Connect with us

entertainment

Utrzymywanie pszczół blisko natury | Telepolis

Published

on

Utrzymywanie pszczół blisko natury |  Telepolis

Ule w XIV wieku. obrazek: Domena publiczna

Jak pszczoły lepiej przeżywają – The Scorpion Book jest przydatna w zwalczaniu roztoczy Varroa

Współczesne pszczoły miodne muszą spełniać wysokie wymagania: nie powinny chorować, nie powinny się rójki. Mówi się, że zimą jedzą cukier i produkują dużo miodu. Dodatkowo mają do czynienia z toksynami i roztoczami. Nie zawsze tak było.

Pszczoły żyły w lasach przez tysiące lat, dopóki ludzie nie zaczęli używać ich pożywienia – miodu – dla siebie. W długiej historii człowieka i pszczół Zeidlerei stanowi pomost między żniwami dzikich pszczół miodnych a nowoczesnym pszczelarstwem. Około 150 lat temu ludzie osadzali leśne robaki z jaskini drzew w pudełku, aby używać miodu dla siebie.

Odwrócenie trendu nastąpiło dopiero po przemysłowej produkcji cukru z buraków cukrowych na początku XIX wieku. Cukier, skrupulatnie wydobywany z trzciny cukrowej, znalazł się nagle w zasięgu najbiedniejszej populacji. to było Wepchnij miód w tło.

renesans

Zedleri przeżywa obecnie renesans w Europie. Polscy pszczelarze i leśnicy ponownie nauczyli się starożytnego rzemiosła na rosyjskim Uralu. Ponieważ tradycja Zedleri przetrwała tutaj do dziś.

Obecnie w Polsce istnieje ponad 150 jaskiń Ziedler w żywych drzewach. Stają się koloniami pszczół, które gniazdują w dziuplach drzew Opiekują się nimi lokalni pszczelarze. Przede wszystkim chcą sprowadzić pszczoły miodne z powrotem do ich naturalnego domu. Muszą to być kolonie pszczół Odzyskaj i zregeneruj. Zbiera się mało miodu lub nie zbiera się go wcale.

Ale dziuple w naturalnych drzewach stają się coraz rzadsze. Dlatego współcześni Zidlerowie, tacy jak Antonio Gurliacchio i Moses Martin Meroe, budują tak zwane pnie drzew: dwumetrowe wydrążone pnie drzew, które łączą się z pniem drzewa o wysokości od pięciu do sześciu metrów. Pszczoły mogą się poruszać. Zidler wspina się po rusztowaniach do jaskiń drzew, zabezpieczonych liną i pasem wspinaczkowym. Przez specjalne otwory dostrzegają owady w grzebieniu.

W przeciwieństwie do średniowiecza o pszczoły należy dbać w drewnianych budynkach, wyjaśnia Antonio Gurliaccio, który hoduje pszczoły w tradycyjnych drewnianych skrzyniach ustawianych w stosy. Po obejrzeniu filmu w 2012 roku Więcej niż miód Jego życie przybrało krytyczny obrót: brał udział w kursach pszczelarskich, podróżował do Polski i Szwajcarii, aby poznać dawną formę pszczelarstwa leśnego. Razem te dwie fundacje „ Wiadomość o pszczołach ”Aby pomóc zagrożonym owadom.

Stada pszczół w ZOO i Ogrodzie Botanicznym

Celem kłody jest symulacja odwiertu, a tym samym złagodzenie degradacji drzew w naturalnym środowisku. Nie tylko zapewnia siedlisko dzikim pszczołom miodnym, ale także innym zagrożonym gatunkom, takim jak osy i nietoperze. Pszczelarze instalują i opiekują się miejskimi naturalnymi miejscami gniazdowania pszczół miodnych Las dla dzikich pszczół.

Rok 2016 był pierwszym tego typu Zeidlerbaum w Ogrodzie Botanicznym we Frankfurcie Zbudowany na głównym. Cztery lata później kolonia składająca się z 30 000 pszczół wyhodowała jedną Sadowa łąka w zoo we Frankfurcie.

Ule przypominające drzewa mają na celu zapewnienie unikającym stadom miejskiego pszczelarstwa naturalnego domu, a ponadto edukację ludzi w zakresie naturalnego pszczelarstwa i bioróżnorodności. Podobnie jak ptaki, które przenoszą się do sztucznych budek lęgowych, stada pszczół zwykle natychmiast przyjmują ubytki w drzewach, wyjaśnia ambasador pszczół Antonio Gorlacchio.

