Connect with us

Economy

Urlop z okazji świąt Bożego Narodzenia: Te zasady dotyczące koronawirusa obowiązują teraz w Austrii, Włoszech, Chorwacji, Grecji, Hiszpanii i spółce.

Published

on

Urlop z okazji świąt Bożego Narodzenia: Te zasady dotyczące koronawirusa obowiązują teraz w Austrii, Włoszech, Chorwacji, Grecji, Hiszpanii i spółce.

W świetle malejących wskaźników infekcji w Europie wiele krajów ma nadzieję na nowy start w turystyce. Jakie zasady obowiązują turystów, co wczasowicze powinni wiedzieć już teraz.

BERLIN – Każdy, kto po wszystkich trudnych miesiącach koronacji pyta przyjaciół i znajomych, czego najbardziej pragną po możliwym zakończeniu epidemii, często otrzymuje trzy odpowiedzi: na koniec ponownie spotkaj się z przyjaciółmi i rodziną, ćwicz – i wakacje.

Trwają przygotowania. W obliczu spadku liczby wypadków wiele krajów europejskich przygotowuje się do wznowienia potencjalnej turystyki. Ale na jakich warunkach można spędzić wakacje w Austrii, Włoszech czy Chorwacji? Jakie obowiązki testowe dotyczą strony, od kiedy zaczyna obowiązywać ewentualny relaks i czy wczasowicze wracają po powrocie Niemcy Może w kwarantannie? Odpowiedzi można znaleźć w obszernym przeglądzie najpopularniejszych niemieckich celów podróży, od Danii, Francji lub Włoch po Chorwację, Hiszpanię i Turcję.

Dania

Sklepy są w środku Dania * Otwórz ponownie dawno temu. Kawiarnie, restauracje i bary mogą ponownie obsługiwać klientów – jednak w pomieszczeniach tylko wtedy, gdy goście mogą wykazać negatywny wynik testu na koronawirusa, pełne szczepienie lub infekcję osoby, która przeżyła za pośrednictwem aplikacji. Siłownia jest ponownie otwarta. Liczba nowych zakażeń jest stabilna, a wskaźnik zakażeń przez siedem dni od tygodni wynosi mniej niż 100. Dania jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, który na stałe powstrzymał się od stosowania szczepionki Astrazeneca, a lek Johnson & Johnson ma teraz został odwołany.

Niemcom, którzy zostali w pełni zaszczepieni przeciwko Covid-19 i wielu innym osobom z Unii Europejskiej i krajów Schengen – w tym turystom – pozwolono wrócić do Danii od 1 maja. W przeciwieństwie do innych podróżników, nie muszą wykazywać żadnych negatywnych testów koronowych ani powodów, aby wejść, takich jak odwiedzający partnerzy, i nie muszą przeprowadzać testów i poddawać kwarantannie po przylocie. Warunek jest taki, że kraj podróżujących jest co najmniej „pomarańczowym stanem”, więc sytuacja z koroną nie jest tam taka zła i nie ma żadnych niepokojących zmiennych z szalejącego wirusa Corona. Niemcy są obecnie uważane za pomarańczowe.

Francja

W poniedziałek sąsiedni kraj nieco złagodził środki. Ludzie mogą teraz przemieszczać się dalej niż dziesięć kilometrów od swoich domów bez ważnego powodu – podróżowanie po kraju znów jest możliwe. Od 19:00 obowiązuje cisza nocna, która ma zostać przełożona na 21:00 od 19 maja. Następnie należy pozwolić na ponowne otwarcie restauracji, sklepów i instytucji kulturalnych.

Do środowego wieczoru około jedna czwarta całej populacji kraju otrzymała przynajmniej jedną szczepionkę przeciwko koronie. Niedawno w ciągu jednego tygodnia w całym kraju zliczono prawie 224 nowe infekcje koronawirusem na 100 000 osób. Liczba spada od tygodni.

READ  Przeconac Nemko, że za odrą zaczyna się „Bella Bologna” – DW – 28.11.2023

Przy wjeździe do Francji należy przedstawić negatywny test PCR, który nie powinien przekraczać 72 godzin. Pasażerowie muszą również wypełnić przepustkę potwierdzającą np., Że nie mają objawów Covid-19. Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych podróżni z Europy mogą wjeżdżać do Francji bez „siły wyższej”. Obecnie nie obowiązują przywileje osób, które zostały zaszczepione.

