Connect with us

Top News

Wirus koronowy w Niemczech: 64 340 nowych infekcji – zachorowalność wciąż rośnie

Published

on

Status: 06.01.2022 07:40

RKI zgłosiło 64 340 nowych infekcji koronowych w ciągu 24 godzin – wzrost o 285,9. Stowarzyszenie Miast i Gmin wzywa rządy federalne i stanowe do przygotowania się na bardziej motywującą szczepionkę.

Instytut Roberta Kocha (RKI) oficjalnie ogłosił znaczny wzrost liczby siedmiodniowych wydarzeń w całym kraju. RKI podało wartość nowych infekcji 100 000 obywateli i wynosiła 285,9 tygodniowo. Dla porównania: wartość z dnia poprzedniego wyniosła 258,6. Tydzień temu było to 207,4 w całym kraju (poprzedni miesiąc: 441,9).

Liczba siedmiodniowych wydarzeń w całym kraju wzrastała z dnia na dzień od końca grudnia, chociaż RKI nadal przewiduje, że nowe infekcje będą mniej prawdopodobne ze względu na mniejszą liczbę prób i raportów podczas świąt i wakacji.

Było prawie 22 000 nowych infekcji więcej niż w poprzednim tygodniu

Urzędnicy ds. zdrowia w Niemczech zgłosili 64 340 nowych infekcji koronowych w RKI w ciągu jednego dnia. Dokładnie tydzień temu było 42 770 infekcji. RKI naliczył 7 361 660 infekcji zdiagnozowanych przez Sars-CoV-2 od początku infekcji. Ponieważ wiele infekcji pozostaje niezdiagnozowanych, rzeczywista całkowita ich liczba może być znacznie wyższa. RKI podało, że liczba uratowanych wyniosła 6626500.

Według najnowszych danych w Niemczech w ciągu 24 godzin odnotowano 443 zgony. Tydzień temu zginęły 383 osoby. Liczba zgonów wywołanych przez Sars-CoV-2 lub potwierdzoną infekcję wzrosła do 113 368.

Potrzebne są przygotowania do drugiej szczepionki przypominającej

W związku z falą omigracji Niemieckie Stowarzyszenie Miast i Gmin zażądało, aby rządy federalne i stanowe były przygotowane na kolejną szczepionkę przypominającą przeciwko koronawirusowi. „Rządy federalne i stanowe muszą podjąć środki ostrożności i przygotowania, gdy szczepionka adaptacyjna do drugiej szczepionki przypominającej będzie gotowa” – powiedział Gert Landsberg, dyrektor generalny niemieckiej sieci redakcyjnej.

Należy również ustalić, czy w kolejnych szczepieniach pierwszeństwo mają osoby szczególnie zagrożone, osoby starsze oraz pracownicy infrastruktury krytycznej.

READ  Krótkie wyjazdy do Polski są możliwe bez izolacji | NDR.de - Nowości

W związku z jutrzejszą konferencją landów Landsberg oczekuje jasnych wytycznych. „Obejmuje to dalszą specyfikację i zaostrzenie kontroli komunikacji” – powiedział. Zmniejszenie liczby kontaktów to jedyny sposób na kontrolowanie występowania infekcji.

Pracownicy infrastruktury krytycznej, zwłaszcza bezobjawowi motywatorzy, którzy są tylko osobami spokrewnionymi, powinni mieć jasne warunki strukturalne na krótki, odosobniony czas.

Kretschmer przeciwko skompresowanej izolacji

Z drugiej strony premier Saksonii Michael Gretchmer ostrzegał przed ogólnym zmniejszeniem izolacji koronowej. „Omikron jest bardzo niebezpieczny, szczególnie dla tych, którzy nie zostali zaszczepieni. Dlatego nie ma powodu, dla którego czasy segregacji powinny być ogólnie skrócone” – powiedział dziennikarzom z grupy medialnej polityk CDU Funke.

Kretschmer skrytykował trwającą debatę jako „zbyt jednostronną”. Powiedział, że politycy nie powinni najpierw proponować odosobnionych reguł, ale raczej eksperci RKI. Politycy „nie powinni próbować narzucać wirusowi woli politycznej. Potrzeby medyczne powinny prowadzić nas do ucieczki przed epidemią”.

Lauterbach chce zaostrzyć ograniczenia komunikacyjne

Przywódcy krajów związkowych spotkają się jutro z prezydentem Olafem Scholesem, aby omówić sytuację epidemiczną i nowe środki. Federalny minister zdrowia Carl Lauterbach chce zaproponować dalsze zaostrzenie ograniczeń komunikacyjnych. Ponadto należy omówić izolację i skrócenie czasu izolacji.

