Connect with us

Economy

Weekendowy Przegląd Ekonomia i Polityka / 03. i 04.07.2021 | Wiadomość

Published

on

Najważniejsze wiadomości gospodarcze i polityczne z weekendowego programu Dow Jones Newswires.

ECB / Schnabel: Mamy nadzieję na koniec fazy niskiej inflacji

Dyrektor Europejskiego Banku Centralnego Isabel Schnabel ma nadzieję, że strefa euro będzie w stanie w ciągu najbliższych kilku lat uciec od środowiska niskiego wzrostu i inflacji – jeśli Europejski Bank Centralny (EBC) dopuści do tymczasowego wzrostu inflacji. „Silniejszy i szybszy transfer rosnącej inflacji cen producentów, przedłużona faza wzrostu przekraczająca potencjał gospodarki oraz pozytywny wir płacowy w strefie euro mogą doprowadzić do wyjścia z przed pandemią niskiego wzrostu i środowiska niskiej inflacji” – Schnabel powiedział w Petersburgu Letnim Dialogu.

Według opinii prawnej ujemna stopa procentowa Europejskiego Banku Centralnego jest niekonstytucyjna

Utrzymująca się polityka ujemnych stóp procentowych Europejskiego Banku Centralnego (EBC) jest w opinii ekspertów uznawana za niekonstytucyjną. te Polityka pieniężna Oznacza wywłaszczenie oszczędzających i narusza prawo własności prywatnej gwarantowane przez niemiecką konstytucję i prawo europejskie – konkluduje były federalny sędzia konstytucyjny Paul Kirchhoff w opinii prawnej dla banków Sparda.

Steinmeier martwił się o możliwą bitwę błotną

Prezydent federalny Frank-Walter Steinmeier obawia się, że w federalnej kampanii wyborczej może wybuchnąć walka o błoto. „Obawiam się, że będzie to bitwa w błocie”, powiedział Steinmeier w wywiadzie dla „Berlin direkt” ZDF. W chwili obecnej jednak, jego zdaniem, punkt „kiedy prezydent federalny ma wydać publiczne ostrzeżenie” nie został jeszcze osiągnięty.

Steinmeier: Nowy rząd potrzebuje „dużo odwagi”, by podejmować decyzje dotyczące ochrony klimatu

W świetle ogromnej potrzeby zmian politycznych i społecznych w walce ze zmianami klimatycznymi prezydent federalny Frank-Walter Steinmeier jest przekonany, że przyszły rząd niemiecki ponosi ogromną odpowiedzialność. „To wymaga dużo odwagi dla tych, którzy przejmą rządy po wrześniu” – powiedział Steinmeier.

IMK: Naprawienie hamulca zadłużenia przyniesie rządowi dużo pieniędzy

READ  Energia – przełom USA i Niemiec w gospodarce Nord Stream 2

Jeśli hamulec zadłużenia zostanie ponownie zastosowany od 2023 r. zgodnie z planem, następny rząd będzie musiał poczynić ogromne oszczędności. Zostało to wyliczone przez Instytut Badań Makroekonomii i Cyklu Koniunkturalnego (IMK) Fundacji Hansa Bcklera-Stiftunga, donosi Der Spiegel. W badaniu IMK lepiej wypadła propozycja kanclerza Helge Brauna (CDU) zawieszenia na kilka lat hamulca zadłużenia ze względu na konsekwencje pandemii. Zwiększy to margines finansowania następnego rządu o około 200 mld euro.

BDI: Liczba cyberataków na firmy jest wyższa niż kiedykolwiek

Według Konfederacji Przemysłu Niemieckiego (BDI) niemieckie firmy są bardziej niż kiedykolwiek celem ataków przestępczych. “Niemiecka gospodarka nie została zaatakowana w takim stopniu jak obecnie. Liczba ataków w czasie pandemii korony wciąż rośnie, ponieważ firmy pracujące w domu są bardziej narażone” – powiedział Matthias Wachter, szef bezpieczeństwa w Instytucie BDI. powiedział Welt am Sonntag.