Grecja

Od poniedziałku kawiarnie, bary i puby mogą otwierać swoje zewnętrzne tereny w Grecji pod pewnymi warunkami – dla wszystkich gości, niezależnie od tego, czy są ufortyfikowani, czy nie. Jednak jedzenie zamykane jest o 22.45, po 23:00 obowiązuje wieczorny zakaz wyjścia. Podróżowanie po Grecji nie jest możliwe bez ograniczeń – ale ten wymóg zostanie zniesiony 15 maja.

Z niemieckiego punktu widzenia Grecja jest obecnie nadal obszarem ryzyka, ale sytuacja zarażenia słabnie. Odwiedzający muszą wprowadzić swoje dane online przed wjazdem do kraju. Przy przyjęciu należy przedłożyć pełne szczepienie lub test PCR nie starsze niż 72 godziny. Pełne szczepienie oznacza tutaj, że drugie szczepienie było co najmniej 14 dni temu. Nie ma już zobowiązania do kwarantanny. Jednak turyści powinni zawsze znać dokładny cel podróży. Na przykład niedawno ponownie wprowadzono lokalną blokadę na wyspie Kalymnos ze względu na dużą liczbę przypadków.

Włochy

Kraj śródziemnomorski znalazł się ostatnio na ścieżce stopniowego łagodzenia skutków. Kiedy liczby koronowe są umiarkowane, restauracje i bary mogą również podawać wieczorem przy stolikach na zewnątrz. Po 22:00 nadal obowiązuje zakaz wyjazdu. Muzea i kina w tzw. Żółtych strefach są już otwarte. Od 1 czerwca ludzie powinni mieć możliwość siedzenia w pomieszczeniach. Włochy planują oficjalne rozpoczęcie sezonu letniego 2 czerwca. Nie jest do końca jasne, jak będą wyglądać przepisy dotyczące migrantów, w tym zaszczepionych, w czerwcu. Ostatnio liczby koronowe systematycznie spadały. Ponad 25 procent populacji zostało przynajmniej raz zaszczepione przeciwko koronowi.

Zasadniczo wakacje we Włoszech są możliwe, ale kraj nadal wymaga pięciodniowej kwarantanny przy wjeździe. Ponadto stosuje się wiele testów – z testem PCR lub szybkim testem antygenowym przed i po wejściu. Niniejsze rozporządzenie obowiązuje do połowy maja. Następnie zostanie zaprezentowana krajowa „zielona karta szczepień”, aby ludzie mogli swobodnie podróżować po kraju.

Chorwacja

W Chorwacji hotele i restauracje mogą przyjmować gości za granicą. Obowiązują warunki. Noszenie maski jest obowiązkowe w miejscach publicznych wewnątrz i na zewnątrz, gdzie nie można zachować odległości 1,5 metra. Do 3 maja 17,5% populacji otrzymało wstępne szczepienie.

Ci, którzy spełniają warunki wstępne, mogą pojechać na wakacje do Chorwacji. Aby wjechać do kraju, Niemcy potrzebują negatywnego testu PCR lub negatywnego testu na przeciwciała nie starszego niż 48 godzin, potwierdzenia, że ​​przeżyli Covid-19 lub dowodu pełnego szczepienia (drugie szczepienie musi mieć co najmniej 14 dni) Nie ma żadnych innych wymagań dotyczących testowania podczas pobytu, a osoby, które zostały zaszczepione, nie mają specjalnych przywilejów, z wyjątkiem wjazdu do kraju.

READ  Wyzwania stojące przed pierwszą ministrem spraw zagranicznych kobiet

Austria

19 maja dopuszczono do ponownego otwarcia restauracje, hotele, sceny i obiekty sportowe. Kontrole dostępności są zapewniane jako środek ostrożności. Dozwolone są imprezy na zewnątrz do 3000 osób i wewnątrz do 1500 osób. Prawie jedna trzecia populacji w wieku 16 lat lub starsza otrzymała już co najmniej jedną dawkę szczepionki. Zachorowalność przez okres od 7 do 140 dni jest na tym samym poziomie, co w Niemczech.

Wraz z pierwszymi krokami powinna spaść również kwarantanna wczasowiczów z Niemiec. Szczepienie, testowanie i wyzdrowienie Covid-19 jest dozwolone w kraju. Rząd planuje uniemożliwić ludziom wykonywanie testów trzy tygodnie po pierwszym szczepieniu. Jednak z niemieckiego punktu widzenia Austria pozostaje niebezpiecznym regionem. Planowany jest test i co najmniej pięć dni kwarantanny podczas lotu powrotnego.

