Connect with us

science

Traktuj poważnie objawy reumatyzmu i lecz je wcześnie

Published

on

11.10.2021 – 11:07

RHÖN-KLINIKUM AG

Zła Berka (ots)

W Światowym Dniu Reumatologii 12 października naczelny lekarz zaleca: Klinika Ortopedii i Traumatologii w Centralnej Klinice Bad BarkaProfesor Olaf Killian, aby poważnie potraktować pierwsze objawy i zgłosić się do lekarza. „Wcześniejsze rozpoczęcie leczenia zapalnych chorób reumatycznych chroni stawy przed znacznym uszkodzeniem, a tym samym otwiera możliwość dłuższego pozostania bezbolesnym i elastycznym” – powiedział naczelny lekarz.

Artretyzm jest najczęstszą postacią około 100 różnych chorób reumatycznych. Zmieniona aktywność zapalnej błony maziowej może w coraz większym stopniu uszkadzać chrząstkę w stawach. Konsekwencją choroby reumatycznej są zmiany kształtu stawów, zwichnięcia oraz szybkie zużywanie się stawów, tzw. choroba zwyrodnieniowa stawów. Dna moczanowa jest szczególną postacią choroby reumatycznej, zmiany reumatyczne stawów powstają w wyniku zaburzeń metabolicznych.

Ale na tkanki miękkie mogą również wpływać choroby reumatyczne. Pojawiają się one następnie np. w zapaleniu ścięgien, jak w tzw. łokciu tenisisty, czy jako przewlekły zespół bólowy całej kości i tkanek miękkich. W przypadku fibromialgii w reumatologii pojawił się nowy termin.

“W ostatnich latach medycyna poczyniła ogromne postępy w leczeniu zapalnych chorób reumatycznych. Bardzo niewielu pacjentów nadal wymaga operacji, a większość z nich można dobrze leczyć lekami, aż do całkowitego ustąpienia objawów. Osiąga się również dobre wyniki. Z zaawansowanymi kursami w chorobie Typowe operacje reumatyczne, na przykład na rękach, są coraz mniej wymagane ze względu na nowe rodzaje leków – wyjaśnia prof. Killian.

Predyspozycje genetyczne i nikotyna należą do czynników ryzyka chorób reumatycznych. Ćwiczenia przyjazne dla stawów, takie jak spacery i pływanie, sporty relaksacyjne, takie jak joga i tai chi, a także dieta uboga w mięso i cukier mogą zmniejszyć ryzyko reumatyzmu. Objawy reumatoidalnego zapalenia stawów obejmują ból i obrzęk stawów, zmęczenie, zmęczenie i utratę wagi.

“Dotknięte są nie tylko osoby starsze, młodzi ludzie, a nawet dzieci mogą cierpieć na choroby reumatyczne. Dlatego ważne jest, aby wyjaśnić problemy ze stawami już w młodym wieku” – powiedział lekarz.

READ  Liczby koron w Niemczech: tylko 6683 nowych zakażeń - 211 zgonów

dla stowarzyszenia RHÖN-KLINIKUM AG przynależność Centralna Klinika Bad Baraka Z 21 specjalistycznymi klinikami i oddziałami oraz 120-letnią historią jest jedną z największych klinik w Turyngii. Co roku leczy się tu około 40 000 pacjentów, a klinika zatrudnia 1800 osób. www.zentralklinik.de

Kontakt z mediami:

Centralna Klinika Bad Baraka | media i komunikacja
Anke Jer
Tel +49 361 78928019 | [email protected]

Oryginalna treść: RHÖN-KLINIKUM AG, przekazana przez aktualności

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Geny prowadzą do ciężkich cykli w Covid i rozwoju choroby Alzheimera, badanie pokazuje Corona

Published

on

  • zJulian Guttmann

    Blisko

Nowe wyniki badań nieustannie pomagają lepiej zrozumieć COVID-19. Naukowcy niedawno odkryli, który gen promuje ciężkie cykle koronowe.

