Connect with us

science

Trochę więcej relaksu: przypadek lat pięćdziesiątych w Monachium

Published

on

Monachium – Wskaźniki zachorowalności w Monachium spadały od kilku dni: z ponad 150 wartość spadła teraz poniżej granicy 100 i obecnie wynosi nieco ponad 50 (53,5 od 15 maja).

Tak więc trend zmierza we właściwym kierunku. Od progu 50, zgodnie z 12. Bawarską Ustawą o Ochronie Zakażeń, wchodzą w życie kolejne rozcieńczenia. AZ wyjaśnia, co będzie dalej obowiązywać w Monachium.

Zasady te mają zastosowanie do osób poniżej 50 roku życia w Monachium

Najważniejszą zmianą jest prawdopodobnie to, że można znowu robić zakupy bez konieczności umawiania terminów i wcześniejszego rejestrowania danych kontaktowych. Click & Meet nie jest już konieczne, ponieważ nie ma już obowiązku testowania.

Wolfang Fischer z City-Partner Association of City-Center Retailers wyjaśnia: „Wtedy wszystkie sklepy, takie jak sklepy spożywcze, apteki itp., Będą mogły ponownie zostać otwarte”. Ale: ograniczenie dotyczy ludzi, w zależności od wielkości firmy (chociaż obecnie dozwolonych jest więcej osób). Fisher od A do Z: „Niebo jest prawie”.

Od połowy do końca maja Monachium może ponownie spaść poniżej progu 100.  (Obraz archiwalny)

Zapadalność w ciągu 7 dni: Kiedy Monachium znów ma mniej niż 50 lat?X

Dodałeś element do listy obserwowanych.

Do listy obserwacyjnej
W gastronomii obowiązuje 50: Dwie rodziny (do maksymalnie pięciu osób) mogą ponownie usiąść przy jednym stole bez wcześniejszego egzaminu, więc również tutaj test nie jest wymagany. Poniżej 35 lat, trzy rodziny składające się z maksymalnie 10 osób są dozwolone. Oczywiście, na wszelki wypadek catering na świeżym powietrzu wygląda na kryty, niestety nadal na zewnątrz.

Anulowano zobowiązanie do testowania, hotele mogą przyjmować gości

turystyka: Hotele, apartamenty wakacyjne i inni dostawcy zakwaterowania również mogą ponownie przyjmować gości.

Komfort: Nie ma potrzeby umawiania się na wizyty w muzeach, galeriach, ogrodzie botanicznym czy zoo Hellabrunn. Wtedy mogłyby być znowu bardziej spontaniczne wizyty. Warunek dla maski FFP2 pozostaje.

READ  Dlaczego powinieneś pić więcej niż jedną filiżankę

Nauczanie bezpośrednie dla wszystkich typów szkół

Szkoła: We wszystkich typach szkół nauczanie bezpośrednie jest znowu ważne, a przedszkola znów działają „normalnie”. Oznacza: pomoc w nagłych wypadkach odwołana.

sport: Sporty bezkontaktowe są dozwolone w pomieszczeniach, a sporty kontaktowe na zewnątrz mogą być wkrótce ponownie otwarte dla studiów fitness. Ostatnio w Monachium było naprawdę zamieszanie.

Co pozostało takie samo: Wymagania dotyczące maski FFP2 w transporcie publicznym i handlu detalicznym, a także w niektórych częściach centrum Monachium. Nic się nie zmieni również w zakresie ograniczeń połączeń.

Znak przydrożny przedstawia gości przyjeżdżających samochodem w drodze do ośrodka szczepień, znajdującego się w holu Centrum Wystawienniczego Reem.

Problem w centrum szczepień w Monachium: Urlopowicze chcą przełożyć szczepieniaX

Dodałeś element do listy obserwowanych.

