Connect with us

Economy

Urlop z okazji świąt Bożego Narodzenia: Te zasady dotyczące koronawirusa obowiązują teraz w Austrii, Włoszech, Chorwacji, Grecji, Hiszpanii i spółce.

Published

on

W świetle malejących wskaźników infekcji w Europie wiele krajów ma nadzieję na nowy start w turystyce. Jakie zasady obowiązują turystów, co wczasowicze powinni wiedzieć już teraz.

BERLIN – Każdy, kto po wszystkich trudnych miesiącach koronacji pyta przyjaciół i znajomych, czego najbardziej pragną po możliwym zakończeniu epidemii, często otrzymuje trzy odpowiedzi: na koniec ponownie spotkaj się z przyjaciółmi i rodziną, ćwicz – i wakacje.

Trwają przygotowania. W obliczu spadku liczby wypadków wiele krajów europejskich przygotowuje się do wznowienia potencjalnej turystyki. Ale na jakich warunkach można spędzić wakacje w Austrii, Włoszech czy Chorwacji? Jakie obowiązki testowe dotyczą strony, od kiedy zaczyna obowiązywać ewentualny relaks i czy wczasowicze wracają po powrocie Niemcy Może w kwarantannie? Odpowiedzi można znaleźć w obszernym przeglądzie najpopularniejszych niemieckich celów podróży, od Danii, Francji lub Włoch po Chorwację, Hiszpanię i Turcję.

Dania

Sklepy są w środku Dania * Otwórz ponownie dawno temu. Kawiarnie, restauracje i bary mogą ponownie obsługiwać klientów – jednak w pomieszczeniach tylko wtedy, gdy goście mogą wykazać negatywny wynik testu na koronawirusa, pełne szczepienie lub infekcję osoby, która przeżyła za pośrednictwem aplikacji. Siłownia jest ponownie otwarta. Liczba nowych zakażeń jest stabilna, a wskaźnik zakażeń przez siedem dni od tygodni wynosi mniej niż 100. Dania jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, który na stałe powstrzymał się od stosowania szczepionki Astrazeneca, a lek Johnson & Johnson ma teraz został odwołany.

Niemcom, którzy zostali w pełni zaszczepieni przeciwko Covid-19 i wielu innym osobom z Unii Europejskiej i krajów Schengen – w tym turystom – pozwolono wrócić do Danii od 1 maja. W przeciwieństwie do innych podróżników, nie muszą wykazywać żadnych negatywnych testów koronowych ani powodów, aby wejść, takich jak odwiedzający partnerzy, i nie muszą przeprowadzać testów i poddawać kwarantannie po przylocie. Warunek jest taki, że kraj podróżujących jest co najmniej „pomarańczowym stanem”, więc sytuacja z koroną nie jest tam taka zła i nie ma żadnych niepokojących zmiennych z szalejącego wirusa Corona. Niemcy są obecnie uważane za pomarańczowe.

Francja

W poniedziałek sąsiedni kraj nieco złagodził środki. Ludzie mogą teraz przemieszczać się dalej niż dziesięć kilometrów od swoich domów bez ważnego powodu – podróżowanie po kraju znów jest możliwe. Od 19:00 obowiązuje cisza nocna, która ma zostać przełożona na 21:00 od 19 maja. Następnie należy pozwolić na ponowne otwarcie restauracji, sklepów i instytucji kulturalnych.

Do środowego wieczoru około jedna czwarta całej populacji kraju otrzymała przynajmniej jedną szczepionkę przeciwko koronie. Niedawno w ciągu jednego tygodnia w całym kraju zliczono prawie 224 nowe infekcje koronawirusem na 100 000 osób. Liczba spada od tygodni.

READ  Przypominamy o cukierkach: produkty świąteczne mogą być teraz niebezpieczne

Przy wjeździe do Francji należy przedstawić negatywny test PCR, który nie powinien przekraczać 72 godzin. Pasażerowie muszą również wypełnić przepustkę potwierdzającą np., Że nie mają objawów Covid-19. Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych podróżni z Europy mogą wjeżdżać do Francji bez „siły wyższej”. Obecnie nie obowiązują przywileje osób, które zostały zaszczepione.

Grecja

Od poniedziałku kawiarnie, bary i puby mogą otwierać swoje zewnętrzne tereny w Grecji pod pewnymi warunkami – dla wszystkich gości, niezależnie od tego, czy są ufortyfikowani, czy nie. Jednak jedzenie zamykane jest o 22.45, po 23:00 obowiązuje wieczorny zakaz wyjścia. Podróżowanie po Grecji nie jest możliwe bez ograniczeń – ale ten wymóg zostanie zniesiony 15 maja.

