Connect with us

Economy

Właściciel soli przejmuje UPC Polska od macierzystej firmy Sunrise UPC

Published

on

Francuska grupa telekomunikacyjna złożona z miliardera Xaviera Neela przejmuje polskiego operatora kablowego UPC Polska od amerykańskiej grupy Liberty Global. Firmę przejmuje Neil Malek Salt, wcześniej szef szwajcarskiego operatora sieci kablowej UPC Cablecom.

Podstawy w skrócie

  • Iliad zainwestował 7 miliardów złotych (1,6 miliarda franków szwajcarskich) na stół UPC w Polsce, poinformowały zaangażowane firmy.

Operator sieci kablowej UPC Polska należał kiedyś do środkowoeuropejskiej jednostki organizacyjnej Liberty Group, która była afiliowana z ówczesnym prezesem UPC Cablecom, Ericiem Tetterem.

Pierwotnie Liberty Global również chciał wydostać się ze Szwajcarii. Kiedy sprzedaż UPC Switzerland nie powiodła się z powodu oporu ze strony akcjonariuszy Sunrise, Liberty odwróciło sytuację i ostatecznie przejęło Sunrise.

Iliad przejął polskiego operatora komórkowego Play dopiero w zeszłym roku, a teraz wraz z UPC awansuje na drugie miejsce w branży za Orange Polska z roczną sprzedażą na poziomie prawie 2 mld euro.

Transakcja ma nastąpić w pierwszej połowie 2022 roku. Dopiero w lipcu Neil ogłosił, że za trzy miliardy euro kupi założoną przez siebie firmę telekomunikacyjną Iliad i zniesie ją z giełdy.

W Szwajcarii Neil ma inne plany dotyczące Salt, które posiada za pośrednictwem swojej firmy NJJ Capital. Salt ogłosił pod koniec maja, że ​​„The Salt Company i jej właściciel NJJ obecnie badają różne alternatywy finansowania, aby wesprzeć dalszy rozwój i wzrost firmy, w tym możliwą pierwszą ofertę publiczną”.

IPO było opcją, powiedział Pascal Greider, prezes SALT w rozmowie z AWP News. Wszystkie inne kroki, takie jak struktura, czas lub lokalizacja giełdy „porozumiemy się w odpowiednim czasie”. Grider nie chciał wtedy podawać więcej szczegółów.

Więcej na ten temat:

Sprzedaj Sól Euro UPC Sunrise


READ  Negocjatorzy klimatyczni muszą przeorać 4000 stron
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

N26 osiąga większą niż oczekiwano rundę finansowania – Gospodarka

Published

on

Neo-Bank N26 otrzymał duży zastrzyk środków. Pomimo gniewu na regulatora bankowego Baffina, jest on większy niż oczekiwano. Ale w pewnym momencie N26 musi pójść na ustępstwa wobec Baffina.

Continue Reading

Economy

Stresujące dane przemysłowe: Ceny ropy pod presją po nowych podwyżkach | biuletyn

Published

on

Wczesnym rankiem ceny ropy osiągnęły najwyższy poziom od kilku lat.

Wczesnym wieczorem cena beczki North Sea Brent (159 litrów) wyniosła 84,60 USD. To było o 26 centów mniej niż w piątek. Cena wcześniej wzrosła do 86,04 USD, najwyższego poziomu od trzech lat. Cena baryłki amerykańskiej ropy West Texas Intermediate (WTI) spadła o jeden cent do 82,27 USD. Wcześniej osiągnął najwyższy poziom od 2014 r., wynoszący 83,87 USD.

Reklama

l, złoto, handluj wszystkimi towarami z dźwignią (do 30)

Handluj towarami z wysoką dźwignią i małymi spreadami. Możesz zacząć handlować już za 100,00, aby skorzystać z efektu 3000 euro kapitału!

Uwaga dotycząca Plus500: 74% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz podjąć wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Plus500UK Ltd jest autoryzowany i regulowany przez Financial Conduct Authority (FRN 509909). Plus500CY Ltd jest autoryzowany i regulowany przez CySEC (nr 250/14).