Altmaier: Polityka klimatyczna na rzecz zieleni przyczynia się do podziału społecznego

Federalny minister gospodarki Peter Altmaier (CDU) oskarżył Partię Zielonych o coraz większe ryzyko podziałów społecznych w Niemczech poprzez asertywną politykę klimatyczną. „Ochrona klimatu nie powinna być kwestią dużego portfela ani nie powinna być zrzucana na barki ludzi o niskich zarobkach” – powiedział Altmaier Tagesspiegel.

Śledztwa przeciwko pracownikom Urzędu Ochrony Konstytucji w Meklemburgii-Pomorzu Przednim

Ochrona konstytucji w Meklemburgii-Pomorzu Przednim wydaje się być zachwiana wybuchową tajną zdradą. Prokurator Federalny w Karlsruhe prowadzi śledztwo w sprawie o zdradę pracownika Urzędu Ochrony Konstytucji.

Weies Haus potwierdza planowaną nominację Gutmanna na ambasadora w Berlinie

Biały Dom oficjalnie potwierdził, że nową ambasadorką w Niemczech zostanie rektor uczelni Amy Guttmann. Biały Dom ogłosił, że prezydent Joe Biden mianuje 71-letniego politologa na ambasadora w Berlinie. Zmiana nie została potwierdzona przez Senat USA. Gottman byłaby wtedy pierwszą kobietą wysłaną do Republiki Federalnej jako ambasador Stanów Zjednoczonych.

READ  Komentarz: Kto tu pracuje inaczej?

Stowarzyszenie branżowe chce dochodzić podatku od wyrobów tytoniowych od e-papierosów

Stowarzyszenie Przemysłu Elektronicznych Papierosów potwierdziło zamiar złożenia skargi konstytucyjnej przeciwko planowanemu ostatnio zwiększeniu podatku od wyrobów tytoniowych na jego produkty. Jako uzasadnienie przewodniczący związku Dustin Dahlmann odniósł się do „naruszenia praw podstawowych” w ustawie uchwalonej niedawno przez Bundestag i Bundesrat w Welt am Sonntag. Dochodzi do naruszenia zasady równego traktowania.

Narodowe Stowarzyszenie Wartości wyciąga wyniki wyborów Otti

Protest przeciwko spodziewanemu przesunięciu na prawo w Unii Wartości z nowym prezydentem Max Otti Zgromadzenia stanowe odchodzą od federacji. Bawarskie Stowarzyszenie Wartości zapowiedziało swoje odejście i utworzenie niezależnego stowarzyszenia. Rada Państwa Badenii-Wirtembergii ogłosiła jego rezygnację prawie całkowicie. Zadeklarował na Facebooku, że cele związkowe wartości „nie będą już osiągane przy obecnym Zarządzie Federalnym”.

Wspólna deklaracja 16 partii prawicowych w Parlamencie Europejskim

Francuska prawicowa, populistyczna partia Zjednoczenie Narodowe Marine Le Pen, partia Fidesz premiera Węgier Viktora Orbana i inne prawicowe partie opublikowały wspólne oświadczenie w ramach przygotowań do wielkiej koalicji w Parlamencie Unii Europejskiej. Szesnaście zaangażowanych partii podkreśliło, że jest to „pierwszy kamień” do zbudowania sojuszu na rzecz „reformowania Europy”.

Rząd peruwiański odrzuca międzynarodowy przegląd wyborów prezydenckich

Rząd peruwiański odrzucił propozycję kandydata na prezydenta Keiko Fujimoriego dotyczącą międzynarodowego przeglądu drugiej tury wyborów na początku czerwca. Minister sprawiedliwości Eduardo Vega powiedział, że państwo nie może odpowiedzieć na to żądanie ze względu na obowiązek bezstronności. Wszelkie nieprawidłowości będą badane przez Państwową Inspekcję Wyborczą (JNE). Fujimori zareagował z oburzeniem na odwołanie.

