Connect with us

Tech

W drodze do szybszego i wydajniejszego przechowywania danych, Gütsel, drukowany i elektroniczny magazyn dla regionu Gütersloh z kulturą, wydarzeniami i nie tylko …

Published

on

Artykuł z 18 sierpnia 2021 r.

Dzięki impulsom laserowym w zakresie femtosekundowym fale magnetyczne (tzw. spójne fale spinowe) mogą być wzbudzane w polu antymagnetycznym (powyżej). Fale magnetyczne sąsiednich domen są sprzęgane ze sobą w ultraszybkiej skali czasu przez ściany domen (na dole). Ilustracja: David Bossini

Zespół badawczy z udziałem Uniwersytetu w Konstancji odkrył zjawiska magnetyczne w antyferromagnetykach, które mogą utorować drogę do opracowania szybszych i wydajniejszych urządzeń do przechowywania danych.

Jak zachowują się i rozchodzą fale magnetyczne w antymagnesach, materiałach, które są sprzedawane jako kandydaci do przyszłego przechowywania danych? A jaką rolę odgrywają w tym tak zwane „ściany domen”? Obecna publikacja jest autorstwa międzynarodowego zespołu badawczego kierowanego przez fizyk Constance D. Davide Bossini, niedawno opublikowany w Physical Review Letters. W niniejszym artykule badacze opisują zjawiska magnetyczne w antyferromagnetykach, które mogą być wyzwalane za pomocą niezwykle krótkich impulsów laserowych w zakresie femtosekundowym i za pomocą materiałów mogą otrzymać nowe funkcje do wykorzystania jako ultraszybkie i energooszczędne urządzenia do przechowywania danych. W przyszłości.

Zapotrzebowanie na pamięć masową rośnie szybciej niż związana z nią infrastruktura

Szybki wzrost technologii big data i korzystania z usług opartych na chmurze prowadzi do stałego wzrostu globalnego zapotrzebowania na szybsze przechowywanie i przetwarzanie danych. Jednak obecnie dostępne technologie nie będą w stanie sprostać temu w dłuższej perspektywie. mówi dr. David Bossini, fizyk z Uniwersytetu w Konstancji i pierwszy autor niniejszego opracowania.

Aby uniknąć załamania danych, samo zapewnienie większej pojemności pamięci nie wystarczy. Zrównoważone technologie muszą również stać się szybsze i bardziej energooszczędne niż tradycyjne urządzenia pamięci masowej. Jedną z klas materiałów sprzedawanych jako obiecujący kandydat i źródło rozwoju nowej generacji technologii informacyjnej są tak zwane antymagnesy.

Struktura antymagnetyczna

Wszyscy znamy z naszego codziennego życia magnesy trwałe wykonane z żelaza lub innych materiałów ferromagnetycznych. W nich powstaje zmodyfikowany układ momentów magnetycznych sąsiednich atomów ?? Czy możesz je sobie wyobrazić jak małe igły kompasu? Polaryzacja magnetyczna lub „namagnesowanie”, które działa również w pobliżu magnesu. Z drugiej strony, w przypadku tak zwanych antyferromagnetyków, wyrównanie momentów magnetycznych między sąsiednimi atomami zmienia się tak, że wzajemnie się znoszą. Więc nie ma czystych magnesów magnetycznych? Wyglądają na „niemagnetyczne” dla świata zewnętrznego.

READ  wreszcie! WhatsApp beta ujawnia oryginalną aplikację na iPada

W ich obrębie przeciwciała ferromagnetyczne podzielone są na dużą liczbę mniejszych obszarów, tzw. domen, które różnią się kierunkiem przeciwnie ułożonych momentów magnetycznych. Na swoich interfejsach domeny te są oddzielone od siebie regionami przejściowymi, które są określane jako „ściany domen”. „Chociaż te przejścia są wszechobecne w antyferromagnetykach, wcześniej niewiele wiedziano o wpływie ścian pola na właściwości magnetyczne antymagnesów, zwłaszcza patrząc na bardzo krótkie skale czasowe” – mówi Bossini.

Zjawiska magnetyczne w zakresie femtosekund

W swoim obecnym specjalistycznym artykule naukowcy opisują, co dzieje się, gdy antyferromagnetyki? W takim przypadku kryształy tlenku niklu?? Ultrakrótkie impulsy laserowe mogą być wzbudzane w zakresie femtosekund. Skala femtosekundowa obejmuje tak krótkie czasy, że nawet światło pokonuje w tym czasie tylko bardzo krótkie odległości: w ciągu jednej femtosekundy? Bilard ułamek sekundy?? Światło porusza się tylko o 0,3 mikrometra, czyli o średnicy małego zarodka.

