Connect with us

Economy

Wall Street Divided – DAX wreszcie trochę się przesunął – Bitcoin po raz pierwszy przekroczył 66 000 $ – Facebook przed zmianą nazwy? – Sartorius zwiększa przychody – Koncentracja na Evergrande, ASML, Sixt i Netflix | biuletyn

Published

on

Wall Street Divided – DAX wreszcie trochę się przesunął – Bitcoin po raz pierwszy przekroczył 66 000 $ – Facebook przed zmianą nazwy? – Sartorius zwiększa przychody – Koncentracja na Evergrande, ASML, Sixt i Netflix | biuletyn
Niemiecki rynek akcji szukał w środę kierunku.

podrzędny Dax Otwarty handel z umiarkowaną zniżką. W ciągu roku był w stanie czasami wspiąć się na terytorium dodatnie, ale pod koniec handlu zrezygnował z prawie wszystkich swoich zysków i zdeponował do końca dnia ze wzrostem o 0,05 procent do 15.522,92 punktu. podrzędny Takedax W przeciwieństwie do tego był bardziej asertywny po tym, jak ustąpił na otwarciu wymiany. Pod koniec sesji wzrósł o 0,20 proc. do 3749,23 pkt.

Dobre wyniki kwartalne nie miały do ​​tej pory wpływu na niemiecki rynek akcji. W Stanach Zjednoczonych dobre wyniki spółek zwiększyły apetyt na ryzyko. Indeks DAX stabilnie odbił się w połowie tygodnia do nieco ponad 15 500 punktów. „DAX bardzo trudno jest odejść od poziomu 15 500 punktów. Istnieje wiele argumentów sprzedażowych, które obecnie dyktują ścieżkę handlową”, powiedział ekspert ds. rynku dpa, Andreas Lipko von. komdirect. W szczególności szybko rozprzestrzeniająca się inflacja w Europie nadal niepokoiła inwestorów.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełny przegląd katalogu

Inwestorzy wycofali się w Europie w połowie tygodnia.

podrzędny Eurostocki 50 Na początku giełdy poddał się minimalnie i nie ruszył dalej w kolejny tor. Pod koniec notowań wzrósł o 0,13 procent do 4172,17 jednostek indeksu.

Tematy na giełdzie pozostały przede wszystkim rosnącą inflacją i bieżącym sezonem sprawozdawczym. Do tej pory osiągnięto tu głównie pozytywne wyniki, ale dotychczas nie wpłynęło to na uczestników rynku. Dodatkowo, ostatnie dane o inflacji ze strefy euro miały negatywny wpływ: we wrześniu inflacja nie wzrosła gwałtownie w ciągu ostatnich 13 lat.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełny przegląd katalogu

Giełdy w USA pokazują w środę inny trend.

READ  12 maja 2022 - Międzynarodowy komunikat prasowy

podrzędny Dow Jones Otworzyła sesję nieznacznie wyżej o 0,05 proc. na poziomie 35.475,16 pkt., po czym zdołała nieco zwiększyć zyski. Czasami bije nawet rekord. Wskaźnik wartości technologii Kompozyt Nasdaq Tymczasem przesuwa się nieco niżej, początkowo wzrastając o 0,20% do 15 160,00 punktów.

Amerykański indeks benchmarkowy zbliżył się ostatnio do rekordowego poziomu osiągniętego w sierpniu. Obserwatorzy rynku jasno powiedzieli, że rynki przeszły ostatnio falę optymizmu – ale ryzyko, takie jak problemy z łańcuchem dostaw, niedobory materiałów i wysokie ceny energii, zostały zignorowane.

Kiedy wieczorem opublikowano Beżową Księgę, Rezerwa Federalna USA wyraziła przekonanie, że wzrost gospodarczy w USA już nieco osłabł.

Po stronie korporacyjnej w centrum uwagi inwestorów jest kwartalny sezon sprawozdawczy. Wczoraj wieczorem Netflix otworzył swoje księgi na czwarty kwartał po godzinach. Wieczorem po zamknięciu amerykańskiego rynku na porządku dziennym były niecierpliwie wyczekiwane dane od amerykańskiego producenta samochodów elektrycznych Tesli.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełny przegląd katalogu

W Azji o zarobkach poinformowano głównie w środę.

Wiodący indeks Japonii wzrósł Nikki Ostatecznie wzrósł o 0,14 proc. do 29 255,55 pkt.

Opublikowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Szanghaju Łódź szanghajska Tymczasem spadł nieznacznie o 0,17% do 3 587,00 metrów. W Hongkongu może Powiesić Seng 1,35 procent do 26136,02 transakcji.

W połowie tygodnia rynki azjatyckie otrzymały wsparcie z sezonu sprawozdawczego, które jak dotąd było pozytywne i opierało się na dobrych wskazówkach z Wall Street. Na słabym jenie skorzystał również japoński rynek akcji.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełny przegląd katalogu

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Usterka techniczna wpływa na ruch lotniczy w BER

Published

on

Usterka techniczna wpływa na ruch lotniczy w BER

Stan na: 19 lipca 2024 r. o 11:28

Rano na lotnisku Berlin Brandenburg były ogromne problemy. Tymczasem żaden samolot nie był w stanie wystartować ani wylądować. Jako przyczynę podaje się awarię techniczną.

 • W piątek rano ruch lotniczy na lotnisku BER był znacznie utrudniony
 • Powodem są problemy techniczne
 • Na całym świecie zgłaszano zakłócenia IT – najwyraźniej w związku z firmą programistyczną Microsoft
 • Oprócz lotnisk i linii lotniczych dotknięte zostały także media, banki i kliniki

Ogromne problemy techniczne zakłócają obecnie operacje lotnicze Lotnisko Berlin Brandenburgia (Niedźwiedź). Rzeczniczka lotniska powiedziała RBB, że rano ruch lotniczy w dużej mierze ustał. Tylko kilka samolotów zdołało wystartować.

Jak podaje lotnisko, operacje powinny zostać wznowione około godziny 10:00. Jednak początkowo na miejscu było niewiele oznak tego zjawiska. W samym BER personel poinformował pasażerów po godzinie 10:00, że loty nie powinny wylatywać przed godziną 14:00 – jak poinformował na miejscu reporter RBB. Rzeczniczka Niemieckiej Agencji Informacyjnej poinformowała również, że systemy zostaną uruchomione ponownie. „Stopniowo wracamy do normalnej działalności” – powiedziała dziś rano niemieckiej agencji informacyjnej.

Reporterzy RBB na miejscu zgłosili chaos: z samolotów ponownie wyładowano bagaż, a pasażerowie musieli go odebrać z wózków bagażowych i wrócić, aby się odprawić i zmienić rezerwację. Do kas ustawiały się długie kolejki.

Nowa ustawa ma na celu uregulowanie kwestii ochrony kluczowej infrastruktury

Sieci kolejowe, sieci energetyczne, wodociągi – wszystko to jest niezbędne do funkcjonowania społeczeństwa. Jako „infrastruktura kluczowa” wymaga szczególnej ochrony. Ale sposób, w jaki to się dzieje, nie został jeszcze odpowiednio uregulowany przez prawo. Autorzy: Susette Klein i Ute Barthelwięcej

Zakłócenia na całym świecie – spowodowane przez Microsoft i ITFirma ochroniarska przypuszczalny

Mówi się, że problemy są spowodowane awarią techniczną, która powoduje opóźnienie w przetwarzaniu. Według niepotwierdzonych informacji doszło do poważnej awarii serwera i podobno uruchomiono systemy awaryjne.

READ  Przed szczytem w Kijowie: Van der Bellen z wizytą na Ukrainie

W piątek rano ogłoszono, że zakłócenia dotknęły systemy komputerowe na całym świecie. Według doniesień mediów podejrzewano, że operator był błędem w aktualizacji oprogramowania opracowanej przez firmę Crowdstrike zajmującą się bezpieczeństwem IT. Media, takie jak serwis finansowy Bloomberg, poinformowały, że błąd w Crowdstrike doprowadził z kolei do wyłączenia oprogramowania Microsoft. Gigant oprogramowania zgłaszał już problemy ze swoją usługą w chmurze 365.

Zakłócenia IT mają wpływ na linie lotnicze, media i firmy telekomunikacyjne na całym świecie. Kanały informacyjne w Australii i Wielkiej Brytanii nie mogły nadawać kanałów telewizyjnych i radiowych.