Przez lata wiele naturalnych rojów ginęło, ponieważ nie były w stanie znaleźć odpowiednich miejsc do gniazdowania w naturze. Ze względów bezpieczeństwa wycina się stare, wydrążone drzewa, choć mogą one stanowić odpowiednie schronienie dla dzikich pszczół i innych zwierząt.

Komórki logarytmiczne dostarczają naukowcom do badań terenowych cennych danych – w tym wilgotności i temperatury w gnieździe pszczół. Jest oceniany przez zespół kierowany przez profesora Jürgena Tautza w Biozentrum w Würzburgu. W przeciwieństwie do ula stworzonego przez człowieka, warunki klimatyczne w jamie drzewa są idealne do przetrwania rodzin pszczelich w zimie, mówi Turpin Schaeffer.

Przez lata biolog zbierał dane z różnych popularnych systemów zdobyczy. Jego celem jest ulepszenie ula z bali w taki sposób, aby mógł służyć jako dom dla pszczół, a także jako naturalnie wydrążone drzewo.

Księga skorpionów kontra Varroa destrukcyjna

Jednym z największych problemów współczesnego pszczelarstwa jest roztocze Varroa, które rozmnaża się w plastrach czerwiu pszczelego. Ponieważ pszczoły są osłabiane przez często stosowane pestycydy neonikotynoidowe, Varroa destructor ma łatwość zabawy z chorymi organizmami, takimi jak Niedawno odkryli to szwajcarscy naukowcy.

Zdrowa rodzina zwykle pozbywa się roztoczy poprzez wzajemne czyszczenie. Ale pszczelarze nie lubią tego, ponieważ pszczoły spędzają mniej czasu na zbieraniu miodu. Zamiast tego, aby powstrzymać roztocza, kilka razy w roku traktują pszczoły kwasami organicznymi.

Turbina Schaeffera również używała kwasu octowego na początku, dopóki nie zaczął podejrzewać, studiując biologię: leczenie kwasem zabije wiele roztoczy, wyjaśnia badacz pszczół. Ale ci, którzy przeżyli kwas, w następnym roku wyprodukowali następną generację odpornych na biokwas roztoczy Varroa.

Kiedy znalazł setki pękniętych anten w ulach, zastanawiał się, co może zmotywować pszczoły do ​​odrywania czułek od głów. Dla niego było tylko jedno wytłumaczenie: leczenie kwasem octowym.

Szukając zastępstwa, asystentka z Uniwersytetu w Würzburgu odkryła w 2006 roku starożytną literaturę naukową Książka Skorpiona. Kłujący pająk, który ma zaledwie kilka milimetrów, żyje w symbiozie z pszczołami od czasów starożytnych. Poluje między innymi na roztocza Varroa.

W XX wieku nadal żyli w europejskich ulach, dopóki nie zostały zlikwidowane nowymi środkami owadobójczymi. Tragiczny zwrot akcji, ponieważ Scorpion bardzo skutecznie walczy z roztoczami Varroa. W testach laboratoryjnych dorosły skorpion zabijał do dziewięciu owadów dziennie. Co oznacza, że ​​pewna liczba zwierząt w ulu może wytępić ćmy do tego stopnia, że ​​nie mogą już stanowić zagrożenia dla pszczół.

Pszczoły cierpią z powodu bardzo wilgotnego klimatu

Biolog polował na rzadkie zwierzęta w starożytnych gospodarstwach i budował dla nich gniazda, w których mogły się rozmnażać. Ale w ulach styropianowych wypuszczanych przez skorpiony owady regularnie ginęły zimą. Być może wynikało to z faktu, że przy ziemi było znacznie bardziej wilgotno, gdzie najczęściej znajdują się kanciaste komórki magazynka.

Zimą, gdy owady gromadzą się razem na plastrze miodu, aby się ogrzać, w chłodnych kątach tworzy się kondensacja i pleśń. Pszczoły rozgrzewają się przed zimnem i wilgocią. Wraz ze wzrostem spożycia paszy pszczoły uwalniają więcej wilgoci w procesach metabolicznych.

Jürgen Tautz przekształcił wynikające z tego ogromne zużycie energii w nektar: Zgodnie z tym kolonia pszczół w dużym ulu zużywa od 750 do 1000 litrów nektaru każdego lata – tylko po to, aby zbudować plaster miodu i wytworzyć niezbędne ciepło podstawowe. W zależności od zawartości cukru do wyprodukowania jednego kilograma miodu potrzeba zaledwie trzech do czterech litrów nektaru. Dla 900 000 rodzin pszczół żyjących w tym kraju oznacza to, że natura robi to każdego roku Wycofanych zostanie około 700 000 ton nektaru.