Do listy obserwacyjnej
Tylko wtedy, gdy wskaźnik zarażenia spadnie poniżej 50, piąty dzień z rzędu, wydział zarządzania okręgowego może wydać nowy dekret publiczny w zamian za operacje relaksacyjne. W: To nadal wymaga zatwierdzenia przez Ministerstwo Zdrowia.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

science

Spis ludności 2022: Uważaj na oszustów

Published

on

READ  Super Moon: W kwietniu na niebie jest największy księżyc w pełni w roku
Continue Reading

science

Dowody wskazują na związek między Covid-19 a ryzykiem choroby Parkinsona

Published

on

Kilka lat po wybuchu epidemii hiszpańskiej grypy w 1918 roku lekarze na całym świecie zaczęli zauważać wzrost zachorowań na chorobę Parkinsona. Ten związek między infekcją wirusową a ryzykiem rozwoju choroby Parkinsona nadal wprawia w zakłopotanie naukowców. Jasne jest jednak, że kontakt nie ogranicza się tylko do wirusa grypy H1N1, który spowodował pandemię grypy hiszpańskiej w 1918 r. Różne inne infekcje wirusowe są powiązane z ryzykiem rozwoju choroby Parkinsona. Naukowcy znaleźli teraz nowe dowody na to, że związek ten występuje również w przypadku SARS-CoV-2.

Związek między infekcją wirusową a ryzykiem rozwoju choroby Parkinsona

Już na początku 2020 roku, kiedy nowy koronawirus zaczął wisieć na świecie, naukowcy ostrzegali przed wzrostem chorób neurodegeneracyjnych w nadchodzących latach. Około pięć lat po pandemii z 1918 r. diagnoza choroby Parkinsona prawie się potroiła. Jeśli spojrzysz na charakterystykę wirusa SARS-CoV-2, możesz spodziewać się dziesiątek milionów dodatkowych diagnoz choroby Parkinsona w ciągu najbliższych 10 lat.

W nowym badaniu naukowcy z Thomas Jefferson University i New York University próbowali odkryć, w jakim stopniu SARS-CoV-2 wpływa na indywidualne ryzyko rozwoju choroby Parkinsona. Według Richarda Smyne’a, pierwszego autora badania, obecna najbardziej prawdopodobna hipoteza jest taka, że ​​infekcja wirusowa nie prowadzi bezpośrednio do chorób neurodegeneracyjnych, ale raczej czyni mózg bardziej podatnym na inne czynniki ryzyka, które mogą prowadzić do takich chorób. „Rozważamy hipotezę „wielokrotnego trafienia” choroby Parkinsona – sam wirus nie zabija neuronów, ale czyni je bardziej podatnymi na „drugie trafienie”, takie jak toksyna, bakteria, a nawet leżąca u ich podstaw mutacja genetyczna.Powiedział Sameen.

Kierowanie na SARS-CoV-2

W poprzednim badaniu Smeyne odkrył, że myszy zakażone H1N1 były bardziej narażone na wystąpienie objawów po ekspozycji na cząsteczkę MPTP, która jest stosowana w modelach zwierzęcych do wywoływania neurodegeneracji podobnej do choroby Parkinsona.

READ  Dzieci rzadko chorują i umierają

W nowym badaniu naukowcy przeanalizowali nowy model myszy, w którym zwierzęta mają specyficzne ludzkie receptory, które pozwalają im na zakażenie SARS-CoV-2. Zwierzęta poddano działaniu dawki wirusa w przybliżeniu odpowiadającej łagodnej infekcji Covid-19 u ludzi. Wtedy zwierzęta miały możliwość wyzdrowienia z ostrej infekcji. Miesiąc później myszom wstrzyknięto niewielką dawkę MPTP. Ta dawka była tak niska, że ​​zdrowe zwierzęta w grupie kontrolnej nie wykazywały degeneracji neuronów.

Jednak w grupie zakażonej SARS-CoV-2 dawka ta była wystarczająca do spowodowania uszkodzenia neuronów z grubsza zgodnego z degeneracją w przypadku choroby Parkinsona.

Połączenie nie jest jasno ustalone

ten badania pokazuje możliwy związek między infekcją SARS-CoV-2, ale nie potrafi wyjaśnić, w jaki sposób to połączenie wystąpiło. Ogólnie rzecz biorąc, nadal dyskutuje się, czy objawy neurologiczne związane z nowym koronawirusem są bezpośrednim wynikiem działania wirusa w komórkach mózgowych.

Wcześniejsze badania nad H1N1 wykazały, że wirus nie wpływa bezpośrednio na neurony w ośrodkowym układzie nerwowym, ale zwiększa ryzyko rozwoju choroby Parkinsona. W nowym badaniu naukowcy odkryli podwyższony poziom tak zwanego mikrogleju w zwojach podstawy myszy zarażonych koronawirusem. Są to komórki odpornościowe w mózgu, które mogą powodować uszkodzenia, gdy są nienormalnie aktywne.