Z niemieckiego punktu widzenia Grecja jest obecnie nadal obszarem ryzyka, ale sytuacja zarażenia słabnie. Odwiedzający muszą wprowadzić swoje dane online przed wjazdem do kraju. Przy przyjęciu należy przedłożyć pełne szczepienie lub test PCR nie starsze niż 72 godziny. Pełne szczepienie oznacza tutaj, że drugie szczepienie było co najmniej 14 dni temu. Nie ma już zobowiązania do kwarantanny. Jednak turyści powinni zawsze znać dokładny cel podróży. Na przykład niedawno ponownie wprowadzono lokalną blokadę na wyspie Kalymnos ze względu na dużą liczbę przypadków.

Włochy

Kraj śródziemnomorski znalazł się ostatnio na ścieżce stopniowego łagodzenia skutków. Kiedy liczby koronowe są umiarkowane, restauracje i bary mogą również podawać wieczorem przy stolikach na zewnątrz. Po 22:00 nadal obowiązuje zakaz wyjazdu. Muzea i kina w tzw. Żółtych strefach są już otwarte. Od 1 czerwca ludzie powinni mieć możliwość siedzenia w pomieszczeniach. Włochy planują oficjalne rozpoczęcie sezonu letniego 2 czerwca. Nie jest do końca jasne, jak będą wyglądać przepisy dotyczące migrantów, w tym zaszczepionych, w czerwcu. Ostatnio liczby koronowe systematycznie spadały. Ponad 25 procent populacji zostało przynajmniej raz zaszczepione przeciwko koronowi.

Zasadniczo wakacje we Włoszech są możliwe, ale kraj nadal wymaga pięciodniowej kwarantanny przy wjeździe. Ponadto stosuje się wiele testów – z testem PCR lub szybkim testem antygenowym przed i po wejściu. Niniejsze rozporządzenie obowiązuje do połowy maja. Następnie zostanie zaprezentowana krajowa „zielona karta szczepień”, aby ludzie mogli swobodnie podróżować po kraju.

Chorwacja

W Chorwacji hotele i restauracje mogą przyjmować gości za granicą. Obowiązują warunki. Noszenie maski jest obowiązkowe w miejscach publicznych wewnątrz i na zewnątrz, gdzie nie można zachować odległości 1,5 metra. Do 3 maja 17,5% populacji otrzymało wstępne szczepienie.

Ci, którzy spełniają warunki wstępne, mogą pojechać na wakacje do Chorwacji. Aby wjechać do kraju, Niemcy potrzebują negatywnego testu PCR lub negatywnego testu na przeciwciała nie starszego niż 48 godzin, potwierdzenia, że ​​przeżyli Covid-19 lub dowodu pełnego szczepienia (drugie szczepienie musi mieć co najmniej 14 dni) Nie ma żadnych innych wymagań dotyczących testowania podczas pobytu, a osoby, które zostały zaszczepione, nie mają specjalnych przywilejów, z wyjątkiem wjazdu do kraju.

READ  Zagrożenie dla Zielonego Ładu

Austria

19 maja dopuszczono do ponownego otwarcia restauracje, hotele, sceny i obiekty sportowe. Kontrole dostępności są zapewniane jako środek ostrożności. Dozwolone są imprezy na zewnątrz do 3000 osób i wewnątrz do 1500 osób. Prawie jedna trzecia populacji w wieku 16 lat lub starsza otrzymała już co najmniej jedną dawkę szczepionki. Zachorowalność przez okres od 7 do 140 dni jest na tym samym poziomie, co w Niemczech.

Wraz z pierwszymi krokami powinna spaść również kwarantanna wczasowiczów z Niemiec. Szczepienie, testowanie i wyzdrowienie Covid-19 jest dozwolone w kraju. Rząd planuje uniemożliwić ludziom wykonywanie testów trzy tygodnie po pierwszym szczepieniu. Jednak z niemieckiego punktu widzenia Austria pozostaje niebezpiecznym regionem. Planowany jest test i co najmniej pięć dni kwarantanny podczas lotu powrotnego.

