Connect with us

Top News

Wakacje w Polsce: łódką po jeziorze Mussoorie

Published

on

„Nigdy więcej wakacji na łodzi!” Po czterech deszczowych dniach, przy tylu potykających się manewrach i uśmiechu sąsiada na twarzy taka obietnica może umknąć. Nastrój na pokładzie jest zły.

Potem spokojna kąpiel w jeziorze, zerwanie kotwicy w zacisznej zatoce, zachód słońca w marinie i idealnie usmażony rower na kolację w restauracji. Świat znów jest inny. Miejsce na wybór miejsca na wakacje. Tu jest naprawdę pięknie.

Celem jest Mussoorie, a dokładniej jezioro Mussoorie w północno-wschodniej Polsce. Obszar przyciąga blisko 3000 jezior; Wiele z nich jest małych i dalekosiężnych, ale są też dziesiątki dużych akwenów, które są łatwo dostępne Simsey Albo weź Zasługi. Połączone są siecią kanałów i idealnie nadają się na wakacje na łodzi. Oraz właścicielom ziemskim, którzy nic nie wiedzą o statkach.

Źródło: Wykres WORLD

Nautica 830 od polskiej stoczni została wydzierżawiona na 14 dni i po krótkiej konferencji może być eksploatowana bez licencji. To dobra naturalna łódź o długości 8,30 metra, z silnikiem zaburtowym o mocy 25 koni mechanicznych, który nie szkodzi, i tylko pół metra zanurzenia.

Ryzyko prowadzenia konta nie jest bardzo wysokie. Kierowany również przez „Solom” (cześć). Oznacza to, że można go obsługiwać na miejscu, co ułatwia cieszenie się portem po kilku nieuniknionych początkowych błędach.

Statkiem przez dziesiątki jezior, rzek i kanałów

Grupa, w skład której wchodził pies pasterski Kurt, szczęśliwie udała się do ich pływającego mieszkania. Podróż rozpoczyna się w Vegorsovo na północy, które w czasach niemieckich było znane jako Angerberg, ale po II wojnie światowej – jak w Mussoorie – Polska Dany. Naszym celem jest Springsey na południu (Jejioro Snyardvi). Ta podróż wiedzie przez dziesiątki jezior, rzek i kanałów, niekończące się lasy przeszłości.

Mazury w Polsce: Pies przewodnika nauczyciela na przednim kanale Angerberg (Vegorjevo)

Pies łodzi nauczyciela w kanale przed Angerberg (Vekorsvo)

Źródło: dpa-tmn

Mussoorie jest bogaty w florę i faunę. Nigdzie indziej w Europie nie żyje więcej bocianów i łabędzi. Niezliczone orły bieliki i szparagi budują swój dom na pasach trzcinowych. Po lasach włóczą się wilki, rysie, żubry, a nawet łosie.

Turystom podobają się marzycielskie wioski ze starymi zamkami i szlakami, a także kwitnące żółte pola rzepaku i łąki porośnięte czerwonymi makami. Dziwny, bezsensowny pejzaż, w którym cicho i pośpiesznie czas wydaje się obcym słowem.

Poza sezonem. Natura jest w niebezpieczeństwie latem, ponieważ do Mussoorie przyjeżdża coraz więcej turystów. Hotele, pensjonaty i kempingi są zwykle w pełni zarezerwowane, z 10 000 łodzi i więcej na jeziorach.

Pełne złożoności wakacje nie są ani zabawne, ani wygodne

Stary Piotr, który prowadzi obóz w Vikrinnen (Vikrini) na zachodnim brzegu Beldanci, z zainteresowaniem widzi przesadę. „W przeszłości nie mieliśmy w Polsce dużo pieniędzy” – mówi poprawnym niemieckim. „Teraz wielu bogatych ludzi kupuje duże ziemie na brzegu i buduje na nich wille. Są tu wszyscy turyści, którzy szukają ciszy i spokoju, a oni powodują o wiele więcej niepokojów.

Mussoorie Lake District w Polsce: Marina (Nikolazky) w Nikolain to miejsce dla wielu żeglarzy

Marina (mikologia) w Nicolaigan jest celem wielu żeglarzy

Quell: Koalicja wizerunkowa / Peter Schickert

Ośrodki wypoczynkowe w Missouri, takie jak Nicolaigen (Mycology) i Lutson (Kishiko) są właściwie trochę takie Jezioro Carda, W przeglądarce plaży, barach i kawiarniach oraz tysiącach osób podróżujących w środku Chiny Kup przygotowane pamiątki. Ci, którzy chcą czegoś takiego, poczują się tam jak w domu.

