Connect with us

Top News

Walcz z koroną: zamiast obowiązkowych certyfikatów szczepień — wezwania do 3G są teraz głośniejsze dla pracowników

Published

on

D.Powiedział, że kolacja w restauracji, piwo po pracy w bańce: Aby zapewnić wysoki poziom ochrony nawet przy rosnących wydarzeniach, model 3G obowiązuje w całym kraju od początku zeszłego tygodnia – tylko ci, którzy zaszczepiony może zostać uratowany lub przetestowany.

Ale te świadectwa testów lub szczepień nadal nie dotyczą pracowników. Nie jest zatem jasne, czy pracownik był zaszczepiony czy zarażony. Ponadto pracodawcy nie mają prawa prosić pracowników o informacje o szczepieniach lub statusie rekonwalescencji. Wyjątkiem jest opcja 2G w Hamburgu – te zasady obowiązują wówczas również pracowników.

Czytaj więcej

Teraz, na początku tygodnia, stowarzyszenie pracodawców zapytało, czy pracownicy mogą być przesłuchiwani o ich szczepienia lub stan powrotu do zdrowia. Federalny minister zdrowia Jens Spann (CDU) był otwarty na ten pomysł; Federalny minister pracy Hubertus Hail (SPD) odrzucił ogólną zasadę, że informacje zdrowotne są bardzo wrażliwe.

Konflikt jest teraz w gabinecie Unii. W Ministerstwie Zdrowia, kiedy zapytano WELT, powiedzieli, że są zamknięte, a negocjacje nadal trwają, mówią. – W takim razie ustawa o ochronie przed chorobami zakaźnymi powinna zostać zmieniona. Decyzję o tym powinien zadecydować Bundestag – powiedział rzecznik, który przyjeżdża na specjalną sesję w najbliższy wtorek.

„Dochodzenie w sprawie statusu szczepień to kolejny krok w dyskryminacji”

Nakaz dotyczący bezpieczeństwa i higieny pracy Corona, który określa przepisy zdrowotne, został przedłużony do 24 listopada przez Gabinet Związkowy. W związku z tym pracodawcy powinni informować swoich pracowników o zagrożeniach związanych z koroną i możliwościach szczepień w przyszłości – i wypuszczać ich na spotkanie szczepień. Przepisy zdrowotne mogą uwzględniać szczepienia i stan regeneracji. Jednak nie ma prawa badać tego.

Strony opozycyjne często nie zgadzają się w kwestii obowiązku udzielenia informacji. Linkay i Afti wprost odrzucają projekt i odnoszą się do bezpieczeństwa danych. „Status szczepień osobistych nie ma nic wspólnego z pracodawcami. Dane dotyczące zdrowia są bardzo wrażliwe” – powiedziała Juta Krellman, rzeczniczka Lewicowej Komisji Parlamentarnej ds. Koordynacji i Pracy. „Nasze podstawowe prawo gwarantuje swobodę wyboru pracy. „Mogę obejść się bez chodzenia do restauracji, ale to nie jest moja praca”.

Tutaj znajdziesz treści stron trzecich

Aby komunikować się lub wyświetlać treści stron trzecich, potrzebujemy Twojej zgody.

Przewodnicząca Komisji Parlamentarnej AfD, Alice Weidel, stanowczo odrzuca żądania pracodawców. „Reakcja na status szczepionki jest kolejnym krokiem w wykluczeniu dyskryminowanych i nieszczepionych, zdrowych obywateli” – powiedział Weidell Wendest.

Ale jak ważne jest dokładne określenie wskaźnika szczepień w miejscu pracy pod kątem ochrony przed infekcjami? Według Jonasa Schmidta-Sanazida, wirusologa z Bernhard Knot Institute w Hamburgu, ważne jest rozróżnienie między branżami. „W krytycznych obszarach, takich jak domy opieki lub szpitale, obowiązek dostarczania informacji w celu lepszej oceny ryzyka jest całkowicie rozsądny”.

Czytaj więcej

Ochrona przed postępami w szczepionkach

Jednak w innych dziedzinach zawodowych pojawia się pytanie o znaczenie: „Jeśli odległość i maska ​​są obowiązkowe w biurze, a personel jest stale sprawdzany, rejestracja statusu szczepień odgrywa tylko niewielką rolę”, mówi wirusolog z Hamburga. Są też biura, w których pracownicy pracują oddzielnie w osobnych pomieszczeniach. „Podstawowe pytanie brzmi: Ile zasobów chcemy wykorzystać, aby zmniejszyć ryzyko szczątkowe?” Tak więc wspólny obowiązek przekazywania informacji wszystkim firmom jest „proporcjonalny”.

