Connect with us

science

Więcej światła słonecznego oznacza mniej zgonów – praktyka uzdrawiania

Published

on

Mniej zgonów z powodu COVID-19 na słonecznych obszarach

Kilka badań już wykazało, że promienie UV zabijają wirusy koronowe. Światło słoneczne również zawiera to promieniowanie. W szczególności składniki długofalowych promieni UV, które stanowią około 95 procent światła słonecznego, wydają się mieć hamujący wpływ na SARS-CoV-2. Ostatnie badania pokazują teraz, że na słonecznych obszarach jest mniej zgonów związanych z COVID-19.

Naukowcy z Uniwersytetu w Edynburgu w Szkocji porównali wszystkie zarejestrowane zgony z powodu COVID-19 udokumentowane w Stanach Zjednoczonych od stycznia do kwietnia 2020 r. Naukowcy uwzględnili wartości UV dla 2474 regionów w Stanach Zjednoczonych. Okazuje się, że na słonecznych terenach mniej osób zmarło z powodu COVID-19. Wyniki wyszukiwania są wyświetlane w „British Journal of Dermatology“Został wydany.

Jak poziomy UVA wpływają na liczbę zgonów z powodu COVID-19

Ocena doprowadziła do wniosku, że osoby mieszkające na obszarach o najwyższym poziomie promieniowania UV mają mniejsze ryzyko zgonu z powodu COVID-19 w porównaniu z osobami mieszkającymi na obszarach o niskim poziomie promieniowania UV. W ramach kontroli grupa zadaniowa powtórzyła analizę z danymi z Anglii i Włoch – również tutaj stwierdzono tę samą zależność.

Dermatolog Dr. Richard Weller z zespołu badawczego. Podczas analizy naukowcy wzięli pod uwagę wszystkie znane czynniki związane ze zwiększonym ryzykiem śmierci, takie jak wiek, pochodzenie etniczne, status społeczno-ekonomiczny, gęstość zaludnienia, zanieczyszczenie powietrza, temperatura i poziom infekcji na lokalnych obszarach.

Witamina D nie odpowiada za działanie ochronne

Naukowcy wykazali również, że zwiększona potencjalna produkcja witaminy D pod wpływem światła słonecznego nie może odpowiadać za efekt ochronny. Ponieważ produkcja witaminy D jest stymulowana tylko przez krótkofalowe promienie ultrafioletowe. Jednak ten sam spadek śmiertelności stwierdzono na obszarach o wysokim UVB, ale niskim UVB.

Tlenek azotu jako przyczyna efektu?

Zamiast tego naukowcy widzą możliwe wyjaśnienie w uwolnionym tlenku azotu. Narażenie na działanie promieni słonecznych powoduje, że skóra uwalnia tlenek azotu. Grupa robocza zwraca uwagę na niektóre badania laboratoryjne, które wykazały, że tlenek azotu zapobiega rozmnażaniu się SARS-CoV-2, czyli rozmnażaniu się.

READ  W walce z Coroną Południowy Tyrol stawia (również) na testach - zdrowiu

Lepsze zdrowie serca na słonecznych terenach?

Zdrowie układu sercowo-naczyniowego również może być czynnikiem. Ponownie, poprzednie badania wykazały, że ogólny stan układu krążenia jest lepszy na obszarach o większym nasłonecznieniu. Ludzie mieszkający w miejscach nasłonecznionych często mają niższe ciśnienie krwi i mniejsze ryzyko zawału serca w porównaniu z osobami mieszkającymi na obszarach o słabym nasłonecznieniu. Ponieważ zły stan zdrowia serca jest znanym czynnikiem ryzyka śmierci w przypadku COVID-19, ten aspekt może być również częściowo odpowiedzialny.

Dokładna przyczyna nie jest znana

Jednak najważniejsze jest to, że zespół potwierdza, że ​​jest to badanie obserwacyjne, w którym ustalono tylko związek, ale nie zostało to wyjaśnione. W tym celu konieczne są dalsze badania. (Pełne wyżywienie)

Informacje o autorze i źródle

Ten tekst jest zgodny z wymogami specjalistycznej literatury medycznej, wytycznymi medycznymi i aktualnymi badaniami oraz został zbadany przez lekarzy.

autor:

Redaktor dyplomów (FH) Volker Plasik

Nadmuchany:

  • M. Cherrie T. Clemens C. Colandrea i wsp .: zgony wywołane promieniowaniem UVA i COVID 19 w USA wraz z badaniami replikacji w Anglii i we Włoszech; W: British Journal of Dermatology, 2021, onlinelibrary.wiley.com
  • Uniwersytet w Edynburgu: Światło słoneczne związane ze zmniejszoną liczbą zgonów Covid-19 (veröffentlicht: 04/09/2021), ed.ac.uk

ważna uwaga:
Ten artykuł ma jedynie charakter ogólny i nie jest przeznaczony do autodiagnozy lub samoleczenia. Nie może zastąpić wizyty u lekarza.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Wirusy związane z SARS-CoV-2 wykryto u nietoperzy laotańskich

Published

on

Możliwe skoki gatunków

Robert Clatt

Najbliższych krewnych SARS-CoV-2 znaleziono u nietoperzy laotańskich i chińskich. To odkrycie jest kolejną wskazówką, że koronawirus jest pochodzenia naturalnego i nie był hodowany w laboratorium.


