Connect with us

Economy

Ukraińska taśma wojenna na żywo: +++ 03:45 Stany Zjednoczone powinny pomóc Ukrainie w przeprowadzeniu ataków na generałów +++

Published

on

Wojna na Ukrainie w transmisji na żywo
+++ 03:45 Stany Zjednoczone powinny pomóc Ukrainie w atakach na generałów +++

Według doniesień prasowych Stany Zjednoczone wspierały Ukrainę w ukierunkowanych atakach na rosyjskich generałów, wykorzystując dane wywiadowcze. Rząd w Waszyngtonie podał szczegóły dotyczące spodziewanych ruchów wojsk oraz lokalizacji i szczegółów lokalizacji rosyjskiego mobilnego dowództwa wojskowego, pisze New York Times. Gazeta podała, że ​​Ukraina połączyła informacje z własnymi, aby przeprowadzić ataki, w których zginęło około 12 rosyjskich oficerów. Pentagon i Biały Dom nie odpowiedziały natychmiast na prośbę Reutera o komentarz.

+++ 03:10 Armia USA również szkoli ukraińskich żołnierzy w Grafenwoehr +++
USA szkolą także ukraińskich żołnierzy w amerykańskiej bazie wojskowej w Gravinoir w Górnym Palatynacie, używając zachodniego sprzętu wojskowego. „Trenujemy w Grafenwoehr” – powiedział przedstawiciel armii amerykańskiej. Według niej obecnie szkolonych jest tam 50-60 żołnierzy w systemie artyleryjskim. Żołnierze przybywali grupami: druga grupa aktualnie trenowała w Grafnohr. Trudno więc podać bardziej konkretne liczby. „Szkolemy odpowiednią liczbę osób na posiadanych przez nas systemach” – kontynuuje. Stany Zjednoczone ogłosiły w zeszłym tygodniu, że rozpoczęły szkolenie ukraińskich żołnierzy w Niemczech i innych krajach.

+++ 02:33 Ozdemir: „Zwolennicy Putina celowo kradną ukraińskie zboże” +++
Minister rolnictwa Cem Ozdemir (Zieloni) stanowczo potępił kradzież zboża przez wojska rosyjskie na Ukrainie, na co skarżył się Kijów. „Fakt, że zwolennicy Putina celowo kradną ukraińskie zboże, przypomina nam o najczarniejszych czasach” – powiedział Ozdemir gazetom Funk Media Group. Kalkulacje Putina są równie proste, co okrutne: jeśli nie masz siły, nie będziesz się opierać. Ukraina jest jednym z najważniejszych światowych producentów zbóż, ale rolnictwo cierpi z powodu konsekwencji agresywnej wojny Rosji. W ostatnich tygodniach władze ukraińskie wielokrotnie oskarżały Rosję o sprowadzanie do Rosji zboża i kukurydzy z okupowanych terytoriów.

+++ 01:55 Moskwa ogłasza symulowany atak nuklearny +++
Źródła moskiewskie podały, że rosyjskie siły w Kaliningradzie symulowały ataki rakietami zdolnymi do przenoszenia broni jądrowej podczas ofensywy na Ukrainie. Ministerstwo Obrony poinformowało, że w ramach ćwiczeń około stu żołnierzy symulowało „elektroniczne odpalenie” mobilnych systemów rakiet balistycznych z bronią jądrową Iskander. Siły zbrojne ćwiczyły ataki na cele wojskowe wyimaginowanego wroga i reagowanie na kontratak. Od początku operacji wojskowej na Ukrainie prezydent Rosji Władimir Putin deklaruje chęć użycia rosyjskiej taktycznej broni jądrowej. Pod koniec lutego Rosja postawiła swoje siły nuklearne w stan gotowości. Szef Kremla ostrzegł także przed „szybką reakcją” w przypadku bezpośredniej interwencji Zachodu w konflikcie na Ukrainie.

Przeczytaj więcej na ten temat tutaj.

+++ 01:18 344 osoby uratowane z Mariupola i okolic +++
Według władz Kijowa, w środę na terytorium kontrolowane przez Ukrainę z oblężonego ukraińskiego miasta Mariupol i okolic uratowano 344 osoby. Wicepremier Irina Vereshuk poinformowała, że ​​kobiety, dzieci i osoby starsze bezpiecznie dotarły do ​​Zaporoża. „To dla nas kolejne małe zwycięstwo” – napisała w Telegramie. Uchodźcy od rana byli odbierani ze stacji w Mariupolu, Manuszu, Berdiańsku, Tokmaku i Wasiliwce.