Awatar: mężczyzna siedzący przed ekranami wyświetlającymi fałszywe programy hakerskie i programy do zdalnego usuwania. (Źródło: DPA/L. Mergeler)

Regiony przygotowują się na potencjalne sytuacje kryzysowe poprzez plany reagowania kryzysowego

Niedobory gazu, przerwy w dostawie prądu, powodzie, ataki piratów: władze powiatowe Brandenburgii Wschodniej przygotowują się na wiele różnych sytuacji kryzysowych, aby zapewnić ludności zaopatrzenie w żywność.więcej

bardzo Linie lotnicze i dotknięte lotniska

Globalny ruch lotniczy został poważnie dotknięty. Problemy IT zgłosiły także niemieckie linie lotnicze Lufthansa i Eurowings. „Wywoływanie profili i rezerwacje są obecnie możliwe jedynie w ograniczonym zakresie” – podała Lufthansa na swojej stronie internetowej. Ryanair również zgłosił problemy.

Wpłynęło to również na operacje lotnicze w Hamburgu, Düsseldorfie, Kolonii, Zurychu i Norymberdze. Największy niemiecki port lotniczy we Frankfurcie początkowo informował, że nie ma problemów informatycznych.

Według raportu CNN Federalna Administracja Lotnicza (FAA) uziemiła kilka lotów w USA. Mówi się, że były problemy z komunikacją, więc samoloty zmuszone były pozostać na ziemi. Holenderska linia lotnicza KLM tymczasowo zawiesiła działalność.

Transmisja: rbb24 Inforadio, 19 lipca 2024, 8:20

Continue Reading

Economy

Pod żadnym pozorem nie jedz dżemu

Published

on

Pod żadnym pozorem nie jedz dżemu
 1. ruhr24
 2. praca
Klienci powinni zwrócić uwagę na przywołanie aktualnych zacięć. © Yai Obrazy/Imago; ebner/imago; Wydział: RUHR24

Nowe wycofanie supermarketu: Konsumenci nie powinni jeść dżemu. Produkt sprzedawany jest w sklepach Edeka, Rewe i Kaufland.

Dortmund – Konsumenci powinni zwrócić uwagę na aktualne wycofanie. Tym razem jest to dżem od Lausitzer Fruitprocessing GmbH (10 lipca). W przypadku spożycia żywności istnieje ryzyko zakażenia.

Przypomnijmy z Ediki, Rio i Kauflandu: Pod żadnym pozorem nie jedzcie dżemu

W związku ze skargą firma Lausitzer Fruit Processing GmbH nakazała wycofanie swojego produktu „Lausitzer Cranberries – Light Sugar” w 340-gramowym słoiku.

Istnieje możliwość obecności ciał obcych w produkcie, zwłaszcza kamieni. Aby zapewnić bezpieczeństwo konsumentów, zdecydowanie odradza się spożywanie dotkniętego produktu – podobnie jak w przypadku obecnego wycofania sera.

Dżemy marek Edeka, Rewe i Kaufland objęte wycofaniem – informacja dla klientów

Dotyczy to wyłącznie produktów z datą przydatności do spożycia 18 kwietnia 2027 r. i numerem partii 24040379.

 • Produkt: Dzikie Jagody Łużyckie – Niska zawartość cukru, 340g/370ml w filiżance
  Najlepiej spożyć przed: 18 kwietnia 2027 r
  Partia: 24040379
  Numer EAN: 4012950100071
dżem
Wycofanie ma wpływ na dżem żurawinowy. © Lausitzer Fruit Processing GmbH

Konsumenci mogą zwrócić produkt w miejscu zakupu – m.in. w Rewe, Edeka i Kaufland – i otrzymać zwrot ceny zakupu nawet bez przedstawienia paragonu. Dalsze informacje można uzyskać w dziale obsługi klienta Lausitzer Fruchtverfahren GmbH, pisząc na adres e-mail [email protected].

Zacięcie wywołania spowodowane ciałem obcym: W sytuacjach awaryjnych natychmiast udzielić pierwszej pomocy

Jeśli przypadkowo zjesz obcy przedmiot, może dojść do obrażeń jamy ustnej, gardła i przełyku. Ryzyko jest szczególnie wysokie w przypadku cząstek o ostrych krawędziach. Federalny Urząd Ochrony Konsumentów i Bezpieczeństwa Żywności powołuje się na informacje Niemieckiego Czerwonego Krzyża.