Mazury w Polsce: Stary most obrotowy w Kishiko nadal jest obsługiwany ręcznie

Stary most obrotowy w Kishiko jest nadal obsługiwany ręcznie

Źródło: dpa-tmn

Dotyczy to również małej wioski Steinard (Steinard), która posiada największą marinę w Polsce. Port ma miejsce na 400 łodzi. Niedoświadczeni sternicy nieustannie produkują tu bilard. Długie kolejki przed placówkami zdrowia, długie oczekiwanie na drogie jedzenie w restauracjach samoobsługowych. Trudno tu w nocy zamykać oczy, biorąc pod uwagę sąsiadów głośne i wódki.

Wymarzone miejsca i świetne jedzenie?

Na szczęście jest inny sposób. Na przykład w Piotrze w Vikrinnan „Solom” otrzymuje ciche miejsce w zacisznym słoju. Ponieważ w pobliżu nie ma karczmy, w barze można kupić makaron z szynką i Aperol Spirits o zachodzie słońca.

Załoga karmi kaczki i spokojnie obserwuje mewy na szczycie łodzi. Tworzy prawdziwy świąteczny nastrój. Tak sobie wyobrażały Mazury, a okolicą można naprawdę często się cieszyć. Miejsca takie jak Schnberg (Picna Cora) i Thergarden (Trikart) to ciche i atrakcyjne, ale spokojne miasto Ren (Ren) ze swoim starym zamkiem z czasów Zakonu.

Czytaj więcej

Typowy Hirschberg (Polska): Historyczne arkady z kawiarniami

Wczasowicze wszędzie spotykają dobrych, pożytecznych ludzi i dobrze jedzą – obfite polskie dania jak świeżo zerwany sandacz, szczupak i okoń, a czasem picos z kapusty, mięsa i kiełbasy. Deser wypełniony deserem, mięsem, rybą, kapustą lub jagodami i śmietaną będzie pyszny.

Wszystko przeciera się szklanką lub dwoma wódką. Polacy to lubią. I wierzą, że jest lepszy niż język rosyjski.

Wilczy zgub Hitlera jest teraz pomnikiem

Rosyjski Kaliningrad leży blisko granicy z dawnym Koniksbergiem – wraz z nim wspomnienie strasznej historii. Trzy kwadranse jazdy samochodem z Angerberg lub Lutson Hitler otworzył swoją siedzibę Fூரhrer w 1941 roku.

Czytaj więcej

Widok z Kaiserbrook na Bischoff: Nowo wybudowana dzielnica Kaliningradu z latarnią morską i pseudosamoroślami wygląda jak niemiecka, ale to wymysł rosyjskich urbanistów

Z tak zwanego Wolfssen prowadził swoją niszczycielską wojnę przeciwko Rosji. Na krótko przed zdobyciem go przez wojska rosyjskie duży bunkier w lesie Korlitz (Kearlos) został eksplodowany przez nazistów. Został zapomniany przez dziesięciolecia, a obecnie jest uważany za miejsce pamięci i nieco odrestaurowany.

Agnieszka Sudniyak, redaktorka stolicy regionu Allenstein (Allstein), skutecznie oprowadza niemiecką publiczność po serwisie. To pokazuje, że do dziś istnieje 50 bunkrów, 70 baraków, dwa lotniska, stacja kolejowa i kilkanaście bloków baterii: ruiny betonowego muru o grubości od sześciu do dziewięciu metrów, za którymi nazistowska starszyzna uważała, że ​​są bezpieczni.

Polska: 300 000 odwiedzających Wolfskan każdego roku, wielu z nich z Niemiec

Historyczna lokalizacja: 300 000 odwiedzających Wolfskan każdego roku, wielu z nich z Niemiec

Źródło: dpa-tmn

Odbudowany przez Polaków salon w koszarach był miejscem nieudanego zamachu na Hitlera 20 lipca 1944 r. przez Klausa Schenka Grafa von Stauffenberga. Z zabawkami naturalnej wielkości oraz oryginalnymi zdjęciami i zdjęciami zaangażowanych osób.

„W tej chwili duży nacisk położono na pełną obróbkę” – mówi Agnieszka Suduniac. „Faza, w której były najemca Wolfscans organizował wycieczki ciężarówkami z łyżkami i szkolenie w dżungli, dzięki Bogu, dobiegła końca”.