Na wczorajszej konferencji ministrowie zdrowia krajów związkowych zalecili, aby pracownicy, którzy zostali zaszczepieni w kluczowych obszarach pięć dni później, przestali być izolowani po zakażeniu koroną. Istnieje obawa, że ​​rosnące infekcje zakłócą pracę personelu w kluczowych obszarach infrastruktury, takich jak policja, straż pożarna, obszary medyczne i pielęgniarskie oraz zaopatrzenie w energię i wodę.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Obawy przed cyberatakami: ostrzeżenie Alfa-CRP w Polsce

Published

on

Za granicą Uważaj na cyberataki

Polski rząd wydał alarm Alfa-CRP w całym kraju

Premier Polski Mateusz Morawiecki

Premier Polski Mateusz Morawiecki

Co: pa / PAP

Po cyberatakach na ukraińskie serwery rządowe alarm Alfa-CRP będzie obowiązywał w Polsce do niedzieli – pierwszy z czterech w sumie poziomów alarmowych. Wynik ten wskazuje, że Polska rozważa cyberatak na kluczową infrastrukturę.

miWynika to z napiętej sytuacji w bezpośrednim sąsiedztwie Rosji. Od wtorku o 23:59 alert Alfa-CRP będzie obowiązywał w całej Polsce. Rząd ogłosił we wtorek wieczorem.

Według doniesienia premier Mateusz Morawiecki podpisał stosowne rozporządzenie po spotkaniu z ministrem spraw wewnętrznych i szefem krajowej agencji wywiadowczej ABW. Alpha-CRP to pierwszy z czterech poziomów alarmowych, które można uruchomić w przypadku zagrożenia cyberatakami.

Organy powinny poddawać monitoringowi, tj. przeglądowi, ważną infrastrukturę, taką jak połączenia telekomunikacyjne. „To sygnał dla służb bezpieczeństwa i całej administracji publicznej do szczególnej czujności” – czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Cyfryzacji w Warszawie.

W raporcie stwierdzono, że posunięcie polskiego rządu było związane z atakami cybernetycznymi na serwery ukraińskiego rządu w ciągu ostatnich kilku dni. Poziom CRP ma charakter prewencyjny i powinien być stosowany początkowo do niedzieli.

W piątek w Polsce zgłoszono wyciek danych. Według serwisu Onet do 9 stycznia ponad 1,7 miliona szczegółów dotyczących polskiej armii zostało załadowanych na serwer i podobno pobrane. Powiadomienie o poziomie alarmowym CRP wskazuje, że polski rząd uważa, że ​​w najbliższych dniach można sobie wyobrazić cyberataki na kluczową infrastrukturę.

Czytaj

Najwyższy stopień pilności: istnieje pilna potrzeba pozostania wśród grup przestępczych

Oprócz infrastruktury telekomunikacyjnej obejmuje to dostawy energii. Decyzja zapada w czasie wzmożonych napięć między Rosją a Ukrainą w sąsiedniej Polsce. Moskwa przewiozła przez granicę na Ukrainę tysiące żołnierzy i ciężki sprzęt. Dyplomacja kryzysowa na Zachodzie nie pomogła jeszcze złagodzić napięć. Polska, zachodni sąsiad Ukrainy, również jest zagrożona wydarzeniami.

READ  Nie bój się gróźb antysemickich
Continue Reading

Top News

Lipsk: Missing Jesse (19) nie żyje | Regionalny

Published

on

Lipsk – Tragiczne potwierdzenie w sprawie Jessego (19), który zaginął z Lipska. Teraz leżał martwy na polu niedaleko Schkeuditz. Musiał zostać zabity! (20) został zatrzymany pod zarzutem.

„Według wstępnych ustaleń, zmarły został uznany za zmarłego na miejscu” – powiedział we wtorek rzecznik policji.

Jesse był publicznie poszukiwany

Zdjęcie: © Posterunek Policji Południowo-Wschodni w Lipsku

„Dalsze dochodzenia są w toku. Żadne dalsze informacje na temat lokalizacji, czasu i miejsca odkrycia nie zostały ujawnione, aby nie zakłócać tych badań ”.

