Connect with us

Tech

Windows 11: NTLite 2.3.0 również omija ograniczenia

Published

on

Windows 11: NTLite 2.3.0 również omija ograniczenia

Narzędzie systemowe NTLite, które może dostosowywać i dostosowywać obrazy systemowe do nośników instalacyjnych, pomaga w eleganckim ominięciu ograniczeń systemu Windows 11, takich jak TPM 2.0, Bezpieczny rozruch i pamięć RAM. Istniejące kompilacje można zmodyfikować przed instalacją, aby nie było żadnych zapytań.

W razie potrzeby NTLite znacznie rozjaśnia Windows 11

Oprócz funkcji „Wyłącz wymagania Win11 TPM”, która wymaga modułu Trusted Platform Module (TPM)TPM) lub dezaktywowane po uruchomieniu oprogramowania fTPM, za pomocą opcji „Wymagania konfiguracji SecureBoot” i „Pamięć i pamięć RAM”, można łatwo uniknąć innych przeszkód związanych z niekompatybilnymi systemami komputerowymi i zainstalować system Windows 11.

oficjalny Informacje o wydaniu Najnowsza wersja 2.3.0.83.96 zawiera również więcej ulepszeń i poprawek błędów, wszystkie związane z Windows 11 i jego komponentami.

Na przykład obszary „Konto Microsoft”, „Microsoft Edge” i „Telemetria” można jeszcze bardziej zmniejszyć, aby zapewnić lepszą ochronę danych. Dodatkowo poprawiono niemieckie tłumaczenie LTLite.

Nowy
 • Bez nadzoru: nazwa komputera %SERIAL% jest zmienna, wprowadź numer seryjny urządzenia dynamicznie podczas instalacji
 • Ustawienia: Wymagania konfiguracyjne Win11 – Opcja obejścia pamięci i pamięci RAM
 • Ustawienia: Win11 Start – opcja „Pokaż najczęściej używane aplikacje”
Rozwój
 • Komponenty: Wykrycia usuwania języka Win11 dla „baskijskiego”, „katalońskiego”, „galicyjskiego”, „indonezyjskiego” i „wietnamskiego”
 • Komponenty: Win11 usuwa więcej „Konta Microsoft”, „System Guard”, „VBS”, „Edge Chromium”, „Telemetria”, „Speech”, „Diagnostics” i „OCR”
 • Ustawienia: Ulepszono opcję wyłączenia wymagań Win11 TPM
 • Sekcja ustawień „Windows” została dla jasności połączona z „Systemem”
 • Tłumaczenie interfejsu użytkownika: dzięki za uproszczony chiński (Gskening) i niemiecki (Cartman586)
Naprawic
 • Źródło: Wykryto błąd użycia pliku podczas zapisywania, jeśli obrazy Instalacji + Boot + WinRE są przetwarzane w tej samej sesji
 • Komponenty: Usunięcie Win11 „DevicesFlow” może spowodować zamknięcie ustawień — urządzenia
 • Komponenty: Usunięcie Win11 „Wired Autoconfig” może spowodować zamknięcie ustawień — połączenia sieciowe
 • Komponenty: Usunięcie Win11 'Zip Folders’ przywracało pasek narzędzi Explorera do starego stylu

NTLite 2.3.0.83.96 – Informacje o wydaniu

Rufus 3.16 już po raz pierwszy zaoferował użytkownikom możliwość tworzenia nośnika instalacyjnego Windows 11 całkowicie automatycznie bez TPM 2.0 i bezpiecznego rozruchu oraz ograniczeń pamięci. NTLite idzie dalej w tym zakresie i w razie potrzeby bardziej odciąża system operacyjny.

READ  Zaoszczędź aż 40 procent!

Pobierz na ComputerBase

NTLite 2.3.0 Build 83.96 można pobrać jak zwykle bezpośrednio pod tą wiadomością z obszaru pobierania ComputerBase. Kilku urzędników ułatwia rozpoczęcie korzystania z NTLite Instrukcje obsługi i szeroki dokumentacja Jak również urzędnik Blog z samouczkami.

