Connect with us

Economy

Właśnie rozpoczęła się wielka cenzura Twittera – RT DE

Published

on

4 grudnia 2021 21:10

Jack Dorsey, były dyrektor generalny platformy społecznościowej Twitter, który pomógł „promować” amerykańskie wybory prezydenckie w 2020 roku, a także zakazał urzędującemu prezydentowi USA dostępu do swojej platformy, mógł w przeszłości wydawać się zwolennikiem wolności słowa. Sądząc po jego następcy.

Komentarz Nebojsy Malec

Jeden z założycieli Twittera, Jack Dorsey, W poniedziałek zrezygnował z funkcji CEO Zapowiedział, że odejdzie z zarządu spółki w maju przyszłego roku. Parag Agrawal, który od października 2018 roku pełni funkcję dyrektora ds. technologii na Twitterze, został wyznaczony na jego następcę.

Krytycy cenzury Twittera lubią cynicznie cytować firmę jako „skrzydło wolności słowa Partii Wolnego Słowa”. Ten cytat pochodzi od brytyjskiego dyrektora ds. technologii i przedsiębiorcy o nazwisku Tony Wang i pochodzi z 2012 roku, cztery lata po tym, jak Dorsey został zwolniony ze stanowiska dyrektora generalnego Twittera. W 2015 roku triumfalnie powrócił na podium – w samą porę, by odegrać ważną rolę w amerykańskiej polityce, gdy Donald Trump napisał na Twitterze swoją drogę do Białego Domu.

Pośród szeregu zarzutów o „rosyjską dezinformację” ze strony Demokratów – z którymi Dorsey publicznie sympatyzuje – był odpowiedzialny za serię czystek na wcześniej otwartej platformie po wyborach w 2016 r., poczynając od delegalizacji rosyjskiej firmy medialnej. RT, Aby umieścić reklamy, kończy się to „trwałym zawieszeniem” konta użytkownika Donalda Trumpa 8 stycznia 2021 r., który wówczas był jeszcze prezydentem Stanów Zjednoczonych. „Rosyjska ingerencja w wybory w USA” była tak samo realna jak „spisek Trumpa z Kremlem” – wcale nie. Ale to nie miało znaczenia, ponieważ oba stanowiły miłą wymówkę dla cenzurujących użytkowników platformy, których poglądy nie podobały się określonej partii politycznej.

Twitter ocenzurował również firmy medialne. Na przykład w październiku 2020 r. platforma zablokowała konto użytkownika Poczta w Nowym JorkuI po ich historii O laptopie Huntera Bidena jako „dezinformacji” na podstawie „zhakowane informacjeTwitter następnie przekazał każdemu postowi krytycznemu wobec procesu wyborczego „notatkę” o tym, jak „bezpieczne” jest głosowanie korespondencyjne. Zostało to opublikowane przez tych samych ludzi, którzy stali za „nadzwyczajnym wysiłkiem w tle, aby „skonsolidować” wybory, ponieważ są one znane”. artykuł w gazecie czas Od lutego 2021 r.

Koniec prywatności: Facebooki "metaverse" Zadaje śmiertelny cios logice i rozumowi

READ  Fotelik elektryczny CUPRA Born można zamówić już teraz

Kiedy Dorsey ogłosił swoje odejście, wszyscy, którzy krytykowali poprzednią cenzurę na Twitterze, wyrazili obawy, że jego następca może być gorszy niż Dorsey jako dyrektor generalny. „Trudno nie uznać tego za złą wiadomość” Książki dziennikarskie Wieloletni zwolennik wolności słowa Glenn Greenwald, dodając, że Dorsey był „znacznie lepszy niż większość jego poprzedników i bardziej otwarty na krytykę”.

Kilku użytkowników Twittera zauważyło na platformie tweety od następcy Agrawal, Dorseya, spekulując, jak Twitter wyglądałby pod nowym dyrektorem generalnym. Zwłaszcza Jeden z jego tweetów W październiku 2010 roku zrobiła rundę, w której Agrawal zacytował kogoś, kto powiedział: „Jeśli nie chcesz rozróżniać muzułmanów i ekstremistów, dlaczego miałbym rozróżniać białych i rasistów?”