Po południu rozczarowujące dane przemysłowe z USA zaważyły ​​na cenach ropy. Produkcja przemysłowa we wrześniu niespodziewanie spadła. Problemy z międzynarodowymi łańcuchami dostaw nadal wywierają presję na produkcję. Spadek produkcji przemysłowej ogranicza również popyt na surowce.

Początkowo ceny ropy kontynuowały niedawny wzrost. Osiem tygodni temu ceny miały tendencję do wzrostu, wywołane obawami inwestorów o niewystarczającą podaż przed zimą. W miarę jak wiodące kraje uprzemysłowione wychodzą z kryzysu gospodarczego w wyniku kryzysu koronowego, rosną obawy o deficyt podaży na rynku ropy.

Inwestorzy obserwują przede wszystkim niedobór gazu ziemnego, który zwiększył zapotrzebowanie elektrowni na ropę naftową. Na tym tle eksperci nie mogą wykluczyć kolejnego wzrostu cen ropy.

„Napięta sytuacja rynkowa, którą Organizacja Krajów Eksportujących Ziemię (OPEC) i Międzynarodowa Agencja Energii (IEA) widziały w swoich miesięcznych raportach w zeszłym tygodniu, kontrastuje z wczesnym zakończeniem wysokich cen ropy naftowej i produktów naftowych” – skomentował Raw. ekspert ds. materiałów Carsten Fritsch z Der Commerzbank in Trading.

READ  Negocjatorzy klimatyczni muszą przeorać 4000 stron

Nowy Jork/Londyn (dpa-AFX)

Więcej informacji o cenie ropy (Brent)

Źródła obrazu: QiuJu Song / Shutterstock.com, B Studio / Shutterstock.com

Continue Reading

Economy

Dostawa teraz także do Polski

Published

on

Firma modowo-lifestyle’owa Breuninger wchodzi do Polski w październiku 2021 roku. Początkowo nie ma nawet kosztów wysyłki zamówień.

Podstawy w skrócie

  • Breuninger rozwija swój sklep internetowy.
  • Zgłoszenia są teraz przyjmowane z Polski.
  • Dla firmy jest to ważny krok w kierunku internacjonalizacji.

Breuninger jest jednym z odnoszących największe sukcesy dostawców e-commerce w sektorze premium w krajach niemieckojęzycznych.

Niemiecka firma zajmująca się modą i stylem życia rozszerzyła działalność na Austrię w 2017 r. i Szwajcarię w 2019 r.

Kolejnym krokiem jest teraz Polska: Breuninger zamierza po raz pierwszy oferować swoje usługi w krajach nieniemieckojęzycznych w październiku 2021 roku.

Sklep internetowy i obsługa klienta prezentowane są w języku polskim. Jak informowaliśmy w doniesieniu medialnym, dostępne będą metody płatności online P24 i BLIK. Po złożeniu zamówienia klienci mogą oczekiwać, że zamówiony towar dotrze w ciągu trzech do pięciu dni roboczych. Ponadto początkowo nie będą naliczane koszty wysyłki zamówień z Polski.

Breuninger stał się międzynarodowy

Holger Blecker, dyrektor generalny Breuninger, jest podekscytowany ekspansją do sąsiedniego kraju: “Z entuzjazmem i podekscytowaniem czekamy na naszą pierwszą ekspansję online poza region DACH. Nasza sąsiednia Polska jest bardzo interesującą, dynamicznie rozwijającą się i wysoce internetową powiązanym rynku.”

W związku z tym firma planuje stale poszerzać swoją strefę internetową w Europie o gamę marek premium, luksusowych i designerskich.


READ  Wypływy złotowych funduszy ETF: Popyt na złoto dramatycznie spada - ale sztabki i monety złota są bardziej poszukiwane niż kiedykolwiek | Wiadomość
Continue Reading

Trending