Connect with us

entertainment

Weißwasser: Współczesny Szekspir w Danner Hall

Published

on

Zbliża się drugi Festiwal Łużycki. Od 25 sierpnia do 18 września odbędzie się około 80 imprez w 50 różnych lokalizacjach między Zittau a Guben oraz między Zgorzelcem a Doberlug-Kirchhain. Spektakle, koncerty z muzyką klasyczną, światową i jazzową, recitale piosenek, wydarzenia literackie od czytania po słowa mówione, dyskusje z filozofami, filmy i wystawy. Impreza jest corocznie finansowana przez rząd federalny kwotą czterech milionów euro.

Reżyserem jest Daniel Connell z Hamburga, który jest tam również dyrektorem Hamburskiej Orkiestry Symfonicznej. Udało mu się ściągnąć do Łużyc na drugą edycję festiwalu wielu artystów o międzynarodowej renomie. Najmniej oferowana na tym festiwalu jest prosta rozrywka. Standard jest wysoki. Daniel Connell we wstępie do broszury festiwalowej mówi: „Festiwal Lusitz nie polega na wytwarzaniu dodatkowych produktów konsumenckich, nie chodzi o przekonanie Łużyc do większej konsumpcji kultury. aby rozwijać tutaj przyszłość, która jest w stanie dać Obecne znaczenie europejskich standardów jest bardziej odpowiednie niż gdziekolwiek indziej.”

Artysta związany z regionem

Przypuszczalnie 41-letni Filip Markiewicz w Weißwasser spełni te oczekiwania. Urodzony w Luksemburgu artysta polskiego pochodzenia brał już udział w pierwszej edycji Festiwalu Łużyc („Antygona Neuropa” w Cottbus) i tym razem we współpracy z Danielem Connellem rozwinęli ideę stworzenia tematu tego, co jest chyba najpopularniejsza sztuka ze wszystkich – Szekspir Williama “Hamleta” – Adaptacja. W tej chwili wszystkie zmiany zachodzą również w regionie. Spektakl, który odbędzie się w piątki, soboty i niedziele o godz. 19.30 w Danner Hall w siedzibie Telux w Weißwasser, nosi nazwę „Euro Hamlet”. „Tłem jest tekst Hamleta. Razem ze sztuką Catherine Michaels staraliśmy się znaleźć paralele, które mogą mieć coś wspólnego z lokalizacją i historią Niemiec, Wschodu i Europy”. Jako dziecko często przyjeżdżał tu w drodze do polskiej rodziny i dużo słyszał o historii Wschodu i Zachodu, podziału i jedności w Niemczech i Europie. Markiewicz mówi, że nie stara się opisywać tego w sposób efektowny, ale zamiast tego utrwalać nastrój między wierszami.

READ  Brakujące ogniwo: Sophie Scholl i pamięć

Scenografia do pustej sali

Wszechstronny performer wykorzystuje mieszankę bardzo różnych form estetycznych: teatru dramatycznego i muzyki – jest między innymi muzyk NU Unruh z „Einstürzende Neubauten” – teatr tańca i instalacje wideo. Markiewicz przez cały lipiec kręcił sekwencje z aktorami w okolicy. Rezultatem był “dialog z regionem. Jako widz jest to interesujące nie tylko dla fanów teatru, ale także dla publiczności koncertowej i ogólnie zainteresowanych sztuką” – docenia artysta.

Ten występ zostanie wystawiony w Danner Hall na stronie Telux. „Kiedy po raz pierwszy byłem w Weißwasser w lutym, hala wciąż była pełna niebezpiecznych odpadów” – mówi Markiewicz. Następnie został usunięty, artysta mógł od podstaw zaprojektować scenę w pustej sali. W tej skali był to również nowy teren dla Markiewicza. “To ekscytujące robić coś w tym środowisku. Mam wrażenie, że takie rzeczy wciąż można tu zrobić. W dużych miastach, takich jak Hamburg, trudno jest znaleźć coś takiego.”

To miejsce symbolizuje również to, co chce wyrazić ten Festiwal Łużycki: był to zakład produkcyjny dla niegdyś największego na świecie dostawcy szkła technicznego. Nastąpiło zawalenie, w tej hali składowano tylko śmieci. A teraz nowy początek!?

Ludzie tutaj to ludzie, z którymi pracujesz, są bardzo zaangażowani i mili. Teraz, po całej pracy, artysta i jego zespół chcą naturalnie swojej pensji: występów przed niedostępnym audytorium. Bilety na trzy koncerty (patrz poniżej) są nadal dostępne. „Am Freitagabend, nach der Premiere, werden wir sicher noch ein wenig Musik machen und uns gemeinsam mit den Mitwirkenden unter das Publikum mischen und den Gedankenaustausch suchen“, kündigt Filip Markiewicz sehömsch süsch anühn sühnung. Jedno jest pewne: Weisswasser nigdy czegoś takiego nie widział.