Postępowy dziennikarz Li Fang nazwał tweeta „polityką tożsamości opartą na zemście”.

Ein anderer Twitter-Nutzer wies darauf hin, dass Agrawal die Übernahme von Fabula durch Twitter im Jahr 2019 verantwortete, einem in London ansässigen Start-up, das Künstliche Intelligenz (KI) entwickelt, miterkan deren Should.Fakes News” współzałożyciel firmy i profesor w Imperial College London, Michael Bronstein, Powiedział coś przeciwnego Weź Crunch W lutym 2019 r. jej sztuczna inteligencja postanowiła oceniać fałszywe wiadomości nie według treści, ale według sposobu, w jaki się rozprzestrzeniają, a także twierdziła, że ​​jest to wzór. Wyjaśnił, że leżący u podstaw algorytm opiera się na etykietach zewnętrznych „kontrolerów faktów”, takich jak Snopes i PolitiFact, których oskarża się o pedanterię w służbie stronniczości politycznej.

Przestrzeń informacyjna w coraz większym stopniu staje się centralnym polem bitwy w rywalizacji wielkich mocarstw

Od tego czasu Twitter ma ludzi z powodu „Podkopać zaufanie do NATOwygnany ze swojej platformy, był w Nigerii Zakazany z powodu cenzury prezydenckiej i agencji informacyjnych AP I Reuters Współpraca Zostały wprowadzone w celu „promowania rzetelnych informacji” – innymi słowy, by pełnić rolę wydawcy, a nie otwartej platformy. Te dane są istotne, ponieważ zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych platformy mediów społecznościowych są zwolnione z jakiejkolwiek odpowiedzialności za rozpowszechniane treści, ale wydawcy nie.

READ  Rosnące ceny w Polsce: „tarcza” przed inflacją

Co sprowadza nas z powrotem do Agrawal. Tuż po wyborach 2020 r. Przegląd technologii MIT Wywiad, w którym tłumaczył cenzurę Twittera z naciskiem na „potencjalną szkodę”.

– powiedział Agrawal, po czym dodał niesławną część odpowiedzi.

Facebook chętnie cenzuruje treści niezgodne z jego liberalnymi ideami

„Naszą rolą nie jest zobowiązanie się do przestrzegania Pierwszej Poprawki (wolność słowa i wolność prasy). Naszą rolą jest służenie zdrowemu dyskursowi publicznemu, a nasze kroki odzwierciedlają to, w co wierzymy, że stanie się zdrowsze. skup się mniej na myśleniu o wolności słowa, a bardziej na tym, jak zmieniliśmy się w czasach”.

Agrawal powiedział, że rola Twittera „coraz bardziej zmierza w kierunku polecania treści”, prawdopodobnie odnosząc się do niesławnego zespołu redakcyjnego w sekcji „Trendy” na Twitterze.

Chociaż teoretycznie byłoby możliwe, aby Agrawal przewrócił nową stronę w książce na Twitterze jako dyrektor generalny i nie wybrał dobrze wytyczonej ścieżki cenzury i zarządzania narracją, wydaje się to bardzo mało prawdopodobne.

RT DE dąży do uzyskania szerokiej gamy opinii. Wpisy gości i opinie nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji.

Więcej na ten tematProtest przeciwko „tyranii” wielkiej technologii: Donald Trump ogłasza własną sieć społecznościową

przetłumaczone z Einglijski.

Nibuisa Malech Jest serbsko-amerykańskim dziennikarzem, blogerem i tłumaczem, który pisał regularnie dla Antiwar.com w latach 2000-2015, a teraz jest starszym pisarzem dla RT. Możesz to uzyskać na Telegramie Umieść tweeta I na Twitterze Umieść tweeta Śledź na.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Paszport zagraniczny, niskie zarobki – gospodarka

Published

on

Możesz dowiedzieć się, ile dana osoba zarabia w Niemczech z paszportu. Instytut Badań Ekonomicznych RWI-Leibniz zdecydował, że niemieccy pracownicy powinni otrzymywać o 13 procent wyższe wynagrodzenie za godzinę niż pracownicy zagraniczni. Jeszcze bardziej zaskakujący niż ta różnica jest sposób jej rozwoju: deficyt płac dla cudzoziemców podwoił się w ciągu ostatnich 30 lat. To jest z niepublikowanego badania, które Sueddeutsche Zeitung Obecny.

