. (Źródło: Heiko Hermans)

Od ponad 100 lat leży na dnie morza, a teraz wrak ujawnił swoją tajemnicę: Belgijski badacz Thomas Termot zidentyfikował niemiecki okręt podwodny z I wojny światowej na Morzu Północnym. Tragiczny los zespołu Relacjonował redaktor historii współczesnej Mark von Luebck.

______________________________

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest niepewna. Nasi reporterzy Tim Kommert i Michael Korner są na stronie Opisz ich wrażenia tutaj.

______________________________

Co mnie bawi

Mamy trudnych sąsiadów.

READ  Rosną koszty tankowania: czy warto jechać do Czech i Polski?

    (Źródło: Mario Lars) (Źródło: Mario Lars)

Z tym życzę miłego dnia. Bądź ostrożny i pewny siebie, ja też tak zostanę. Wszyscy subskrybenci Dawn ponownie jutro otrzymają weekendową edycję ze szczegółowym podcastem; Szanowny kolega Sven Paul przedstawia to w pikantnym tekście i przywraca w poniedziałki. Jeszcze raz przeczytasz ode mnie we wtorek. Gorące pozdrowienia,

Jesteś

Florian Harms
Redaktor naczelny t-online
e-mail: [email protected]

Z materiałami firmy dpa.

Możesz skorzystać z naszego codziennego biuletynu Zapisz się tutaj za darmo.

Wszystkie problemy świtu Znajdziesz to tutaj.

wszystkie wiadomości Czytam tutaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

W Vodafone, Telekom i O2: teraz dla klientów jest dużo taniej

Published

on

To powód do radości dla klientów Vodafone, Telekom i O2. Dla wielu użytkowników smartfonów połączenia pod numer 0180 z infolinii stały się ostatnio znacznie tańsze. Tutaj możesz przeczytać o uproszczeniu, które wciąż czeka na Ciebie w 2022 roku.

READ  Spodziewana fala procesów sądowych: atakowani audytorzy Wirecard
Continue Reading

Economy

Szczyt Gospodarczy SZ: Schulze widzi rozmowy o sygnalizacji świetlnej na torze – Gospodarka

Published

on

Olaf Schulz odpoczywa w poniedziałkowy wieczór w Berlinie, nawet raczkująca koalicja sygnalizacyjna SPD, Zielonych i Wolnej Partii Demokratycznej jest w gorącej fazie negocjacji. Dochodzi północ, ale przyszły doradca wciąż siedzi w Muzeum Komunikacji i rozmawia. Poczęstuje się nawet kieliszkiem białego wina. A może dwa też? W zasadzie wyróżnia się swoimi standardami, co wskazuje, że negocjacje idą naprawdę dobrze. W przeciwnym razie będzie.

Tego wieczoru na Szczycie Gospodarczym SZ, kiedy redaktor naczelny Wolfgang Krach przeprowadza wywiad z Olafem Schulzem, dowiesz się niezwykłej ilości informacji o bardzo zamkniętym w sobie Olafie Schulzu.

Na przykład może rozmawiać nawet po dniu dziesięciu godzin negocjacji. Zapytano go, ile głosów, jak sądził, zdobędzie, startując w wyborach do Bundestagu. Dumny uśmiech: „Większość”. Czy uważasz, że nadal możesz zdobywać głosy od innych? „To byłoby sprawiedliwe – ale niezwykłe.” Schulz uśmiecha się. Wydaje się być kimś, kto nie pozwala się denerwować. Jak zwycięstwo wyborcze, w które prawie nikt nie wierzył, mogło zmienić polityka.

Dziś wieczorem Schulz przemawia pod okiem potencjalnych partnerów rządowych: Na widowni siedzi przewodnicząca Wspólnej Rady Zielonych Annalena Barbock. Al-Khader cierpi na silny ból brzucha spowodowany sygnalizacją świetlną. Obywatele, młodzież, ich wyborcy – każdy chce czystej ochrony klimatu. Zespół zielonego rządu zostanie oceniony na podstawie tego, czy może go wdrożyć. W berlińskiej dzielnicy rządowej niektórzy twierdzą, że Barbock i ich współprzewodniczący Robert Habeck spierali się o to, kto przejmie ministerstwo klimatu. Powinnam – A wraz z tym odpowiedzialność.

