Connect with us

entertainment

Uschi Glas i Hansi Kraus: „Na planie było piwo!” | zabawa

Published

on

Będąc świetnym facetem z First Bank, zachwycił wielomilionową publiczność. Hansi Kraus (69) był popularną gwiazdą dziecięcą w latach 60., grając u boku takich gwiazd jak Theo Lingen, Peter Alexander i Harald Juhnke.

Na swoje 70. urodziny BILD am SONNTAG lout Pepe wysyła do szkoły ze swoją siostrą filmową Marion, znaną również jako Uschi Glas (78).

Bild am Sonntag: Czy Hansey naprawdę był wtedy takim draniem, pani Glass?

Szkło Uschi: „Cóż, nie płatał mi figli. Pamiętam go jako fajnego chłopca, który wykonał naprawdę dobrą robotę jako aktor.”

Hansi Krause: „Ponieważ byłem wielkim fanem Winnetou, Apanatschi uniknął moich bzdur. Ale w zasadzie miałem rację, gdy dostałem tę rolę, ponieważ byłem naprawdę łajdakiem. Niektóre z moich prawdziwych psikusów, jak proszek na swędzenie na papierze toaletowym na kotły , trafiły do ​​tekstu ”.

W przypadku BILD am SONNTAG aktorzy stoją tak, jak od ponad 50 lat

Zdjęcie: Niels Starnick/Bild

szkło: „Lubię się wtedy przemyśleć. Również dlatego, że wtedy kręcenie było o wiele bardziej zrelaksowane i wygodne niż dzisiaj.”

dekoracje: „Tak, bez porównania. Na planie było nawet piwo”.

Hansi Krause o płci: „Straszny rozwój”

Były też tytuły filmowe, które nie są już dziś możliwe pod względem płci.

dekoracje: „Okropny rozwój, jak dziś cenzuruje się nasz język. Nagle Uchi i ja nie jesteśmy już aktorami, ale aktorami. Co do diabła?”

szkło: „Ja też ciężko mi się z tym uporać. W pewnym momencie prawdopodobnie nie będziesz mógł nawet powiedzieć „dziewczyna”, ponieważ jest to dyskryminacja”.

dekoracje: „Nie możesz już dziś powiedzieć „pani”. Zamiast tego ludzie nagle zaczynają mówić o menstruujących stworzeniach. I nagle tracisz świadomość liczby nowych ras. „

1969: Hansi Krause (wówczas 17 lat) w

1969: Hansi Krause (17 lat) w „Baby, the Timpani Scare”

Zdjęcie: BUDUJ

Pani Glass, czy kiedykolwiek uznała pani tytuł filmu „Do rzeczy, kochanie” za dyskryminujący?

szkło: „Och, nigdy w życiu nie miałem z tym problemu. Nie chcę zaprzeczyć, że są kobiety, które były dyskryminowane lub nękane, ale myślę też, że niektóre rzeczy zostały przesadzone. Nigdy nie byłam seksualnie nękany w mojej karierze. Jednak byłem dyskryminowany za ten sam raz z tego powodu. Ponieważ nie zgadzałem się politycznie z Schamoni & Co. i nie okazywałem solidarności z Willym Brandtem, pojawienie się „Zur Sache, Schätzchen” było moim pierwszy i ostatni występ w Neues Deutsches Film. Miałem wybór: albo nas wspierasz, albo latasz.”

Jakie były wtedy opłaty?

dekoracje: „Za pierwszy film o łajdaku dostałem aż 3000 marek za 30 dni kręcenia. Okradli mnie wtedy, argumentując, że nie wiedziałeś, czy film kiedykolwiek zadziała. Był to taki hit, że cztery kolejne filmy były Z drugim filmem dostałem ponad 8000 marek, a później maksymalna opłata za film wynosiła 35 000 marek.”

szkło: „Nie mogę podać tego numeru, ponieważ miałem wtedy kontrakt z Rialto Film i prawie nie widziałem żadnych moich pierwszych opłat. Rialto sfinansował moją edukację w Niemczech i Anglii i musiałem ją spłacać przez pięć lat. Tam było prawie niczym w tym czasie poza moimi pieniędzmi na czynsz ”.

dekoracje: „Ja też nie widziałem niczego z mojego pierwszego rysunku, moi rodzice kupili do niego kolorowy telewizor. Kiedy miałem 18 lat, mogłem przynajmniej kupić samochód. Nadal mam z tego czasu moje mieszkanie. Udało mi się zapłacić i sfinansować z zaoszczędzonych pieniędzy”.