+++ 00:45 Bund powinien wkrótce dostarczyć siedem samobieżnych haubic +++
Rząd federalny planuje dostarczyć na Ukrainę siedem samobieżnych haubic. „Bild” podał, że według informacji otrzymanych z resortów haubica jest obecnie naprawiana i do końca czerwca będzie w dobrym stanie. Na papierze Bundeswehra ma około 100 systemów broni Panzerhaubitze 2000 – ale tylko 40 z nich działa. Wraz z dostarczeniem siedmiu haubic do naprawy, dostawa na Ukrainę nie tylko zwiększy dystans w Bundeswehrze.

Przeczytaj więcej na ten temat tutaj.

+++ 00:15 Wizyta starszego urzędnika Kremla w Mariupol +++
Zastępca szefa rosyjskiego biura prezydenckiego Siergiej Kirienko odwiedził prawie całkowicie okupowane ukraińskie miasto portowe Mariupol. Prezydent separatystycznej Republiki Donieckiej Denis Pushlin relacjonował w Telegramie. Były premier Rosji Kirijenko organizuje rosyjską politykę wewnętrzną na Kremlu dla prezydenta Władimira Putina. Według informacji odwiedził hutę Ilich i port w Mariupolu.

+++ 23:38 Ukraina poinformowała o ataku rakietowym na centrum Dniepru +++
Według władz rosyjski atak rakietowy miał miejsce na centrum miasta Dniepr we wschodniej Ukrainie. Infrastruktura kolejowa została uszkodzona – poinformował w środę wieczorem szef kolei Ołeksandr Kamyszyn. Początkowo nie było potwierdzenia ze strony rosyjskiej. Eksplozje – częściowo z obrony przeciwlotniczej – zgłoszono również z obwodów Kijowa, Odessy, Czerkasów, Kirowohradu i Zaporoża. Wieczorem na całym obszarze kontrolowanym przez władze ukraińskie przez długi czas trwał alarm lotniczy. Według administracji regionalnej w obwodzie donieckim we wschodniej Ukrainie zginęło co najmniej dwóch cywilów. Jedenaście innych zostało rannych w wyniku rosyjskich ataków. Pojawiły się również doniesienia o ostrzale artyleryjskim na miasta Mikołajów i Charków.

+++ 22:54 Rosja ogłasza zawieszenie broni w hutach +++
Rosja ogłosiła trzydniowe zawieszenie broni w celu ewakuacji ludności cywilnej z huty Azow w Mariupolu na południu Ukrainy. Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że rosyjskie siły zbrojne otworzą korytarze ewakuacyjne dla ludności cywilnej z kompleksu przemysłowego w czwartki, piątki i soboty w godzinach od 8:00 do 18:00 (7:00 do 17:00 CET). Z czasem „wszelkie jednostronne działania wojenne” ustaną. Cywile mogą podróżować na tereny kontrolowane przez Rosję lub Ukrainę.

Przeczytaj więcej na ten temat tutaj.

+++ 22:19 Dowódca Pułku Azowskiego: „Sytuacja jest bardzo trudna” +++
Dowódca Ukraińskiego Pułku Azowskiego Denis Prokopenko zameldował z oblężonej Huty Azowskiej w Mariupolu z nową wiadomością wideo. – To już drugi dzień odkąd nieprzyjaciel wtargnął na teren fabryki i doszło do krwawej walki – mówi Prokopenko. Jest dumny ze swoich żołnierzy, którzy robią ogromne wysiłki, aby odeprzeć ataki wroga. „Sytuacja jest bardzo trudna, ale mimo wszystko nadal wykonujemy rozkazy, aby się bronić”. Według doniesień ukraińskich mediów, wczoraj siły rosyjskie rozpoczęły szturm na huty.

+++ 21:31 Minister – doradca: Pracownik Azovstalu udzielił Rosjanom informacji +++
Siły rosyjskie miały podobno zdobyć poufne informacje o hutach Azow w Mariupolu. „Pracownik Azowstalu zdradził Ukrainę i powiedział Rosjanom o istnieniu podziemnych tuneli prowadzących do dworca. Dlatego wczoraj przypuścili atak i próbują wejść do kompleksu Azowstalu” – doradca ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych i byłego zastępcy Antona Heraszczenki napisał na Twitterze. Wypowiedzi Hirashchenko nie można zweryfikować niezależnie.

+++ 21:15 W przypadku embarga na ropę – Habik rozważa możliwość niedoboru benzyny na Wschodzie +++
Minister gospodarki Robert Habeck uważa, że ​​w przypadku rosyjskiego embarga na ropę w Niemczech Wschodnich może wystąpić przejściowy niedobór benzyny. Niebezpieczna sytuacja ma miejsce, gdy w okolicy nie ma wystarczającej ilości oleju, mówi Habeck w RTL Direct. Nie można tego wykluczyć dla Niemiec Wschodnich i regionu Wielkiego Berlina, ponieważ są one dostarczane przez dużą rafinerię Schweidt, która przetwarza tylko rosyjską ropę. „Nie można niestety wykluczyć, że faktycznie istnieje niedobór. Będziemy w stanie go rozwiązać. Ale może się zdarzyć, że zbyt mało oleju, a tym samym zbyt mało benzyny, jest dostępne przez ograniczony czas. Dlatego nie można wykluczyć na zewnątrz.” Ale pracujemy nad rozwiązaniami, aby temu zapobiec.