Nie tylko pszczoły doświadczają wilgotnego klimatu drapieżnego, ale także całych mikroorganizmów – w tym skorpionów książkowych. Z drugiej strony, jaskinia wyrzeźbiona w pniu drzewa znajduje się bardzo blisko miejsca zamieszkania pierwotnej pszczoły.

Owalna, okrągła jaskinia jest dobrze izolowana otaczającym ją drewnem i znajduje się na bardzo dużej wysokości. Drewno pochłania nadmiar wilgoci, a także jest izolatorem ciepła. Pszczoły żyją tutaj w społeczności, w której występuje wiele mikroorganizmów, mikroorganizmów, bakterii i grzybów.

W tym miniaturowym świecie książka Scorpio przejmuje funkcję „mocy czyszczenia”. Z apetytem na roztocza Varroa czyści dom robaka w czystości. Dzikie, wieloletnie kolonie bez problemu odstraszają mole Varroa.

READ  Imigracja - Frankfurt nad Odrą - Nielegalni uchodźcy na polskiej granicy - Polityka
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Laura Mueller i Michael Wendler nie chcą niani dla swojego syna Romy

Published

on

Dla Laury Mueller i Michaela Wendlera ich syn Roma uczynił szczęście rodzinne doskonałym. Ale kto opiekuje się rocznym dzieckiem, gdy mamy i taty nie ma?

Laura Mueller (23 lata) i jej mąż, Michael Wendler (52 lata), w zeszłym roku powitali na świecie swoje pierwsze wspólne dziecko, małą Romę Aston. Dla młodej rodziny roczek jest dumą i radością, ale oboje mają też wiele obowiązków. Teraz Laura Muller opowiada nam na Instagramie, kto opiekuje się Romą, gdy oboje rodzice muszą stawić się na ważne wizyty.

„Wciąż dostaję wiadomości o tym, co przez cały dzień robimy z Romą. Czy podrzucimy go do domu, oddamy do żłobka, niani, czy gdzieś oddamy” – wyjaśnia w mediach społecznościowych żona piosenkarza Michaela Wendlera. Potrafi odpowiedzieć na pytania swoich obserwujących wyraźnym „nie”. Trzyosobowa rodzina nie korzysta obecnie z żadnej usługi. „Od początku wiedziałam, że jeśli będę mieć dziecko, będzie ono „tylko pod moją opieką” i zostanie tylko z nami”.

Rzym jest także „zawsze dostępny” w przypadku specjalnych spotkań i wycieczek. Również tego dnia rodzina ponownie wyrusza w „wycieczkę”. Michael, Laura i ich syn idą na serowe fondue. „To też jest piękne” – Laura zakończyła swój krótki klip na Instagramie.

Rodzice Laury Muller odwiedzili córkę w USA

Laura Mueller i Michael Vendler mieszkają w Miami, a rodzina modelki Only Fans mieszka w Niemczech. Nie ma więc możliwości, aby na chwilę przyprowadziła syna do babci. Z okazji urodzin syna, które odbyły się na początku lipca, rodzina wybrała się w odwiedziny do córki i wnuka. „Moja rodzina właśnie tu była, aby wspólnie świętować pierwsze urodziny Romy” – Laura powiedziała w mediach społecznościowych wkrótce po uroczystości.

Müller i piosenkarz pop Vendler są małżeństwem od 2020 roku. W innym poście na Instagramie młoda matka wyraziła swoje wsparcie w rodzinie: „Cieszymy się życiem rodzinnym i dużo robimy”. Nie mają niani, ale w pracach domowych pomaga sprzątaczka.

READ  „Love Island” Jessica rozpoczyna „eksperyment na chłopcach”, ale kończy się to niepowodzeniem

Continue Reading

entertainment

EM Handball 2022: Polska vs Rosja na żywo – transmisja dzisiaj w telewizji i transmisja strumieniowa za darmo

Published

on

EM Handball 2022: Polska vs Rosja na żywo – transmisja dzisiaj w telewizji i transmisja strumieniowa za darmo

Russland spielt am 23. Januar 2022 in der Hauptrunde gegen Polen. Die wichtigsten Infos zur Übertragung im Live-Stream und TV.