Smeyne i współpracownicy stawiają więc hipotezę, że wywołane wirusem reakcje komórek mózgowych czynią komórki bardziej podatnymi na przyszłe ataki, zwiększając ryzyko rozwoju choroby Parkinsona. Jednak naukowcy wciąż wahają się, jeśli chodzi o przeniesienie tych odkryć na ludzi. „Przede wszystkim jest to praca przedkliniczna. Jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, czy zobaczymy to samo u ludzi, biorąc pod uwagę, że wydaje się, że między jakimikolwiek zmianami w klinicznych objawach choroby Parkinsona u ludzi upływa 5-10 lat. Jeśli COVID-19 okaże się zwiększać ryzyko zachorowania na chorobę Parkinsona, będzie to ogromne obciążenie dla naszego społeczeństwa i systemu opieki zdrowotnej. Możemy jednak przewidzieć to wyzwanie, zwiększając naszą wiedzę na temat potencjalnych „drugich wyników” i strategii łagodzeniaPowiedział Sameen.

READ  Nowe podejście do skutków ubocznych antybiotyków | zdrowe miasto berlin

przez Uniwersytet Thomasa Jeffersona

Udostępnij artykuł lub wesprzyj nas przekazując darowiznę.

Wpłać PayPalAmazon robi zakupy za darowizny
Continue Reading

science

Nie, NASA nie znalazła tajemniczych drzwi na Marsie

Published

on


Na Marsie wciąż czeka na rozwiązanie wiele tajemnic. Tajemnicze drzwi na dachu nie należą do nich. ten NASA Wydali nowe zdjęcie, które wydaje się przedstawiać wejście w Red Rock. Ale interpretacja jest zupełnie inna.

Ludzie lubią widzieć rzeczy, które nie istnieją

Przez dekadę sonda Curiosity NASA dostarczała fascynujących przebłysków Marsa i znacznie poszerzyła naszą wiedzę o Czerwonej Planecie. W dniu Marsa 3466 – 7 maja 2022 na Ziemi – główna kamera łazika była skierowana na wzgórze zwane East Cliff. Celem było stworzenie nagrania, które z pewnością wzbudziłoby zdziwienie wśród naukowców i obserwatorów na Ziemi. Zdjęcie pokazuje coś, co wydaje się być małymi drzwiami w jednym obszarze.
30 cm wysokości i 40 cm szerokości: „Wrota Marsa”

Gdyby takie obrazy szybko rozprzestrzeniły się poza społeczność naukową jako sensacja, której można by uniknąć, NASA nie pozostawiłaby miejsca na dzikie spekulacje. Tak więc kopiec, który jest częścią większej struktury Mount Sharp, ma wiele naturalnie występujących otwartych pęknięć. „W tym takie, które ma ok. 30 cm wysokości, 40 cm szerokości i jest wielkości psich drzwi” – ​​powiedzieli naukowcy w swoim wystąpieniu. preparaty. Następnie pojawia się oczywista klasyfikacja: „Tego typu otwarte pęknięcia są powszechne w skałach pierwotnych zarówno na Ziemi, jak i na Marsie”.
Ciekawość łazika NASA Wschodni klif Jebel Sharp: pojawiające się drzwi są naturalne

zjawisko wzoru

W odpowiednim wątku na Twitterze zespół Curiosity próbuje również przedstawić jasną klasyfikację: „Może wyglądać jak małe drzwi, ale w rzeczywistości jest to naturalna cecha geologiczna”. Tu też następuje odniesienie do zjawiska, co tłumaczy, dlaczego wielu widzów od razu chce rozpoznać rzekomo sztuczną konstrukcję.

Pareidolia odnosi się do faktu, że znajome wzory wydają się być rozpoznawane w innych organizmach. To dzieje się teraz na Marsie znowu i znowu.

READ  Super Moon: W kwietniu na niebie jest największy księżyc w pełni w roku

Zobacz też:


NASA, Mars, łazik, ciekawość, T
NASA, Mars, łazik, ciekawość, R, gleba marsjańska
NASA

Continue Reading

Trending