Są karty Tutaj. Ceny biletów: dla dorosłych 35 euro, ulgowy 17,50 euro

READ  Królowa Dżungli Ingrid Van Bergen: „Byłam atrakcyjną kobietą” - ludzie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

▷ Odważ się szaleć: „Plan B” na ZDF na temat sposobów na większą ochronę przyrody

Published

on

28.09.2021 – 10:02

ZDF

Moguncja (ots)

Istnieje milion gatunków zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem. Aby można było ożywić bioróżnorodność, pojawił się nowy trend: odbudowa – odważna przyroda. Czy to na Twoim podwórku, czy na dużym obszarze – każdy ekosystem, nieważne jak mały, przyczynia się do bioróżnorodności. „Plan B” zrelacjonuje nowe pomysły na to, jak żyją razem rośliny, zwierzęta i ludzie w sobotę 2 października 2021 r. o godz. 17.35 na ZDF i od godz. Natura w harmonii” Lena Graf i Susan Roser.

Ekolodzy Iona Krebic i Jonathan Rauhout chcą sprowadzić dziką przyrodę z powrotem do Europy. Na pograniczu nad jeziorem Szczecin – ona mieszka po polskiej stronie, on po niemieckiej – są zaangażowani w organizację pozarządową „Odbuduj Europę”, która nie chce żadnych rezerwatów przyrody, których ludzie nie chcą. W delcie Odry oznacza to dla dwóch ekologów: prawdopodobnie mieszkają również z dzikimi żubrami, które wędrują po parku. Muszą jeszcze przekonać innych mieszkańców okolicy do tej wizji.

We frankońskim mieście Aufkirchen Nicole Amslinger odważa się eksperymentować i zaprojektować swój ogród w taki sposób, aby mógł stać się domem dla wielu gatunków zwierząt i przekształcić się w dziki i różnorodny park przyrody. Redesign opiera się na pomysłach konserwatywnego Marcusa Gastela.

Monachium zdołało przywrócić zdrowy ekosystem pośrodku: dziką przyrodę jak zawsze. Ożywienie rzeki Izary kosztowało dużo czasu i pieniędzy, ale miasto ma teraz lepszą ochronę przeciwpowodziową i lokalny teren rekreacyjny w pobliżu metra.

Angielski rolnik Derek Gow hoduje wymarłe w Wielkiej Brytanii zwierzęta, aby ponownie wprowadzić je na wolność – w tym bociany białe, dzikie koty i bobry. Jego pragnienie działania jest zaraźliwe: dołącza do niego coraz więcej wielkich właścicieli ziemskich, którzy przepuszczają część swojej ziemi – w tym bobry. Inne gatunki wkrótce znajdą siedlisko tam, gdzie są.

Ansprechpartner: Thomas Hagedorn, Telefon: 06131 – 70-13802;
Presse-Desk, Telefon: 06131 – 70-12108, [email protected]

Zdjęcia są dostępne w ZDF Press and Information, Tel: 06131 – 70-16100, oraz od https://presseportal.zdf.de/presse/planb

READ  "Masaur" - zwiastun i recenzja: zbawca Czarnobyla

Kliknij foldery: https://presseportal.zdf.de/pm/plan-b/

Strona transmisji ZDFmediathek: https://zdf.de/gesellschaft/plan-b/plan-b-zurueck-zur-wildnis-100.html

„Plan B” w ZDFmediathek: http://planb.zdf.de

Kontakt z mediami:

Prasa i informacje ZDF
Tel: +49-6131-70-12121
https://twitter.com/ZDFpresse

Oryginalna treść z: ZDF, przekazana przez aktualności

Continue Reading

entertainment

Rolnik szuka żony: Gerald i Anna Heiser: Dziecko, Imię, Namibia, Instagram

Published

on


Rolnik szuka żony Jest to jeden z najpopularniejszych programów RTL. Chociaż do rozpoczęcia nowego sezonu minie trochę czasu, fani formatu nadal mogą być zadowoleni: w poniedziałek 27.09.2021Promocje o 20:30. “Rolnik szuka żony – potomstwa na fermach”. Będzie to między innymi Gerald I i Hiser w towarzystwie kamer. Para mieszka już z synem Namibia, ale niedawno odwiedzili rodzinę Anny w Polska.

Historia miłosna między nimi rozpoczęła się latem 2017 roku, na początku roku 2021 Dostali jeden Dziecko. Co się stało z Anną i Geraldem? Co to jest? Rzeczownik jej syn? jak się nazywają Instagram? Wszystkie informacje znajdziesz w tym artykule.

„Rolnik szuka żony”: to Anna i Gerald

W 2017 roku spotkali się Gerald I Anna Heizer W programie randkowym RTL Rolnik szuka żony znać i kochać. Aby zobaczyć Geralda na jego farmie w Namibia Aby się przeprowadzić, Anna opuściła swoje życie w Niemczech. Para wyszła za mąż w 2018 roku. Teraz oboje będą mieli swój pierwszy ślub w styczniu 2021 roku Dobre serce otrzymać.