Bratislava

W niedzielę 23 stycznia 2022 roku trwają Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. Wszystkie informacje na temat meczu Polska-Rosja znajdziesz tutaj.

Marijane Murad/dpa

Kiedy i gdzie odbędzie się pojedynek? Rosja przeciwko Polsce Transmisja Mistrzostw Europy w piłce ręcznej?

READ  Mel C odwołuje występ sylwestrowy w Polsce
Continue Reading

entertainment

Moise: Groźby śmierci i nienawiść do Żydów. Brutalny wypadek na YouTubie

Published

on

Moise: Groźby śmierci i nienawiść do Żydów.  Brutalny wypadek na YouTubie

Dawniej odnoszący sukcesy, a obecnie bezdomny YouTuber Mois przeżywa załamanie psychiczne. Na oczach wielomilionowej publiczności groził w czasie rzeczywistym zabiciem swojej byłej żony, obrażał swoje dzieci i wściekał się na Żydów. Fakty dotyczące brutalnego wypadku.

Mężczyzna w żółtej koszulce polo i słomkowym kapeluszu wtacza się niezgrabnie w kadr, mamrocząc pod nosem: „To ten człowiek w lustrze”, gotowy do rozmowy. jeszcze raz. Tym razem będzie to wywiad. Chce wszystko wyjaśnić. Jego stan. I co on teraz robi w Internecie. Mężczyzna w słomkowym kapeluszu i ze zdziwioną miną to YouTuber Moise, który od kilku dni co minutę publikuje na swoich kontach w mediach społecznościowych groźby, obelgi, prywatne adresy i mylące numery telefonów. Odkąd opuściła go żona, poprzysiągł zemstę.

Teraz chce rozsądnie wyjaśnić tę sprawę. Ale nie udziela się rozsądnego wywiadu. Nie minie dużo czasu, zanim rozmowa przekształci się w monolog, w którym Moyes będzie coraz bardziej zły. Pochyla się nad drewnianym stołem i krzyczy do mikrofonu: „A ta brudna khaba (Uwaga: w języku niemieckim oznacza „dziwka”) Teraz chcesz to promować w ten sposób, ponieważ raz go trafiłem? Uderzyłem ją, dzięki Bogu, że jej nie zabiłem! A moje dzieci zostały zabrane. Z brudnym Żydem!!

Następuje seria gróźb, gdy urojenia Moise’a prowadzą go do przekonania, że ​​jego była żona go zdradziła. Z niemieckim raperem Sun Diego. Żydowski. Będzie do niego należeć i musi wrócić. Ale iluminaci, mówi Moise w swojej zdezorientowanej głowie, będą jej ścigać i próbować go „zabić”. To, co się tu obecnie dzieje, to całkowity załamanie psychiczne i fizyczne jednego z byłych YouTuberów odnoszących największe sukcesy w krajach niemieckojęzycznych. Nie warto o tym wspominać. Nie stanie się to w czasie rzeczywistym. Miliony ludzi tego nie obejrzą. Bez ingerencji kogokolwiek.

Kobieta jest tam, aby „wykonywać prace kuchenne”.

Koniec historii Moyesa jest równie dziwny jak jej początek. Moise, którego prawdziwe nazwisko brzmi Zelimkhan Arsanov, w wieku 15 lat uciekł wraz z rodziną z Czeczenii do Austrii. Mieszka tam z bezrobotnymi braćmi, biologiczną córką (przedstawianą jako siostra) i rodzicami, najpierw w Styrii, a później pod Wiedniem. Warunki są szczególne. Według Arsanowa jego ojciec podobno w czasie wojny zabił kilkaset osób.

Młodszy brat Arsanova śmieje się na żywo i opowiada, że ​​kiedyś matka zaproponowała mu, aby poślubił kobietę, której języka nie zna. Matka zignorowała jego zastrzeżenia, że ​​nie mogą się porozumieć. To „nowa nowoczesność”, kobiety są po to, aby „odrabiać prace domowe”.

READ  Warty obejrzenia film o boksie Harrym Hafcie w obozie koncentracyjnym

W marcu 2017 roku Arsanov otworzył kanał „Mois” na YouTube, gdzie początkowo bez pokazywania twarzy relacjonował niemiecką scenę rapową. Jego filmy charakteryzujące się dziecięcym poczuciem humoru są dobrze odbierane przez docelową grupę młodych ludzi. Jego kanał rozwija się w rekordowym tempie. Zdobycie pierwszych 100 000 obserwujących zajmuje mu zaledwie kilka miesięcy. Niedługo będzie milion. Od teraz raper, o którym mówił dotychczas, zacznie z nim współpracować.

