Connect with us

Top News

VVV-chłopcy podlegają Polsce zgodnie z Kodeksem Karnym

Published

on

VVV-chłopcy podlegają Polsce zgodnie z Kodeksem Karnym

© Raport z gry

Młodzieżowa drużyna narodowa chłopców VVV musiała rywalizować w swoim drugim meczu na Mistrzostwach Europy CEV U17 2021 w stolicy Albanii Tirana pokonała Polskę 1:3 (27:25, 15:25, 15:25, 17:25). Początkowo wybór trenerki Niny Svatsky doprowadził do emocjonującej trzysetowej porażki z Serbią. W poniedziałek kapitan Lucas Gladz i spółka. Kolejny najlepszy naród w siatkówce spotyka Bułgarię.

Polska osiągnęła znacznie wyższe punkty ataku (53 do 37; wskaźniki od 48% do 34%), asy (9 do 4) i punkty blokowania (11 do 5) i lepiej akceptowane (54% do 46%). Austria sama popełniła mniejszy błąd (27 do 28). Najlepszymi strzelcami drużyny Red White są Captain Glads (11 punktów), Paul Nuster i Benedict Sublatnik (po 9).

Trenerka Nina Sawatsky: „Pierwsze zdanie było całkiem fajne, ale nagle wiatr nas zdmuchnął i to już nie działało. Dodatkowo ukośny atak zranił Benedykta Sublatnika na boisku i musiał odejść. Dokładnie zbadamy grę i jutro zaatakujemy ponownie. Mam nadzieję, że Benedykt zmieści się do wieczora. Kontuzja nie powinna być zła. „

Kapitan Lucas Glads: „Od drugiego seta nie zrobiliśmy tego, co planowaliśmy zrobić taktycznie. Więc zdobyliśmy dużo punktów. Jutro oddamy wszystko i na pewno spróbujemy wygrać. „

Paul Nuster: „Polski obóz był niesamowity. Nawet nie wiemy, gdzie iść. Po pierwszym zdaniu udało nam się wykonać bardzo niewiele ataków. To będzie ciężki mecz z Bułgarią, ale myślę, że możemy wygrać, jeśli damy z siebie wszystko. „

CEV U17 Mistrzostwa Europy 2021 Trana / ALP
Pula I: Belgia, Rosja, Łotwa, Turcja, Słowenia, Albania
Pula II: Austria, Serbia, Polska, Bułgaria, Włochy, Czechy

Harmonogram Austria (poziom grupy)
10 lipca: Austria vs Serbia 3: 0 (25:23, 25:18, 25:23)
11 lipca: Polska vs Austria 3:1 (25:27, 25:15, 25:15, 25:17)
12 lipca, godz. 20:00: Austria vs Bułgaria
14 lipca, 17:30: Włochy vs Austria
15 lipca, godz. 15:00: Austria vs Czechy

READ  Niepokój w Niemczech: Polska planuje elektrownie jądrowe w pobliżu Bałtyku

Informacje dla mediów

11.07.2021

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Zełenski idzie bez żołnierzy – pomaga przy polskim „Legionie”.

Published

on

Zełenski idzie bez żołnierzy – pomaga przy polskim „Legionie”.

Berlin. Ukraina ma większe problemy niż braki amunicji. Polska chce pomóc legionowi. Jak dobrowolna jest rekrutacja?

Continue Reading

Top News

Pchnięcie Wedla: Czterech podejrzanych ponownie ucieka

Published

on

Pchnięcie Wedla: Czterech podejrzanych ponownie ucieka

W szkole średniej w Wedel pod Hamburgiem wykładowca został dźgnięty nożem. Z obrażeniami zagrażającymi życiu trafił do szpitala. W centrum śledztwa znajduje się czterech braci z Syrii, ale nie muszą oni przebywać w areszcie.

Czterech podejrzanych braci znów jest na wolności po krwawym ataku na ośrodek edukacji dla dorosłych w Wedel pod Hamburgiem. Rzecznik Departamentu Policji Itzehoe powiedział, że nie było bezpośrednich podejrzeń wobec Syryjczyków w wieku 17, 19 i 21 lat, co umożliwiłoby wydanie nakazu aresztowania. To oni jednak znajdują się w centrum śledztwa.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że ​​67-letni wykładowca muzyki z Dornesch (dzielnica Pinneberg) został ciężko ranny po tym, jak w piątkowe popołudnie na parkingu Centrum Edukacji Dorosłych Wedel został ugodzony nożem przez dwóch mężczyzn. Rzecznik powiedział, że jego życiu zagraża niebezpieczeństwo.

Tło zbrodni jest nadal niejasne

Wkrótce po popełnieniu przestępstwa w Vedel aresztowano czterech braci. W piątek policja początkowo podała jedynie, że aresztowano dwóch 21-letnich braci. Dodał, że tło zbrodni jest nadal niejasne.