+++ 20:58 Moskwa ogłasza korytarze humanitarne w Mariupolu +++
Rosyjskie wojsko chce stworzyć korytarze humanitarne z oblężonej huty Azowstal w Mariupolu. Siły zbrojne poinformowały, że będą one obowiązywać od czwartku do soboty od 7:00 do 17:00 (CEST), aby umożliwić cywilom opuszczenie budynku. Siły rosyjskie zaprzestaną w tym czasie działań zbrojnych i wycofają się na bezpieczną odległość.

Tutaj możesz przeczytać poprzednie wydarzenia w konflikcie na Ukrainie.

READ  Wojna hybrydowa
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

Media Markt i Saturn: pełne przejęcie nastąpi w przyszłym miesiącu

Published

on

Media Markt i Saturn zostaną w pełni przejęte już w przyszłym miesiącu. W ten sposób spółka dominująca Ceconomy staje się jedynym udziałowcem sprzedawcy elektroniki.

Detalista elektroniki Ceconomy sfinalizował pełne przejęcie Media-Saturn-Holding (MSH) wcześniej niż oczekiwano. Firma ogłosiła we wtorek w Düsseldorfie, że spodziewa się, że transakcja Convergenta, która ma na celu uproszczenie struktury akcjonariatu, zostanie sfinalizowana na początku czerwca.

Po jej zakończeniu Ceconomy stanie się wyłącznym udziałowcem największej niemieckiej sieci sklepów z elektroniką MediaMarktSaturn. W zamian były akcjonariusz mniejszościowy MediaMarktSaturn Convergenta stanie się głównym udziałowcem Ceconomy. W tym celu przewiduje się konwersję akcji uprzywilejowanych na akcje zwykłe pod koniec maja.

Media Markt i Saturn: Ceconomy przewiduje te korzyści z pełnego przejęcia

Media Markt i Saturn: Ceconomy będą wyłącznym współpracownikiem od początku czerwca.
Media Markt i Saturn: Ceconomy będą wyłącznym współpracownikiem od początku czerwca.

Zdjęcie: Armin Weigel / dpa

„To ważny krok dla naszej firmy i cieszymy się, że teraz szybko się rozwija” – powiedział zgodnie z zapowiedzią prezes Ceconomy Karsten Wildberger. Po długim okresie tarć, kwietniowe walne zgromadzenie utorowało drogę do porozumienia, a następnie Ceconomy dążyło do jego zakończenia „najpóźniej do końca września”.

Według własnych informacji, struktura przyszłych udziałowców pozwoli Grupie m.in. na redukcję kosztów administracyjnych i wykorzystanie przeniesionych strat podatkowych. Powiedziała, że ​​transakcja będzie miała pozytywny wpływ na wyniki finansowe na początku tego roku. Grupa spodziewa się dalszego wzrostu synergii podatkowych w kolejnych latach.

Inni czytelnicy są również zainteresowani:

Szybki przegląd wszystkich nowości CHIP .

 • Źródło: Google

  Nie przegap żadnych nowości

  Po prostu kliknij przycisk i Google „Kontynuuj”, aby nie przegapić żadnych wiadomości z CHIP.

READ  Prezentacja bilansu: Stawka Meta wciąż zwyżkowa: podstawowe platformy Meta zarabiają mniej | biuletyn
Continue Reading

Economy

Surowce jako broń: najnowsze osiągnięcia

Published

on

Najnowsze osiągnięcia

Komisja Europejska chce nałożyć na Rosję embargo na ropę. Kraje G7 również chcą zrezygnować z rosyjskiej ropy. Może to mieć poważne konsekwencje. Czemu?

