Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Wiosną prąd w Niemczech pochodzi głównie z węgla zamiast z energii wiatru

Porażka w transformacji energetycznej: „wiosna o słabym wietrze” zmniejszy zużycie energii elektrycznej o prawie jedną trzecią w pierwszym kwartale siła wiatru ogłosił Federalny Urząd Statystyczny. Według władz Wiesbaden lukę wypełniło zwiększone wytwarzanie energii elektrycznej z elektrowni węglowych i gazowych.

W tym kraju od stycznia do marca wytworzono łącznie 138,2 mld kWh Strom generowane i wprowadzane do sieci. Według wstępnych wyników Urzędu Federalnego było to o 2,6 proc. mniej niż w I kwartale 2020 r. Większość energii elektrycznej w analogicznym okresie ubiegłego roku pochodziła z Odnawialne źródła energii Takich jak energetyka wiatrowa, biogaz, słońce (51,4 proc.), węgiel i gaz dominowały na początku tego roku Energia nuklearna (59,3 proc.).

Węgiel, z udziałem 28,9 proc. całkowitej ilości energii elektrycznej wprowadzonej do sieci, był najważniejszym źródłem energii do wytwarzania energii elektrycznej na świecie. Niemcy W pierwszym kwartale 2021 r. ilość energii elektrycznej wytworzonej w elektrowniach węglowych wzrosła o ponad jedną czwartą (26,8 proc.) do blisko 40 mld kilowatogodzin w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. W przypadku energii elektrycznej z gazu ziemnego wzrosła o 24% do 22,5 mld kilowatogodzin.

Natomiast mocny minus jedna trzecia (32,4 proc.) przypada na energetykę wiatrową. Szacuje się, że 33,5 mld kWh paszy było najniższą wartością dla tego źródła energii za pierwszy kwartał od 2018 r. W ciągu ostatnich dwóch lat energetyka wiatrowa osiągnęła znacznie wyższe wartości z powodu silnych wiosennych burz.

READ  DAX zamyka się bez zmian - Dow ledwo się rusza - Europejski Bank Centralny potwierdza kurs - Deutsche Bank prognozuje miliardy na miliony - Extron ponownie podnosi oczekiwania - Koncentracja na Deutsche Wonen, GameStop, BMW, Stylantis | Wiadomość