Zielony jest otwarty na kompromisy. „Każdy, kto nie chce ujawnić, czy został zaszczepiony lub wyzdrowiał, powinien przedstawić negatywny wynik testu” – powiedział Pete Mல்லller-Jemmac Welt. Rzecznik Zielonej Komisji Parlamentarnej ds. Praw Pracowniczych i Aktywnej Polityki Rynku Pracy powiedział, że rząd federalny powinien przedstawić „zrównoważoną i wykonalną propozycję” dotyczącą „sposobu połączenia ochrony zdrowia i danych z prawami pracowniczymi”.

Czytaj więcej

Kilonia, Niemcy – 19 sierpnia: (od redakcji: fragmenty filmu zostały podzielone na piksele, aby ukryć dane osobowe) Minister Edukacji, Nauki i Kultury Karl Brian odwiedza 14-letniego studenta Halona w Karin Bryan 19 sierpnia 2021 r. w Leaf Erickson Community School w Kilonii, Niemcy Szczepionka przeciwko rządowi 19 przez Mobile Vaccine Group. Dzisiejsze wprowadzenie inicjatywy szczepień przez urzędników służby zdrowia w Szlezwiku-Holsztynie, w ramach której dzieci w wieku od 12 do 17 lat mogą otrzymać szczepionkę Pfizer/Bioentech na zasadzie dobrowolności, jest pierwszym tego rodzaju w szkołach w Niemczech. Urzędnicy państwowi spodziewają się, że weźmie w nim udział 10 500 studentów. (Zdjęcie: Morris McMatson / Getty Images)

Nieco dalej idzie Michael Terer, podparlamentarna komisja FDP zajmująca się Bundesstack. „Dane dotyczące zdrowia są w rękach lekarzy, a nie pracodawców”, powiedział Terror w rozmowie z WELT. Jednak „lekarze korporacyjni przeprowadzą odpowiednie kontrole, a następnie wyślą pracodawcy anonimowe informacje na temat bezpieczeństwa pracy, na przykład, że wszyscy pracownicy w danej dziedzinie są zaszczepieni, więc nie ma potrzeby noszenia maski na spotkaniach wewnętrznych”.

Tymczasem IG Metal wzywa do rozszerzenia modelu 3G w miejscu pracy. Rzecznik WELT powiedział: „Regulacje 3G powinny dotyczyć życia zawodowego. Dotyczy to również pracowników firm z transportem publicznym”. Jednak związek nie chciał obowiązkowych informacji o statusie szczepień. „Pracownicy powinni nadal otrzymywać bezpłatne próby od pracodawców, jeśli ich status szczepień nie pojawi się automatycznie” – powiedział rzecznik.

Objawienie? „Nie iść”

Wsparcie pochodzi z FDP: jest to „możliwa opcja”, więc wiceprzewodniczący komisji parlamentarnej powiedział: „Testy są oferowane pracownikom, którzy nie chcą podawać żadnych informacji na temat statusu szczepionki”. Zieloni w Bundesstack również popierają kontrolę 3G w miejscu pracy. „Zakażenie jest daleko, więc ochrona przed infekcjami musi być również wyraźnie kontrolowana w miejscu pracy” – powiedział Pete Mல்லller-Jemmack. „Niepowodzenie rządu federalnego w zakresie regulacji 3G chroniącej prawa pracowników od dawna nie istniało w świecie pracy”.

Czy zapytanie o szczepionkę ma dodatkową wartość kliniczną?

Federalny minister zdrowia Jens Spann wyobraża sobie, że pracodawcy pytają pracowników o status szczepionki koronowej. Przewodniczącym komisji Krajowego Stowarzyszenia Lekarzy Prawnego Ubezpieczenia Zdrowotnego jest dr. Andreas Casson uważa, że ​​jest to uzasadniony problem.