Portugalia

Portugalia, dawny punkt zapalny epidemii, miała najniższe wskaźniki infekcji w Europie po Islandii, a wraz z nią Finlandii. Dziś, w sobotę, stan wyjątkowy przestał przedłużać stan wyjątkowy w Coronie po raz pierwszy od około pięciu i pół miesiąca. Restauracje, kawiarnie i bary, a także kina, teatry i inne obiekty kulturalne i rozrywkowe mogą pozostać otwarte do 22:30 w weekendy. Jak dotąd w Portugalii w weekendy obowiązywała bardzo wczesna godzina policyjna, która zaczynała się o 13:00. Ponadto, oprócz innych środków łagodzących, ponownie otwarto granicę lądową z Hiszpanią.

Nieistotne podróże turystyczne z krajów, w których występuje więcej niż 150 dni w okresie 14-dniowym, w tym z Niemiec, są nadal niedozwolone. W kraju liczącym 10,3 miliona ludzi podano już około 3,5 miliona dawek szczepionek. Nadal nie ma świadczeń dla osób zaszczepionych lub wyleczonych w Portugalii.

Szwajcaria

Każda osoba podróżująca do Szwajcarii musi przedstawić negatywny wynik testu na koronę nieprzekraczającą 72 godzin. Jeśli przyjeżdżasz samochodem, autobusem lub pociągiem, nie musisz. Kwarantannie powinni poddawać się tylko podróżni z obszarów zagrożonych. Niemcy do nich nie należą, z wyjątkiem Saksonii i Turyngii. Hotele są otwarte, podobnie jak muzea, sklepy, teatry, kina, ogrody zoologiczne i parki rozrywki. Jedzenie i picie jest dozwolone na tarasach restauracji. Maksymalne liczby wszędzie dotyczą gości, zasad dotyczących odległości i wymagań dotyczących masek. Nie ma godziny policyjnej. Nie ma specjalnych przywilejów dla osób wykonujących szczepienia.

Pomimo pierwszych kroków liczba zgłaszanych infekcji obecnie spada. Wskaźnik zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni wyniósł około 289 nowych zakażeń na 100 000 populacji, w porównaniu z 315 w poprzednim tygodniu. Około 11 procent populacji jest w pełni zaszczepionych.

READ  Przegląd prasy / zainteresowanie, gospodarka, rynki kapitałowe, sektory

Hiszpania

Zapadalność siedmiodniowa jest znacznie niższa niż w Niemczech, a ostatnio wynosiła tylko dobre 87. W niektórych obszarach wakacyjnych, takich jak Walencja (około 17 lat) lub Baleary (nieco poniżej 28 lat) z Majorką, sytuacja jest bardziej relaksująca. . W różnych regionach w czwartek obowiązują pewne surowe ograniczenia, ale prawie wszystkie z nich kończą się w weekend, gdy kończy się sześciomiesięczny kryzys związany z koronawirusem. Tymczasem wiele regionów chce utrzymać wyłączenie na noc. Ponadto wymagania dotyczące masek zewnętrznych powinny na razie obowiązywać.

Wjazd do Hiszpanii ze wszystkich krajów Unii Europejskiej i strefy Schengen jest generalnie możliwy. Obowiązuje jednak obowiązek testowania wjazdu ze strefy zagrożenia z zagranicy (w tym z Niemiec). Około 12,4 miliona obywateli – 26 procent wszystkich Hiszpanów – otrzymało już co najmniej pierwszą dawkę szczepionki, z czego ponad pięć milionów zostało w pełni zaszczepionych. Jednak nie ma żadnych korzyści dla osób, które zostały zaszczepione lub które wracają do zdrowia w Hiszpanii.

indyk

W Turcji nadal jest zamknięta do 17 maja: otwarte są tylko sklepy z artykułami codziennego użytku, a ludzie mogą wychodzić tylko z ważnych zadań. Turyści są zwolnieni z tych ograniczeń wjazdu i mogą się swobodnie poruszać. Liczba nowych infekcji w kraju każdego dnia utrzymuje się na wysokim poziomie. W prowincjach turystycznych Antalya, Mugla i Izmir wskaźnik zapadalności przez siedem dni wynosił około 200 przypadków na 100 000 osób w ciągu ostatnich kilku tygodni. Około 17 procent populacji otrzymało dotychczas co najmniej jedną dawkę szczepionki, a pierwszeństwo mają pracownicy sektora turystycznego. Przy wjeździe do Turcji należy przedstawić negatywny test PCR, który nie powinien przekraczać 72 godzin.