Tak, polityka jest nudna, ale on pyta: „Kto chce, żeby John Wayne był rządzony?”

Dowiesz się również, jak Scholz próbuje rozwiązać dylematy. Można by określić jego metodę jako prowadzenie zakulisowe. Najpierw pozostaje w cieniu, pozwala innym dyskutować, a potem proponuje kompromis. Dlatego ponowne przemyślenie planowania ministerstw jest sprawą Zielonych. Pozostawia też walkę o szczepienia.

READ  Sprawdzono korelację: Analitycy: Bitcoin wpływa na giełdę — nie jest już aktywem w randach | Wiadomość

Na początku nic nie powiedział. Gdy liczba zachorowań gwałtownie wzrosła, w placówkach opiekuńczo-wychowawczych i dziecięcych, a niektóre grupy zawodowe w krajach sąsiednich wprowadzono już obowiązkowe szczepienia, a spór o to dotarł także do Partii Zielonych i FDP, Scholz został wysłuchany. To było „słuszne” i był „osobiście za tym” – powiedział podczas wieczoru SZ – „powinniśmy rozpocząć dyskusję teraz, że w Niemczech zaczęliśmy inaczej”. Chcieli przekonać, że zadziałało to dziesiątki milionów razy, ale nie do końca.

Scholz obchodzi słowo „obowiązkowe szczepienie”, nie wypowiadając go w rzeczywistości. Tak jak „on” lub „ten” jest zawsze używany do opisu drażliwych i kontrowersyjnych spraw. Przykład: „To duży, duży krok, którego niewiele osób podjęłoby tydzień temu”. Co ma na myśli: infekcja musi mówić o obowiązkowym szczepieniu. Wręcz przeciwnie, oznacza to, że dziesiątki tysięcy muszą najpierw zostać ponownie zainfekowane, zanim politycy będą mieli odwagę ustalić wytyczne. Czy to prowadzi?

Olaf Schultz w rozmowie z redaktorem naczelnym SZ Wolfgangiem Krachem: Polityk SPD był niezwykle zrelaksowany. Ale nie dla wszystkich przedmiotów.

(fot. Friedrich Bangert/SZ)

Dziś wieczorem Olaf Schultz mówi o kompromisie, fundamentalnej demokratycznej cnocie, bez której nie odniesiesz sukcesu. To niewątpliwie dobrze wyglądałoby na każdym przyszłym doradcy. Jednak nie był tak bardzo zainteresowany tym, jak kunsztownie wyklucza tych, którzy myślą inaczej, z jego światopoglądu: „Nienawidzę ludzi, którzy nie mogą iść na kompromis. Kto chce być rządzony przez Johna Wayne’a?” Wayne, barczysty bohater westernu z rękawami koszuli.

Jednak jako ostrzeżenie dla swojego partnera negocjacyjnego, nie chce tego zrozumieć: „Każdej godzinie, kiedy siedzimy, coraz bardziej czuję, że coś rośnie razem, coś do siebie pasuje” – mówi. Czy sygnalizacja świetlna wkrótce wzrośnie, być może do końca tygodnia, razem – a może lepiej -? Tak wiele jest w świecie możliwości, wymyka się Schulzowi. Prowadzone są „bardzo znaczące negocjacje”. Lubił to robić na mocy umowy koalicyjnej, jak w latach 60.: napisz na trzech stronach, co chcesz robić. „Ale oczywiście robimy to inaczej”, patrząc na współprzewodniczącego Zielonych, „z pewnością piszemy wiele całych stron”. Szczegółowa umowa to przede wszystkim koncesja na rzecz Zielonych. W Hamburgu partia koalicji Czerwono-Zielonych z burmistrzem I. Schulzem czasami czuła, że ​​została oszukana, ponieważ Schulz inaczej niż oni interpretował niejasne sformułowania programu rządowego.