Anna i Gerald: Tak mieszkasz z dzieckiem w Namibii

dystans poronienie Rok temu urodzona w Polsce Anna i 35-letni rolnik Gerald spełniły swoje największe marzenie. “Robimy świetną robotę! Nasza trójka jest teraz bardzo dobrze wyszkolona. Nasza codzienna rutyna definiuje teraz naszą rutynę syn. W tygodniu opiekuję się nim, a w weekendy, kiedy Gerald jest wolny, otrzymuję od niego duże wsparcie” – powiedziała Anna w wywiadzie dla RTL. 36-letni rolnik opiekuje się maleństwem w nocy i w weekendy. „Cieszę się każdą sekundą z nim. Zmiana pieluszek też nie stanowi dla mnie problemu. W dzień rzadko bywam w domu, ale w nocy i w weekendy się nim opiekuję! wspomniał Gerald.

Gerald Heizer pokazuje się jako dumny ojciec w „Geraldzie i Annie w Baby Glock”.
© Zdjęcie: TVNOW

Imię Anny i małego Geralda: Jak ma na imię twój syn?

SPECJALNE MRTL „Rolnik szuka żony – Gerald i Anna w Babylock” Zarejestrowano m.in. chrzest noworodka. Oprócz wielu specjalnych spostrzeżeń i ekscytujących szczegółów, Rzeczownik Zdradź dziecko: ma na imię twój syn Leon.

READ  Love Storm: Eric wraca do Fürstenhof z mankietem na kostkę!

Anna Heizer na Instagramie

Anna Heizer ma generyczną InstagramKonto, na którym dzieli się swoim codziennym życiem ze swoimi obecnymi zwolennikami 136 tys. (stan na 27.09.2021).

„Bauer sucht Frau” 2021: początek sezonu 17

w roku 2021 naprawdę biegam Sezon 17 z Rolnik szuka żony zatrudnienie RTL. Tutaj dowiesz się wszystkiego o datach rozpoczęcia i emisji nowych odcinków. Oprócz 15 rolników tym razem jest też właścicielka ziemi dla koni szukających jej wielkiej miłości. Wszystkie informacje o nominowanych do sezonu 17 można znaleźć tutaj.

Continue Reading

entertainment

Księżna Kate i książę William wychodzą do bistro

Published

on

Zaktualizowano 27 września 2021 o 18:41

  • Para królewska udowodniła w ten weekend w Norfolk, że księżna Kate i książę William mogą stąpać po ziemi.
  • Oboje wybrali się na rodzinną wycieczkę do pubu z trójką dzieci – w tym frytki i hamburgery.

Więcej informacji o brytyjskiej rodzinie królewskiej znajdziesz tutaj

Brytyjskim członkom rodziny królewskiej często odmawia się pewnej pragmatycznej postawy. Niezbyt trudny pomysł, patrząc na Pałac Buckingham czy wspaniały Pałac Kensington. Ta przyszła para królewska książę William I Księżna Kate Ale lubi mieszać się ze „zwykłymi ludźmi”, dowodzi tego zdjęcie z ostatniej niedzieli (26 września) “słońce” Obecny.

Wraz z trójką dzieci George, Charlotte i Louis, rodzina królewska rozgościła się na zewnątrz pubu w Norfolk. Gdyby książę William nie był najsłynniejszym łysym mężczyzną w Wielkiej Brytanii, nikt nie zauważyłby Cambridge siedzącego na prostej drewnianej ławce i jedzącego hamburgery i frytki.

Na zdjęciu George i Charlotte mają na sobie proste T-shirty, a na królewskich stopach wszyscy mają trampki. Według raportu naoczny świadek pochwalił go, mówiąc: „To niewiarygodne, jak pokorna była rodzina. Śmiali się, rozmawiali i wyraźnie cieszyli się czasem”. Wyjaśnia, że ​​dla sił bezpieczeństwa nie było nic do zobaczenia.

Skromna i wysportowana Kate w Cumbrii

Ostatnio księżna Kate była również skromna na oficjalnej randce: żona księcia Williama rzuciła się na wycieczkę w zeszły wtorek (21 września) z pikowaną kurtką, dżinsami i sznurowanymi butami. Kate pojechała do RAF Windermere Adventure Training Centre w Cumbrii w północno-zachodniej Anglii Najpierw na wspinaczce, potem na rowerze górskim.
© 1 & 1 Mail & Media / spot w wiadomościach

Para królewska regularnie uczestniczy w regatach żeglarskich. Teraz William i Catherine chcą przybliżyć swoje hobby swoim dzieciom. Pięcioosobowa rodzina spędziła letnie wakacje na wybrzeżu. Prawa autorskie do miniatury: sojusz obrazu / empicia / Chris Jackson

READ  Xavier Naidoo: Burmistrz Klaus Roh-Madsen chce zezwolić na koncert
Continue Reading

Trending