Connect with us

science

Wirusy w lodzie lodowcowym: naukowcy znajdują „fałszywe sygnatury”

Published

onNauka

Starożytne wirusy „uwolnione do środowiska”: naukowcy badają lód lodowcowy

Naukowcy odkryli starożytne wirusy w lodzie lodowcowym.

Zdjęcie: Getty Images / Rod Strachan
Zaktualizowano: 22.07.2021 – 06:33

Naukowcy z lodowca w Chinach odkryli wirusy, których nigdy wcześniej nie widzieli. Wygląda na to, że były ukryte przez ponad 15 000 lat.

Biolodzy z Ohio State University przeanalizowali dwa wykopy. usunięte z lodowaty lód Des Julia znajduje się w zachodnich Chinach. Wiek lodu szacuje się na 15 000 lat. Znaleźli kody genetyczne dla 33 Wirusy, z których cztery są już znane, a 28 zupełnie nowych.


Wirusy w lodzie lodowcowym budzą pytania

„Rozpuszczanie spowoduje nie tylko utratę tych pradawnych, zarchiwizowanych drobnoustrojów i wirusów, ale także doprowadzi do ich uwolnienia do środowiska w przyszłości” – napisali naukowcy w trakcie swoich badań. badanie. Artykuł został opublikowany w czasopiśmie Microbiome pod kierunkiem mikrobiologa Zhi-Ping Zhonga.

Bardzo niewiele wiadomo na temat wirusów i drobnoustrojów w tych trudnych środowiskach i tego, co faktycznie istnieje, dodany Geolog Loni Thompson. Tak wiele ważnych pytań pozostaje bez odpowiedzi.

„Jak bakterie i wirusy oddziałują na zmianę klimatu? Co się stanie, jeśli przejdziemy z epoki lodowcowej do okresu ciepłego, takiego jak ten, który mamy teraz?”

Odkrywanie „surrealistycznych sygnatur genetycznych”

„Te lodowce uformowały się stopniowo, a wraz z pyłem i gazami w tym lodzie osadziło się wiele wirusów” – mówi Chung. Wykryte drobnoustroje prawdopodobnie reprezentują te, które znajdowały się w atmosferze w czasie ich osadzania.

„Są to wirusy, które rozwijałyby się w ekstremalnych środowiskach” – mówi mikrobiolog Matthew Sullivan. Będą mieć „surrealistyczne sygnatury genetyczne”, aby przetrwać trudne warunki. Tymczasem wydaje się, że istnieje większe ryzyko Niebezpieczne wirusy z królestwa zwierząt na zewnątrz.

Coyle: Mikrobiom, Uniwersytet Stanowy Ohio

Chcesz przeczytać od nas więcej? Śledź nas w Google News.

READ  Paraliż twarzy po szczepieniu koronowym: Zgłoszone przypadki porażenia twarzy
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Katastrofalna fala upałów uderzyła w południową Europę! Do 50 stopni! Czy jest teraz rekord? Meteorologia

Published

on

Duża część Włoch i prawie cała południowo-wschodnia Europa odczuwa upalne pustynne powietrze. Przez kilka kolejnych dni wartości wynoszą 45 stopni lub więcej i 50 stopni w sferze możliwej.

Gorące sirocco już od jakiegoś czasu wieje pustynne powietrze w południowo-wschodniej Europie. Jednak to, co zaczyna się w niedzielę, można określić tylko jako katastrofalne. Upał podnosi wartości najpierw do 40 stopni, a następnie w ciągu tygodnia do 45 do 50 stopni. Brutalne upały rozprzestrzeniają się na południowe Włochy, Grecję, Albanię, północną Macedonię, Bułgarię, Rumunię i Turcję.

Intensywne upały trwają około tygodnia, zanim zimne powietrze z północy usunie przegrzane masy powietrza.

Fala upałów w południowej Europie: możliwe są nowe rekordy

10 lipca 1977 r. w Atenach zmierzono 48,0 stopni. To wciąż najgorętszy rekord Europy. Ten rekord będzie mocno wstrząśnięty w nadchodzącym tygodniu. Zarówno w Grecji, jak i Turcji wartości mogą lokalnie przekroczyć 50 stopni.

Rekordy ciepła można ustawić również w innych krajach. Nie jest jeszcze jasne, jak daleko fala upałów może przeniknąć na północ, a następnie dotknąć również Węgry i Chorwację. Ale pewne jest, że we Włoszech i Grecji będzie bardzo gorąco.

Ekstremalne upały mogą szybko stać się bardzo niebezpieczne. Szczególnie układ krążenia może być obciążony, dlatego wymagana jest szczególna ostrożność. Temperatury od 45 do 50 stopni już nie pryskają. Skakanie do wody może powodować problemy z krążeniem tak szybko, jak długie przebywanie na zewnątrz.

Niezwykle zimne systemy klimatyzacji również mogą być niebezpieczne – zwłaszcza w samochodach. Jeśli klimatyzacja jest ustawiona na zbyt niską temperaturę, istnieje ryzyko późniejszego szoku termicznego. Jeśli wysiądziesz z zimnego samochodu, istnieje ryzyko problemów z krążeniem.

Ciepły śródziemnomorski: sezon medyczny jest najbardziej prawdopodobny

Wraz ze wzrostem upałów wzrasta ryzyko pożarów lasów w całej południowej Europie, które w tej chwili nie może być wyższe. Oczekuje się, że pożary rozprzestrzenią się w południowej Europie. Zarejestrowano już 2,5 razy więcej pożarów niż przeciętnie. Oczywiście do końca lipca można spodziewać się 419 pożarów, ale w tym roku jest ich ponad 1000.

READ  Paraliż twarzy po szczepieniu koronowym: Zgłoszone przypadki porażenia twarzy

Niespotykane obecnie upały mogą wpłynąć jesienią na sezon sztormowy na Morzu Śródziemnym. Na powierzchni woda jest już gorąca i ciepła od 2 do 3 stopni. Biorąc pod uwagę stałe ciepło można założyć, że woda będzie znacznie cieplejsza. Wtedy, jesienią, Medycyna stanie się bardziej prawdopodobna. Są to huragany podobne do huraganów na Morzu Śródziemnym.

Ponieważ Morze Śródziemne jest stosunkowo daleko na północ i jest stosunkowo małe, prawdziwe cyklony tropikalne nie są możliwe, ale są silne burze. Leki należą do najpotężniejszych burz pozazwrotnikowych i mogą być bardzo destrukcyjne. Jesień to czas Medycyny. Ten rok może być trudny ze względu na upały.

Oryginalna wersja tego postu „Do 50 stopni! Katastrofalny piekielny upał, który ogarnął Europę Południową” pochodzi z kanał pogodowy.