Portugalia

Portugalia, dawny punkt zapalny epidemii, miała najniższe wskaźniki infekcji w Europie po Islandii, a wraz z nią Finlandii. Dziś, w sobotę, stan wyjątkowy przestał przedłużać stan wyjątkowy w Coronie po raz pierwszy od około pięciu i pół miesiąca. Restauracje, kawiarnie i bary, a także kina, teatry i inne obiekty kulturalne i rozrywkowe mogą pozostać otwarte do 22:30 w weekendy. Jak dotąd w Portugalii w weekendy obowiązywała bardzo wczesna godzina policyjna, która zaczynała się o 13:00. Ponadto, oprócz innych środków łagodzących, ponownie otwarto granicę lądową z Hiszpanią.

Nieistotne podróże turystyczne z krajów, w których występuje więcej niż 150 dni w okresie 14-dniowym, w tym z Niemiec, są nadal niedozwolone. W kraju liczącym 10,3 miliona ludzi podano już około 3,5 miliona dawek szczepionek. Nadal nie ma świadczeń dla osób zaszczepionych lub wyleczonych w Portugalii.

Szwajcaria

Każda osoba podróżująca do Szwajcarii musi przedstawić negatywny wynik testu na koronę nieprzekraczającą 72 godzin. Jeśli przyjeżdżasz samochodem, autobusem lub pociągiem, nie musisz. Kwarantannie powinni poddawać się tylko podróżni z obszarów zagrożonych. Niemcy do nich nie należą, z wyjątkiem Saksonii i Turyngii. Hotele są otwarte, podobnie jak muzea, sklepy, teatry, kina, ogrody zoologiczne i parki rozrywki. Jedzenie i picie jest dozwolone na tarasach restauracji. Maksymalne liczby wszędzie dotyczą gości, zasad dotyczących odległości i wymagań dotyczących masek. Nie ma godziny policyjnej. Nie ma specjalnych przywilejów dla osób wykonujących szczepienia.

Pomimo pierwszych kroków liczba zgłaszanych infekcji obecnie spada. Wskaźnik zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni wyniósł około 289 nowych zakażeń na 100 000 populacji, w porównaniu z 315 w poprzednim tygodniu. Około 11 procent populacji jest w pełni zaszczepionych.

READ  Inflacja w strefie euro wyraźnie spada

Hiszpania

Zapadalność siedmiodniowa jest znacznie niższa niż w Niemczech, a ostatnio wynosiła tylko dobre 87. W niektórych obszarach wakacyjnych, takich jak Walencja (około 17 lat) lub Baleary (nieco poniżej 28 lat) z Majorką, sytuacja jest bardziej relaksująca. . W różnych regionach w czwartek obowiązują pewne surowe ograniczenia, ale prawie wszystkie z nich kończą się w weekend, gdy kończy się sześciomiesięczny kryzys związany z koronawirusem. Tymczasem wiele regionów chce utrzymać wyłączenie na noc. Ponadto wymagania dotyczące masek zewnętrznych powinny na razie obowiązywać.

Wjazd do Hiszpanii ze wszystkich krajów Unii Europejskiej i strefy Schengen jest generalnie możliwy. Obowiązuje jednak obowiązek testowania wjazdu ze strefy zagrożenia z zagranicy (w tym z Niemiec). Około 12,4 miliona obywateli – 26 procent wszystkich Hiszpanów – otrzymało już co najmniej pierwszą dawkę szczepionki, z czego ponad pięć milionów zostało w pełni zaszczepionych. Jednak nie ma żadnych korzyści dla osób, które zostały zaszczepione lub które wracają do zdrowia w Hiszpanii.

indyk

W Turcji nadal jest zamknięta do 17 maja: otwarte są tylko sklepy z artykułami codziennego użytku, a ludzie mogą wychodzić tylko z ważnych zadań. Turyści są zwolnieni z tych ograniczeń wjazdu i mogą się swobodnie poruszać. Liczba nowych infekcji w kraju każdego dnia utrzymuje się na wysokim poziomie. W prowincjach turystycznych Antalya, Mugla i Izmir wskaźnik zapadalności przez siedem dni wynosił około 200 przypadków na 100 000 osób w ciągu ostatnich kilku tygodni. Około 17 procent populacji otrzymało dotychczas co najmniej jedną dawkę szczepionki, a pierwszeństwo mają pracownicy sektora turystycznego. Przy wjeździe do Turcji należy przedstawić negatywny test PCR, który nie powinien przekraczać 72 godzin.

