Connect with us

entertainment

„Transit Filmfest” rozpoczyna się w Ratyzbonie – Ratyzbonie – Nachrichten

Published

on

Horror z Lesotho, dramat z Danii: Thriller i mało znane filmy będą wyświetlane w kinach na starówce Ratyzbony do niedzieli.

Napisane przez Daniela Pfeiffera

15. wrzesień 2021
10:30 rano

Scena z duńsko-niemieckiego filmu „Żyrafa”. Zdjęcie: Iris Janke / Wspólnik Filmu

Ratyzbona.Co powiesz na to: Po prostu bierzemy Transit Film Festival z 2020 roku… i przenosimy go do 2021 roku. To takie proste i dokładnie to robi zespół organizacji w sprawie wykładowcy medioznawstwa Christiny Grundel. Od dziś do niedzieli w starych kinach w Ratyzbonie w ramach Transit Film Festival będą pokazywane nowe, ekscytujące i mało znane filmy: od nigeryjskiego surrealistycznego filmu „The Lost Okoroshi” przez dziwaczny niemiecki dramat „Neubau” po duński hitowy film „Odurzenie””. Organizatorzy przejęli kontrolę nad programem – a nawet godzinami – od poprzedniego roku, kiedy festiwal musiał zostać odwołany.

zakręt

Ratyzbona rusza w kinach od czwartku

W filmie „Felix Kroll” katedra jest sprzedawana w imieniu Paryża. dlaczego? Producent teraz wyjaśnia, jak to się stało.

Cztery dni propozycji do dyskusji

“Kino to miejsce spotkań. Chodzenie do kina to przeżycie”, mówi Tobias Emerling, jeden z organizatorów konferencji. “Nie masz tego, gdy jesteś sam w domu na kanapie lub laptopie”. dlatego nie tylko pokazuje filmy w ciągu czterech dni, ale chce zachęcić ludzi do rozmowy i dyskusji, a następnie do rozmowy na tematy filmów. Jedno jest pewne: będzie o czym rozmawiać. Bo nawet jeśli widz odnajduje się w wątkach filmu, wymaga też wyciągania innych wniosków.

Tyle pomysłów

  • Tytuł:

    Zmiana jest głównym tematem tegorocznego Transit Film Festival pod hasłem „Intermission_Utopia”.

  • przyszły:

    Chodzi o dystopię i utopię oraz o wgląd w najbardziej zróżnicowane życie. A także o niepewnej przyszłości, konsekwencjach globalizacji i obosiecznym charakterze nowoczesności.

Jeden z filmów Transit to najnowsza praca duńsko-niemieckiej reżyserki Anny-Sofie Hartmann: Żyrafa. Dziwne zwierzę można postrzegać na płótnie jako rodzaj metafory, ale w rzeczywistości chodzi o coś nie tak dziwnego. Kiedy na duńskiej wyspie Lolland zbudowano ogromny most prowadzący do Niemiec, wiele osób musiało opuścić swoje domy. Etnolog Dara ma nagrać i skatalogować to, co wkrótce zostanie utracone. Uczony szybko gubi się w spuściznach i pamiętnikach w domu. Później poznałem polskiego robotnika. Tak przeszłość spotyka się z przyszłością.

READ  Dzisiaj nie ma "kto wie" - zamiast EM na ARD

Film

Krótka wizyta Rosenmüllera w Ratyzbonie

Reżyser sam zaprezentował swój nowy film „Bickenrand Sharif” w Cinema Regina. Śmiech jest częścią programu.

bar do przemyślenia

Dyrektor Anna-Sofie Hartmann wyjaśnia: „Interesuje mnie, jak globalizacja zmienia krajobraz, jak wyglądają warunki naszego życia w teraźniejszości i jak są w społeczeństwie, w którym korzenie już nie istnieją”. Dla nich etnolog Dara jest także rodzajem samookreślającej się osobowości. Ponieważ Hartmann, podobnie jak ona, szuka śladów, jakie ludzie zostawiają po sobie.

“Są filmy, które biorą cię za rękę i po prostu musisz się huśtać. Ten film zaprasza cię, abyś przyszedł i sam się przekonał” – mówi Hartmann. Więc to jest bar do myślenia. Ale nie trzeba być naukowcem ani Bałtykiem, żeby znaleźć sens w filmie. Bawarski rolnik, który w swoim pragnieniu modernizacji przebudowuje się na domy wakacyjne, może się tam łatwo znaleźć.

obraz

Młoda gwiazda z wizytą domową w Ratyzbonie

Aktorka Hannah Schiller ma bardzo szczególny związek z Cathedral City. Tutaj była już na scenie.


Więcej artykułów można znaleźć w tej sekcji w mieście Regensburg.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Love Storm: Ariane wpada w panikę – czy Robert zostawi ją samą w lesie?

Published

on

W 3682 odcinku ARD TV zatytułowanym „Love Storm” romans i intryga są nieuniknione.