Kraje produkujące ropę odkładają rozmowy o ponownym zwiększeniu produkcji

Najważniejsze kraje produkujące ropę ponownie nie mogły w piątek porozumieć się w sprawie zwiększenia produkcji ropy. OPEC i jego kraje partnerskie ogłosiły przełożenie obrad na poniedziałek. W kontekście rosnącego popytu na ropę i rosnących obaw o inflację, państwa dyskutują od czwartku o możliwym wzroście podaży.

READ  Corona rządzi w supermarkecie: Aldi, Rewe, Edeka, Lidl - co się obecnie zmieniło w Juki

Były przewodniczący Rady Unii Europejskiej Tusk został liderem opozycji w Polsce

Po kilku latach spędzonych w Brukseli były przewodniczący Rady UE Donald Tusk powraca na lokalną scenę polityczną w Polsce: w sobotę został wybrany wiceprzewodniczącym opozycyjnej Platformy Obywatelskiej (PO), tym samym następcą zrezygnowanego lidera partii Borysa. Boudka, jak zapowiedział rzecznik partii.

Le Pen został ponownie wybrany na szefa prawicowo-populistycznej Partii Zjednoczenia Narodowego

Francuska prawicowa populistka Marine Le Pen została ponownie wybrana na przewodniczącą RN (RN, Ruch Grupy Narodowej). 52-latek został potwierdzony jako lider partii z dobrymi 98 procentami głosów, ogłosił Front Narodowy w niedzielę na konferencji partyjnej w Perpignan w południowej Francji. Nie było przeciwnych kandydatów.

Filipiński samolot wojskowy rozbija się podczas lądowania – co najmniej 29 zabitych

Na Filipinach co najmniej 29 osób zginęło w zbliżającym się lądowaniu katastrofy samolotu wojskowego. Co najmniej 50 osób zostało rannych w niedzielnym wypadku na lotnisku na południowej wyspie Jolo. Na pokładzie było ponad 90 osób. Początkowo zaginęło 17 więźniów.

Pierwszy spacer kosmiczny astronautów na nowej chińskiej stacji kosmicznej zakończył się sukcesem

Około trzech tygodni po przybyciu na nową chińską stację kosmiczną dwóch chińskich astronautów zakończyło swój pierwszy lot kosmiczny. Tajkonauci Liu Boming i Tang Hongbo opuścili w niedzielę bazę stacji „Tiangong”.

Skontaktuj się z autorem: [email protected]

DJG / DJN / AFP / Sha

(koniec) Dow Jones Newswires

05 lipca 2021, 00:30 ET (04:30 GMT)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Boeing 737 Max: tak wyglądał pierwszy lot rozbitego samolotu

Published

on

Boeing 737 Max, którym nasz redaktor odważył się latać.

Boeing 737 Max, którym nasz redaktor odważył się latać.

Christiana Meyera

W czwartek Toffli była pierwszą niemiecką linią lotniczą, która rozpoczęła regularne loty samolotem Boeing 737 Max.

Po dwóch wypadkach samolot został zakazany na całym świecie przez około dwa lata. Został on teraz zmodyfikowany przez Boeinga i jest teraz ponownie obsługiwany przez 30 linii lotniczych.

Byłem na pierwszym locie i po rozmowie z pilotami i personelem pokładowym czułem się tak bezpiecznie, jak w każdym innym samolocie.

Nigdy nie poznasz wieku urządzenia. Wydaje mi się, że wsiadam do samolotu na lotnisku w Düsseldorfie, który dzień wcześniej opuścił tylko halę fabryczną: fotele, wykładzina, schowki nad głową – wszystko to, co wiele linii lotniczych ma odrobinę wytartego połysku, Neo jest tak stary jak samolot z D-AMAX na tablicy rejestracyjnej, dwa lata.

Nie ma życia dla maszyny, która może latać przez 30 lub więcej lat. Ale ten lot jest wyjątkowy, ponieważ podróżuję pierwszym lotem niemieckich linii lotniczych Boeingiem 737 Max. Jest to typ samolotu, któremu zakazano lotów w prawie wszystkich krajach świata po dwóch wypadkach w Indonezji i Etiopii, a to dlatego, że producent samolotów Boeing osiągnął kres swojego istnienia.