Wjazd do Niemiec

Spośród wymienionych krajów Estonia, Francja, Litwa, Niderlandy, Polska, Turcja i Cypr są obecnie klasyfikowane przez Niemcy jako obszary o wysokiej zachorowalności, a inne kraje jako obszary ryzyka. Według Federalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych podróżni powracający z obszarów zagrożonych generalnie muszą przejść dziesięciodniową kwarantannę i zarejestrować się online przed przybyciem do Niemiec. Po pięciu dniach kwarantannę można zakończyć przedwcześnie negatywnym wynikiem testu Corona.

W przypadku podróży powrotnej z obszarów o wysokiej infekcji obowiązują dodatkowe, bardziej rygorystyczne zasady: w takim przypadku podróżni muszą udowodnić, że nie są zarażeni koronawirusem, na przykład negatywny wynik testu. Ten dowód nie może mieć więcej niż 48 godzin. (dpa / utz) *24 Hamburg To jest pokaz IPPEN.MEDIA.

Lista rankingowa: © Imago

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Baywie grozi niewypłacalność – przeglądy prasy i podstawowe informacje o sytuacji

Published

on

Baywie grozi niewypłacalność – przeglądy prasy i podstawowe informacje o sytuacji

Firma zajmująca się handlem produktami rolnymi Baywa AG stoi w obliczu kryzysu. Od czasu publikacji raportu restrukturyzacyjnego cena akcji spadła. Rolnicy odczuwają skutki jako klienci i inwestorzy. Informacje zwrotne i tło:

Niedziela, 21 lipca 2024 o 9:51

Czas czytania: 6 minut

Baywa AG opublikowała w piątkowy wieczór po zamknięciu giełdy specjalny komunikat, w którym zwróciła się o sporządzenie raportu restrukturyzacyjnego. W rezultacie w poniedziałek rano akcje Baywy tymczasowo spadły o około 35%. Następnie we wtorek akcje ponownie spadły i rano spadły do ​​najniższego poziomu od 2009 roku.

Zatrudniająca około 24 000 pracowników monachijska spółka zajmująca się handlem produktami rolno-energetycznymi ogłosiła, że ​​raport restrukturyzacyjny ma na celu poprawę „napiętej sytuacji finansowej”.

Komentatorzy w gazetach i portalach giełdowych widzą zmowę ze strony wyższej kadry kierowniczej. Trudna sytuacja finansowa stała się już jasna. Wybór dźwięków:

FAZ: Rockweed powinien zasiadać w radzie nadzorczej Baywy

the Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) Komentarze na temat kryzysu pod tytułem „Baiwa House of Cards”. Zaledwie 15 miesięcy temu dyrektor generalny Klaus Lutz pożegnał się z Baywa AG bilansem otoczonym złotem. Lutz w dalszym ciągu „rozbudowuje” spółkę Green AG, dotychczas ograniczającą się do lokalnego handlu produktami rolnymi, w międzynarodową grupę o obrotach rzędu 27 miliardów euro, która sfinansowała ekspansję pożyczkami. Jego następca i wieloletni towarzysz Marcus Bollinger wspierał go „najlepiej, jak mógł”. „W czasach rosnących stóp procentowych firma założona w 1923 roku wygląda jak domek z kart w środku burzy” – napisał FAZ. Rada nadzorcza, w której zasiadają prezes rolników Joachim Rockwed i europosłanka CSU Monika Hollmayr, „biernie obserwuje, co się dzieje”. Musi działać teraz, ocenia FAZ. Nowy początek na czele Rady wydaje się nieunikniony.

DSW: Dotknięci rolnicy jako klienci i inwestorzy

Towarzystwo Opiekuńcze uruchomiło zatem serwis informacyjny dla wszystkich akcjonariuszy i obligatariuszy. Możesz bezpłatnie zarejestrować się w kancelarii prawnej Bergdolt jako regionalnym biurze DSW w Bawarii, a będziesz informowany o bieżących wydarzeniach i środkach. W tym celu należy wysłać e-mail na adres [email protected] lub zadzwonić pod numer 089/38665430.