Źródło: WELT / Marcus Tychsen

Niemiecka Konfederacja Związków Zawodowych (DGB), która jest powiązana z IG Metal, zasadniczo sprzeciwia się żądaniom pracodawców o dowód szczepienia. Członek Zarządu Anja File odnosi się do bezpieczeństwa danych; Ujawnianie danych zdrowotnych pracodawcy jest dla nich „zakazem”. Mile widziane jest zwolnienie na stałe personelu na terminy szczepień. „Niemniej jednak nadal obowiązują następujące zasady: szczepionka nie zmienia bezpieczeństwa pracy” – powiedział Peel Welt. „Firmy są odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa i zdrowia pracowników w miejscu pracy za pomocą narzędzi organizacyjnych, takich jak koncepcje zdrowia i, w miarę możliwości, biuro domowe”.

Konflikty związkowe przemysłu wydobywczego, chemicznego i energetycznego: Przewodniczący związku Michael Vasiliadis opowiada się za tym, aby pracodawcy mogli tymczasowo pytać o stan szczepień swoich pracowników. Walka z infekcjami uzasadnia jednorazowe wyłączenie z zakresu bezpieczeństwa pracy.

READ  Wysłanie polskiego ognia do Austintown | Wiadomości, sport, praca
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Luty „Perspektywa otwarcia”: Scholes chce „podtrzymać trend” wobec Omigronu – resztki i zmiany – polityka

Published

on

W obliczu narastającej fali omigracji na razie nie będzie złagodzenia – konkretne wstępne kroki zostaną omówione na następnym spotkaniu stanów federalnych 16 lutego. „Ale pierwszą rzeczą do zrobienia jest upewnienie się” – powiedział Kanclerz Olaf Scholes (SPD) Po Szczycie Koronowym w Pałacu Prezydenckim.

Jeśli stan się pogorszy, a liczba przyjęć do szpitala drastycznie wzrośnie, nie można wykluczyć dalszego zaostrzenia.

[Wenn Sie alle aktuellen Entwicklungen zur Coronavirus-Pandemie live auf Ihr Handy haben wollen, empfehlen wir Ihnen unsere App, die Sie hier für Apple- und Android-Geräte herunterladen können.]

Rządzący burmistrz Berlina Francesca Kifi (SPD) podkreślił, że istnieje zgoda, że ​​„obecne rozluźnienie środków przy obecnej liczbie zakażeń nie jest metodą elektywną”.

Zdecydowano:

 • Pozostaje: W przypadku restauracji, kawiarni będą obowiązywały zasady obowiązujące przed zawodami, zasady 2G w handlu detalicznym (dostęp tylko do zaszczepionych i wyleczonych) i 2G-plus (dostępne tylko dla tych, którzy zostali zaszczepieni i wyleczeni, z wyjątkiem tych, którzy zostali zaszczepieni trzykrotnie). i wydarzenia, na przykład. Handel detaliczny kładzie nacisk na szybkie zmiany, a wielu narzeka na dodatkową pracę z powodu strat w sprzedaży i ograniczeń.
 • Następnie zrelaksuj się: Wyniki, którymi dysponuje Tagesspiegel, mówią, że „rządy federalne i stanowe stworzą otwarte perspektywy na moment, w którym będą mogły odrzucić większe obciążenia systemu opieki zdrowotnej”.
 • Przegląd najważniejszych wydarzeń: Na przykład, jak premier Bawarii Marcus Soder (CSU) podkreśla potrzebę większej liczby widzów na meczach piłki nożnej, należy ujednolicić zasady organizacji ważnych wydarzeń. Głowy państw i prezydenci senatów krajów związkowych muszą wyrazić zgodę na rozporządzenie do 9 lutego.
 • Nie każdy ma już testy PCR: Ponieważ umiejętności testowania PCR stają się coraz rzadsze, powinny być teraz traktowane priorytetowo – lub można powiedzieć, że racja. „Laboratoria są już nieco przeciążone” – podkreślają wyniki. Za radą ministrów zdrowia testy PCR, które są dostępne tylko w ograniczonym zakresie, powinny koncentrować się na grupach wrażliwych i personelu, który je utrzymuje i leczy. „Innymi słowy, na personelu, zwłaszcza w szpitalach, procedurach, pielęgniarstwie, placówkach wspierających koordynację i tych zagrożonych poważnymi chorobami.”
 • Nowa metoda badania: Szczegóły pozostały otwarte, ale minister zdrowia Carl Lauterbach (SPD) został poproszony o wdrożenie nowego „reżimu testowego” z następującymi zasadami: Jeśli szybki test antygenu jest korzystny dla wszystkich innych grup, wcześniejsze testy potwierdzające są dostarczane przez PCR. Zdecydowanie najbardziej wiarygodne testy PCR są generalnie bezpłatne, jeśli szybki test dał wynik pozytywny. Teraz powinien być tylko jeden test kontrolny z drugim testem antygenowym. Należy również unikać testów PCR, gdy alerty są otrzymywane z aplikacji Corona-Warn-App (czerwony kafelek). Z drugiej strony, testowanie antygenu w ośrodku testowym również powinno być tutaj odpowiednie. Jednak wielu obywateli może nie być pewnych wiarygodności szybkich testów w Omigronie, więc wielu może nadal polegać na niezawodnym teście PCR – ale będzie musiało za to zapłacić. Wielu przywódców państw CDU zarzuca Lauterbachowi, że nie zorganizował dostaw na czas.
 • Śledzenie komunikacji jest zabronione: „W kontekście rosnącej liczby nowych infekcji występujących obecnie każdego dnia, ograniczone możliwości pracowników służby zdrowia oraz dobra opieka zaawansowanego personelu są priorytetem i skutecznym oraz niezbędnym przy monitorowaniu osób kontaktowych ofiar” – podkreślają wyniki. . Monitorowanie kontaktów ma podstawowe znaczenie dla ochrony wrażliwych grup. Prezydent Scholes i przywódcy krajów związkowych proszą obywateli o poinformowanie swoich osób kontaktowych na własne ryzyko oraz o wykorzystanie dostępnych urządzeń elektronicznych do śledzenia komunikacji.
READ  Obawy przed cyberatakami: ostrzeżenie Alfa-CRP w Polsce