Pozwalają mu przeprowadzić z nimi wywiad lub filmować z nim formuły typu „pot lub pięść”, gdzie osoba odpowiadająca na osądzające pytanie otrzymuje najgorszy cios w brzuch. Wreszcie Moise próbuje zostać raperem. Odpowiedź jest druzgocąca. Określenie „kocie skomlenie” jest jednym z bardziej przyjaznych określeń, jakie otrzymuje w odniesieniu do swojej samozwańczej sztuki. Po raz pierwszy ktoś go wyśmiewa w Internecie, ale nie szkodzi to jego karierze.

Mimo braku szczególnie silnego talentu muzycznego stworzył talent show „Nice Or Shit”, w którym wraz z innymi ciekawymi osobistościami Internetu ocenia wydawnictwa zarówno młodych raperów, jak i muzyków. Koordynacja zakończy się sukcesem. Cotygodniową transmisję na żywo ogląda ponad 100 000 widzów. Liczby, które wcześniej nie istniały, ale wraz ze wzrostem liczby kliknięć rosły problemy.

Świętuje swój powrót treściami dotyczącymi bezdomnych

Arsanov, który obecnie mieszka w Niemczech bez ważnych dokumentów, co kilka miesięcy zmienia miejsce zamieszkania. Nie tylko wpadał w powtarzające się kłopoty z władzami, ale także z ludźmi, których rzekomo oszukał. Lista dotychczasowych partnerów biznesowych jest długa. Ale lista osób, które pozostały z nim dłużej, jest krótka. Nie ma obecnie byłego partnera biznesowego Arsanowa, który nie komentuje publicznie jego wątpliwych praktyk biznesowych. Arsanov pozostawia po sobie spaloną ziemię. W dalszym ciągu ogłasza nowe projekty, których nie realizuje, aż ostatecznie na kilka tygodni znika z opinii publicznej.

Skandal z darowiznami całkowicie niszczy wizerunek YouTuberów

Próbował wrócić z treścią dotyczącą bezdomnych. Pozwala mężczyznom i kobietom żyjącym na ulicach kręcić przed kamerą domowym kołem fortuny. Następnie daje im kwotę, którą zarobili i pozwala się przytulić. Czasem daje też bezdomnemu nowego iPhone’a, za który płacą partnerzy reklamowi. Na jednym z filmów pyta mężczyznę na ulicy, czy ma mu dać określoną kwotę, czy też podwoić tę kwotę na rzecz innego bezdomnego. Kiedy jednak nie chcą występować przed kamerą, Arsanov obraża mężczyzn i kobiety, nazywając ich „niewdzięcznymi stworzeniami”.

READ  Iris Mareike Steen aka Lilly ogłasza wyjście z serii

W pewnym momencie daje przechodniom iPhone’y i Playstation, jeśli śledzą go na platformach mediów społecznościowych. Pomysł skopiował od amerykańskiego YouTubera „MrBeast”. Po trzęsieniu ziemi w Turcji Moise zebrał od swoich widzów około 100 000 euro w formie darowizn. Następnie leci na obszar katastrofy i zostaje sfotografowany podczas dystrybucji pomocy humanitarnej. Później okazało się, że zdecydowanej większości pieniędzy nie przekazał, ale raczej schował je do kieszeni.

W tym czasie Moyes nadmiernie zażywał narkotyki. Według niego próbował „każdego narkotyku świata”. Zaczyna widzieć diabła w nieznajomych i prosi ich, aby odmówili Szahadę, zanim wejdą do ciemnych pomieszczeń, w których maluje obrazy lub eksperymentuje z muzyką. Wielokrotnie nazywał siebie zarówno bogiem, jak i prorokiem. Powstają dziwne nagrania, w których Mois wykonuje swoją „muzykę” w deptaku i klubach. Wyglądają, jakby miał atak epilepsji.

Kiedy skandal dotyczący darowizn w końcu wychodzi na jaw, Mois przeżywa załamanie, być może nigdy wcześniej nie widziane w historii YouTube. Kolumny z jego komentarzami są pełne pytań o to, dokąd faktycznie trafiły datki. Wreszcie ogłasza oświadczenie. Oświadczenie pojawiło się w kwietniu na kanale YouTube „Barello”, TikTokera również o wątpliwej sławie. Trudno nadążyć za niemal godzinną rozmową z Parrillo i Nabilem, mało znaną postacią w mediach społecznościowych. Nie ma wspólnego tematu. Moyes nie mówi o darowiznach, ale raczej o swoich doświadczeniach z narkotykami. „Bardzo mocny” – komentuje czasami Parrillo.