Handelsblatt: Lutz rządzi

the Handelsblatt Dociekał przyczyn niedoli: w 2023 roku BayWa musiała ogłosić pierwszą w historii grupy porażkę. Szczególnym problemem ze względu na wysokie stopy procentowe jest wysoki poziom zadłużenia. Ponadto nie doszła do skutku planowana sprzedaż przynoszącej straty działalności w zakresie handlu energią słoneczną.

Długi te wynikają w dużej mierze z kadencji byłego dyrektora generalnego Klausa Josefa Lutza, który do wiosny 2023 roku kierował spółką ograniczającą się do handlu produktami rolnymi i przekształcił ją w konglomerat. Menedżer rozwijał się na całym świecie dzięki kredytowi, a przede wszystkim zbudował biznes energii odnawialnej jako drugi filar grupy.

Ale za kadencji Lutza Baiwa dokonywała również wykupów w branży rolnej: firma stała się większościowym właścicielem dużych nowozelandzkich plantatorów jabłek Turners and Growers, którzy prowadzą jej gospodarstwa na całym świecie.

W walce o władzę z Lutzem, która obejmowała także podejrzenia dotyczące potencjalnych naruszeń zasad compliance, zwyciężył obecny dyrektor generalny Markus Bollinger, ponieważ ufają mu właściciele spółdzielni. „Ale rada nadzorcza dała jasno do zrozumienia, że ​​oczekuje od Bollingera postępów w restrukturyzacji w tym roku” – napisał Handelsblatt.

SZ: To są najwięksi wierzyciele

the Gazeta południowoniemiecka Spojrzał na wierzycieli Baiwy. Największymi posiadaczami są DZ Cooperative Bank, Landesbank Baden-Württemberg (LBBW) i Unicredit, które pozyskały kredyt konsorcjalny o wartości 2 miliardów euro, którego termin spłaty przypada na wrzesień 2025 roku.

Monachium Mercur: kilka kryzysów jednocześnie

Zdaniem grupy przyczyną słabej działalności jest przede wszystkim spadek cen w branży modułów fotowoltaicznych Monachium Merkury. Ceny zostałyby obniżone o połowę w 2023 r. Nadwyżka mocy produkcyjnych w produkcji ogniw słonecznych w Chinach doprowadziła do globalnego nadmiaru, a następnie spadków cen.

Rolnictwo w dalszym ciągu boryka się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi, kontynuuje Mercur, powołując się na wcześniejsze informacje z BayWa. Straty w zbiorach i składki ubezpieczeniowe naliczone, zwłaszcza w Nowej Zelandii, w wyniku huraganu Gabriel, zmniejszyłyby wynik. Warunki pogodowe spowodowały także straty w handlu zbożem. Dodatkowo niższe ceny nawozów będą miały negatywny wpływ na działalność rolniczą w 2023 roku. Niższe ceny zbóż w efekcie taniego importu z Ukrainy przełożyły się na niższy popyt na nawozy.

Dodatkowo, po podwyżce stóp procentowych prawdopodobnie nastąpi załamanie w budownictwie mieszkaniowym w Niemczech. Spadek liczby pozwoleń na budowę od 24 miesięcy z rzędu przekłada się wyraźnie na spadek popytu na materiały budowlane. Według Stephena Mechtera, generalnego przedstawiciela i szefa działu konstrukcyjnego monachijskiej firmy BayWa AG, największy kryzys w branży budowlanej od 50 lat można przezwyciężyć jedynie poprzez transformację – twierdzi gazeta.

Finanz.net: Analitycy zawieszają rekomendację

W poniedziałek inwestorzy sprawili, że ich akcje spadły aż o 35%. Na koniec notowań pozostało około -28%. Pisze Finanzen.net. Gazeta traci teraz 7,39% do 15,04 euro za pośrednictwem XETRA. Analitycy z Warburg Research i prywatnego banku Metzler zawiesili teraz swoją ocenę.

Fakt, że grupa powołała do zarządu eksperta ds. restrukturyzacji, będzie prawdopodobnie zauważalny w codziennej działalności, powiedział finanzen.net ekspert z Warburga, Oliver Schwarz. Na przykład wyprzedaż Solar Trade może zakończyć się nagle. Ponadto dostawcy mogą nalegać na płatność z góry, a refinansowanie może stać się droższe.