Kiedy koronawirusy przenikają do organizmu, ludzie reagują zupełnie inaczej. Niektóre z nich są tylko lekkie objawy przeziębienia* Pojawiają się i po kilku dniach ponownie odzyskują sprawność, inni poważnie chorują. Naukowcy na całym świecie próbują dowiedzieć się, jakie czynniki sprzyjają tak niebezpiecznej, a nawet zagrażającej życiu ścieżce. Brytyjscy naukowcy byli w stanie ustalić związek między poważnymi chorobami Covid-19 a określonym genem. Gen OAS1 (syntetaza oligoadenylanowa 1) ma również promować powszechną postać demencji Alzheimera, donoszą brytyjscy eksperci od demencji i genetyka.

Zespół kierowany przez Naciye Magusali z Institute for Dementia Research na University College London zajmował się przede wszystkim kwestią genów zwiększających ryzyko demencji. w Twoim Na specjalistycznym portalu mózg Opublikowane badanie Napisali: „Na podstawie genotypowania 1313 osób ze sporadyczną chorobą Alzheimera i 1234 osób z grupy kontrolnej byliśmy w stanie potwierdzić, że wariant OAS1, rs1131454, wiąże się ze zwiększonym ryzykiem choroby Alzheimera”. Dodała, że ​​ten gen jest również powiązany z ciężką chorobą koronową.

Ankieta na temat szczepień przeciwko koronie

Możesz być zainteresowanym także tym: Szczepionka przeciw grypie jest dostępna w dużych dawkach: eksperci zalecają specjalną grupę szczepień w celu pomocy szpitalnej

Choroba Alzheimera i ciężkie cykle koronowe: czy gen sprzyja jej rozwojowi?

Na podstawie wyników swoich badań brytyjscy naukowcy doszli do wniosku: „Ogólnie nasze dane wskazują na związek między genetycznym ryzykiem choroby Alzheimera a podatnością na krytyczną chorobę Covid 19 skoncentrowaną na OAS1”. To odkrycie będzie miało znaczenie dla przyszłych metod leczenia choroby Alzheimera i Covid-19. Może więc w przyszłości opierać się na wynikach badania Lek na Alzheimera* i Covid-19. Jak dotąd nie ma leków, które mogłyby leczyć choroby.

READ  Darmowa eksplozja w Niemczech! Gdzie zdobędziesz 30 punktów w Dzień Matki - spełnione

To, że do tej pory osoby z chorobą Alzheimera umierały z powodu korony, przypisuje się osobom starszym i złej kondycji osób zakażonych. jak Focus.de Więcej informacji jednak – na podstawie opublikowanego brytyjskiego badania – gen ryzyka OAS1 może być również odpowiedzialny za zgon.. Aby potwierdzić tę tezę, muszą nastąpić dalsze badania. (jg) * Merkur.de to oferta firmy IPPEN.MEDIA

Continue Reading

science

Ostrzeżenie przed huraganem w czwartek! Te główne miasta są dotknięte – meteorologia

Published

on

W czwartek wczesnym rankiem od 3 nad ranem wiatry na zachodzie stają się coraz silniejsze. Od Kolonii do Stuttgartu występują intensywne porywy dochodzące do 100 km/h. Wiatry wzmagają się aż do 6 rano: wtedy wiatry o prędkości do 110 km/h wieją na zachodzie i docierają na niziny. Huragany przelatujące nad górami z prędkością 120 km/h lub większą. Burza dociera do Monachium, Norymbergi, Erfurtu i Lipska o 9 rano. Poczujesz też wiatr w Berlinie i Dreźnie.

Bądź na bieżąco z aktualną pogodą i pobierz darmową aplikację TWC tutaj.

Maksymalne wiatry spodziewane są między godziną 12.00 a 17.00. O ile na zachodzie prędkość wiatru spada już od godziny 12, o tyle na wschodzie i być może także na południu na nizinach pojawiają się pierwsze huragany dochodzące do 120 km/h. Burze huraganowe kojarzą się z deszczem. Występują opady i burze, w których silne wiatry przebijają ziemię. Na wysokości około 600 metrów wieją wiatry o prędkości do 130 km/h. To jest powód, dla którego huragan uderzył w ziemię.