Minister ds. Rodziny: Priorytet dla żłobków i szkół

Federalna minister ds. rodziny Ann Spiegel (Zieloni) wcześniej wezwała, aby testy PCR były priorytetem dla wychowawców i dzieci w szkołach podstawowych i przedszkolach. Minister ds. Rodziny wyjaśnił, że potrzebne są odpowiednie testy PCR, aby potwierdzić pozytywne wyniki szybkich testów u dzieci. „To jedyny sposób, aby zapobiec niepotrzebnemu wykluczaniu zdrowych dzieci z przedszkola lub szkoły na dłuższy czas”.

Nagana za Lauterbach w Schalte

Po dramatycznym skróceniu okresu powrotu do zdrowia z sześciu do trzech miesięcy, minister zdrowia Lauterback otrzymał wyraźne ostrzeżenie.

Z zadowoleniem wita Loterbacha, że ​​decyzje Instytutu Paula Ehrlicha i Instytutu Roberta Kocha (RKI) w sprawie szczepień i statusu wyzdrowienia powinny „podejmować decyzje w sprawie szczepienia i statusu wyzdrowienia” zgodnie z ich istotnym zakresem zgodności z rozporządzeniem dotyczącym wyjątków dotyczących środków ochronnych Covit 19 . Przyszłość zostanie ogłoszona i uzasadniona z odpowiednim wyprzedzeniem, zanim wejdzie w życie.

[Lesen Sie auch: Verspielt er seinen guten Ruf? Die sieben Probleme des Karl Lauterbach (T+)]

W kręgach państwowych w ostatnim czasie panuje duże niezadowolenie z działań Lauterbacha w tym zakresie, w wyniku których wielu obywateli utraciło dostęp do sklepów 2G i teraz trzeba się szybko zaszczepić.

Wielu szefów państw zarzucało Lotharbachowi, że nie poinformował ich na czas o zmianach ogłoszonych przez Ministerstwo Zdrowia. „Osobiście czuję się zdradzony”, powiedział Lauterbach premier Hesji, Volker Bouffier (CDU). Przeprosił i przyrzekł wyzdrowieć. Scholes upierał się, że był stanowczym pastorem.

Zgodnie z nowymi odkryciami naukowymi, w związku z dominującym obecnie wariantem omigran, Lauterbach podkreślił, że ocalałe z korony mogą niestety stracić swoją odporność immunologiczną trzy miesiące później i zostać zakażone. „Jeśli chcesz mieć tam bezpieczeństwo, jeśli chcesz kontrolować liczbę przypadków, a zwłaszcza chronić tych, którzy są podatni, musisz działać szybko” – powiedział Lotterbach.