Monachium – W bieżącym odcinku Telenoweli ”burza miłościLeah podejmuje decyzję, a Max ponownie rozważa swoją relację z bratem.

Ariane (Viola Wedekind, 43 lata) wpada w panikę, gdy Robert (Lorenzo Battani, 44 lata) chce iść sam po pomoc. © ARD / Jendrick Mielke

Robert (w tej roli Lorenzo Battani, 44 lata) i Ariane (Viola Wedekind, 43 lata) uciekają przed rzekomymi porywaczami. Szukając drogi powrotnej do hotelu, stwierdzili, że cały czas chodzą w kółko. Ariane całkowicie traci siły, gdy również łamie kostkę. Robert jest bohaterski i to trwało.

Ponieważ Eric (Sven Wassner, 41 lat) nie otrzymał listu od Aryana, zaczął się martwić. Leah (Deborah Muller, 39 lat) również jest zaniepokojona, ale potem przypomina sobie, że Eric ostrzegał ją w przeszłości, że Aryan wbije klin między nią a Roberta. W środku nocy Leah podjęła decyzję.

Constance (Sofia Schiller, 26) przeprasza swoją przyrodnią siostrę Mayę (Christina Arends, 30) za noc z Florianem (Arne Lauper, 28). Ale kiedy Maja przyjmuje jej przeprosiny, uważa za zgodę na dalsze spotkanie z Florianem.

"To jest zazdrość!" Czy beneficjenci Hartz IV wykonują lepszą pracę niż pracownicy?
Widowisko telewizyjne
“To jest zazdrość!” Czy beneficjenci Hartz IV wykonują lepszą pracę niż pracownicy?

Tymczasem Hannes (Pablo Conrad, 30 lat) zauważa, że ​​partii darowizny wciąż brakuje pewnej rzeczy dla Floriana. Konstanz ma śmiały pomysł. Odchylasz się z nim od okna?

Max (Stefan Hartmann, 31) chce wysłać swojego brata Jerry’ego (Johannes Huth, 32) do nadzorowanego wspólnego mieszkania. Zobowiązuje się i żegna Shirin (Merv Choucair, 27). Jerry zostaje w domu Maxa po raz ostatni. Kiedy oboje nie mogą spać, grają w grę od dzieciństwa – i to sprawia, że ​​Max jest nieco oczywisty…

Fani mogą zawczasu przekonać się, czy wszystko pójdzie dobrze w ARD .biblioteka multimediów A w ten czwartek (23 września) o godzinie 15.10 pierwszego dnia.

Od 2005 roku romantyczne historie miłosne i złe intrygi Fürstenhof są źródłem inspiracji dla fanów „Burzy Miłości”. Udana seria ARD jest emitowana na całym świecie, od Polski przez Kanadę po Islandię.

Pod koniec każdego sezonu widzowie mogą spodziewać się wymarzonego ślubu dla głównej obsady. Ale zanim to się stanie, para napotyka wiele przeszkód na swojej drodze. Chodzi o pięciogwiazdkowy hotel “Fürstenhof” w cichym Bichlheim w Bawarii.

Każdy, kto ogląda ARD od poniedziałku do piątku o 15:10, może spodziewać się podróży pełnej emocji i dramatu.

READ  Dokument o księciu Filipie: „Jeśli coś pójdzie nie tak, bawi się jak król” – członkowie rodziny królewskiej
Continue Reading

entertainment

“Let’s Dance” – Ciężarna Patricia: Tak dowiedział się Alex

Published

on

Niedługo będzie ich trzech! w tym chodźmy tańczyć-Mąż Patricia Biełousowa I Aleksandro Ionel Działa jak w zegarku. Zaręczyli się zaledwie kilka miesięcy temu, a teraz już śledzą Pierwsze potomstwo razem. A ta dwójka Po prostu zachwycony ujawnić się w Proflash-na wywiad. Ojciec, który byłby szczególnie na haju, był zachwycony, gdy usłyszał o swojej ciąży Patrycja Ma doświadczenie!

Wkrótce po wykonaniu testu ciążowego piękna powiedziała swojemu narzeczonemu dobrą nowinę. Ta chwila była tak magiczna i wzruszająca – Alex nie mógł w to uwierzyć. „Byłem naprawdę szczęśliwy. Wiele osób pracowało przez lata, aby mieć potomstwo. Naszym pragnieniem zawsze było, aby nie odkładać zbytnio planowania dla dzieci”.mówi in Proflash-na wywiad.

Patrycja Ona też była bardzo przytłoczona pozytywnym wynikiem testu. „Było to dla mnie bardzo zaskakujące, ponieważ dowiedziałem się tak późno – w czwartym miesiącu. Była bardzo urocza i wzruszająca – przyznaje tancerka Proflash Cena £.