Najnowsze osiągnięcia:

 • Według fińskiej firmy energetycznej Gasum, w sobotę rano Rosja zaprzestała dostaw gazu do Finlandii. Poinformował o tym Gazprom Export w piątek po południu (20 maja), podał w Espoo fiński koncern energetyczny Gasum. Fińska grupa wcześniej zapowiadała, że ​​nie zaakceptuje żądań Gazprom Export o zapłatę w rublach. Firma zapowiedziała, że ​​gaz z innych źródeł będzie dostępny dla klientów w okresie letnim. Przejdź do artykułu
 • Katar chce transportować LNG do Niemiec do 2024 roku. Minister gospodarki Robert Habeck i emir szejk Kataru Tamim bin Hamad Al Thani zdecydowali się na podobne partnerstwo energetyczne.
  Więcej na ten temat: Katar chce dostarczać LNG do Niemiec do 2024 roku.
 • Węgry zażądały pieniędzy na energię słoneczną w zamian za embargo UE na rosyjską ropę. „Węgry chcą inwestować w energię słoneczną, co jest w zasadzie dobre, ale musimy jeszcze porozmawiać o wielkości inwestycji” – powiedziała w czwartek wieczorem (19 maja) przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen na antenie ZDF. – A potem będzie widać, czy jest poważne zainteresowanie, czy też jest prowadzona polityka – dodał szef komisji. Węgry dotychczas sprzeciwiały się embargo na ropę, ale do tego działania potrzebny jest konsensus w Unii Europejskiej.
 • Unia Europejska podjęła decyzję o napełnieniu zbiorników gazowych do minimum przed zimą. Ma to na celu zabezpieczenie zasilania. Przedstawiciele krajów UE i Parlamentu Europejskiego przyjęli odpowiednią ustawę w czwartek (19 maja). Przewiduje, że zbiorniki gazu będą napełnione w 80 proc. do 1 listopada br. i 90 proc. w tym samym terminie w kolejnych latach. Zobowiązanie powinno wygasnąć z końcem 2025 r. – zapowiedziały państwa Rady Unii Europejskiej.
 • Aby uniezależnić się od rosyjskiej energii, Komisja Europejska chce zainwestować do 300 mld euro do 2030 roku. Przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen przedstawiła w środę (18 maja) plan rozmów kwalifikacyjnych, którego celem jest również przyspieszenie transformacji energetycznej. Wymaga to poważnych inwestycji i reform. „Zbieramy na to do 300 miliardów euro”. Plan pomoże oszczędzać energię, przyspieszyć wycofywanie paliw kopalnych i stymulować inwestycje. „To rozpali nasz europejski „zielony ład”” – powiedziała von der Leyen. Celem nie jest kupowanie większej ilości energii od Rosji w ciągu dekady.
  Przeczytaj więcej na ten temat tutaj: Droga do niezależności energetycznej Rosji: W przyszłości Komisja Europejska chce instalować ogniwa słoneczne w każdym nowym budynku.
READ  DAX osiągnął nowy rekord – prywatni inwestorzy byli mądrzejsi niż krajowi profesjonaliści od inwestycji

Continue Reading

Economy

Niekontrolowane problemy z płatnościami: gigantyczne pliki elektroniki po bankructwie

Published

on

Kolejne bankructwo na rynku elektronicznym: producent Onkyo złożył teraz wniosek o upadłość, ponieważ nie można było rozwiązać problemów z płatnościami. Podsumowujemy tutaj najważniejsze informacje na ten temat.

Onkyo Home Entertainment, japoński producent urządzeń audio, musi ogłosić upadłość. Jak „Nikkei Azja” wzmiankowanypodobny wniosek został złożony w sądzie w Osace. Firma od jakiegoś czasu boryka się z problemami finansowymi.

Przyczyna trudności prawdopodobnie leży w zmieniających się nawykach słuchowych użytkowników. Podczas gdy systemy stereo, które kiedyś były podstawową działalnością Onkyo, miały w przeszłości ogromne znaczenie, teraz muzyka jest coraz częściej konsumowana za pośrednictwem smartfona. Wydaje się, że firmie nie udało się nadążyć za tym rozwojem.

Gigant elektroniki ogłasza upadłość: jaka przyszłość czeka Onkyo?

Onkyo, producent sprzętu audio, ogłosił upadłość.
Onkyo, producent sprzętu audio, ogłosił upadłość.

Obrazy

Onkyo został już wycofany z giełdy w sierpniu 2021 r. Ponadto dwie jego spółki zależne złożyły wniosek o upadłość w marcu ubiegłego roku. Według wniosku o ogłoszenie upadłości Onkyo jest winne około 24 milionów dolarów.

Nie przewiduje się jednak całkowitego zniknięcia marki Onkyo z rynku. Firma sprzedała swój biznes w zakresie sprzętu audiowizualnego firmom Sharp i Voxx International. Oczekuje się, że spółka joint venture będzie nadal używać nazwy Onkyo.

Inni czytelnicy są również zainteresowani:

Szybki przegląd wszystkich nowości CHIP .

 • Źródło: Google

  Nie przegap żadnych nowości

  Po prostu kliknij przycisk i Google „Kontynuuj”, aby nie przegapić żadnych wiadomości z CHIP.

READ  Cele Fed: inflacja - strata dla inwestorów? | Wiadomość
Continue Reading

Trending