Gdy samolot toczy się po pasie startowym, przychodzą na myśl myśli. Latałem wieloma typami samolotów i nie boję się. Koleżanka napisała do mnie przez WhatsApp, kiedy powiedziałem jej o podróży: „Czy powinienem się martwić o twoje życie?” 737 Max jest dobrym przykładem tego, jak trudna może być zmiana wizerunku po historiach pełnych tragicznych obrazów połączonych z niewłaściwym postępowaniem producentów samolotów i władz lotniczych. Ale od tego czasu wiele się wydarzyło. W porozumieniu z władzami Boeing zmienił program lotu, dostosował procedury dla załogi oraz rozszerzył szkolenie pilotów i mechaników. Kiedy otrząsnąłem się krótko po rozpoczęciu, byłem zaskoczony na milisekundę. Zobacz: Obecnie lecimy przez chmury. Tylko zwykłe małe zakłócenie. Wszystko działa jak zwykle.

30 linii lotniczych ma teraz Boeinga 737 MAX w swojej flocie

Pierwszy lot 737 odbył się w Tuifly dzień po tym, jak Boeing ogłosił, że po raz pierwszy od sześciu kwartałów zaksięgował zysk – około 480 milionów euro w drugim kwartale 2021 roku. Pod koniec lipca 30 linii lotniczych regularnie korzystało z Boeinga 737 Max samoloty, w tym Ryanair, Turkish Airlines, Icelandair i Polski LOT.

Jednak niewielu pasażerów wokół mnie zdaje się zauważać, że jest to lot prywatny. Udaje się do Jerez de la Frontera w południowej Hiszpanii. Większość z nich po prostu chce zastąpić pochmurną letnią pogodę w Niemczech andaluzyjskim upałem. Na tablicy ogłoszeń na lotnisku nie ma nic wskazującego na typ samolotu. Numer lotu X3 2252, bramka odlotów B42, większości z nich to nie obchodzi.

Potwierdził to również gospodarz Dirk Beck. Od czterech lat podróżuje do Tuifly. „Do tej pory nikt nie zapytał mnie, co to za samolot” – powiedział. A jeśli tak się stanie, stewardesy mają gotowy przewodnik z pytaniami i odpowiedziami. Beck czuje się dobrze przygotowany do pierwszego lotu 737 Max. W ramach corocznego odnowienia licencji gospodarze Tuifly przeszli również szkolenie w zakresie specjalnych funkcji Maxa. Ale poza kilkoma miejscami do przechowywania sprzętu ratunkowego nic się nie zmieniło w porównaniu z poprzednim modelem 737 NG.

Pilot: „737 Max to prawdopodobnie najlepszy samolot, jaki kiedykolwiek testowano”

Czy piloci pierwszego lotu z Dusseldorfu do Jerez de la Frontera są pewni 737 Max? “Absolutnie oczywiście! To właśnie Oliver Lachman, który siedzi nie tylko jako kapitan z przodu po lewej stronie za kierownicą w kokpicie, ale jest także dyrektorem zarządzającym Twifly”. Boeing 737 Max jest prawdopodobnie najlepiej przetestowanym obecnie samolotem latanie ”.

Około 30 pilotów Tuifly, którzy latają na Maxie, przeszło trzydniowe szkolenie teoretyczne i praktyczne – w tym loty na symulatorze Max. Dzięki temu Twivelly wyszkolił się poza standardy wyznaczone przez Boeinga, jak wynika z raportu Lachmana. Mówi, że pierwszy lot z Maxem jest dla niego „jak powrót do domu”, ponieważ latał już poprzednim modelem.

Przeczytaj także

Beja strach przed lataniem

Strach przed lataniem: dzięki tym 7 poradom, które możesz przezwyciężyć – i już teraz przygotuj się na letnie wakacje

Tuifly chce użyć kolejnego 737 Max – ale nie tak szybko, jak to możliwe ze względu na Corona

Jako szef linii lotniczej nadal polega na typie samolotu: Twively dostanie jeszcze dwa samoloty 737 Max zimą. Jeszcze przed Coroną Twively planowało mieć w swojej flocie ponad 20 samolotów Max do 2024 roku. Corona spowolniła ten rozwój. To, jak się teraz sprawy potoczy, zależy od przebiegu pandemii i ograniczeń w podróżowaniu – i oczywiście również od tego, jak rozwija się rynek turystyczny.