Międzynarodowy zespół badawczy był w stanie wykazać, że ściany domen odgrywają aktywną rolę w dynamicznych właściwościach antymagnesów. W szczególności testy wykazały, że fale magnetyczne o różnych częstotliwościach w materiale mogą być wzbudzane, wzmacniane, a nawet sprzęgane ze sobą ponad granicami pola. Jest to jednak możliwe tylko w obecności ścian domen. „Nasze obserwacje pokazują, jak wszechobecność ścian domenowych w antyferromagnetykach może być wykorzystana do nadania materii nowej funkcjonalności w ultraszybkiej skali czasowej” – mówi Bossini, wyjaśniając znaczenie swoich badań.

Ważne kroki w kierunku wydajniejszego przechowywania danych

Sprzężenie różnych fal magnetycznych przez ściany domen pokazuje możliwość efektywnej kontroli czasowej i przestrzennej propagacji fal magnetycznych oraz transferu energii pomiędzy poszczególnymi falami w materii? To jest w zakresie femtosekund. Obydwa są warunkiem wstępnym wykorzystania materiałów do ultraszybkiego przetwarzania i przechowywania danych.

W porównaniu z tradycyjnymi technologiami przechowywania, takie technologie oparte na magnesach magnetycznych będą wielokrotnie szybsze, bardziej energooszczędne oraz mogą przechowywać i przetwarzać dane z większą gęstością. W przypadku braku sieci magnetycznej dane będą lepiej chronione przed zakłóceniami zewnętrznymi i manipulacją. Tak więc przyszłe technologie oparte na ferromagnetykach sprostają wszystkim wymaganiom, jakie będą stawiane nowej generacji nośników danych. Powinno to dać im możliwość zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na przestrzeń dyskową i możliwości przetwarzania danych”, podsumowuje Bossini.

READ  Trwała sonda Mars zbiera próbki skał dla Ziemi

Przegląd faktów

Oryginalny wpis: D. W Antymagnesach. Fizyczne listy kontrolne. DOI: https://doi.org/10.1103/PhysRevLett.127.077202

Badanie roli ścian polowych dla właściwości dynamicznych antymagnesów femtosekundowych

W obecności ścian domen fale magnetyczne o różnych częstotliwościach mogą być indukowane w materiale (tlenek niklu) za pomocą impulsów laserowych, wzmacniając i łącząc je ze sobą na granicach domen.

Skuteczna kontrola czasowej i przestrzennej propagacji fal magnetycznych, a także transferu energii między poszczególnymi falami w antymagnesach to obiecujące kroki w kierunku wykorzystania materiałów do zrównoważonego przechowywania danych i technik.

Förderung: Deutsche Forschungsgemeinschaft (DFG), Europejska Współpraca w dziedzinie Nauki i Technologii (COST), Fundacja Knuta i Alice Wallenberg, Szwedzka Rada ds. Badań (VR), Europejska Rada ds. Badań Naukowych (ERC) i Narodowa Fundacja Nauki (NSF).

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Nowa przeglądarka Edge jest dostępna na Xbox

Published

on

Microsoft dał Xboxowi nową przeglądarkę Edge, której można używać do grania w gry Stadia, uzyskiwania dostępu do Discord i nie tylko.

Firma Microsoft wydała zaktualizowaną wersję przeglądarki Edge dla konsoli Xbox. Po sześciomiesięcznym okresie próbnym wersja Chromium Edge jest teraz dostępna na wszystkie konsole Xbox One i Xbox Series X/S.

Wersja przeglądarki na Xbox działa teraz tak płynnie, jak na PC i wygląda w zasadzie tak samo. Synchronizuje również wszystkie ustawienia, ulubione, karty i historię online.

Dzięki obsłudze myszy i klawiatury możesz uzyskać dostęp do Worda lub Excela online lub grać w gry Google Stadia, opcjonalnie przy użyciu konsoli Xbox. Chociaż Xbox nie ma jeszcze aplikacji Discord, nowa wersja Edge może być używana do uzyskiwania dostępu do wersji internetowej. Dzięki Discord możesz wykonywać połączenia głosowe i brać udział w czatach na kanale tekstowym.

Przetestowaliśmy już nową przeglądarkę Edge i możemy potwierdzić, że ta wersja jest bardzo dużym ulepszeniem w stosunku do swojego poprzednika. Bardziej nowoczesny wygląd i krótsze czasy ładowania sprawiają wrażenie bardziej nadętych.