Położyłem rękę na bambusowym kiju w podstawówce

Jak minęły twoje czasy szkolne?

dekoracje: „Byłem dobry tylko z biologii i gimnastyki”.

szkło: „Byłem lepszy w matematyce, chemii i fizyce. Moimi najgorszymi przedmiotami była sztuka, ale było to związane z nauczycielem. Doświadczenie, które zauważyłem również u moich dzieci. Jeśli nauczyciel jest dobry, nawet łacina może być inspiracją.”

dekoracje: „Pamiętam przede wszystkim jedno: byłem w liceum i podczas wakacji nakręciłem swój pierwszy film. Kiedy szkoła zaczęła się ponownie, wezwano mnie do biura reżysera i powiedziano mi: 'Jeżeli zrobię kolejny film, to poleci’. Jesteś kiepskim uczniem, potrzebujesz wakacji, żeby trochę popracować. Wyrzucono mnie już ze szkoły w następnym filmie.

szkło: „To niewiarygodne, nawet nie możesz sobie wyobrazić tego dnia. Położyłem rękę na bambusowym kiju w podstawówce.”

dekoracje: „Nauczyciel dał mi kiedyś wybór, czy wolę besztanie, czy trzy klapsy jako karę. Ponieważ miałem już wiele referencji, zdecydowałem się na Watschn. Źle, ponieważ uderzył mnie tak mocno, że płakałem i chodziłem z opuchniętymi policzkami tydzień.”

szkło: „Dzięki Bogu nasze dzieci przeżyły to wszystko”.

dekoracje: „Moja wnuczka jest bardzo mądra, właśnie opuściła klasę i właśnie ukończyła szkołę średnią w wieku 17 lat. Co mogę powiedzieć? Po prostu dobre geny.”

1969: O'Shea Glass (wtedy 25 lat) w filmie

1969: O’Shea Glass (wtedy 25) w „Klinach klasowych”

Zdjęcie: ullstein bild – United Archives

Jak podsumowujesz swoje siedemdziesiąte urodziny?

dekoracje: „Życie było dla mnie dobre. Jestem pokorna i wdzięczna, że ​​cieszę się dobrym zdrowiem. To nie jest pewne, bo dziesięć lat temu prawie umarłem. Zostałem przyjęty do szpitala z infekcją bakteryjną zwaną gangreną Fourniera. w ostatniej chwili, dwie godziny później, już bym nie żył. Po uzyskaniu dostępu doznałem wstrząsu septycznego i wróciłem dopiero po trzydniowej śpiączce na oddziale intensywnej terapii. Przy moim łóżku stała żona i dwie córki ze łzami w oczach. i powiedzieli mi, że przez trzy dni bali się o moje życie.

szkło: „O mój Boże, biedactwo. Jak zareagowałeś

dekoracje: „Poprosiłem naczelnego lekarza o piwo. Jednak odmówił. Byłem tak słaby, że nie mogłem nawet pić wody.”

szkło: – Tak cię znam. Zawsze cudownie.

dekoracje: Nie zdawałem sobie sprawy z powagi sytuacji. Ale pamiętam sen z niebieskimi chmurami, w którym stałem przed dwoma ciemnymi tunelami i zapytałem strażnika przed nimi, gdzie jest tunel z jasnym światłem. Nie odpowiedział i odmówił pójścia dalej. Z perspektywy czasu myślę, że to był decydujący moment, który sprawił, że zdecydowałem się żyć”.

Czy od tamtego czasu żyłeś inaczej?

dekoracje: „Jestem trochę bardziej troskliwy i trochę bardziej szanuję śmierć niż kiedyś. Ale nie rozmawiam z aniołami i nadal wolę chodzić do tawerny do kościoła. Moja podstawowa postawa wobec życia pozostała taka sama: wiele kluczy oznacza dużą odpowiedzialność, dlatego mam tylko dwa klucze Jeden do mieszkania i jeden do roweru.

Zdjęcie: BUDUJ

READ  Niemiecko-polska wymiana szkolna - z klipami z filmów przeciw uprzedzeniom
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

entertainment

Energia wiatrowa: tak mogą wyglądać turbiny wiatrowe przyszłości! | pieniądze

Published

on

Ściana, która generuje prąd |

Tak mogą wyglądać turbiny wiatrowe przyszłości!

Nawet przy delikatnym wietrze powinny oszczędzać energię elektryczną!