Powodów, dla których obcokrajowiec zarabia mniej, może być wiele. Jedną z nich są bariery językowe, podobnie jak różnice w kwalifikacjach. Albo wyróżnienie: Z obcym nazwiskiem często trudno jest zaprosić Cię na rozmowę kwalifikacyjną o pożądaną pracę.

To wciąż nie wyjaśnia, dlaczego różnica płac jest tak duża. Na przykład kwalifikacje są podobne. W ostatnim czasie odnotowuje się wyższy odsetek nowych imigrantów bez świadectwa dojrzałości niż Niemców, ale także więcej pracowników akademickich. „Pomimo innych znaczących różnic średnie różnice edukacyjne między Niemcami a obcokrajowcami zmniejszyły się w ciągu ostatnich kilku dekad” – mówi Edward Storm, badacz z RWI.

Tym samym wzrost luki płacowej nie jest związany z kwalifikacjami. I to nie dlatego, że liczba migrantów wzrosła od 2015 roku: przeciętnie zagraniczni pracownicy przebywają w kraju znacznie dłużej. To kilkumilionowa grupa, w tym polscy robotnicy budowlani, a także indyjscy programiści i bośniaccy kurierzy. Połowa z nich pochodzi z Europy Wschodniej, a jedna czwarta z reszty Europy i krajów pozaeuropejskich.

Pracownicy zagraniczni często pracują w usługach, logistyce lub budownictwie

Storm oferuje inne wyjaśnienie, dlaczego różnica w wynagrodzeniach się powiększa: „Rdzenni pracownicy są zwykle zwycięzcami zmian technologicznych, a pracownicy zagraniczni są zwykle przegranymi”. W związku z tym pracownicy zagraniczni, niezależnie od posiadanych kwalifikacji, wykonują więcej prac fizycznych w usługach, logistyce czy budownictwie niż Niemcy. Obecnie są opłacani gorzej niż w przypadku wielu innych prac, często wykonywanych za pośrednictwem pracy tymczasowej i podwykonawców.

READ  Konferencja Klimatyczna COP26: Niemcy obierają osobną ścieżkę, jeśli chodzi o silnik spalinowy - Gospodarka

Zmiana ma wiele aspektów, a według Storma różne specjalizacje dla obcokrajowców i Niemców wyjaśniają nawet jedną trzecią różnicy płac. Nowa technologia spowodowała głębokie zmiany na rynku pracy. Miejsca pracy o wysokim udziale rutyny zanikają lub przynajmniej znajdują się w stagnacji pod względem dochodów. Z drugiej strony, specjaliści IT lub tak zwane prace interaktywne, które obejmują komunikację i sprzedaż, zarabiają i są lepsze.

Przykładem może być zmiana banku. Bankomaty wyeliminowały potrzebę wykonywania rutynowych funkcji, takich jak wypłacanie pieniędzy. Bankowość internetowa eliminuje potrzebę pracowników, którzy przetwarzają odręczne przelewy i tym podobne. Każdy, kto nie jest już tutaj potrzebny, może być zmuszony do szukania nisko płatnej pracy w usługach.

Pracownicy, którzy np. doradzają klientom przy inwestycjach, są bardziej poszukiwani w banku. W takich działaniach komunikacyjnych ważniejsza jest tylko dobra znajomość języka, którą zwykle posiadają zagraniczni pracownicy studium. Storm zauważa, że ​​ci, którzy działają w swoim ojczystym języku, często wydają się bardziej pewni siebie ze względu na język ciała. „Łatwiej mu się przedstawić i sprzedać”. Niemiecki ekonomista sam tego doświadczył jako wykładowca na amerykańskich uniwersytetach.