READ  Trwała sonda Mars zbiera próbki skał dla Ziemi
Continue Reading

Tech

Produkt niszowy staje się obowiązkowym stylem życia

Published

on

Jak dotąd iPad mini miał nieco drugorzędne życie w rodzinie tabletów Apple. Teraz najmłodszy aktor przeszedł metamorfozę i nagle gra na samej górze. Mimo niewielkich rozmiarów…

Innowacją był Apple Keynote 2021: Szósta generacja iPada mini jest teraz dostępna w zupełnie nowym wyglądzie. Agencja informacyjna prezentowana w wiadomościach miała już okazję przetestować nowy tablet Apple przed wejściem do sprzedaży. Od 24 września urządzenia dostępne są również w sklepach Apple na całym świecie.

Wraz z ponownym wprowadzeniem najmniejszego członka rodziny iPadów, Apple w dużym stopniu polega na karcie Lifestyle, co widać również po dostępnych kolorach. Oprócz szarej przestrzeni i gwiazdy polarnej (białej) jest róża i fiolet. W szczególności dwie ostatnie grupy mają wyraźnie żeńską grupę docelową. Po rozpakowaniu iPad mini naprawdę imponuje eleganckim, prostym designem i solidnym wykonaniem produktów Apple.

Pasuje do projektu!

Całkowicie zmieniony projekt jest atrakcyjny i opiera się na obecnych iPadach Pro, iPadach Air i iPhone’ach. Kanciasty projekt nawiązuje do obecnego Apple, który jest używany w iPhone’ach od 12. generacji. Zasadniczo podstawowy model zwykłego iPada nie osiągnął jeszcze nowego wyglądu. Nawet w ostatniej wersji, która została zaprezentowana równolegle z nowym iPadem mini.

Wyświetlacz Liquid Retina iPada mini znacznie się powiększył w porównaniu z poprzednim modelem. Apple nazywa to skutecznym pełnoekranowym wyświetlaczem reklamowym. 8,3-calowy ekran o rozdzielczości 2266 x 1488 pikseli zastąpił przycisk Home. Znajduje swoją nową lokalizację w prawym górnym rogu obudowy.

Bardziej kompaktowy pomimo większego ekranu

Ogólnie wymiary stały się mniejsze w porównaniu z poprzednim modelem. Szerokość 134,8 mm pozostała bez zmian, a grubość o 0,2 mm mniejsza, ale długość 195,4 zamiast 203,2 mm jest zdecydowanie zauważalna. iPad mini mieści się w kieszeni kurtki i łatwo znika w kopertówkach, co czyni go bardziej atrakcyjnym, szczególnie dla kobiet.

READ  Po wydaniu wersji PS5 nie ma natywnej rozdzielczości 4K

Pod pudełkiem jest też kilka nowości: dzięki chipowi A15 Bionic iPad mini zapewnia do 80 procent wyższą wydajność niż poprzednia generacja. Tablet obsługuje również technologię 5G i jest wyposażony w nowe, mocniejsze aparaty. Z jednej strony przedni aparat z ultraszerokokątnym czujnikiem 12 MP i tylny aparat z czujnikiem 12 MP z pikselami ostrości i większą przysłoną. Apple Pencil jest teraz również obsługiwany.

wniosek

W ostatnich latach tablety wielu producentów stały się większe. Małe urządzenia często nie są w stanie sprostać wysokim wymaganiom z powodu niewystarczającej wydajności. Apple wkracza teraz w tę niszę dzięki nowemu iPadowi mini. Grupą docelową będzie można zarządzać, ale jeśli szukasz małego tabletu, który z łatwością może rywalizować z większymi braćmi pod względem wydajności, to nie możesz uniknąć najmniejszego tabletu od Apple.

Cena – przynajmniej jak na standardy Apple – jest stosunkowo umiarkowana. Cena zaczyna się od 549 euro za tablet 64 GB z Wi-Fi. iPad mini 256 GB z Wi-Fi i siecią komórkową jest dostępny za 889 EUR. Dla porównania: cena nowego iPada waha się od 379 do 689 euro, a iPada Air od 649 do 959 euro. Zaawansowane rozwiązanie Apple, iPad Pro, kosztuje od 879 do 2409 euro.

Continue Reading

Tech

Więc używasz M.2 SSD w konsoli

Published

on

Z niedawno wydaną aktualizacją dla PlayStation 5 Firma Sony włączyła opcję instalacji rozszerzenia pamięci za pośrednictwem dysku SSD M.2. Zrobiłem to teraz sam przy użyciu konsoli i chciałbym o tym krótko powiedzieć kilka słów.

Sony ma pewne wymagania dotyczące dysków SSD M.2. Tak więc nie można po prostu zainstalować dowolnego dysku SSD, według Sony, musi to być przynajmniej model PCI Express Gen4x4. Jeśli rozejrzysz się po YouTube, znajdziesz też kilka testów, które doszły do ​​wniosku, że możliwe są również inne warianty, ale kupiłem oficjalnie obsługiwany dysk SSD Western Digital 1 TB – od 250 GB do 4 TB obsługiwane przez PS5.