Pliki do pobrania

 • 4,3 gwiazdki

  NTLite Free umożliwia modyfikowanie obrazów systemu Windows i instalacji systemu Windows.

  • Wersja 2.3.0 kompilacja 8396 Niemiecki
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Microsoft zmienia architekturę aktualizacji systemu Windows

Published

on

Microsoft zmienia architekturę aktualizacji systemu Windows

Microsoft chce zmienić architekturę aktualizacji systemu Windows wraz z wydaniem systemu Windows 11 24H2 i Server 2025 i oferuje w tym celu zbiorcze aktualizacje punktów kontrolnych. Jak pokazuje artykuł społeczności technicznej, aktualizacje Checkpointa powinny pojawiać się „regularnie” — Microsoft nie byłby bardziej szczegółowy, ale można oczywiście założyć, że zajmie to kilka miesięcy. Tymczasowe miesięczne aktualizacje pojawiają się jako rodzaj przyrostowych pakietów delta, które wymieniają tylko treść, która uległa zmianie od ostatniego zbiorczego punktu kontrolnego.

reklama

Ideą tego jest zirytowanie sieci, komputera, a przede wszystkim użytkowników, instalowaniem co kilka miesięcy stosunkowo grubych pakietów zbiorczych. Pozostałe aktualizacje są dostępne w mniejszych pakietach, które – miejmy nadzieję – pobierają i instalują szybciej. w Zaangażowanie społeczności technologicznej Microsoft zauważa również, że zbiorcze punkty kontrolne prawdopodobnie zbiegną się w czasie z wydaniem aktualizacji funkcjonalności w przyszłości — przynajmniej pod warunkiem, że nie będą to pełne aktualizacje na miejscu, ale raczej jako zwykła aktualizacja zbiorcza oprócz tzw. zwany pakietem aktywacyjnym.

Nowa architektura aktualizacji nie powinna niczego zmieniać ani dla administratorów, ani dla użytkowników. Ale jest jeden wyjątek. Firma Microsoft wskazuje, że przyszłe aktualizacje pobierane z katalogu aktualizacji będą składać się z kilku pakietów: wszystkich punktów kontrolnych wydanych wcześniej dla danej wersji systemu Windows oraz innego pakietu zbiorczego zawierającego wszystkie poprawki uwzględnione od ostatniego punktu kontrolnego. Powinna istnieć możliwość instalowania pakietów jeden po drugim przy użyciu istniejących narzędzi do zarządzania.

W przeszłości Microsoft kilkakrotnie eksperymentował z technologią instalacji i pobierania. Od systemu Windows 11 usługa Windows Update najpierw sprawdza, które składniki aktualizacji zbiorczej powinny już zostać pobrane. Microsoftowi udało się zmniejszyć rozmiar pobierania, ale całość powoduje pewne obciążenie obliczeniowe, aby określić, które komponenty są potrzebne do aktualizacji – i jeszcze dłuższy czas trwania aktualizacji.

READ  Według raportu premiera na rok 2026 z procesorem Zen 5 będzie tańsza niż PlayStation 6(jss)

Continue Reading

Tech

Oficjalnie potwierdzone: to Google Pixel 9 Pro Fold

Published

on

Dzięki nowemu zwiastunowi Google robi dziś szum wokół Pixela 9 Pro Fold.

Po ujawnieniu projektu Pixela 9 Pro Google potwierdził teraz także nazwę nowego składanego modelu.

„Poczuj nowy sposób rozwoju” z Gemini

Google po raz kolejny wykorzystuje AI Gemini w obecnym zwiastunie do napisania listu pożegnalnego do starego telefonu komórkowego. Krótki film pokazuje, jak Pixel 9 Pro Fold przechodzi od pozycji pionowej do rozłożonego, a następnie składa się na tył. Google promuje smartfon jako „składany telefon zaprojektowany na erę Gemini”.