Czytaj więcej

[Zimą1945rgrupauchodźcówprzeniosłasięnazachódprzezzdewastowaneterenyPrusWschodnich[1945குளிர்காலத்தில்அகதிகளின்ஒருகுழுகிழக்குபிரஷியாவில்அழிக்கப்பட்டஇடம்வழியாகமேற்குநோக்கிநகர்ந்தது

Zabytek co roku przyciąga około 300 000 zwiedzających. Wielu przypływa łodzią i bierze tanią taksówkę z portu do Gearlos. Inne grupy wycieczkowe, głównie Niemcy, Kręcąc się tam iz powrotem przez Mazury.

Gdziekolwiek spotykają się te dwie grupy, toczy się ekscytująca dyskusja na temat tego, czy wyjechać z wakacji łodzią czy rowerem. Każdy, kto wyjdzie z wody, naturalnie należy do statku – bo wieczorem nie ranią pośladki ani łydki.

Aperol Spirits w Marinie to koniec dnia spędzonego w jeziorach

Aperol Spirits w Marinie to koniec dnia spędzonego w jeziorach

Źródło: dpa-tmn

Wskazówki i informacje

Dojazd: Mussoorie jest łatwo dostępny samochodem lub dobrze rozwiniętą siecią kolejową. Autostrada Mazurska nie jest jednak podłączona do sieci. Wiele polskich linii lotniczych na przykład lata Berlin (lot.com), Ryanair Kolonia Do Warszawy (Ryanair.com). Wiele hoteli i organizatorów wycieczek oferuje stamtąd usługi wahadłowe.

Wiek korony: Każdy, kto został w pełni zaszczepiony, wyzdrowiał lub uzyskał negatywny wynik testu PCR lub testu antygenowego, może podróżować do Polski bez późniejszej izolacji. Test nie powinien przekraczać 48 godzin.

Nocleg: 150 metrów od przystani, “Villa la Lux” w Nicoligan jest doskonała, z pokojami dwuosobowymi ze śniadaniem za 52 (willa-lelux.com). Hotel Copernicus w Ellenstein posiada piękne, dwuosobowe pokoje ze śniadaniem od 45 euro (hotelkopernik.com.pl).

Wynajem łodzi: Łodzie, z kapitanem do woli, są dostarczane nieco bezpośrednio przez niemieckie wypożyczalnie, na przykład „według kraju” (nautal.de). Pod względem ceny są trochę tańsze od polskich dystrybutorów. Nautica-830 kosztuje wtedy யூ 800 tygodniowo w sezonie (wypozyczalnia.mazury.pl). Najlepszy czas na aktywność na świeżym powietrzu to 25-30 stopni Celsjusza od czerwca do końca sierpnia.

Centrum Informacji: polen.travel/de

READ  VVV-chłopcy podlegają Polsce zgodnie z Kodeksem Karnym
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Reforma wymiaru sprawiedliwości w Polsce: zacofana połowa siły – polityka

Published

on

Polski premier Mathews Moravic chce ograniczyć spór z Unią Europejską. To zaskakująco inny ton niż Warszawa, która od dłuższego czasu rośnie. Kto jeszcze niedługo spodziewa się harmonijnego rozwiązania?

[Wenn Sie aktuelle Nachrichten aus Berlin, Deutschland und der Welt live auf Ihr Handy haben wollen, empfehlen wir Ihnen unsere App, die Sie hier für Apple- und Android-Geräte herunterladen können.]

Ale teraz Moraviki ogłosił, że zmieni dotychczasowe przepisy, które pozwolą mu regulować sędziów we własnym kraju. Nie należy się jednak zbyt szybko radować: spór o praworządność między Brukselą a Warszawą jeszcze się nie skończył.

Narodowo-Konserwatywna Partia „Prawo i Sprawiedliwość” (PiS) powołała w 2018 r. izbę dyscyplinarną w Sądzie Najwyższym w ramach reformy sądownictwa, która umożliwia odwoływanie sędziów i prawników. UE zagroziła nałożeniem za to grzywien. Wygasną 16 sierpnia, jeśli do tego czasu nie zostaną zawieszone przepisy dotyczące polskiego spornego systemu dyscyplinarnego.

Zagrożenie biletem parkingowym z brukselskich miejsc pracy

Podobno mgnienie oka działa z biletem z Brukseli. Nie ma innego sposobu na wyjaśnienie zwrotu. Ale to oczywiście manewr taktyczny. Nic się przecież nie zmieniło w podstawowej ocenie Moravikiego, że Bruksela w zupełnie niewłaściwy sposób ingeruje w polskie sprawy: jego zdaniem polska konstytucja ma pierwszeństwo przed prawem unijnym.