Po filmie nastroje społeczne wobec Arsanova stały się gorętsze niż kiedykolwiek. Usuwa wszystkie posty ze swojego 1,2-milionowego konta na Instagramie. Dopiero w maju ponownie zamieścił swoje zdjęcia i filmy. Arsanov się teraz zmienił. Fizycznie i mentalnie. Stoi prawie bez koszuli, mówi niezręcznie i pokazuje swój nowo nabyty duży tatuaż anime na ciele. Jest dobrze wytrenowany, ale jego zauważalnie niski procent tkanki tłuszczowej sprawia, że ​​wygląda na chorego.

On, który od dawna mówił o byciu pobożnym muzułmaninem wolnym od narkotyków, teraz przed kamerą pije piwo Heineken z puszki, pali papierosy i zaczyna fantazjować o byciu „człowiekiem z lustra”. Tymczasem prosi o datki za pośrednictwem PayPal w swoich relacjach na Instagramie. Fani przesyłają mu niewielkie kwoty, a w tytule piszą: „Podaruj 1 Hluli” – w przesadnym, narkotycznym żargonie Moyesa oznacza to jointa. I nagle, kilka tygodni później, sprawa dotyczyła jego żony, Arsanov, z którą był już w separacji.

READ  Rekomendacje książkowe na marzec i kwiecień 2023

Pod koniec czerwca w nagraniu wideo poprosił, aby w komentarzach pod jego postami nie wspominać o swojej byłej żonie. „Nigdy jej nie nienawidziłem” – pisze Moyes, który teraz mówi tylko po angielsku, ponieważ „nienawidzi” Niemiec, a teraz nazywa siebie „Zweiss”, a następnie oskarża swoją byłą żonę o zdradę go z żydowskim raperem Sun Diego. Przez krótką chwilę czuje litość. Jego fani zgadzają się, że to straszne cierpienie, przez które przeszedł, jest przyczyną jego tak psychicznej blizny.

Jak się jednak okazuje, historia ta nie jest prawdziwa. „Nigdy nie myślałam, że te sprawy osiągną takie rozmiary” – była żona Arsanova, Anis K, wydała szczegółowe oświadczenie, opisując w serii filmów ciężkie chwile, jakie musiała przejść w swoim małżeństwie.

Odrzuca oskarżenia o zdradę. Poniższe filmy opowiadają o przemocy fizycznej i psychicznej, poniżaniu, torturach i całkowitej izolacji. Pokazuje raporty policyjne, na których widać zdjęcie przemocy fizycznej. Kiedy Arsanov ogląda wideo, zaczyna się martwić. Obraża i grozi swojej byłej żonie. Publicznie przyznaje się, że ją uderzył i publikuje jej zdjęcia wraz z datami rozmów, a także umieszcza w Internecie jej adres. Część fanów obiecała mu w komentarzach, że „zajmą się tym”.

Arsanov, jak gdyby wpadł w szał, co minutę publikuje teraz niepokojące filmy, grożąc śmiercią i antysemickie obelgi. Obraża swoje małe dzieci i wyznacza nagrodę za głowę swojej byłej żony. WELT wiedziała, że ​​teraz potrzebuje ochrony policji.

W przeciwnym razie ani władze, ani sieci społecznościowe nie podejmą zbyt wielu działań. Chociaż Instagram po godzinach usuwał pojedyncze posty zawierające numery telefonów, adresy i prywatne zdjęcia, konta z 1,1 milionami obserwujących nadal istnieją. Mówi się, że został na krótki czas przymusowo zatrzymany przez policję, jak twierdzi sam Arsanov, ale po krótkim czasie po prostu kontynuował publikację. „Obecnie wyczerpaliśmy wszystkie możliwe środki, zarówno prawne, jak i dotyczące odpowiedzialności” – podała policja z Bielefeld.

Powód, dla którego policja nie jest w stanie bardziej interweniować, wydaje się ponury: mężczyzna, który miesiącami ciągał przed kamerę bezdomnych i wykorzystywał ich do kliknięć, jest teraz bezdomny. Przenosi się z jednego miasta do drugiego. W ten sposób unika odpowiedzialności.

Continue Reading

Trending