Składany Google Pixel 9 Pro

Google Pixel 9 Pro Fold: znana jest już nazwa nowego telefonu komórkowego od Google. Google

Oprócz zwiastuna Google udostępniło zdjęcie tyłu Pixela 9 Pro Fold. Wygląd wyraźnie odbiega od wyglądu pierwszego Pixela Folda, który był już znany z poprzednich przecieków informacji.

Jednak decyzja o nazwaniu go „Pixel 9 Pro Fold” budzi spekulacje. Dlaczego Google zdecydowało się nie używać prostszego tytułu „Pixel Fold 2”?

READ  Aplikacja telewizyjna dla modeli Sony Bravia XR
Continue Reading

Tech

Google tworzy grupę roboczą ds. bezpiecznej sztucznej inteligencji

Published

on

Google tworzy grupę roboczą ds. bezpiecznej sztucznej inteligencji

„Sztuczna inteligencja potrzebuje bezpiecznych ram i standardów aplikacji, które nadążą za szybkim rozwojem” – twierdzi Google. Aby sprostać tym wyzwaniom, ma zostać utworzona nowa organizacja: Koalicja na rzecz bezpiecznej sztucznej inteligencji (CoSAI), która została powołana w czwartek. Oprócz Google członkami założycielami są Amazon, Anthropic, Chainguard, Cisco, Cohere, GenLab, IBM, Intel, Microsoft, NVIDIA, OpenAI, PayPal i Wiz. (Wiz to start-up zajmujący się bezpieczeństwem IT, którego przejęciem jest zainteresowany Google).

reklama

Najwyższa Komisja Kontroli i Kontroli Finansowej Chciałbyś współpracować z nauką, innymi organizacjami i ogólnie branżą IT i początkowo kierować trzema grupami roboczymi: zabezpieczyć łańcuch dostaw AI (bezpieczeństwo łańcucha dostaw oprogramowania dla systemów AI), przygotować bezpieczeństwo IT na zmieniające się scenariusze zagrożeń dzięki sztucznej inteligencji, a także do zarządzania bezpieczeństwem sztucznej inteligencji.

Ta druga grupa powinna np. opracować system definicji, aby ludzie w branży mniej o sobie mówili. Lista zadań do wykonania obejmuje także listy kontrolne i ustandaryzowane systemy oceny służące do oceny gotowości na problemy związane z bezpieczeństwem w aplikacjach AI, zarządzania nimi i monitorowania ich oraz raportowania problemów związanych z bezpieczeństwem.

Aby wzmocnić bezpieczeństwo IT w walce z atakami wykorzystującymi sztuczną inteligencję, druga grupa robocza CoSAI stworzy ramy, które pomogą obrońcom IT zdecydować, czy zainwestować w środki łagodzące. Pierwsza grupa robocza opracuje instrukcje w oparciu o doświadczenia z wykorzystaniem klasycznego oprogramowania. Przewodniki te mają pomóc Ci dowiedzieć się, jak wygląda dana sztuczna inteligencja (pochodzenie i utworzenie) oraz w jaki sposób może ona wchodzić w interakcje z ofertami stron trzecich w celu wnioskowania o zagrożeniach.

Inne inicjatywy CoSAI Jesienią Google rozszerzył swój program nagród za błędy o produkty AI, aby zachęcić strony trzecie do badania luk w zabezpieczeniach AI. W czerwcu poprzedniego roku firma danych Bezpieczny framework dla sztucznej inteligencji Opublikowano we współpracy z partnerami z branży Dobrowolne zobowiązania dotyczące sztucznej inteligencji opublikowany.

READ  Zaoszczędź aż 40 procent!

Polecane treści redakcyjne

Po Twojej akceptacji, zewnętrzny kwestionariusz (Opinary GmbH) zostanie przesłany tutaj.

Zawsze przesyłaj ankiety


(S)

Continue Reading

Trending