Z niecierpliwością oczekuje się, jak polski Trybunał Konstytucyjny zdecyduje pod koniec miesiąca w fundamentalnej kwestii, czy polskie prawo ma pierwszeństwo przed prawem europejskim. Moraviki zaapelował do Sądu Konstytucyjnego, który był wypełniony zwolennikami partii rządzącej, o wyjaśnienie sprawy na jego korzyść.

Sąd Konstytucyjny może orzekać w duchu Moravików

Nie byłoby zaskoczeniem, gdyby Trybunał Konstytucyjny zakwestionował prymat postanowień traktatów UE. W rezultacie UE grozi legalnym upadkiem: jeśli każde państwo członkowskie podniesie własną konstytucję do ostatecznego poziomu, sędziowie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu wkrótce będą mogli zachować swoje stanowiska. Wdrażanie prawa unijnego należy pozostawić w gestii państw członkowskich.

READ  Polska: Rzecznik Generalny ETS stwierdził, że system dyscyplinarny narusza prawo UE
Polska przystąpiła do Unii Europejskiej w 2004 roku. Nawet dzisiaj istnieje wśród ludzi ogromne poparcie dla społeczności.Fot. Wojtek Radwański / AFP

Trwający konflikt między Warszawą a Unią Europejską nie słabnie od czasu, gdy Moravic próbował przekonać swoich towarzyszy do kompromisu w sprawie kompromisu w Sądzie Najwyższym. Mentalne prawne przeciąganie liny między jego towarzyszami nie miało żadnego wpływu. Niemniej w wywiadzie udzielonym w ubiegły weekend szef rządu powiedział, że UE przyniesie jego krajowi korzyści płynące z wolnego handlu, wyższe dochody dla pracowników i rozwój firm. W tej sytuacji trzeba było zwrócić się do społeczności, premier wydawał się kontrowersyjny.

Moraviki wie, że atakuje nerwy. Członkostwo w Unii Europejskiej cieszy się powszechnym poparciem Polaków, którzy doskonale zdają sobie sprawę z ekonomicznych korzyści wspólnoty.

UE to więcej niż rynek

Jednak UE to coś więcej niż rynek. Sukces wspólnoty opiera się na rządach prawa 27 państw członkowskich. Polski rząd musi przestać podważać ten fundament. Ale Moraviki nie chciał nic o tym wiedzieć. Jego polityka podejmowania małych kroków w kontaktach z Brukselą i Luksemburgiem ma na celu jedynie uniknięcie przeszkód w ostatniej chwili. Ale to nie wystarczy, jeśli UE ma być w przyszłości wspólnotą prawną.

Continue Reading

Top News

Białoruska olimpijka Dimonovska może pojechać do Polski

Published

on

Białoruska olimpijka Kristina Dimonovska może podróżować do Polski. Łukaszenka chciał zmusić ją do powrotu na Białoruś.

Podsumuj najważniejsze informacje

  • Christina Dimonowska może podróżować do Polski.
  • Podobnie jak inni białoruscy sportowcy krytykował rządy Łukaszenki.
  • Chciał ją zmusić do powrotu na Białoruś po igrzyskach.

Białoruska uczestniczka olimpijska Kristina DimonovskayaCi, którzy zmuszeni są do wcześniejszego powrotu do Mińska, mogą pojechać do Polski.

Sportowiec jest już “w bezpośrednim kontakcie z polskimi dyplomatami w Tokio” – powiedział polski wiceminister spraw zagranicznych Marcin Pridak. – Dostała wizę humanitarną. 24-latek obawia się represji w swoim kraju po krytyce ze strony białoruskich władz.

Polska „zrobi wszystko, co w jej mocy, aby kontynuować karierę sportową” – powiedział Presidax. Mąż Dimonowskiej, Arsenij Zdanewicz, powiedział wcześniej: „Prawdopodobnie pojedzie do Polski”.

Spędziłem noc pod ochroną

Sprinter skrytykował białoruskich działaczy sportowych. Białoruski Narodowy Komitet Olimpijski zapowiedział, że Dimonovskaya zostanie wyeliminowana z konkursu ze względu na „stan emocjonalny i psychiczny”.