READ  Samoloty Sił Powietrznych przylatują i wylatują z Kabulu w poniedziałek

Premier Nadrenii Północnej-Westfalii Hendrik West (CDU) potwierdził swoje poparcie dla szczepionki General Corona, aby jesienią nie wpadła ona ponownie w kłopoty. W najbliższą środę w Bundesstock odbędzie się również dyskusja orientacyjna.

[Lesen Sie hier das komplette Interview mit NRW-Ministerpräsident Hendrik Wüst: „Ohne Impfpflicht wird es nicht gehen“ (T+)]

Ogólnie podkreśla się, że jest za wcześnie, aby wszystko wyjaśnić, a tym samym odpocząć. „Wielkość obciążenia szpitalnego będzie miała znaczenie w zależności od tego, jak rozwinie się liczba chorób w grupie nieszczepionych osób dorosłych oraz osób w wieku powyżej 50 lat”. Prawda jest taka: „Fala omigracyjna dotarła do Niemiec: nowy wariant wirusa SARS-CoV-2 rozprzestrzenia się bardzo szybko i zapewnia znaczny wzrost liczby nowych infekcji dziennie, a teraz ma ponad 100 000 nowych chorób dziennie”.

Minister zdrowia Lauterbach szacuje, że wkrótce może wystąpić 400 000 nowych infekcji dziennie. „Każdego tygodnia na koronę umiera około 1500 osób, a personel szpitali jest całkowicie wyczerpany – nie możemy być zmarznięci.”

Obecnie popularny w Tagesspiegel Plus:

Scholz stwierdził wcześniej w „Süddeutsche Zeitung”, że nie można przewidzieć, kiedy infekcja się skończy i że potrzebna jest powszechna szczepionka, aby chronić przed innymi typami – bo bez 90-procentowego wskaźnika dla pierwszych szczepionek epidemia nie byłaby możliwy. „Ostatnie dwa lata pokazały, jak trudno jest przewidzieć wirusa, ale mocno wierzę, że możemy przezwyciężyć tę epidemię i znów prowadzić normalne życie.

Continue Reading

Top News

Mniej lekcji niemieckiego dla polskich dzieci w wieku szkolnym Europa | DW

Published

on

Agnieszka Kala przygotowuje swoich uczniów, ich rodziców i samą siebie na straszną sytuację: zamknięcie szkoły podstawowej we wsi Grodisko (niem. Grodisko), 700, niedaleko miasta Oppeln. W tej części Górnego Śląska zamieszkuje duża liczba przedstawicieli mniejszości niemieckiej w Polsce. Kala przez wiele lat był dyrektorem wiejskiej szkoły. „Jeśli nasza szkoła umrze, umrze wieś” – powiedział 40-letni niemiecki absolwent. Ponieważ instytucja edukacyjna jest kulturalnym centrum tego miejsca.

Według Gali, każdy z 36 uczniów w Krodzisku uczęszcza na lekcje języka niemieckiego – choć ponad połowa mieszkańców należy do mniejszości niemieckiej. Do tej pory trzy godziny tygodniowo uczono w języku niemieckim, a teraz liczbę godzin trzeba zredukować do jednej – koniec szkoły – nalega nauczycielka. Bo: „Pieniądze, które otrzymujemy na lekcje języka mniejszości w języku niemieckim, pomagają utrzymać szkołę. Nie tylko przechodzą bezpośrednio na przedmioty niemieckie, ale także na rachunki za prąd czy koszty ogrzewania. To jest praktycznie nasz powrót do zdrowia” – mówi Gala. Wiele szkół jest w podobnej sytuacji – dodaje.

W grudniu Sejm, niższa izba polskiego parlamentu, zdecydował o obniżeniu funduszy na naukę języka ojczystego dla mniejszości niemieckich o około dziesięć milionów euro – jedną piątą całości. Decyzja została podjęta w ramach referendum w sprawie budżetu 2022. Teraz jest jasne, że chodzi o Niemcy.

W Polsce istnieje wiele języków regionalnych i mniejszościowych, takich jak litewski, ukraiński, słowacki czy kaszubski, słowiański używany w rejonie Gdańska/Tansika. Projekt budżetu przeraził także Kaspijczyków. „Wbrew dezinformacji o cięciach w finansowaniu nauczania języków wszystkich mniejszości i grup, w tym kaszubskiej, przedstawiam uzasadnienie zmiany, dając do zrozumienia, że ​​cięcie dotknie tylko języka niemieckiego.” Polski minister edukacji Prismislav Sarnek wyjaśnił w tweecie.