Możliwe więc, że niemieccy pracownicy mogą łatwiej uzyskać takie interaktywne funkcje. Obcokrajowcy raczej nie będą sobie ufać – lub niemieccy prezydenci raczej nie będą im ufać, mimo że mogą sobie radzić tak dobrze. W rezultacie niektórzy zagraniczni pracownicy wykonujący ten sam zawód wykonują gorzej płatne prace. Przykład tego, jak zmiana pogłębia lukę płacową.

Migrantom brakuje sieci komunikacyjnych lokalnych mieszkańców

„Przynajmniej na początku imigranci często wykonują inne prace niż Niemcy, niezależnie od ich kwalifikacji”, mówi ekspert ds. imigracji Herbert Brooker. „A to dlatego, że znajdują się na końcu linii na rynku pracy”. Brakuje im sieci komunikacyjnych, które mają miejscowi. i informacje. „Dyskryminacja też odgrywa pewną rolę” – mówi Brooker, który kieruje działem badań nad imigracją w Instytucie Badań nad Rynkiem Pracy i Zawodami (IAB).

READ  Globalna zdolność do elektrolizy wodoru powinna zostać zwiększona 1000 razy do 2040 roku ...

Daje naukowcom nadzieję: Badania wykazały, że różnica w wynagrodzeniach zmniejsza się, im dłużej dana osoba przebywa w kraju. Inżynier, który początkowo jeździł taksówką, ponieważ żadna firma nie przyjmowała jego certyfikatów i doświadczenia zawodowego za granicą, później pracuje jako inżynier. Dla Brookera fakt, że ostatnio byli tam obcokrajowcy, ze względu na wysoki poziom imigracji, może częściowo wyjaśniać, dlaczego różnica płac się zwiększyła.

Dwie ustawy z 2012 i 2020 r. mają na celu zapewnienie, że niemieckie firmy mające obsesję na punkcie formalności w większym stopniu uznają kwalifikacje z zagranicy. To naprawdę pomaga, mówi Storm, badacz z RWI. Można by jednak zrobić więcej, aby naprawdę zatrudniać zagranicznych pracowników zgodnie z ich kwalifikacjami – co nie tylko przyniosłoby im korzyści, ale byłoby również ważne ze względu na rosnący niedobór wykwalifikowanych pracowników.

Storm przewiduje, że firmy będą szkolić się w oprogramowaniu, co jest szczególnie ważne w przypadku prac interaktywnych. Doradztwo zawodowe oferowane przez agencje rekrutacyjne powinno w większym stopniu uwzględniać zmiany technologiczne. Herbert Brooker uważa, że ​​zatrudnienie ułatwi zrekompensowanie braku sieci komunikacyjnych dla pracowników zagranicznych. Zaproszenia do składania wniosków dotyczących poprawy umiejętności językowych i modyfikacji kwalifikacji.

Ponieważ badanie RWI dyskryminuje ze względu na narodowość, tylko częściowo przedstawia status imigrantów. Każdy, kto staje się Niemcem, należy do grupy niemieckiej. A ponieważ dane są dostępne tylko dla pracowników, zagraniczni freelancerzy, którzy odnieśli sukces, czasami się nie pojawiają. Badanie pozwala jednak na pewne wnioski. Wykwalifikowani kosmici nie powinni znaleźć się po złej stronie zmian technologicznych. A ponieważ interaktywne oferty pracy stają się coraz ważniejsze, Niemcy mają słabą rękę, jeśli chodzi o przyciąganie zagranicznych wykwalifikowanych pracowników. Ponieważ mogli częściej wybierać kraje anglojęzyczne, ponieważ byli bardziej spokrewnieni z tym językiem w swoim kraju niż z niemieckim.

READ  Po piętach Wall Street: DAX nie może zatrzymać zysków
Continue Reading

Economy

Wypełnianie wniosków o ogłoszenie upadłości – mam nadzieję sprzedać „globalny sen” | NDR.de – Aktualności

Published

on

Stan na: 19.01.2022 16:39

Obecnie niewypłacalna spółka dominująca stoczni MV Shipyards ogłosiła upadłość. W ten sposób utworzenie przedsiębiorstwa transportu siły roboczej w Meklemburgii-Pomorzu Przednim stało się jeszcze pilniejsze. Tymczasowy zarządca upadłości Christoph Morgen jest jednak przekonany, że zamierza sprzedać Dream World.