Patricia Belousova i Alexandru Ionel, „Let’s Dance” – gwiazdy

Stefan Walucha / ActionPress

Patricia Belousova i Alexandru Ionel na przyjęciu dla dzieci, wrzesień 2021
Patricia Belousova, „Let’s Dance” – Star
READ  Dokument o księciu Filipie: „Jeśli coś pójdzie nie tak, bawi się jak król” – członkowie rodziny królewskiej
Continue Reading

entertainment

Görlitz: David Hasselhoff w marszu do Görlitz?

Published

on

Czy naprawdę pomogłoby być przed kamerą z Davidem Hasselhoffem? Najbardziej znany artysta z Görlitz z pewnością jeszcze o tym nie wie. Ale zapewnił SZ, że otrzymał zamówienie na zdjęcia: Wytwórnia filmowa chciałaby go załatwić na wtorek.

Najnowsze zdjęcie na Instagramie Davida Hasselhoffa przedstawia go w Karpnickim w Polsce. Tu też padło pierwsze ujęcie serii „Ze Network”. W komedii grają amerykański aktor David Hasselhoff i niemiecki aktor Henri Hubchen.

Zamknij dwa sposoby fotografowania

Oprócz Halle, Lipska, Berlina i Brandenburgii zdjęcia będą miały miejsce także w Görlitz – zapewnia Melanie Krimpelbein z firmy produkcyjnej Syrreal Entertainment. Następnie jedzie do Maroka. „Niestety nie możemy ogłosić, kiedy produkcja odwiedzi jakiekolwiek miasto podczas kręcenia filmu” – wyjaśnia Melanie Krempelin ze względów bezpieczeństwa.

Ale jest ważny znak, że „Ze Network” będzie faktycznie kręcić w Görlitz na początku przyszłego tygodnia: miasto Görlitz ogłosiło dwa zamknięcia dróg z powodu zdjęć. W poniedziałki Jakobstrasse będzie całkowicie zamknięta między 6:00 a 19:00. We wtorkowy wieczór, między 19:00 a północą, możesz również spodziewać się krótkich zamknięć i zakazów przystanków na Bautzener Straße. Dotyczy to obszaru między Hilgerstrasse i Landeskronstrasse. Ale po weekendzie „Torstrasse 1” zrobi sobie krótką przerwę od zdjęć. Tak więc w rzeczywistości pozostaje tylko Zee Network. Według agencji, która poszukuje statystów do serialu – mężczyzn i kobiet o różnym pochodzeniu – zdjęcia odbędą się w Görlitz i Berlinie od końca września do końca października.

David Hasselhoff – przez większość swojej młodości

W każdym razie artysta, który nie chciał występować w gazecie pod własnym nazwiskiem, zarejestrował się we właściwej agencji statystów, gdy usłyszał, że David Hasselhoff może przyjechać do Görlitz. „Wtedy czekasz na to, co ma nadejść”, mówi z uśmiechem. Teraz agencja castingowa zapytała, czy będzie miał czas we wtorek. Aby zobaczyć scenę w Eleganckim Pubie. „Oczywiście, że się zgodziłem” – mówi. – Ale to nie gwarantuje, że tam będziesz. Czasami jest umówione spotkanie, aby sprawdzić, czy dodatkowy element pasuje do sceny i roli. „W końcu decyduje menedżer”.

READ  DJ-e ​​pracujący w ośrodkach zapylania: „szczególna rasa ludzi o dobrych nerwach”

Muzyk wystąpił już dwukrotnie jako aktor drugoplanowy w serialu kryminalnym Görlitz „Wolfsland” z Yvonne Catterfield i Gotze Schubertem. „Chciałbym też zagrać w filmie historycznym”, nawet jeśli kostium i maska ​​są zwykle bardziej dopracowane. Ale bycie częścią Zee Network również byłoby dla niego czymś wyjątkowym.

Pełen wrażeń rok filmowy jeszcze się nie skończył

Muzyk David Hasselhoff relacjonuje czasy bezpośrednio po zmianach politycznych. „W tym czasie miałem jedenaście czy dwanaście lat, a Hasselhoff stawał się coraz bardziej znany jako piosenkarz i aktor”. Na przykład z serią „Knight Rider”. „Hasselhof to swego rodzaju kult” — mówi Gorlitzer. „Nie uważałbym się za wielkiego fana, ale kojarzy mi się to z moją wczesną młodością”. Tak powinno być dla wielu.

Ale dla Görlitz pełen wydarzeń rok filmowy jeszcze się nie skończył. Zdjęcia do serialu X-filmowego „Torstrasse 1”, który przeniósł wiele sklepów, całe ulice i secesyjny dom towarowy z powrotem do lat 20., przenoszą się teraz do Berlina. W październiku drużyna strzelecka chce wrócić do drugiej ligi strzeleckiej w Görlitz. Jesienią do Görlitz przyjedzie także obsada Wolfsland, zapewnia Gitta Deutz z agencji prasowej o tej samej nazwie. „Dwunasty film z serii zostanie nakręcony w listopadzie” – powiedziała.

Continue Reading

Trending