Jednym z tematów Zoffa jest wykorzystanie darmowej energii wiatru: dla niektórych jest to prawdopodobnie najbardziej obiecujące odnawialne źródło energii. Dla innych brzydkie gigantyczne turbiny wiatrowe psują przyrodę, a grunt musi być uszczelniony betonem. A potem często wieje spokojny wiatr i stoją nieruchomo…

Wielokrotnie nagradzany „panel wiatrowy” polskiego start-upu Opole (Oppeln) może pomóc: innowacyjna konstrukcja ma na celu uczynienie energetyki wiatrowej tańszą, prostszą i wydajniejszą. Rozwiąż problemy związane z panelami słonecznymi i konwencjonalnymi turbinami wiatrowymi.

Przede wszystkim będziesz miejski: wąskie pionowe (ch) turbiny wiatrowe są umieszczone obok siebie w kompaktowej ramie, którą można następnie zainstalować jako część ogrodzenia lub wolnostojącą.

Według startowej komisji Wiatrowy system sprawnie generuje energię elektryczną ze słabych wiatrów na lądzie panujących w Europie. W związku z tym panele wytwarzają energię elektryczną nawet wtedy, gdy wiatr wieje z prędkością zaledwie jednego metra na sekundę.

mały, ale potężny

Ułamkowe 1000 metrów kwadratowych – np. na posesji lub na dachu budynku – panele mogą generować 40 kW; Firma reklamuje, że może osiągnąć moc 200 kilowatów na kilometr wzdłuż autostrady. Klient komercyjny, który zbuduje z niego ogrodzenie na obszarze jednego hektara, może wygenerować do 400 kilowatów energii elektrycznej.

„Panel wiatrowy został zaprojektowany w taki sposób, że nie ma absolutnie żadnych wad” – powiedział w 2020 roku, po dwóch latach początkowego rozwoju, kierownik projektu PW Tomasz Gruszka dla platformy informacyjnej Emerging Europe.

Według notatek z Polski, urządzenie właśnie zajęło drugie miejsce w konkursie na rozwiązania czystej energii organizowanego przez Bank ING Polska, z pulą nagród w wysokości 300 000 zł (ok. 62 700 euro).

READ  Niemiecko-polska wymiana szkolna - z klipami z filmów przeciw uprzedzeniom

cichy i trwały

„Panele antenowe są ciche, niezwykle trwałe i odporne na trudne warunki pogodowe, nie psują krajobrazu, są estetyczne, bezpieczne dla ptaków i ludzi, szybkie i łatwe w montażu oraz wysoce skalowalne.”

System można zintegrować z systemami energii słonecznej iw ten sposób generować dodatkową moc, gdy nie jest to możliwe – tj. w nocy i przy pochmurnej pogodzie.

Nie wiadomo jeszcze więcej o cenie. Jednak według PW panele imponują swoją trwałością szacowaną żywotnością na 50 lat, co oznacza, że ​​początkowa inwestycja amortyzuje się po trzech do czterech latach.

Gdy produkt stanie się dostępny na rynku, Wind Panel ma nadzieję wyprodukować panele o różnych rozmiarach dla wszystkich możliwych potrzeb.

Polska pilnie potrzebuje alternatywnego wytwarzania energii

Najpierw chcesz pozyskać klientów przemysłowych. Zakładając pomoc finansową, produkt musi w końcu przejść do masowej produkcji.

Sama Polska pomoże: nie tylko dlatego, że ponad 70 proc. energii elektrycznej nadal wytwarza się z węgla (najwyższa wartość w UE), dlatego reorganizacja polskiej energetyki jest konieczna ze względu na ochronę klimatu.

Również wśród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast Europy 33 znajdują się w Polsce…

Continue Reading

entertainment

Katastrofa ekologiczna: co doprowadziło do śmierci ryb w Odrze? – zabawa

Published

on

Pierwsze wyniki z Polski

W czwartek wieczorem minister środowiska Anna Moskowa poinformowała o odkryciu toksycznych alg w próbkach wody. Nazywa się je złocistymi glonami i są zabójcze dla ryb i małży. Polskie Ministerstwo Środowiska i odpowiedzialny instytut początkowo nie były w stanie stwierdzić, czy prymnesium parvum tak.