Pierwsi śledczy przybyli na miejsce w poniedziałek po południu i znaleźli ciało. We wtorek Altscherbitzer zmierzył pole za pomocą technologii LKA 3D i przeleciał nad obszarem za pomocą dronów. Wydział medycyny sądowej przeszukał wykrywacz metalu i usunął wierzchnią warstwę gleby z miejsca, w którym leżało ciało.

„Nie jest jasne, czy 20-letni podejrzany jest rzeczywiście mordercą” – powiedział Andreas Ricken, rzecznik prokuratora stanowego w Lipsku. Nie jest jeszcze pewne, czy zostanie złożony wniosek o nakaz aresztowania.

Jesse był ostatnio widziany 11 stycznia 2022 roku. Był tam w ciągu dnia ze znajomym. Pożegnali się na głównym dworcu kolejowym w Halle, gdzie 19-latek chciał pojechać do Probstidy.

W poszukiwania zaginionego zaangażowana jest policja. Ciało młodego mężczyzny zostało znalezione w poniedziałek.

Zwiastun filmu

Kryminalistyka na miejscu. We wtorek kontynuowali poszukiwania i bronili dowodów

Zdjęcie: Silvio Burger

READ  Nie bój się gróźb antysemickich
Continue Reading

Top News

Protesty w Polsce w sprawie akt kościelnych związanych z nadużyciami | DOMRADIO.DE

Published

on

Obecnie akta postępowania kościelnego przeciwko sprawcom nie są dostępne dla Polskiej Państwowej Komisji do Spraw Wykorzystywania Seksualnego Dzieci. Watykan jest za to odpowiedzialny.

Sobór Biskupów w Warszawie ogłosił w poniedziałek, że za nadużycia w Kościele katolickim odpowiedzialny jest Watykan. Dlatego diecezje i zakony prowadziły w imieniu władz Watykańskich śledztwa karne. W rezultacie rząd powinien zwrócić się o międzynarodową pomoc prawną do Watykanu, aby mógł dostarczyć dokumentację konkretnych nominacji, które podlegają jurysdykcji Stolicy Apostolskiej.

„Dlatego nie mamy tu do czynienia z relacją między władzą państwową a kościołem w Polsce, ale o relację między polskim rządem a władzami Stolicy Apostolskiej” – powiedział Piotr Studniki, szef Urzędu Ochrony Dzieci przy ul. Konferencja Episkopatu. Oficer. Ksiądz Arcybiskup Wojciec Polak, który jest odpowiedzialny za ochronę dzieci i młodzieży w kościele, powiedział w zeszłym tygodniu w liście do Błażeja Kmieciaka, szefa Państwowej Komisji Śledczej.

Próbowałem zdobyć pliki na próżno

Jak dotąd Komisja podjęła daremną próbę uzyskania dostępu do akt Kościoła. We wrześniu 2021 r. przewodniczący Komisji Kmieciak zaproponował nawet wspólną komisję śledczą do analizy akt Konferencji Episkopatu. Od jesieni 2020 r. Komisja rejestruje przypadki wykorzystywania dzieci w wieku poniżej 15 lat w społecznościach edukacyjnych, kulturalnych, rekreacyjnych, sportowych i religijnych.

Według Statnickiego Konferencja Episkopatu chce współpracować z Komisją Badań Statystycznych i Ochrony Dzieci i Młodzieży przed Wykorzystywaniem Seksualnym. Bodźcem dla podobnych programów w państwowych placówkach oświatowo-opiekuńczych będzie praca profilaktyczna katolickich szkół i ośrodków dla osób niepełnosprawnych.

Kłóć się o liczby

Kościół skrytykował wstępny raport komisji rewizyjnej o nadużyciach z lipca 2021 roku. Stuttnicki zarzucił komisji fałszywy obraz poziomu przemocy seksualnej księży oraz niesłuszne zarzucanie Kościołowi braku chęci współpracy. W swoim raporcie komisja napisała, że ​​w 30 proc. przypadków zgłoszonych lub odnotowanych nadużyć oskarżonym jest duchowny.

READ  Podejrzenie oszustwa — Oszustwo w łóżku intensywnej opieki — rząd Lacetin bada politykę wewnętrzną

Badanie Konferencji Biskupów wykazało, że duchowni są odpowiedzialni za jeden procent wszystkich przestępstw związanych z wykorzystywaniem seksualnym dzieci. We własnej ocenie akt sądowych postępowań karnych od połowy 2017 r. do końca 2020 r. Komisja ustaliła, że ​​dwóch z 265 skazanych przestępców to księża.

Continue Reading

Trending