Janusz Kowalski, inicjator cięć, nalega, aby uwolnione środki zostały przeznaczone na polskie podmioty, które nie są odpowiednio zaopatrywane w Niemczech. Urodzona w Obolu Solidarna Polska (Solidarna Polska), sojusznik rządzącej partii PiS, jest częstym komentatorem spraw polsko-niemieckich – często zaciekłym krytykiem sąsiedniego kraju.

READ  Wysoka inflacja w Polsce: przy rosnących cenach od epidemii

Symetria stosunków polsko-niemieckich

Według Kowalskiego Polska jest wzorem do naśladowania w kontaktach z mniejszościami narodowymi – w jaskrawym przeciwieństwie do Niemiec. Polityk zarzuca Republice Federalnej, że nie traktuje polskich podmiotów jako własnego języka, a nawet nie uznaje polskiej mniejszości w kraju. „Przywróćmy równowagę w stosunkach polsko-niemieckich!” Niedawno napisał na Twitterze.

Ambasador Niemiec w Polsce Arndt Freytag von Loringhoven natychmiast zaprzeczył tym zarzutom. On dodał Raport Komisarza Federalnego w sprawie pytań dotyczących przesiedleńców i mniejszości narodowych, Bernda Fabrycjusza. Fabridius określa w nim twierdzenie, że Polakom w Niemczech brakuje przedmiotów w języku ojczystym jako „dokładne” – i przypomina im, że Polacy nie mają w Niemczech statusu mniejszości narodowej.

– Nawet oskarżenie ministra edukacji Czarneka w Sejmie, że Niemcy płacą zero euro na promowanie lekcji języka polskiego, jest bezpodstawne – kontynuował Fabritius. Rząd federalny wspiera współobywateli polskich, a szkolenie językowe odbywa się na szczeblu państwowym, ponieważ edukacja i szkolenie językowe są sprawą państwową w systemie federalnym Niemiec. Na przykład w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia około 5100 uczniów pobiera obecnie lekcje języka polskiego w swoim języku ojczystym.

„Całkowicie antyniemiecki charakter”

Rafał Bartek, prezes Niemieckiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego (SKGD) na Śląsku Opalskim wyraził zaniepokojenie w rozmowie z DW. W końcu uznał, że Minister Edukacji nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji cięć dotacji na politykę mniejszościową w Polsce. „Jednakże tym oświadczeniem minister oświaty potwierdził, że cała sprawa jest całkowicie antyniemiecka i że polityka zagraniczna jest teraz realizowana poprzez branie obywateli polskich jako zakładników narodu niemieckiego”.

Loteria Bartech

Rafael Bardek Śląsk Opol (SKGD) Prezes Niemieckiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego

W zasadzie prawo mniejszościowe w Polsce dotyczy dziś wszystkich mniejszości – kontynuował Bardek. W praktyce jednak obecnym rozwojem będzie w przyszłości prawo dla mniejszości niemieckiej, a drugie prawo dla wszystkich pozostałych mniejszości. „Oczywiście byłoby to pogwałceniem prawa i wyraźną dyskryminacją mniejszości niemieckiej” – powiedział lider SKGD.

READ  Wybory do Bundestagu: głosowanie w Unii spada do historycznie najgorszej wartości

Ofiary: Dzieci i nauczyciele

Około 150 000 osób w Polsce identyfikuje się jako mniejszość niemiecka. Około 50 000 dzieci w wieku szkolnym w całym kraju korzysta obecnie z kursu „Lekcje niemieckiego jako języka mniejszości”. Jednak dyrektor szkoły Agnieszka Kala podkreśla, że ​​nie trzeba mieć niemieckiego pochodzenia rodzinnego, aby wziąć udział. Instytucje edukacyjne nie mają prawa weryfikować pochodzenia swoich uczniów. Tak więc lekcje niemieckiego dla mniejszości są otwarte dla każdego dziecka.

Agnieszka Gala

Agnieszka Kala, lat 40, prowadzi szkołę podstawową w Krotzisku / Krotisko

„Kiedy przeczytałem tweet ministra edukacji Jorneck, zmieszałem się z gniewem i szokiem. To cięcie zostało ustalone ponad naszymi głowami. Nikt nie zadał sobie trudu, aby porozmawiać z ofiarami” – powiedziała Gala. Antyniemiecką retorykę obecnego rządu polskiego czerpie z bolesnej polsko-niemieckiej historii. „W końcu cierpią nauczyciele i wszystkie dzieci”.