Ponad chmurami oglądam na iPadzie kilka odcinków Friends. Lot trwa 2 godziny i 40 minut i jest cichy po początkowych turbulencjach. 737 Max podczas lotu, startu i lądowania wygląda jak każdy inny samolot. Faktycznie ma sens, myślę, że przyczyną awarii było wadliwe oprogramowanie – i oczywiście jako gość nie czuję recenzji. Zauważyłem jednak, że silniki samolotu są zauważalnie cichsze. Łatwiej mi rozmawiać ze stewardesami. Pozytywny efekt, który niweluje nakładanie masek.

Bezpiecznie docieramy do Jerez de la Frontera. Pasażerowie przesyłają strumieniowo. Tylko agent fartucha, odpowiedzialny za obsługę w Jerez, nagrywa filmy z Boeinga 737 Max za pomocą swojej kamery Gopro z jasnymi oczami. To po prostu coś wyjątkowego. Odrobina uwagi na maszynę zdecydowanie zasługuje, nawet jeśli ma już dwa lata.

Czytaj dalej i zobacz dokładną historię mojego lotu Boeingiem 737 Max w galerii zdjęć!

To był mój pierwszy lot Boeingiem 737 Max

READ  Hazard: Dane historyczne pokazują: Złoto nie jest niezawodną ochroną przed inflacją | Wiadomość
Continue Reading

Economy

Członek zarządu Volkswagena, Thomas Olbrich, chce sprzedać milionową willę w Wolfsburgu

Published

on

To jest zrzut ekranu reklamy willi w "Ciekawe".

To jest zrzut ekranu reklamy willi na Immowelt.

nieostrożny

  • Thomas Ulbrich, dyrektor ds. rozwoju w Volkswagenie, oferuje obecnie na sprzedaż swoją willę w Wolfsburgu.
  • Szef najwyższego szczebla żąda za sprzedaż 1,8 miliona euro. Rynek nieruchomości w Wolfsburgu jest jednym z najdroższych w Niemczech.
  • Sprzedaż rodzi pytania o miejsce Ulbricha w VW. Grupa jednak wyraźnie uspokaja: dyrektor ds. rozwoju pozostaje, sprzedaż odbywa się wyłącznie z powodów prywatnych.

To rzadki widok, który można przedstawić zainteresowanym na platformie nieruchomości „Emwelt”. (Zastrzeżenie: Podobnie jak Business Insider GmBH, platforma należy do Axel Springer SE). Możesz być właścicielem domu Thomasa Ulbricha, dyrektora ds. Rozwoju w Volkswagen Przyjrzyj się dokładnie 22 zdjęciom. Dolnosaksońska prowadzi potencjalnych nabywców przez ogród, salon, kuchnię, łazienkę i garderobę. Rzadko zdarza się tak przebłysk czterech ścian niemieckich top managerów.

Ulbrich żąda ceny sprzedaży 1,8 miliona euro za swoją willę o powierzchni 375 metrów kwadratowych, w tym działkę o powierzchni 1783 metrów kwadratowych. Dumna cena, która prawdopodobnie wynika również z lokalizacji domu Filet, który znajduje się bezpośrednio w parku siarki w Wolfsburgu. Reklama mówi również dosłownie: „Połączenie stylu i objętości związane z ekskluzywną lokalizacją zainspiruje Ciebie i Twoją rodzinę”.

Dom ma osiem pokoi, trzy kondygnacje, został wybudowany w 2007 roku i jak można oczekiwać od zarządcy samochodów, posiada cztery miejsca parkingowe. Dosłownie w reklamie jest napisane: “Do Państwa samochodów jest dostępny podwójny garaż i pojedynczy garaż, ale jest też miejsce parkingowe na terenie posesji. Dostępna jest również ładowarka (11 kWh) do ładowania samochodów elektrycznych.”