Wjazd do Niemiec

Spośród wymienionych krajów Estonia, Francja, Litwa, Niderlandy, Polska, Turcja i Cypr są obecnie klasyfikowane przez Niemcy jako obszary o wysokiej zachorowalności, a inne kraje jako obszary ryzyka. Według Federalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych podróżni powracający z obszarów zagrożonych generalnie muszą przejść dziesięciodniową kwarantannę i zarejestrować się online przed przybyciem do Niemiec. Po pięciu dniach kwarantannę można zakończyć przedwcześnie negatywnym wynikiem testu Corona.

W przypadku podróży powrotnej z obszarów o wysokiej infekcji obowiązują dodatkowe, bardziej rygorystyczne zasady: w takim przypadku podróżni muszą udowodnić, że nie są zarażeni koronawirusem, na przykład negatywny wynik testu. Ten dowód nie może mieć więcej niż 48 godzin. (dpa / utz) *24 Hamburg To jest pokaz IPPEN.MEDIA.

Lista rankingowa: © Imago

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

Media Markt i Saturn: pełne przejęcie nastąpi w przyszłym miesiącu

Published

on

Media Markt i Saturn zostaną w pełni przejęte już w przyszłym miesiącu. W ten sposób spółka dominująca Ceconomy staje się jedynym udziałowcem sprzedawcy elektroniki.

Detalista elektroniki Ceconomy sfinalizował pełne przejęcie Media-Saturn-Holding (MSH) wcześniej niż oczekiwano. Firma ogłosiła we wtorek w Düsseldorfie, że spodziewa się, że transakcja Convergenta, która ma na celu uproszczenie struktury akcjonariatu, zostanie sfinalizowana na początku czerwca.

Po jej zakończeniu Ceconomy stanie się wyłącznym udziałowcem największej niemieckiej sieci sklepów z elektroniką MediaMarktSaturn. W zamian były akcjonariusz mniejszościowy MediaMarktSaturn Convergenta stanie się głównym udziałowcem Ceconomy. W tym celu przewiduje się konwersję akcji uprzywilejowanych na akcje zwykłe pod koniec maja.

Media Markt i Saturn: Ceconomy przewiduje te korzyści z pełnego przejęcia

Media Markt i Saturn: Ceconomy będą wyłącznym współpracownikiem od początku czerwca.
Media Markt i Saturn: Ceconomy będą wyłącznym współpracownikiem od początku czerwca.

Zdjęcie: Armin Weigel / dpa

„To ważny krok dla naszej firmy i cieszymy się, że teraz szybko się rozwija” – powiedział zgodnie z zapowiedzią prezes Ceconomy Karsten Wildberger. Po długim okresie tarć, kwietniowe walne zgromadzenie utorowało drogę do porozumienia, a następnie Ceconomy dążyło do jego zakończenia „najpóźniej do końca września”.

Według własnych informacji, struktura przyszłych udziałowców pozwoli Grupie m.in. na redukcję kosztów administracyjnych i wykorzystanie przeniesionych strat podatkowych. Powiedziała, że ​​transakcja będzie miała pozytywny wpływ na wyniki finansowe na początku tego roku. Grupa spodziewa się dalszego wzrostu synergii podatkowych w kolejnych latach.

Inni czytelnicy są również zainteresowani:

Szybki przegląd wszystkich nowości CHIP .

 • Źródło: Google

  Nie przegap żadnych nowości

  Po prostu kliknij przycisk i Google „Kontynuuj”, aby nie przegapić żadnych wiadomości z CHIP.

READ  DHL: Dlaczego dostawcy paczek dzwonią tak szybko?
Continue Reading

Economy

Surowce jako broń: najnowsze osiągnięcia

Published

on

Najnowsze osiągnięcia

Komisja Europejska chce nałożyć na Rosję embargo na ropę. Kraje G7 również chcą zrezygnować z rosyjskiej ropy. Może to mieć poważne konsekwencje. Czemu?

Najnowsze osiągnięcia:

 • Według fińskiej firmy energetycznej Gasum, w sobotę rano Rosja zaprzestała dostaw gazu do Finlandii. Poinformował o tym Gazprom Export w piątek po południu (20 maja), podał w Espoo fiński koncern energetyczny Gasum. Fińska grupa wcześniej zapowiadała, że ​​nie zaakceptuje żądań Gazprom Export o zapłatę w rublach. Firma zapowiedziała, że ​​gaz z innych źródeł będzie dostępny dla klientów w okresie letnim. Przejdź do artykułu
 • Katar chce transportować LNG do Niemiec do 2024 roku. Minister gospodarki Robert Habeck i emir szejk Kataru Tamim bin Hamad Al Thani zdecydowali się na podobne partnerstwo energetyczne.
  Więcej na ten temat: Katar chce dostarczać LNG do Niemiec do 2024 roku.
 • Węgry zażądały pieniędzy na energię słoneczną w zamian za embargo UE na rosyjską ropę. „Węgry chcą inwestować w energię słoneczną, co jest w zasadzie dobre, ale musimy jeszcze porozmawiać o wielkości inwestycji” – powiedziała w czwartek wieczorem (19 maja) przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen na antenie ZDF. – A potem będzie widać, czy jest poważne zainteresowanie, czy też jest prowadzona polityka – dodał szef komisji. Węgry dotychczas sprzeciwiały się embargo na ropę, ale do tego działania potrzebny jest konsensus w Unii Europejskiej.
 • Unia Europejska podjęła decyzję o napełnieniu zbiorników gazowych do minimum przed zimą. Ma to na celu zabezpieczenie zasilania. Przedstawiciele krajów UE i Parlamentu Europejskiego przyjęli odpowiednią ustawę w czwartek (19 maja). Przewiduje, że zbiorniki gazu będą napełnione w 80 proc. do 1 listopada br. i 90 proc. w tym samym terminie w kolejnych latach. Zobowiązanie powinno wygasnąć z końcem 2025 r. – zapowiedziały państwa Rady Unii Europejskiej.
 • Aby uniezależnić się od rosyjskiej energii, Komisja Europejska chce zainwestować do 300 mld euro do 2030 roku. Przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen przedstawiła w środę (18 maja) plan rozmów kwalifikacyjnych, którego celem jest również przyspieszenie transformacji energetycznej. Wymaga to poważnych inwestycji i reform. „Zbieramy na to do 300 miliardów euro”. Plan pomoże oszczędzać energię, przyspieszyć wycofywanie paliw kopalnych i stymulować inwestycje. „To rozpali nasz europejski „zielony ład”” – powiedziała von der Leyen. Celem nie jest kupowanie większej ilości energii od Rosji w ciągu dekady.
  Przeczytaj więcej na ten temat tutaj: Droga do niezależności energetycznej Rosji: W przyszłości Komisja Europejska chce instalować ogniwa słoneczne w każdym nowym budynku.
READ  DHL: Dlaczego dostawcy paczek dzwonią tak szybko?

Continue Reading

Economy

Niekontrolowane problemy z płatnościami: gigantyczne pliki elektroniki po bankructwie

Published

on

Kolejne bankructwo na rynku elektronicznym: producent Onkyo złożył teraz wniosek o upadłość, ponieważ nie można było rozwiązać problemów z płatnościami. Podsumowujemy tutaj najważniejsze informacje na ten temat.

Onkyo Home Entertainment, japoński producent urządzeń audio, musi ogłosić upadłość. Jak „Nikkei Azja” wzmiankowanypodobny wniosek został złożony w sądzie w Osace. Firma od jakiegoś czasu boryka się z problemami finansowymi.

Przyczyna trudności prawdopodobnie leży w zmieniających się nawykach słuchowych użytkowników. Podczas gdy systemy stereo, które kiedyś były podstawową działalnością Onkyo, miały w przeszłości ogromne znaczenie, teraz muzyka jest coraz częściej konsumowana za pośrednictwem smartfona. Wydaje się, że firmie nie udało się nadążyć za tym rozwojem.

Gigant elektroniki ogłasza upadłość: jaka przyszłość czeka Onkyo?

Onkyo, producent sprzętu audio, ogłosił upadłość.
Onkyo, producent sprzętu audio, ogłosił upadłość.

Obrazy

Onkyo został już wycofany z giełdy w sierpniu 2021 r. Ponadto dwie jego spółki zależne złożyły wniosek o upadłość w marcu ubiegłego roku. Według wniosku o ogłoszenie upadłości Onkyo jest winne około 24 milionów dolarów.

Nie przewiduje się jednak całkowitego zniknięcia marki Onkyo z rynku. Firma sprzedała swój biznes w zakresie sprzętu audiowizualnego firmom Sharp i Voxx International. Oczekuje się, że spółka joint venture będzie nadal używać nazwy Onkyo.

Inni czytelnicy są również zainteresowani:

Szybki przegląd wszystkich nowości CHIP .

 • Źródło: Google

  Nie przegap żadnych nowości

  Po prostu kliknij przycisk i Google „Kontynuuj”, aby nie przegapić żadnych wiadomości z CHIP.

READ  Lidl: Woda mineralna Vittel leci poza zasięgiem - niesamowicie
Continue Reading

Trending