Jak poinformowała w środę firma Genting Hong Kong, złożyła również do właściwego sądu bermudzkiego propozycje powołania zleceniodawców upadłości. Asian Tourism Group ogłosiło to już dzień wcześniej, po czym handel akcjami spółki został zawieszony.

Ekspert giełdowy: „Pierwszy duży upadek domina”

Samir Ibrahim z redakcji ARD określił Hongkong jako „globalnego gracza” ze sprzedażą przekraczającą 11 miliardów dolarów i zdywersyfikowaną. Wraz z upadkiem spółki-matki upadło pierwsze „duże domino”, które poniesie ze sobą resztę: „W ciągu najbliższych tygodni zobaczymy, że wiele firm należących do pozycjonowanej globalnie Grupy Genting działa niezależnie od siebie – gdzie siedzą i sami złożyli wniosek o ogłoszenie bankructwa” – powiedział Ibrahim w NDR MV Live.

Urzędnik upadłościowy: „Wpadka” dla stoczni średniego napięcia

Christoph Morgen, początkowy dyrektor ds. upadłości MV Shipyards, mówił o „porażce” dla MV Shipyards: „Nie można jednak wykluczyć, że restrukturyzacja zakończy się sukcesem, a Dream Cruises pozostanie klientem” – powiedział w środę rzecznik. Jednak obecnie nasilają się poszukiwania innych klientów „globalnego snu”.

Zaufanie w obliczu sprzedaży statków

W środowe popołudnie w NDR MV Live Morgan wyraził zaufanie do sprzedaży statku wycieczkowego. „Prowadzimy szeroko zakrojone rozmowy ze wszystkimi zaangażowanymi – federalnymi, stanowymi, bankami finansującymi, klientami”. Jego wrażenie było takie, że każdy chciał pomóc, jak tylko mógł. „To daje mi pewność, że pomimo trudnej sytuacji będziemy w stanie znaleźć rozwiązanie, aby ukończyć „Global 1” w Wismarze” – powiedział Morgan. Jeśli Dream Cruises zawiedzie jako kupujący, na jutro są inne opcje: „Obecnie jest kilka zainteresowanych stron, które, jak jesteśmy przekonani, mają środki do obsługi takiego projektu”, powiedział Morgen dla NDR MV Live.

READ  Konflikt o linię Curzona | opinie

Możliwe, że Agent Genting nie będzie w stanie zaakceptować „światowego snu”.

Wraz z upadkiem Stoczni MV i spółki macierzystej zbliża się założenie firmy transportowej liczącej prawie 2000 pracowników w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. Minister gospodarki Reinhard Mayer (SPD) powiedział, że odbyły się rozmowy między stanem, rządem federalnym i agencją zatrudnienia. Firma macierzysta prawdopodobnie upadnie jako nabywca prawie ukończonego statku wycieczkowego w Wismarze. Bez bardziej „wymarzonego globalnego” budownictwa stocznie nie miałyby żadnego interesu.

Kraj oczekuje strat z gwarancji

Datą startu przewoźnika będzie 1 marca, kiedy to zostanie oficjalnie otwarte postępowanie upadłościowe stoczni średniego napięcia. Mayer przyznał też, że w przypadku bankructwa kraj na pewno straciłby część z 301 mln euro gwarancji – ziemią i „światowym marzeniem” były gwarancje, które mogą zawieść jako gwarancja, jeśli nie zostaną ukończone lub sprzedane za mniej niż ich wartość.

Syndyk ogłosił dalsze rozmowy

Stocznie MV zatrudniające około 1900 pracowników złożyły w ubiegły poniedziałek wniosek o upadłość w Wismarze, Warnemünde i Stralsundzie. Kilka dni później, w piątek, według jego rzecznika tymczasowy syndyk masy upadłościowej po raz ostatni rozmawiał z wyższymi przedstawicielami Genting. Następnie Dyrektor Generalny poinformował, że atmosfera była dobra i konstruktywna. Poszukiwane będą rozwiązania finansowe i planowane są dalsze rozmowy. Potwierdziło się to ponownie w środę: „Jeśli uda się znaleźć rozwiązanie z Dream Cruises lub innym klientem, po pierwszych rozmowach jestem pewien, że otrzymam również finansowanie na czas budowy” – powiedział menedżer ds. upadłości Morgan.