Pedagog przygotowała petycję do rządu, którą podpisało już blisko 7 tysięcy rodziców. „Nigdy nie spodziewałam się, że zostanie nam odebrana część naszej tożsamości. Rodzice naszych uczniów są obywatelami polskimi. W Polsce płacą podatki i tu pracują – teraz zamierzają plądrować ich podstawowe terytorium. Propozycja ministra jest niezgodna z konstytucją i niezgodne z prawami człowieka” – powiedziała Gala.

Uczniowie szkół wiejskich w Chorwacji również chcą protestować. Na Boże Narodzenie minister edukacji Tsarneck otrzymał od nich pocztówki – w języku polskim i niemieckim. Powiedzieli mu „Wesołych Świąt”. Taki, który jest celebrowany przez Polaków niemieckojęzycznych i polskojęzycznych. Wszystkie inne, ale wszystkie razem.

Continue Reading

Top News

Live Ticker Corona 24 stycznia: Epidemia w Bawarii – wiadomości z Rosenheim, Transstein, Muldorf, Altotting i Perthdeskatener Land

Published

on

Maska potrzebna w Rosenheim (archiwum).

© Peter Nephel / DPA

Monachium/Górna Bawaria – wirus Corona nadal powoduje ograniczenia w regionie, w Bawarii, Niemczech i na całym świecie. Zmiany na pasku wiadomości w poniedziałek (24 stycznia):

Liczba przypadków na pierwszy rzut oka:

 • Przypadki Covit-19 na oddziale intensywnej terapii w Bawarii: 331 (Źródło: DIVI, 24 stycznia, 18:05)
 • ILS Rosenheim w łóżku do intensywnej terapii: 89,6% (Źródło: DIVI, 24 stycznia, 18:15)
 • Intensywne łóżko terapeutyczne ILS Transstein: 69,7% (Źródło: DIVI, 24 stycznia, 18:15)
 • 7 dniowe wydarzenie: Rosenheim 1154,3, Rosenheim 1087,0, Transstein 930,2, Perthdeskattener Land 982,8, Muldorf 1386,5, Altöting 978,0 (Źródło: RKI, 24 stycznia, 15:21)
 • Dotychczasowe ofiary: Rosenheim City 10 069, Rosenheim County 40 843, Transstein 29 947, Perth Desktop Land 17 744, Muhaldorf 19 569, przydział 15 697 (Źródło: RKI, 24 stycznia, 15:21)
 • Ofiary śmiertelne: Rosenheim City 103, Rosenheim County 660, Transstein 314, Perth Desktop Land 159, Muldorf 262, Altoting 284. (Źródło: RKI, 24 stycznia, 15:21)
 • Usługa: Przypadki NiemcySprawy na całym świeciePrzegląd obszarów ryzyka

Aktualizacja, 9.15 – zgłoszono 170 nowych przypadków wyładowań koronowych w okręgu Altötting

Obecnie zajmuje się tym wydział zdrowia w Altötting 170 nowych skrzynek koronowych Ogłoszony (23 stycznia, 13:00). Więc zachowaj to dla siebie Od wybuchu epidemii w mieście i powiecie Altötting było łącznie 15 697 osób Korona jest zarażona wirusem. Aktualne 7-dniowe wydarzenia w powiecie Altötting są pod ręką 978.0.

Zaktualizowano, 8.24 rano – Najnowsze numery RKI dla regionu

7-dniowe wydarzenia w południowo-wschodniej Bawarii i wzrost w ciągu ostatnich siedmiu dni (do 24 stycznia 2022 r.).

© www.der-himmel-im-suedosten.de

Liczby koronowe w regionie, według RKI Wzrosła bez wyjątku w ciągu ostatnich 24 godzin, aw niektórych przypadkach najwyraźniej wybuchła. Wydarzenia w okręgu Transstein wzrosły tylko o 11 punktów, podczas gdy wydarzenia w okręgu Perthsteiner Land wzrosły o około 270 punktów. Ogólnie liczba nowych infekcji w obszarze OVB24 jest trzykrotnie wyższa niż w ostatni poniedziałek (17 stycznia).