Wciąż dowiadujemy się, że Scholz wyraźnie uważa, że ​​słuszne jest budowanie bardzo wysokiego muru na zewnętrznych granicach Unii Europejskiej, na przykład w Polsce na granicy z Białorusią, aby odstraszyć uchodźców. „Nie byłbyś w stanie powstrzymać krajów związkowych przed stwierdzeniem w tym przypadku, że nie mogą polegać tylko na patrolach, które tam się odbywają, ale że będą też środki bezpieczeństwa” – mówi Schulz. Byłoby „bardzo, bardzo prywatnie”, gdybym usiadł wygodnie w holu i powiedział: „Tak, my też nie wiemy, co robić, ale nie budujemy ściany. „Jeśli polski rząd podjął taką decyzję, nie mamy prawa mówić, że nie może tego zrobić”.

Krótko o relacji między Schultzem i Merkel. To, że ustępujący kanclerz powiedział, że może spać spokojnie, gdy on jest w kancelarii, był „komplementem” dla siebie i demokracji, „że można spać spokojnie, gdy rządzą inni”. Ale teraz Schulze nie pozostawia wątpliwości, że tego wieczoru chce rządzić pierwszy. I tak dalej i tak dalej.”

Continue Reading

Economy

Dlaczego obcokrajowcy opuszczają Chiny w czasach epidemii?

Published

on

NSW piątkowe popołudnie Muzeum Sztuki Liu Haisu w Szanghaju świętuje „kulturowe więzi i przyjaźń” między Chinami a Niemcami. Wydział Kultury Konsulatu Niemieckiego zorganizował imponującą wystawę na temat czasu. Dzieła powstałe w ciągu ostatnich dwóch lat zostały stworzone przez artystów z obu krajów. Ale kiedy otwarto ich galerię, Niemcy byli tylko marginalną rzeczą. Twarze trzech kobiet milczą na ekranie z boku. Nie otrzymali wizy na wjazd do Chin, jak większość nie-Chińczyków od początku pandemii.

Tak jak niemieckim artystom nie wolno mówić, tak dyrektor muzeum unika słowa „Covid”, ale niemiecki konsul generalny zwraca się do słonia w pokoju i mówi o „wyzwaniach” w stosunkach niemiecko-chińskich. Lata po wybuchu pandemii. Każdy obcokrajowiec w regionie wie, co to oznacza: od dwóch lat Republika Ludowa wydaje wizy tylko po nerwowej procedurze tylko tym, którzy mogą udowodnić organom podatkowym i lokalnym pracownikom, że wykonują tam ważną pracę. Artyści nie są wymienieni.

FAZ Frühdenker – Biuletyn dla Niemiec

W dni powszednie o 6.30.

Zaloguj sie

Przyczynę tego widać niemal co wieczór w głównych wiadomościach telewizji państwowej, gdzie malowany jest znacznie mniej wrażliwy obraz Niemiec niż na wystawie Muzeum Liu Haisu. W niebieskim świetle karetek pogotowia zatrzymujących się z hałaśliwymi oponami przed niemieckimi szpitalami i rozładowujących skrzypiących pacjentów pod maskami tlenowymi, najnowsze katastroficzne statystyki Covid w Republice Federalnej Niemiec są wyjaśniane opinii publicznej za pomocą wykresów słupkowych: „67 186 nowych infekcji i 446 zgonów w jeden dzień”.

Z drugiej strony, znacznie większe Chiny zgłosiły w czwartek zaledwie 96 nowych infekcji i zero zgonów. Według oficjalnych statystyk tylko 4636 osób zmarło z powodu wybuchu wirusa w Wuhan, co stanowi 4% liczby zgonów z powodu Covid zgłoszonych przez Niemcy. Dziesięć dni temu Uniwersytet Pekiński opublikował badanie przeprowadzone przez matematyków, stwierdzające, że spodziewano się „masowej epidemii” z 640 000 nowych infekcji dziennie, co miałoby „niszczący wpływ” na system opieki zdrowotnej i kraj, gdyby Chiny miały szerzyć się. Otwarcie granic doprowadzi do „katastrofy”.

READ  Niemcy importują ogromne ilości energii elektrycznej z sąsiednich krajów
Continue Reading

Trending