Szukaj odpowiedzialnych

Polski rząd zakłada winnego za środowisko. – Niewykluczone, że do rzeki wrzucono ogromną ilość chemicznych odpadów, z pełną świadomością zagrożeń i konsekwencji – powiedział w piątek (12 sierpnia) premier Mateusz Morawiecki. Polska policja zaproponowała nagrodę w wysokości 210 000 euro za informację o sprawcy. Prokuratura przesłuchała do tej pory ponad 200 świadków i przeprowadziła kilkanaście wizyt terenowych na Odrze – do tej pory nie ma gorących dowodów.

Przemysł na horyzoncie

Śledczy badają także obiekty przemysłowe w pobliżu rzeki. W dniach, gdy pojawiły się pierwsze oznaki śmiertelności ryb, w mediach społecznościowych w Polsce obwiniono papiernię w Oławie na Dolnym Śląsku, na południe od Wrocławia. Firma zaprzecza. W oświadczeniu z zeszłego tygodnia napisano, że elektrownia „nie ma nic wspólnego z katastrofą ekologiczną na Odrze i nie przyczyniła się w żaden sposób do jej wystąpienia”.

Eksperci, tacy jak profesor chemii Marcin Drag z Wyższej Szkoły Zawodowej we Wrocławiu (Breslau), podejrzewają, że rzeka była zanieczyszczona odpadami górniczymi na Śląsku z powodu dużej zawartości soli. Zdaniem opozycyjnego posła Piotra Borysa, państwowa spółka górnicza regularnie odprowadza do Odry ścieki solankowe z ogromnego zbiornika retencyjnego w okolicach Glugo – ale uzyskała na to również zgodę Urzędu Wodnego.

READ  „Taturt” z Monachium: Jak rozpoznać cykutę cętkowaną i czy jest naprawdę zabójcza?
Continue Reading

entertainment

Piosenkarka „Mama” Henji: Wolałbym mieć czworo wnucząt niż dziewczynę Rozrywka

Published

on

„Mama” gwiazda Heintje |

Wolałbym mieć czworo wnucząt niż dziewczynę

W otoczeniu wnuków znów czuje się młody.

W zeszłym tygodniu świętowano imię piosenkarza Heina Simmonsa henji 67. urodziny mamy Były dziecięcy gwiazdor spotkał swoją rodzinę z 33-letnią córką Giną na belgijskiej wsi. Był też syn Henty (30) z dziećmi Colin (5) i Kylie (2), syn Pascal (40) oraz synowie Gina Romy (6) i Łukasz (4).

Musician to BILD: „Często organizujemy miłe zjazdy rodzinne. Wszyscy mieszkamy niedaleko siebie i lubimy się odwiedzać.”

Heintje (wówczas 15 lat) w 1970 roku na pokazie. Trzy lata temu zasłynął piosenką „Mama”.

Zdjęcie: dpa

Od rozwodu w 2014 roku cieszy się samotnym życiem – ma szczęście, że ma czwórkę wnucząt. Henji: „Ale to nie znaczy, że odrzucam nowy związek. Ponieważ lubię kobiety…”

Nadal zwraca uwagę na swój wygląd, właśnie schudł 25 kilogramów. Henji: „Zmieniłem dietę, przeszedłem ze 115 kg do 90. Oboję się bez słodyczy i innych tuczących pokarmów.”

Szczęśliwa rodzina: syn Hendrik Hendrik (po lewej) i synowa Danny (z tyłu), partnerka Hendrik Jenny (po lewej) i córka Henty'ego Jenna (w środku), Heine Simmons z wnukami (od lewej) Romy, Kylie, Luke i Colin

Szczęśliwa rodzina: syn Hendrik Hendrik (po lewej) i synowa Danny (z tyłu), partnerka Hendrik Jenny (po lewej) i córka Henty’ego Jenna (w środku), Heine Simmons z wnukami (od lewej) Romy, Kylie, Luke i Colin

Zdjęcie: hgm. kompresja

dwa lata temu Piosenkarz stracił dziewczynę, Mamę Joannę (86) i zmarł po zarażeniu koroną.

Henji: „Moja rodzina jest dla mnie najważniejsza. Daje mi stabilność. Mogę być sam, ale nie jestem sam. Żal mi ludzi, którzy na starość nie mają nikogo. stan życia”.

Henji jest bardzo zadowolony ze swojej czwórki wnucząt: „W nich znam siebie. Są szczęśliwi, kiedy śpiewam im piosenki na gitarze”.

I oczywiście w rodzinnych tradycjach zabrzmi też jego największa piosenka: „Mama”.

READ  „Taturt” z Monachium: Jak rozpoznać cykutę cętkowaną i czy jest naprawdę zabójcza?
Continue Reading

Trending