Rzecznik policji zapytany o relacje łączące sprawcę z ofiarą nie udzielił żadnych konkretnych informacji. – Może się znają – powiedziała po prostu. Nie chciała ani potwierdzać, ani zaprzeczać, że byli to uczniowie wykładowcy.

Burmistrz był tym zszokowany

Obecna burmistrz Weidel, Julia Fisouli-Alto (CDU), z przerażeniem zareagowała na weekendowy atak. „Jestem głęboko zszokowany i przerażony, że coś takiego wydarzyło się w naszym małym miasteczku” – powiedział. Twoje myśli i najgłębsze współczucie są z rannym mężczyzną i jego rodziną. Początkowo nie miał żadnych informacji o stanie 67-latka.

Fisauli-Aalto podziękował służbom ratunkowym. Ciekawie jest zobaczyć, jak różne zespoły policji, służb ratunkowych i straży pożarnej sprawnie współpracują, aby ratować i chronić życie ludzkie. Wedel leży w dzielnicy Pinberg w Szlezwiku-Holsztynie i bezpośrednio od zachodu graniczy z Hamburgiem.

READ  Warszawa podąża śladem Helsinek: Polska również zakazuje wjazdu rosyjskim samochodom

nie/ylau

Continue Reading

Top News

Polskie Linie Lotnicze Lot modernizują i rozbudowują salonik biznesowy w Warszawie

Published

on

Polskie Linie Lotnicze Lot modernizują i rozbudowują salonik biznesowy w Warszawie

Dobra wiadomość dla osób często podróżujących i podróżujących służbowo: Polskie Linie Lotnicze LOT całkowicie wyremontują i znacznie powiększą salonik biznesowy Polonez w strefie Schengen na Lotnisku Chopina, globalnym węźle linii lotniczej.


Prace rozpoczęły się w tym miesiącu i zakończą się w grudniu 2024 roku. Salon będzie miał nowoczesny wystrój, który łączy w sobie funkcjonalność i wygodę, odzwierciedlając jednocześnie nową tożsamość marki linii i polską gościnność. Jednocześnie salon powiększy się o ponad 150 mkw. do łącznej powierzchni 860 mkw.

Na warszawskim lotnisku Polskie Linie Lotnicze LOT, będące członkiem Star Alliance, koordynują większość lotów krajowych i międzynarodowych. Przykładowo goście z Niemiec, Austrii i Szwajcarii mogą szybko i łatwo przesiąść się linią lotniczą w Warszawie na dalsze loty na przykład do Polski i Europy, ale także do krajów bałtyckich, Azji Środkowej, Bliskiego Wschodu i Indii, na Daleki Ameryka Wschodnia i Północna.

Salonik Polonaise Business Lounge znajduje się w strefie odlotów bezpośrednio za kontrolą bezpieczeństwa. Otwarte codziennie od 5:00 do 23:00. Dodatkowi członkowie ze statusem Lat Business Class, Miles i Honor Circle, Senator lub Regular Flyer oraz goście ze statusem Star Alliance Gold mają prawo dostępu. Goście mogą tu korzystać z wielu udogodnień, w tym bezpłatnego Wi-Fi, ciepłych i zimnych posiłków oraz przekąsek, dwóch barów, pryszniców i bezpłatnych zabiegów w Salon Yonelle Spa.

„Naszym jasnym celem jest płynna kontynuacja tej działalności dla naszych gości nie tylko w powietrzu, ale także na ziemi. Dlatego jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością uczynienia naszego salonu biznesowego w strefie Schengen na Lotnisku Chopina jeszcze piękniejszym, wygodniejszym i przestronnym” – mówi Amit Ray, dyrektor ds. globalnej sprzedaży korporacyjnej i strategicznej, DACH Markets, Włochy i Indie. Dużo polskich linii lotniczych. „Jeśli chodzi o Polskie Linie Lotnicze Lot, w zeszłym roku ogłosiliśmy remont poczekalni biznesowej Polonaise, otwarcie własnej poczekalni na lotnisku Chicago O’Hare oraz całkowite przeprojektowanie wnętrza naszego Boeinga Dreamlinera. Flota do przeprojektowania”.

READ  Warszawa podąża śladem Helsinek: Polska również zakazuje wjazdu rosyjskim samochodom

Poza salonikiem biznesowym Polonaise, Polskie Linie Lotnicze LOT obsługują salonik biznesowy LOT Mazurek w strefie non-Schengen Lotniska Chopina w Warszawie. Oferuje podobny kompleksowy zakres usług i jest otwarty codziennie od 6:15 do 23:00.

Źródło: Informacja prasowa LOT

Continue Reading

Trending