Więcej informacji

Właściciel niewypłacalnych stoczni MV, Genting Hong Kong, przygotowuje się do ogłoszenia upadłości. Jak to wpływa na MV? „Czas się kończy” – powiedział minister gospodarki Mayer. jeszcze

Wismar: Pracownicy firm offshore opuszczają stocznię w stoczni MV, gdzie obecnie znajduje się statek wycieczkowy "globalny 1" Budynek.  © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Jens Büttner / dpa-Zentralbild / dpa

Stwierdził, że bank prefinansowy wykonał wszystkie przelewy na rzecz pracowników, od których wystawiono potwierdzenie zwolnienia. jeszcze

Ten temat znajduje się w programie:

Radio NDR 1 MV | aktualności | 19.01.2022 | 12:00

NDR . logo
Continue Reading

Economy

Polska i Węgry przeciwko szybkiemu wprowadzeniu minimalnych podatków od osób prawnych – EURACTIV.de

Published

on

Polska i Węgry blokują szybkie wdrożenie porozumienia OECD w sprawie globalnego minimalnego podatku w wysokości 15 proc. dla dużych firm w Unii Europejskiej.

Zastępca ambasadora Polski przy UE Arcadiusz Płosiński i węgierski minister finansów Mihaly Varga powiedzieli na spotkaniu ministrów finansów UE w Brukseli we wtorek (18 stycznia), że nie są gotowi zaakceptować odmiennego tempa realizacji koncepcji dwóch filarów . .

Ta koncepcja ma kluczowe znaczenie dla planowanej reorganizacji międzynarodowej architektury podatkowej: pierwszy filar ma na celu zapewnienie bardziej sprawiedliwego podziału praw podatkowych dla krajów w stosunku do zysków dużych międzynarodowych korporacji – w szczególności z gospodarki cyfrowej.

Niektóre prawa są przenoszone z krajów, w których znajdują się firmy, do tych krajów, które osiągają zyski na swoich rynkach. Drugi filar to globalny minimalny podatek w wysokości 15 procent dla firm, których sprzedaż przekracza 750 milionów euro.

Francja, która obecnie sprawuje przewodnictwo w radzie, chce realizować koncepcję dwuetapowo.

Płosiński powiedział we wtorek, że Polska nie może poprzeć „jednostronnego” wprowadzenia globalnego podatku minimalnego w Unii Europejskiej. Zmniejsza to konkurencyjność Unii Europejskiej. „Nalegamy na połączenie obu filarów”.

Węgierski minister finansów Varga również wezwał do jednoczesnego wdrożenia. W przeciwnym razie nie będzie wystarczającej presji politycznej na kraje trzecie w celu wdrożenia koncepcji.

Prawie 140 krajów z Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) zgodziło się na minimalne podatki. Reforma zostanie wdrożona do 2030 roku.

Według Francji porozumienie powinno wejść w życie w Unii Europejskiej na początku 2023 roku. Idealnie powinno dojść do porozumienia do marca – na kilka tygodni przed wyborami prezydenckimi we Francji. Niewykluczone, że prezydent Emmanuel Macron wstanie i będzie chciał wykorzystać temat do wygrania głosów.

Federalny minister finansów Christian Lindner zapowiedział też, że w najbliższym czasie chce wprowadzić minimalne podatki. Po spotkaniu ministrów powiedział, że postęp tutaj przyspieszy również proces negocjacji w sprawie pozostałych filarów.

READ  Konferencja Klimatyczna COP26: Niemcy obierają osobną ścieżkę, jeśli chodzi o silnik spalinowy - Gospodarka

Ujednolicenie międzynarodowej struktury podatkowej ma na celu zapobieżenie regresywnemu wyścigowi podatkowemu między poszczególnymi krajami i, według Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, skutkuje dodatkowymi dochodami podatkowymi w wysokości około 150 miliardów dolarów (około 130 miliardów euro) rocznie na całym świecie.

Continue Reading

Trending