Ciała obce w żywności mogą również powodować ryzyko obrażeń lub zadławienia. Jeśli po połknięciu cząstki utkną w tchawicy lub przełyku, należy je natychmiast leczyć Pierwsza pomoc Jest podjęte. W przypadku wystąpienia obrażeń konsumenci powinni natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską.

READ  Czy Twitter potajemnie usunął treści krytyczne wobec Pekinu?
Continue Reading

Economy

Ogromne zwolnienia w dziale motoryzacyjnym – „Bosch musi walczyć”

Published

on

Ogromne zwolnienia w dziale motoryzacyjnym – „Bosch musi walczyć”
 1. Strona główna
 2. Praca

Naciska

Bosch ogłosił dopiero w grudniu, że rozważa zwolnienie do 1500 pracowników w dziale silników. © Marijane Murad/DPA

Bosch był zmuszony zwolnić tysiące pracowników w swoim dziale motoryzacyjnym. Potencjał ulepszeń istnieje jednak także w innych obszarach przedsiębiorstwa. To słowa prezesa firmy Stefana Hartinga.

Gerlingen – dostawca samochodów Bosch zwolni w tym roku tysiące stanowisk pracy. Przesunięcie w kierunku Samochód elektryczny Niemieckiemu gigantowi z siedzibą w Gerlingen koło Stuttgartu sprawy nie układają się pomyślnie. W wywiadzie z Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) Prezes firmy Stefan Hartung wyjaśnia, w jaki sposób firma chce się rozwijać w przyszłości i czego obecnie brakuje. Bush chce walczyć o rozwój każdego centymetra przestrzeni.

Problemy popytowe we wszystkich sektorach Bosch

W sumie Bosch planuje zwolnić 3200 pracowników w sektorze motoryzacyjnym, z czego 1500 w samym dziale pojazdów w Niemczech. Według Hartunga odejście od samochodów z silnikami spalinowymi na rzecz samochodów elektrycznych maleje, ponieważ coraz więcej osób woli samochód hybrydowy niż samochód w pełni elektryczny. Ponadto światowy popyt na samochody ogólnie spadł.

Zdaniem ekspertów jeszcze kilka lat temu przewidywano, że przejście na samochody elektryczne będzie kosztować około 20 proc. miejsc pracy. Jednakże biorąc pod uwagę, że firma Bosch zatrudnia na całym świecie około 429 400 pracowników, redukcje stanowisk pracy określa się jako stosunkowo niewielkie, jak wynika z raportu firmy Bosch. Codzienne wiadomości jest on nazywany.

Ale nie tylko przemysł motoryzacyjny cierpi z powodu braku popytu na produkty Bosch. To samo planuje firma także w segmencie gadżetów i sprzętu AGD Aby wyeliminować sto kolejnych stanowisk pracy. „Nasza firma celowo zajmuje szeroką pozycję na wielu produktach i rynkach” – wyjaśnia Hartung. wygrał-Wywiad: „Ale obecnie prawie wszędzie występują problemy z popytem”. Przykładem tego jest nadmierny popyt na pompy ciepła w Bosch w 2023 roku, który spowodował już spadek popytu oczekiwany w 2024 roku.

READ  Biały Dom prosi o kolejne 24 miliardy dolarów na wojnę z Ukrainą

Bosch chce nadal się rozwijać, także za granicą

Hartung nie może zagwarantować, że w przyszłości nie będzie dalszych redukcji zatrudnienia. Jednak w dłuższej perspektywie postrzega pojazdy elektryczne jako obiecujący obszar biznesowy dla Boscha. Szczególnie istotna jest tutaj elektronika mocy, silniki i osie. Firma oczekuje, że do 2030 r. co trzeci samochód na świecie będzie w pełni elektryczny, a do 2035 r. co drugi samochód.

Ogólnie rzecz biorąc, celem Boscha jest uzyskanie w tym roku zwrotu od pięciu do siedmiu procent. Zdaniem Hartunga, aby osiągnąć ten cel, firma musi nadal walczyć i „wykorzystywać każdy centymetr przestrzeni na rozwój”. Bosch będzie mógł polegać nie tylko na rynku niemieckim, ale także… Ale musi także rozwijać się na arenie międzynarodowej. Firma inwestuje około 1 miliard euro w centrum rozwojowe w Chinach, a obecnie w Czechach budowany jest nowy ośrodek mobilności elektrycznej.

Continue Reading

Trending