Thomas Ulbrich, kierownik ds. rozwoju marki VW.

Thomas Ulbrich, kierownik ds. rozwoju marki VW.

dpa

Nic dziwnego, że Ulbrich wspomina o skrzynce ściennej w swoim domu. W Volkswagenie znany jest jako „Pan Electro”, który odegrał kluczową rolę w rozwoju i promocji elektronicznej strategii marki VW. Jedną z zalet Ulbricha jest to, że ID.3, pomimo wszystkich trudności związanych z uruchomieniem i produkcją, został wprowadzony na rynek w połowie czasu. Na początku roku menedżer miał opuścić Wolfsburg. Kiedy Ulbrich opuścił już grupę, szefowie złożyli mu propozycję objęcia stanowiska dyrektora ds. rozwoju marki VW – być może również w uznaniu jego osiągnięć jako pioniera elektrycznego wśród firmy z Wolfsburga.

Reklama willi w Internecie wywołała u Volkswagena brwi. Czy po tak krótkim czasie Ulbrich chce rzucić ręcznik do sali konferencyjnej? Wcale nie, kolekcja daje całą przejrzystość. Thomas Ulbrich jest i pozostanie szefem rozwoju, według rzecznika firmy Business Insider. Jego dom został sprzedany wyłącznie z powodów prywatnych. Przesłanie, które musi zapewnić, że w Wolfsburgu wszystko będzie jasne.

Auto wtajemniczeni

Nowy Biuletyn Samochodowy

READ  Energia – przełom USA i Niemiec w gospodarce Nord Stream 2
Continue Reading

Economy

Agrar – Tilto – Afrykański pomór świń: Stowarzyszenie Rolników chce drugiego ogrodzenia – Gospodarka

Published

on

TILTO (dpa/bb) – Krajowe Stowarzyszenie Rolników w Brandenburgii wezwało do budowy drugiego ogrodzenia ochronnego na granicy z Polską w celu zwalczania afrykańskiego pomoru świń (ASP) u dzików. W czwartek prezydent Henrik Wendorff podkreślił, zgodnie z oświadczeniem, potrzebę konsekwentnego i bezzwłocznego pójścia naprzód. Mogłoby to powstrzymać masową presję epidemiczną ze strony Polski i powstrzymać epidemię.

Wendorf powiedział, że należy zmobilizować wszystkie siły i zasoby. Różne poziomy administracyjne muszą ze sobą konstruktywnie współpracować. Jak dotąd widać, że współpracowali ze sobą tylko w bardzo ograniczonym zakresie. „Azja i Pacyfik jest zasadniczo problemem europejskim i krajowym” – podkreślił Wendorff. Z perspektywy rolników bojownicy odpowiedzialni za chorobę nie byli obecnie w stanie opanować choroby w ciągu roku.

Po niedawnym wybuchu afrykańskiego pomoru świń u świń domowych w Brandenburgii w piątek zaplanowano spotkanie w Ministerstwie Rolnictwa w celu omówienia dalszej pomocy dla hodowców trzody chlewnej. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele federalnego Departamentu Rolnictwa, stanowego Departamentu Ochrony Konsumentów oraz hodowcy trzody chlewnej.

Parlamentarny sekretarz stanu w Federalnym Ministerstwie Rolnictwa Uwe Feller ponownie odrzucił twierdzenie, że nie ma pomocy w walce z epidemią. Podkreślił w apelu, że rząd federalny wspiera walkę z ASF wieloma środkami. Zadaniem państwa jest zapewnienie większego wsparcia lokalnym przedsiębiorcom. „Ma nawet możliwość korzystania z programów państwowych” – powiedział. A jeśli obecny program nie działa, należy wprowadzić ulepszenia, a nie delegować odpowiedzialność.

W połowie lipca pierwsze przypadki afrykańskiego pomoru świń w domowych stadach świń w Brandenburgii stały się znane w całym kraju.

© dpa-infocom, dpa: 210729-99-603083 / 3

READ  Boisz się szoku cenowego?: Inflacja stała się głównym problemem dla rynków
Continue Reading

Trending