Paryż, Francja). Naukowcy z Instytutu Pasteura, jednego z wiodących ośrodków badań podstawowych dla biologia I Medycyna, w języku laotańskim i chińskim nietoperz Trzy nie były znane wcześniej Wirusy Odkryć. Wirusy zwane BANAL-52, BANAL-103 i BANAL-236 zawierają domeny wiążące receptor, takie jak: SARS-CoV-2 Może łączyć się z ludzkimi komórkami zwanymi ACE2.


Według daty tylko na serwerze prepress pole wyszukiwania Naukowcy zbadali całkowitą ślinę, mocz i kał około 650 nietoperzy w północnym Laosie. Wirusy wykryte w tym procesie są w 95 procentach identyczne z SARS-CoV-2 i dlatego mogą również przenosić się na ludzi.


Nietoperze wywołują wirusa SARS-CoV-2

„Kiedy po raz pierwszy przedstawiono sekwencję SARS-CoV-2, domena wiążąca receptor naprawdę nie wyglądała jak coś, co widzieliśmy wcześniej” – powiedział magazynowi Edward Holmes z University of Sydney. charakter temperamentu. w Nauki ścisłe Wywołało to spekulacje, że SARS-CoV-2 mógł zostać wyprodukowany w laboratorium.

Według naukowców odkrycie innych wirusów z domenami wiążącymi receptory w naturze wskazuje, że pandemia Covid-19 ma naturalne pochodzenie. też jeden Oficjalne dochodzenie Światowej Organizacji Zdrowia Według laboratorium jako źródło SARS-CoV-2 „wysoce nieprawdopodobne”.


Badanie wirusów za pomocą kultur komórkowych

Zespół Sarah Tammam był również w stanie wykazać, że nowo odkryte domeny wiążące receptory wirusa wiążą się z ACE2, a także z wczesnymi liniami koronawirusa. Wirusom brakuje jednak niektórych cech, które ułatwiały wnikanie SARS-CoV-2 do komórek ludzkich. Naukowcy hodują teraz BANAL-236 w komórkach, aby móc go bardziej szczegółowo zbadać w badaniach na zwierzętach.

Plac wyszukiwania, doi: 10.21203/rs.3.rs-871965/v1

READ  W walce z Coroną Południowy Tyrol stawia (również) na testach - zdrowiu
Continue Reading

science

Mars: NASA dokonuje niesamowitego odkrycia – „dowodów nie da się ukryć”

Published

on

NASA dokonała nowego odkrycia na powierzchni Marsa (awatar).

© NASA/Imago

Naukowcy NASA świętują nowe odkrycie Marsa – potwierdzając od dawna kwestionowaną teorię.

CAssel — NASA wykryła ślady tysięcy erupcji superwulkanów w regionie Arabia Terra na północnym Marsie. To najpotężniejszy rodzaj erupcji wulkanu. Według NASA erupcje tej wielkości mogą wyrzucić w powietrze dużo pyłu i popiołu, zatruwając oceany lub zmieniając klimat planety. Naukowcy z NASA odkryli niedawno „dziwną strukturę” na powierzchni Marsa i skomentowali możliwość zderzenia asteroidy z Ziemią.

Napisz NASA w swoim raporcie. „Uwolniony gaz mógł zagęścić atmosferę lub zasłonić słońce i ochłodzić atmosferę” – powiedział Patrick Willey, geolog z NASA Goddard Space Flight Center. „Projektanci klimatu na Marsie będą mieli wiele do zrozumienia na temat działania wulkanów”.

NASA analizuje odkrycie na Marsie

Willy wraz ze swoim zespołem przeanalizował tereny Półwyspu Arabskiego na Marsie. Naukowcy szukali „warstwowych dowodów wczesnych erupcji wulkanów”. To, co NASA uważała za kratery po uderzeniu asteroidy, jest obecnie uważane przez badaczy za zimne wulkany. Wskazuje na to również kształt miednicy. Ponieważ: nie są idealnie okrągłe – w przeciwieństwie do tradycyjnych dysz. Ponadto baseny wykazują oznaki zawalenia.

Między innymi badanie opublikowane w 2013 r. doprowadziło do zmiany perspektywy. „Przeczytaliśmy ten artykuł i chcieliśmy go śledzić” – powiedział Willie. Ale zamiast „szukać wulkanów, szukaliśmy popiołu, ponieważ tego dowodu nie da się ukryć”.

Naukowcy NASA świętują nowe odkrycie Marsa. Potwierdza to długo podejrzewane założenie (obraz ikony).

© imago

Naukowcy NASA identyfikują minerały na Marsie

Naukowcy zidentyfikowali minerały na powierzchni Marsa. Warstwa popiołu została bardzo dobrze zachowana. Zespół opublikował plik Badanie w czasopiśmie naukowym „Geophysical Research Letters”.

„Wtedy zdałem sobie sprawę, że to nie był zbieg okoliczności, to był prawdziwy sygnał” – powiedział Jacob Richardson. Pracuje jako geolog w NASA. „Właściwie widzimy, czego się spodziewaliśmy i to był dla mnie najbardziej ekscytujący moment”. (Jan Wendt)

NASA nie tylko przygląda się obecnie nowym odkryciom w kosmosie. Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge odkryli niedawno nowy typ planety nadającej się do zamieszkania.

READ  Corona: Badacz mózgu wyjaśnia, dlaczego jesteśmy tak agresywni podczas epidemii – dowody
Continue Reading

science

Krytyka i pochwały na zakończenie niezaszczepionego odszkodowania

Published

on

READ  W trzech turach umieść trzy kwadraty zamiast czterech
Continue Reading

Trending