Borsenzitung: Teraz kolej na banki-wierzycieli

the Gazeta Al Borsa Uważa, że ​​„Baiwa znajduje się w kryzysie egzystencjalnym”. Wraz z publikacją raportu o restrukturyzacji mocno zadłużona grupa handlu rolnego Baywa zrzekła się sterów przedsiębiorstwa, jak podała gazeta Börsenzeitung, prosząc o dalsze komentarze. Teraz kolej na banki-wierzycieli. Raport restrukturyzacyjny opublikowany przez zadłużoną grupę handlu rolnego jest przyznaniem, że zarząd osiągnął swoje granice, jeśli chodzi o restrukturyzację spółki. Jak podaje gazeta „Porsenszeitung”, instytucje kredytowe obawiają się, że członek Monachium SDax wkrótce nie będzie w stanie terminowo spłacać swoich zobowiązań.

Rozwiązanie 3: Baywa jest „zbyt duża, aby upaść”

Nieprzyjemne konsekwencje czekają na akcjonariuszy i wierzycieli Redakcja 3. Może wystąpić ryzyko obniżenia kapitału, w tym podwyższenia kapitału lub restrukturyzacji strony pasywnej. Ale jasne jest również, że Baywa jest „zbyt duża, aby upaść” – mówi komentator Stock3. Z pewnością będzie to kontynuowane, ale w jaki sposób w perspektywie krótkoterminowej pozostaje dużym znakiem zapytania.

Mówi się, że do końca 2023 r. Baiwa będzie zadłużona na 5,5 miliarda euro. Stało się to problemem w związku ze wzrostem stóp procentowych. Po poniedziałkowym ogłoszeniu cena akcji spadła o jedną trzecią, do poziomu pomiędzy 13,80 a 14,90 euro. Największym akcjonariuszem jest Bayerische Raiffeisen-Beteiligungs-AG z 33,8%, a za nim plasuje się państwowa spółka zależna Volks- und Raiffeisenbanken. Spółka nie ujawniła początkowo tożsamości biegłego ani terminu udostępnienia raportu restrukturyzacyjnego. Według kręgów finansowych ma to być firma konsultingowa Roland Berger.

ogłoszenie:

Aby w pełni wykorzystać możliwości tej witryny, włącz JavaScript w swojej przeglądarce

Aby przeczytać ten artykuł, potrzebujesz najwyższej subskrypcji agrar

O naszych subskrypcjach

Continue Reading

Economy

Producent popełnia ogromny błąd – produkt sprzedawany jest w Edece i Rewe

Published

on

Producent popełnia ogromny błąd – produkt sprzedawany jest w Edece i Rewe
  1. tz
  2. konsument

Naciska

Piwo bezalkoholowe to idealne rozwiązanie na ugaszenie pragnienia. Jednak jeden z producentów ostrzega obecnie przed jednym ze swoich napojów. W sześciopakach znajdują się fałszywe butelki.

Kassel – Szczególnie w gorące letnie dni zimne piwo jest szczególnie popularne po treningu, na zakończenie dnia lub w towarzyskim gronie przy grillu. Jeśli wolisz unikać alkoholu, możesz zdecydować się na wersję bezalkoholową, ponieważ w supermarkecie jest duży wybór.

Konsumenci muszą jednak obecnie zachować ostrożność: alkohol przedostaje się do rzekomo bezalkoholowego napoju. Producent udostępnia informacje nt On pamięta Ostrzega wcześniej.

Pilne wycofanie piwa bezalkoholowego: Nieprawidłowa zawartość w produkcie bezalkoholowym

Dotknięte piwo nosi nazwę „Hirsch Non-Alcoholic” i pochodzi z firmy HirschBrauer Honer GmbH z siedzibą w Wurmlingen w Badenii-Wirtembergii. Firma pisze w A komunikat prasowy: „Niektóre sześciopaki oznaczone jako „Hirsch Alcohol Free” mogą zawierać butelki piwa zawierającego alkohol lub nasz produkt „Hirsch Hefe Weisse” z datą przydatności do spożycia 25 stycznia 2025 r.”.

Dotyczy następującego produktu:

Hirsch biały bezalkoholowy
Honor browaru Hirsch
25.01.2025
Sześciopakowe pudełka

Browar Hirsch informuje klientów o wycofaniu piwa – butelki, których to dotyczy, są również sprzedawane w supermarketach

Konsumenci powinni zwracać uwagę na reklamy umieszczone na butelkach podczas otwierania pudełek zawierających sześciopaki. „Możesz wymienić nieprawidłowo zapakowane butelki na zewnętrzne opakowanie alkoholu bezalkoholowego Hirsch na nowy towar w sklepie, w którym produkt został zakupiony, lub zwrócić cenę sprzedaży.”