W Berlinie nie można wykluczyć huraganów

Często zdarza się, że na dużych wysokościach wieje silny wiatr lub huragan, ale w miejscach południowo-zachodnich atmosfera często jest uwarstwiona w stabilny sposób. Potem, że tak powiem, blokuje drogę wiatrowi. Jednak w tym przypadku samolot jest w eksploatacji, który w czwartek przelatuje nad Niemcami i uruchamia falę powietrzną. Następnie rdzeń wiertniczy, a przynajmniej mocny basen, wędruje przez północne Niemcy. Potem na południe od niej pada deszcz i burze. Jest więc niestabilność w polu silnych wiatrów i silnych wiatrów uderzających o ziemię. Jest to również powód, dla którego północ przesuwa się stosunkowo lekko. z Flensburg Parzysty Hanower Jest też wietrznie, ale podmuchy wiatru osiągają tylko 80 km/h.

z TuryngiaI Saksonia-Anhalt I Saksonia nawet po Brandenburgia I Berlin Niezwykle podatny na burzę. Huragan Berlin i. może też wybuchnąć Drezno Spotyka się. Wiatr słabnie tylko wieczorem.

READ  Corona w SH: osiem miast i prowincji obecnie o współczynniku zapadalności wynoszącym jeden | NDR.de - Aktualności - Szlezwik-Holsztyn

Istnieje ryzyko chaosu drogowego w czwartek rano

Ponieważ drzewa wciąż mają dużo liści, są bardziej podatne na pękanie przez wiatr. Huraganowe wiatry zniszczą wiele drzew, co oznacza, że ​​w czwartek drogi będą zamknięte. Ponadto mogą istnieć ogromne ograniczenia w ruchu kolejowym i lotniczym. Czwartek nie jest dobrym dniem na podróż. Należy unikać lasów i gór.

Kiedy pada, spodziewaj się najsilniejszych wiatrów. Czwartkowa burza może szybko zagrażać życiu. Nawet kilka dni po tak silnej burzy drzewa wciąż mogą spadać lub łamać się grube gałęzie. Dlatego parków i lasów należy unikać jeszcze przez kilka dni. Ważne jest, aby być ostrożnym.

Niebezpieczeństwo burz na wybrzeżu Morza Północnego

Nawet jeśli wiatry na północy nie są tak silne jak na południu, jedna lub więcej burz wystąpi w czwartek i piątek ze względu na kierunek wiatrów. Nie ma niebezpieczeństwa silnej burzy, ale w wielu miejscach woda dotrze do znaków sztormowych.

Przewidywana trasa pociągu może się zmienić!

Ważne jest, aby wiedzieć, że modele pogodowe również mogą się bardzo zmienić. W takich przypadkach, na kilka godzin przed nadejściem burzy, często nie jest do końca pewne, jak będzie wyglądała dokładna ścieżka huraganu. Różnica 50 km również robi dużą różnicę. Dlatego ważne jest, aby monitorować pogodę. Ponieważ w takich warunkach pogodowych można ostrzegać na dużym obszarze, ale często w bardzo krótkim czasie pojawiają się szczegółowe ostrzeżenia o niewielkich rozmiarach. Sytuację należy potraktować poważnie. Proszę dbać o siebie.

Możesz być zainteresowanym także tym:

Lato się skończyło i znowu robi się chłodniej. Patrząc na rachunek za prąd, nie wszyscy w tym samym czasie włączają ogrzewanie. Ale dzięki tym 3 wskazówkom nie musisz zamarzać zimą i możesz zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.

Oryginalna wersja tego posta „Czwartkowe ostrzeżenie przed huraganem! Dotyczy to głównych miast” pochodzi z kanał pogodowy.

READ  Najwyższa zachorowalność w Schweinfurcie: Bawaria jest obecnie najbardziej aktywnym obszarem