Sportowiec, który zaprzeczył zarzutom, poprosił o pomoc Międzynarodowy Komitet Olimpijski: „Jestem pod presją i próbują mnie wydalić z kraju wbrew mojej woli” – powiedział w filmie. Poniedziałkową noc spędził pod nadzorem w hotelu przy lotnisku w Tokio.

Polska i Czechy udzieliły sportowcom azylu po ujawnieniu zarzutów. „Igrzyska to nie polityka, reżim jest całkowicie haniebny” – powiedział czeski minister spraw zagranicznych. Dimonowska ma wyjechać do Polski w tym tygodniu, polskie media zacytowały słowa MSZ.

2000 białoruscy sportowcy przeciwstawiają się reżimowi

władze białoruskie Rząd od miesięcy rozprawia się z krytykami. Od zeszłorocznej kontrowersyjnej reelekcji mają miejsce masowe protesty Władca Aleksander Łukaszenko Został brutalnie pobity i zmiażdżony.

To MKOl Prezydent Łukaszenka i jego syn Wiktor unikali wszystkich grudniowych imprez olimpijskich. Komitet odpowiedział na skargi białoruskich sportowców z powodu ich poparcia Opór Zobacz uprzedzenia. Podobnie jak 2000 białoruskich sportowców, Dimonowskaja musi podpisać nowy list i uwolnić nowych więźniów wyborczych i politycznych.

Organizacja Praw Człowieka Amnesty International „Nic dziwnego, że sportowcy, którzy wyrażają swoje opinie, są celem zemsty” – powiedział. Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowanie potępiło wszelkie formy nękania i zastraszania społeczeństwa obywatelskiego „w tym sportowców”. „Wzywamy władze Białorusi do poszanowania podstawowych praw demokratycznych” – powiedział rzecznik w Berlinie.

Więcej w tym zakresie:

Międzynarodowa Amnestyjna MKOl Olimpia 2021


READ  Węgry vs Polska - Raport z meczu piłki nożnej - 25 marca 2021 r
Continue Reading

Top News

Auto Explosion: Osoba została poważnie ranna i pierwszy asystent go wyrzucił!

Published

on

W Hart, niedaleko Kolonii, jedna osoba została poważnie ranna w wyniku eksplozji samochodu. Pierwszy ratownik wyrzucił go z gaśnicą.

Serce / Kolonia – W wypadku samochodowym Hart był z mężczyzną (55) Kolonia W poniedziałek wieczorem doszło do urazów zagrażających życiu.

Jedna osoba (55) została ciężko ranna w pożarze pojazdu. Vincent Kemp

Według doniesień TAG24 samochód nagle zapalił się około 18:15 na poboczu drogi w dzielnicy Alstadden-Barbach.

„Świadek zgłosił eksplozję” – powiedział wieczorem TAG24 rzecznik policji okręgowej Rain-Erft-Greece.

Właściciel samochodu był w tym czasie w samochodzie i zapalił się.

Fajerwerki i wężowe linie: parada ślubna tworzy totalny chaos w ruchu
Raport policyjny
Fajerwerki i wężowe linie: parada ślubna tworzy totalny chaos w ruchu

Pierwszy asystent (46) odpowiedział i mógł pomóc przy gaśnicy z pobliskiej piekarni. Usunął mężczyznę.

Jednak właściciel doznał groźnych dla życia oparzeń i został przewieziony helikopterem do specjalistycznego szpitala.

Asystent doznał drobnych poparzeń. „Obecnie jest leczony w szpitalu” – powiedział Policja.

Spalony samochód został odholowany.

Spalony samochód został odholowany. Vincent Kemp

Inne Automatyczny Znajdował się z tyłu drugiego samochodu i zapalił się.

Oba pojazdy należą do towarzyszy Strażacy Wyłączony.

Kilka metrów za płonącym samochodem jechał publiczny autobus.

Na imprezie nasila się spór o związek: mężczyzna (26) popędził w kierunku grupy osób w swoim samochodzie
Raport policyjny
Na imprezie nasila się spór o związek: mężczyzna (26) popędził w kierunku grupy osób w swoim samochodzie

Jak dowiedział się TAG24 od podróżnych i innych świadków, wielu duchownych obserwowało na miejscu.

Policja wszczęła dochodzenie. „Obecnie prowadzimy śledztwo we wszystkich kierunkach i niczego nie wykluczyliśmy” – powiedział rzecznik.

READ  Protest „niezwykłych myślicieli” w Whitson w Berlinie: Sąd Najwyższy podtrzymuje zakaz protestów - Uchwały nie podlegają zaskarżeniu - Berlin
Continue Reading

Trending