READ  Omigron – ekspert z prognozą mrocznej wiosny: „szczepienie przypominające to za mało”

Szczegóły incydentów: Dzielnica Altöting (898 do 978), Dystrykt Muhaldorf (1184 do 1387), koło Kraj Berchtesgaden (713 do 983), dystrykt Transstein (919 do 930) Miasto Rosenheim (1110 do 1154) oraz Okręg Rosenheim (1050 do 1087). RKI nie zgłosiło niczego regionowi Więcej zgonów związanych z wirusem koronowym.

Aktualizacja, 19.22 – Przed szczytem Corona: Soder ujawnia, że ​​Bawaria „nie popiera”

W poniedziałek przed kolejnymi rozmowami na wysokim szczeblu między rządami federalnymi i stanowymi w sprawie strategii koronowej Premier Bawarii Marcus Soder ogłasza reelekcję. „Bawaria będzie na konferencji premiera Nie wspieraj żadnej szczelności, Ale dostosuj przepisy w miejscach prywatnych” – powiedział szef CSU Augsburger Allgemeine. Kultura, sport i praca z młodzieżą Znowu możliwy jest większy udział.

To jest weekend Siedmiodniowa impreza w Bawarii wzrosła w niedzielę do prawie 864Według Instytutu Roberta Kocha, piątkowa wartość wyniosła 755. W weekend Wolne Państwo znalazło się powyżej średniej krajowej, która po raz pierwszy przekroczyła granicę 800 w niedzielę (807).

Aktualizacja, 6.45 – Kurs Corona: Ponowna konsultacja z rządami centralnymi i stanowymi

Jest dostarczany regularnie Nowa rekordowa liczba nowych infekcji koronowych Miej premierów Poniedziałek (14:00) Omówiono ponownie z kanclerzem federalnym Olafem Scholesem (SPD). Jednak przed tym stał sam Brak znacznego dokręcania lub podstawowego luzowania Środki bezpieczeństwa. Więc tego się spodziewano Dopasowanie działań dla kontaktów i wydarzeń zostało potwierdzone.

Niemniej jednak podczas wideokonferencji rządów federalnych i stanowych należy omówić szereg oczywistych kwestii. Minister zdrowia Karl Lauterbach (SPD) chce jednego Priorytet testów PCR Określony.

rosenheim24.de jak zwykle będzie relacjonować na żywo kolejną konferencję prasową.

7-dniowe wydarzenia ponownie osiągają bezprecedensowe wyżyny

ten Odpowiedzialna firma Robert Koch (RKI) Kapelusz Znaczący wzrost liczby imprez siedmiodniowych w całym kraju Raport i towarzyszące Znowu max (Niedziela, 23 stycznia Pasek informacyjny) RKI w poniedziałek rano podało wartość nowych infekcji 100 000 obywateli na tydzień jako 840,3. Dla porównania: wartość z dnia poprzedniego wyniosła 806,8. Tydzień temu było to 528,2 (w poprzednim miesiącu: 222,7) w całym kraju.

READ  Homofobia w Polsce: Czy zakaz Pro-Life Van zostanie zniesiony w Warszawie?

Urzędnicy służby zdrowia w Niemczech zgłosili się do RKI 63 393 nowych infekcji koronowych w ciągu jednego dnia. Wynika to z najnowszych danych RKI (Do 24 stycznia do godziny 17:00) Tydzień temu było 34 145 infekcji. Eksperci oczekują coraz większej liczby spraw, Którego nie można zarejestrować, ponieważ zakres umiejętności testowania i służby zdrowia jest wysoki.

Według nowych informacji Niemcy były 28 zgonów w ciągu 24 godzin Nagrany. Trzydzieści osób zmarło tydzień temu. Liczone RKI Od wybuchu epidemii w Niemczech zdiagnozowano 8744840 przypadków Sars-CoV-2.. Ponieważ wiele infekcji jest niezdiagnozowanych, rzeczywista całkowita ich liczba może być znacznie wyższa.

ten Liczba pacjentów z koroną przyjętych do poradni na 100 000 mieszkańców RKI ogłoszone w ciągu siedmiu dni Piątek z 3,77 A (Czwartek: 3,56) Wartość nie będzie raportowana w weekendy. RKI określił liczbę osób uratowanych w poniedziałek na 7 273 100 osób. Liczba osób zarażonych lub związanych z Sars-CoV-2 Zmarł Oni są, 116,746.

mh / mw / dpa

Continue Reading

Trending