WD_BLACK SN850 1 TB Wewnętrzny dysk SSD NVMe do gier; Technologia PCIe Gen4, prędkość odczytu do 7000 MB/s, M.2 …

  • WD_BLACK SN850 imponuje nie tylko smukłą konstrukcją, ale wewnętrzny dysk twardy zapewnia również doskonałą wydajność w grach.
  • Wewnętrzny dysk twardy SSD o pojemności do 1 TB zapewnia wystarczająco dużo miejsca na zapisywanie ulubionych gier — a do środka zmieści się również kolejny duży tytuł
  • Wewnętrzny dysk SSD oraz niesamowita prędkość odczytu i zapisu do 7000 MB/s i 5300 MB/s sprawiają, że szybciej wchodzisz do gry

Masz zmienną długość, możesz używać modeli 30, 40, 60, 80 lub 110 mm, ale żaden z nich nie musi być większy niż 2,5 mm i 11,25 mm grubości. Nie masz tak grubego dysku SSD? To prawda, ale Sony zaleca stosowanie radiatora/radiatora, który obecnie jest trudny do uzyskania. Tutaj też są testy, które pokazują, że można je wykonać również bez radiatora, ale biorąc pod uwagę żywotność, osobiście zastosuję się do zalecenia. Mój wybór padł na jednostronny model od Icy Box.

READ  Zakup PS5: nowe kontrolery i materiały eksploatacyjne - status sprzedaży PlayStation 5

Teraz dochodzimy do instalacji, która jest stosunkowo łatwa. Ale żeby to zrobić, musisz najpierw otworzyć konsolę. Umieść PS5 z dyskiem Blu-Ray przed sobą w lewym dolnym rogu – oczywiście zamkniętym. Teraz łapiesz prawy górny róg i wciskasz coś w dół, jednocześnie podnosząc nieco lewy dolny róg napędu. Pokrywa konsoli wyskakuje. Dbrand wyjaśnia wszystko w swoim filmie instalacyjnym do ciemnych paneli:

Po otwarciu urządzenia widać już osłonę gniazda SSD. Odkręciłem to śrubokrętem krzyżakowym i zdjąłem pokrywę. Teraz znajdziesz otwór ze śrubą i podkładką. Poluzuj śrubę (przekładkę) po prawej stronie i umieść dysk dystansowy w gnieździe, które pasuje do długości dysku SSD. Jeśli kupisz standardowy dysk SSD, powinien mieć długość 80 mm.

Teraz montujesz radiator, zwykle w zestawie są samoprzylepne podkładki cieplne, które przykleja się do radiatora, a następnie z kolei przykleja radiator do dysku SSD. W moim przypadku były dwie dodatkowe gumki do mocowania korpusu do SSD. W zależności od typu zakupionego radiatora może być konieczne połączenie ich ze sobą.

Gdy to zrobisz, włóż dysk SSD do portu, a karta powinna wystawać pod kątem. Teraz ostrożnie wciśnij dysk SSD i wkręć śrubę na miejsce w przekładce. Załóż nasadkę, załóż ją z powrotem i mocno dokręć.

kompletny. Teraz ponownie podłączasz kable za pomocą cewki Play Station Konsola się uruchomi. Natychmiast po uruchomieniu PlayStation 5 poinformuje Cię, że dysk SSD M.2 musi zostać sformatowany. Możesz to zrobić za dotknięciem przycisku. Teraz następuje test prędkości i uzyskałem prędkość odczytu 6,8 GB/s. Ale to może się różnić nawet w przypadku identycznego dysku SSD. Jedyną ważną rzeczą jest to, że masz ponad 5,5 GB/s.

Po przejściu do ekranu głównego systemu możesz przejść do Ustawienia > Pamięć > Miejsce instalacji i zdecydować, czy gry na PS5 i PS4 zakończą się w przyszłości standardowo na dysku SSD M.2 czy w pamięci konsoli. Możesz także przenosić gry z pamięci konsoli na dysk SSD w Bibliotece gier. To już było.

READ  wreszcie! WhatsApp beta ujawnia oryginalną aplikację na iPada

Linki afiliacyjne są zawarte w tym artykule. Kliknięcie go przeniesie Cię bezpośrednio do dostawcy. Jeśli zdecydujesz się tam kupić, dostaniemy niewielką prowizję. Dla Ciebie nic się nie zmienia w cenie. Dziękuję za wsparcie!


Continue Reading

Trending