Piwo sprzedawane jest w sklepie internetowym Hirsch Brewery Honer. Można go również dostać w wielu sklepach z napojami, zwłaszcza w Badenii-Wirtembergii. Nawet w dużych sieciach supermarketów, m.in edicanetto i RoyJest na półce.

Producent informuje o pilnym wycofaniu piwa. Napój bezalkoholowy, który nieprawidłowo zawiera alkohol. (Awatar) © Svetlana Iakusheva/Imago

Inne produkty, których nie dotyczy wycofanie

Producent udziela pełnej aprobaty dla innych produktów: „Pojedyncze butelkowane butelki z asortymentu „Hirsch Hefe Weisse” (z alkoholem) nadają się do spożycia lub mają typową jakość, a deklaracja pojedynczej butelki odpowiada również zawartości butelki .” Jedynie opakowanie zewnętrzne z napisem „Hirsch Alcohol Free” zawiera podrobione butelki.

READ  Online i bezpośrednio: Coraz więcej producentów marek sprzedaje bezpośrednio klientom końcowym

Aktualnie jest też pilny Zadzwoń do kiełbasek w Edece, w najgorszych przypadkach istnieje ryzyko zatrucia krwi. Konsumenci powinni również: Kupując ser, należy zachować ostrożność: producent ostrzega, że ​​w jednym z produktów znajdują się bakterie. (Progresywny)

Continue Reading

Economy

Czy Smart Roadster powróci jako samochód elektryczny?

Published

on

Czy Smart Roadster powróci jako samochód elektryczny?

Adelmann, oficjalny dyrektor generalny Smart Europe, powiedział Autocar, że opcją jest ożywienie małego Smart Roadstera jako samochodu elektrycznego w celu poszerzenia gamy modeli marki. „Jeśli zbudujemy roadstera, możecie być pewni, że będzie on bardzo kompaktowy – na pewno dwumiejscowy” – powiedział.

W Europie Smart sprzedaje obecnie E-SUV nr 1 i powiązane z nim SUV-y coupe nr 3 – oto nasz aktualny raport dotyczący napędu tego modelu. Większy model SUV-a nr 5 ma zostać wypuszczony na rynek w przyszłym roku, jego badanie pokazano na kwietniowym salonie Auto China, a wstępne zdjęcia i dane dotyczące wersji seryjnej stały się znane w czerwcu. Smart nadal pracuje nad elektrycznym następcą oryginalnego Smarta – Fortwo. Aby obniżyć koszty w segmencie małych samochodów, Smart twierdzi, że będzie musiał dzielić platformę z innym producentem.

Gdy ta podstawowa gama modeli elektrycznych będzie już dostępna, marka będzie mogła zacząć „przekierowywać uwagę na bardziej dynamiczne i smuklejsze oferty” – stwierdził Autocar w raporcie. Wielkie ale: w przypadku tak kompaktowych pojazdów ceny i marże są zwykle tak niskie, że zyski (lub nawet próg rentowności) można osiągnąć tylko w dużych ilościach – problem, z którym Smart już się boryka w przypadku następcy Fortwo. Modele specjalistyczne dla entuzjastów ekonomii są bardzo trudne w realizacji, zwłaszcza w segmencie minivanów i minivanów.

Sam Smart również wie to ze swojej historii: zaledwie po trzech latach budowy Smart Roadster pierwszej generacji nie był sukcesem ekonomicznym ówczesnego DaimlerChrysler AG. Wysokie ceny, minimalne rabaty i nieprzekonująca motywacja doprowadziły do ​​spadku popytu. Do końca produkcji na początku listopada 2005 roku wyprodukowano 43 000 egzemplarzy, z czego około 11 000 nie zostało wówczas jeszcze sprzedanych.

To, że Adelmann jest w dalszym ciągu tak otwarty na pomysł nowego Roadstera, może wynikać także z jego „bardzo emocjonalnego związku z tym samochodem”, jak sam mówi – Smart Roadster był kiedyś pierwszym samochodem jego firmy.

READ  Oddział Edeka irytuje klientów nowymi przepisami

autocar.co.uk, Archive.org (Artykuł o zakończeniu produkcji w 2005 roku)

Continue Reading

Trending